Výběr zrcadlovky (canon 600d?)

Výběr zrcadlovky (canon 600d?)

Příspěvekod JanMarian » 25 pro 2014 15:13

Zdravím,
rozhodl jsem si pořídit konečně zrcadlovku a potřeboval bych poradit s výběrem. Mám už vytipovaný Canon 600d, ale chci si ověřit, jestli je to rozumná volba, případně jaké jsou alternativy, především bych ale potřeboval poradit s výběrem objektivů, tam nemám zatím jasno vůbec.
Nejprve tedy využití - především makro a hraní si s dlouhými expozicemi (pohyb, ale i noční fotografie), dále pak takové běžné turistické focení. Pravděpodobně by do budoucna měl mít i využití ve focení dokumentace k restaurování uměleckých děl. Naopak na videu mi nezáleží vůbec. Pokud jde o parametry tak mi vyhovuje víceméně právě to, co 600d má. Tenhle model jsem si vybral taky proto, že jsem měl možnost si jej vyzkoušet a ovládáním i funkcemi mi vyhovoval, trošku mi tam chybělo časosběrné focení (např. snímek co 5, minut), ale to, jak jsem kdesi četl, se snad dá řešit pomocí dálkové spouště (je to pravda?), kterou si budu tak jako tak pořizovat kvůli režimu bulb. Dále jsem se nikde nedočetl, nebo jsem si nevšiml, jestli je možné tuto zrcadlovku ovládat přes počítač, tuhle možnost bych také rád využíval. Může být 600d dobrá volba? Nebo podobný model, třeba 700d?
Pokud jde o objektivy, tak tady si nejsem jist. 600d se všude prodává v setu s objektivem 18-55 mm DC III (a pokud bez něj, tak je to cenově úplně jedno), a předpokládám, že to asi nebude nějaký zázrak. Určitě bude potřeba nějaký makroobjektiv a pro další potřeby asi bude třeba pokrýt nějak větší rozsah ohnisek. Protože na začátek ale nemám dost peněz, tak zatím bych si (kromě makra) pořídil jen něco univerzálního, co na běžné focení bude stačit, nějaký zoom. Zbytek bych dokupoval postupně později. Upřednostnil bych taky objektiv se stabilizátorem. Co vybrat, abych s tím mohl např. fotit pohyb hvězd nad nějakou budovou, a zároveň třeba výlet do lesa? Samozřejmě i když to nebude dokonalá volba.
Za pomoc a případné rady děkuji!
JanMarian
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 pro 2014 17:31

Re: Výběr zrcadlovky (canon 600d?)

Příspěvekod Sierpe » 30 pro 2014 19:37

Rozdíl mezi 600D a 700D je v podstatě jen v ovládání. 700D má navíc dotykový LCD a lepší ostření, obrazově jsou na tom dost podobně (700D má lepší video ještě). S těma sklama je to dilema (časem zjistíš že těch skel potřebuješ víc). Myslím že nejuniverzálnější je asi Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC Macro OS HSM Contemporary pro Canon která má ve srovnání se seťáky rozhodně lepší světelnost a kresbu a navíc na ní využiješ aspoň poloviční makro. Pro začínajícího fotografa který chce něco lepšího je to asi nejlepší volba. Ovládání DSLR přez PC to nevím co tím myslíš. Jinak pokud myslíš přes WIFI tak bohužel to mají až vyšší a dražší řady. Navíc WIFI využiješ jen transferu fotek do pc žádná jiné bomba využití to moc nemá. Já na 70D teda můžu ovládat expozice ještě přes mobil ale do dnes jsem ani neměl potřebu to využít. Jinak ten časosběr můžeš přesně jak píšeš vyřešit dálkovou spouští (Aputure Digital LCD AP-TR1C) Pokud můžu poradit šel bych do té 700D + Sigma 17-70mm f/2,8-4,0 DC na začátek dobrá sestava.
Canon EOS 7D Mark II, EOS 6D,
Canon 100-400mm f/4,5-5,6L IS II, Canon EF 24-70mm f/4,0 L IS , Canon 100mm f/2,8 L Macro IS, Canon 50mm f/1,4 USM
Canon SpeedLite 430 EX II, Vanguard Alta Pro 263AT + SBH-100, LowePro ProTactic 450 AW
Sierpe
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 lis 2012 19:30


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron