Stránka 1 z 1

Fotografování portrétů

PříspěvekNapsal: 09 zář 2012 11:27
od Mayumi
Ráda bych pokročila ve fotografování portrétů ve svém domácím fotostudiu, je vhodné toto vybavení?
http://www.foto-eshop.cz/www-foto-eshop ... vetlo-120W
plus bílý difuzní deštník a stativ, bude to dostatečné?

Re: Fotografování portrétů

PříspěvekNapsal: 11 zář 2012 21:45
od swisst
Nu... je to hodně levné a počítej s tím, že kvalita tomu bude odpovídat. Nejvíc je mi podezřelé že používají termín "směrnicové číslo" (správně směrné číslo). Pokud je to skutečně směrné číslo, tak výkonově by to na portréty v interiéru mělo stačit. Ale pravděpodobně budeš potřebovat aspoň dva záblesky. Ne kvůli výkonu, ale budeš potřebovat světlo z více směrů.

Nevím jestli se k tomu dá dokoupit reflektor, voština apod, prostě jestli je to nějak kompatibilní s nějakými výrobci (myslím si že ne, ale raději se poptej). Takže myslím, že tohle není perspektivní volba. ALE vzhledem kceně to může být vhodná volba pro začátek. Po roce uvidíš jestli tě focení baví a pokud ne, tak to vyhodíš nebo prodáš a nebude tě to stát majlant. A pokud tě to bavit bude, budeš už lépe vědět co potřebuješ, koupíš si to a tohle vyhodíš nebo prodáš a nebude tě to stát majlant.

Co se týče deštníků a stativů, tam záleží na tom, jaké nasvícení budeš chtít. Mně se po dlouhém experimentování nejvíc osvědčila vybílená místnost a odrážení světla od stěny. Deštníky mi leží v koutě. Ale to už je individuální věc.

Re: Fotografování portrétů

PříspěvekNapsal: 29 zář 2012 20:36
od Umbrella
swisst píše: Nejvíc je mi podezřelé že používají termín "směrnicové číslo" (správně směrné číslo). Pokud je to skutečně směrné číslo, ...Na tom nemusi byt nic podezreleho proste jen tvurce webu muze umet anglicky, ale nemusi byt fotoodbornikem a korekce pravdepodobne zadne neprobehly. guide number opravdu znamena take slovo guide=smernice, ze je to v cestine vyjadrovano obvykle jako "smerne" je zas jen specifikum ceskeho jazyka.

Re: Fotografování portrétů

PříspěvekNapsal: 13 srp 2019 00:03
od sunhear2
Jako nejlevnější řešení do začárku doporučuji SPOLEHLIVÉ A LEVNÉ ZÁBLESKOVÉ SVĚTLO BASIC Pro 300 Ws https://www.photoneurope.cz/cs/detail/p ... -destnikem
Mají nejen dobrou cenu, ale jsou to opravdu držáky.