FOTOpolitikum

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod ODSakEda » 31 říj 2018 19:33

Já si, kvůli volně pobíhajícím :shock: šelmám..., nebudu dělat na starý kolena zbroják! :? Stačí že občas někomu uteče z ohrady vlčák, nebo jedvatej had ten sice "utíká" pomalu, ale zato neslyšně!), nebo dokonce lev! :shock:
Jednou mi stačilo, když jsem v Brně po přechodu předemnou dával přednost chodci co vedl velikýho (jak jalovica!) lva na vodítku! Kdyby měl alespoň náhubek, ale neměl! :shock: Zkoprněl jsem a nestačil ani tasit záznamové zařízení, předpisy nepředpisy :(
Doplněno: stačí, že potkáváme často nad ránem toto (jen z dneška!):
Přílohy
_DSC6224.jpg
_DSC6224.jpg (581.77 KiB) Zobrazeno 4506 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/1250 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
_DSC6225.jpg
_DSC6225.jpg (627.38 KiB) Zobrazeno 4506 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod josef38 » 31 říj 2018 20:43

ODSakEda píše:Já si, kvůli volně pobíhajícím :shock: šelmám..., nebudu dělat na starý kolena zbroják!

Nos sebou pepřák. Na medvědy grizzly používají na Aljašce pepřák velký jako malý hasičák. ;)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod **lasta » 01 lis 2018 15:59

Fauve píše:Jestli se to Lastovi líbí, klidně si může tyto dravce, medvědy, vlky a třeba i orly nastěhovat na svou zahradu, jsem zvědav, jak se s nimi budou přátelit jeho děti a jak dlouho bude trvat než je odveze v lepším případě do nemocnice a v horším případě na hřbitov. Jak řikám, z poza buka se mu dobře hází moudra.


Píšeš vymyšlené pitomosti..

Já jsem na tvůj odkaz "moudrého Čunka" pouze odpověděl, že je křivák a populista a píše hovadiny.
Doložil jsem to odborným názorem odborníka, který choval medvědy a pracoval s nimi, pana senátora Václava Chaloupky.

Dokládám.
.
Fauve píše:Třeba pochválit pana Čunka za rozumný názor také bych toho medvěda vysadil v Praze, ono totiž jak známo se nejlépe kafrá za bukem.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... -CT-557568


Má odpověď:

**lasta píše:Čunek je populistický křivák.
Raději věřím odborníkovi

https://www.lidovky.cz/domov/medved-nen ... _domov_rsa


PS
Už Čunek našel OP který ztratil při prevodu podivných peněz ?


Tak si nevymýšlej.. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod Fauve » 05 lis 2018 14:12

V minulých dnech se medvěd, který na Valašsku již zabil přes třicet ovcí a koz, ale napadl také králíka, rozbořil včelí úly, poškodil ohrady a ploty a napáchal další škody, svým pronásledovatelům schovával.
Mrtvý medvěd, dobrý medvěd!
http://www.cagliostro.eu/
Přátele, stojí za kulové ho..., ale snáším to velice dobře.
Uživatelský avatar
Fauve
 
Příspěvky: 4279
Registrován: 13 kvě 2012 16:30
Bydliště: Slezsko

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod FDF » 05 lis 2018 15:14

Všichni "odborníci",co jsem kdy četl radí při setkání s medvědem nedívat se mu do očí,otočit se,nedělat prudký pohyby a pomalu odcházet pryč.Pan Chaloupka - odborník,jako jediný radí úplný opak, mávat rukama a řvát,ideální je prej dělobuch nebo střelba (rámus).Tak kterej ten "odborník" má pravdu? A co mají dělat,pokud to nepomůže a "medvídek" na ně vystartuje,to ani jeden "odborník nikdy neřekl....Pan Caloupka pokud vím se v životě v přírodě s žádným divokým medvědem nikdy nesetkal,takže nechápu,kde bere tu "odbornost"takhle radit.Že natočil krásnej seriál s různýma zvířatama,klobouk dolů,ale "choval" jen medvědy od medvíděte a v tom je obrovskej rozdíl,než medvěd v "divočině",kterej si chrání své životní teritorium a v tom je člověk nejúhlavnější nepřítelTo se asi pozná až při tom setkání a může se to podle případu od případu lišit.Asi hodně záleží na momentální náladě toho medvěda a dopředu to žádnej "odborník" nemůže vědět.Tyhle šelmy do naší dnešní přírody prostě už nepatří.Jsou s tím negativní zkušenosti odevšad,kde se třeba na Slovensku vyskytují a je už dost lidí od medvěda bezdůvodně napadených a zatím "jen" těžce zraněných. Tvrzení nějakých zelených bezmozků,že tady medvědi byly "před náma" a že jsme jim sebrali prostor by je asi hned přešlo,pokud by třeba jejich děti, potomky medvěd jen tak zabil.Už naši předci před 100 lety pochopili,že lidi a medvědi prostě v našem malém prostoru společně žít nemohou.A protože je člověk "silnější",tak postupně ze svého teritoria nebezpečné šelmy eliminoval - takže jen zákon přírody.To je prostě fakt a zastánci od kanape,TV a z paneláku společného života lidí a medvědů v přírodě na malém teritoriu neví o tom nic a patří svou logikou,že medvědi do naší přírody patří na psychiatrii nebo jako "potrava těm chudáčkům medvídkům". ;)
FDF
 
Příspěvky: 2803
Registrován: 28 kvě 2012 16:46

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod ODSakEda » 05 lis 2018 16:11

Taky jsem slysel od kamosu i horalu jestli mam krochnu (ne krosnu ale pistol) , kdyz chodime s mojou sami daleko vysoko do Tater!? Rikal jsem ze ne :shock: Tak prej su blazen a mam nosit alespon rachejtle a kdyz tak na klacek batoh nebo bundu a delat se jakoze vetsi nez on na zadnich a hulakat! Jinak nestrilet na nej al do vzduchu mateli zbran, neb vam zastreleneho medveda sprava parku nauctuje!
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod Fauve » 05 lis 2018 16:28

Edo, nosíme s manželkou do lesa tohle:
https://www.frogtac.cz/ZBRANE-A-SEBEOBR ... ve-pouzdro
Každý máme jeden, ale jestli by to co pomohlo nevím a nebudu vědět dokud snad v praxi nevyzkoušíme, ale obešli bychom se, je to jen taková duševní podpora.
http://www.cagliostro.eu/
Přátele, stojí za kulové ho..., ale snáším to velice dobře.
Uživatelský avatar
Fauve
 
Příspěvky: 4279
Registrován: 13 kvě 2012 16:30
Bydliště: Slezsko

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod MakB » 05 lis 2018 17:28

[quote="FDF"

;) (n) (n) Vaška znám osobně, co napsal je hloupost!
Měl medvíďata od flašky vypiplané, tak je jasné, že vztah byl- ty si naše máma....
MakB
 
Příspěvky: 2322
Registrován: 12 zář 2011 08:11

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod MakB » 05 lis 2018 17:46

MakB
 
Příspěvky: 2322
Registrován: 12 zář 2011 08:11

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod ODSakEda » 05 lis 2018 17:50

Fauve píše:Edo, nosíme s manželkou do lesa tohle:
https://www.frogtac.cz/ZBRANE-A-SEBEOBR ... ve-pouzdro
Každý máme jeden, ale jestli by to co pomohlo nevím a nebudu vědět dokud snad v praxi nevyzkoušíme, ale obešli bychom se, je to jen taková duševní podpora.

Dík za tip! :D Co jsme ale potkali a vyfotili medvěda v Tatrách: https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=87978 :shock: a co jsme objevili Alpy!!! 8-) , je to již asi pasé :?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod **lasta » 05 lis 2018 17:59

Neuvěřitelné, kolík je na zdejším foru odborníků na medvědy.. (n)
**lasta
 
Příspěvky: 4610
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod josef38 » 05 lis 2018 18:14

Fauve píše:Edo, nosíme s manželkou do lesa tohle:

Děláš dobře. Vždyť jsem to už psal v předchozím příspěvku, že na Aljašce mají turisté snad i povinnost nosit sebou proti medvědům pepřák, velký jak malý hasičák. (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod FDF » 05 lis 2018 19:37

Někde na severu (u ledních medvědů) dokonce průvodci nosí buď kulovnici, nebo (pokud se s tím nechtějí tahat) tak revolver Casul,pistoli Desert Eagle a pod.zbraně.

**lasta » dnes, 18:59
Neuvěřitelné, kolík je na zdejším foru odborníků na medvědy.. (n)
Oni u nás jaksi žádný odborníci na medvědy nejsou.V zologických zahradách na chov,veterinu,žrádlo atd.to ano.Ale na to, co má člověk dělat v přírodě při setkání s divokým medvědem nebo při napadení podle mne žádný univerzální recept neexistuje.Co zažene toho samého medvěda ve středu v poledne,tak to stejné ve čtvrtek toho stejného medvěda akorát rozzuří.A spousta těch "odborníků" z nějakých pustin už i přez tu svou odbornost a zkušenosti nežije a můžou si zpívat tu od Gotta " změnil jsem se k nepoznání,neptejte se proč" :P .... ;)
FDF
 
Příspěvky: 2803
Registrován: 28 kvě 2012 16:46

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod FDF » 05 lis 2018 20:01

ODSakEda _DSC6224 / DSC6225 pohotový záběry (n) mě se líbí v noci nebo v pozdní večer jet pomalu po nějakých okreskách skrz lesy.To člověk vidí z auta za hodinu víc zvířat než za půl života ve dne.Dcera viděla nedávno z auta večer přecházet přez silničku v lesích jezevce,musela zastavit a jezevec důstojně a pomalu přešel.Já ho za celej život v lese neviděl.Nory,stopy a ty jeho hrady, to jo,ale jeho exelenci osobně ještě nikdy :P
FDF
 
Příspěvky: 2803
Registrován: 28 kvě 2012 16:46

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod ODSakEda » 05 lis 2018 20:05

Tady: https://www.youtube.com/watch?v=Z3KriaS2kx4 je k tématu hudební klip pro zasmátí, je tam i výstraha - Pozor výskyt medveďa! i jak se má správně zahnat :lol:
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod Karlíkamatér » 05 lis 2018 23:03

Ahoj Kolegové. S medvědy nemám naštěstí žádné zkušenosti ..... jen jsem se na Malé Fatře setkal na výšlapu u návnady s myslivci a ti mi říkali , že rozeběhnutého útočícího medvěda ,,zastaví" nejlépe dvojka kulobrok, protože po zásahu jen kulovnicí dokáže i těžce zraněný uběhnout ještě pěkně daleko a zaútočit. Ideální je ,,poslat" mu naproti z jedné hlavně broky nebo breneky , které zapůsobí na celkem velkou čelní plochu těla medvěda dost značnou kinetickou silou a tím ho téměř zastaví ( a zároveň připraví o oči i čumák , takže jeho případný útok už není vůbec cílený ) a pak ho dorazit z druhé hlavně kulkou.....připadá mi to celkem logické.
Karlík
PS: Ač mám rád přírodu i divoká zvířata, tak v případě medvědů si myslím , že v dnešní době s hustým osídlením naší malé zemičky už opravdu pro ně není ve volné přírodě místo, aniž by nehrozily nějaké nebezpečné konflikty.....bohužel. Vím že do naší přírody vždy patřili, ale je opravdu jiná doba....ještě tak držím palce rysům a vlkům a byl bych rád kdyby se jim v přírodě dařilo , ale medvědi ....(y) .
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod Jarouš » 05 lis 2018 23:19

Medvědi nevědí, že tůristi nemaj zbraně... A vvvvo tom to je... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod Karlíkamatér » 05 lis 2018 23:37

U nás v Krušných horách nad Chomutovem se toulá jedna vlčí smečka a mají i pár vlčat (n) ....jsou hrozně plaší a tak jsem byl v klidu. Ale když jsem se jednou vracel ( z horské lokality s orchidejemi ) stejnou pěšinou a našel jsem na ní v blátě čerstvé otisky tlap které mi šly pěknou část trasy ,,v patách" tak mi přeci jen nebylo úplně nejlépe po těle. A protože už jsem měl dvě špatné zkušenosti s velkými toulavými psy , konečně jsem se rozhoupal a koupil jsem si kombinaci el.paralyzéru ( to proto , že bydlím v Chomutově ve ,,vyloučené lokalitě" kde o ostré konflikty se snědými spoluobčany není nouze a po setmění jít ven je o strach ) s velmi účinným ,,paprskovým" pepřovým sprejem:
https://www.euro-security.info/cs/elekt ... y-max.html Má hodně silný výboj ( 500 000 V )takže je účinný i přes oblečení, pepřový sprej má nejvyšší přípustnou koncentraci kapsicinového oleje ( o 50% vyšší než mají běžné ,,občanské" spreje ) a má atesty pro používání u německé a francouzské policie a bezpečnostních složek.
Jasně, na medvěda to není, ale toho agresivního psa co ,,měl premiéru" mi pak bylo hodně líto a od té doby mám docela strach, že bych to měl použít na nějakého člověka.
Karlík
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod josef38 » 06 lis 2018 10:35

https://www.euro-security.info/cs/elekt ... y-max.html

Karlíku ten obranný nástroj se mi líbí dost.
Jen nevíš, jestli ten nepřizpůsobivý nemá v kapse něco podobného také.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: FOTOpolitikum

Příspěvekod Karlíkamatér » 06 lis 2018 23:13

Ahoj Pepo, ten nepřizpůsobivý to zaručeně nemá, protože by mu za to bylo líto peněz, které může prohulit, prochlastat, nebo profetovat :D ...v drtivé většině se spoléhají na kuchyňský nůž a nebo na útok ,,ve smečce " (y) .... a to už je problém který se dá zvládnout jen se střelnou zbraní ( nejlépe s dvouřadým zásobníkem ).....jenže pak si jdeš bohužel na 10 let sednout jako ten maník od vězeňské služby z protějšího paneláku ( mediálně známý případ ). No a manželka se s dětmi musela odstěhovat, protože jí na ulici ( a klidně před policajtama ) cikáni vyhrožovali smrtí. Inu právní stát jak má být.... (y)
Karlík
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

PředchozíDalší

Zpět na Šeptáme do duté vrby

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků