kroky +/- EV

kroky +/- EV

Příspěvekod eddicek » 09 říj 2014 08:08

Dobrý den. Proč používat EV, když posunutím do + nebo - se upraví clona. Proč nezměnit clonové číslo?.Děkuji
eddicek
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2014 07:50

Re: kroky +/- EV

Příspěvekod josef38 » 09 říj 2014 08:21

V podstatě máš pravdu, ale jedná se hlavně o automatické nastavení osvětlení ve fotoaparátu.
Při přenastavení clony o požadovanou hodnotu by upravila automatika expozici podle nastavené clony a nedošlo by k požadované podexpozici, nebo přeexpozici o tuto úpravu expozice.
Při manuálním nastavení expozice by to opravdu bylo zbytečné!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: kroky +/- EV

Příspěvekod eddicek » 09 říj 2014 08:36

josef38 píše:V podstatě máš pravdu, ale jedná se hlavně o automatické nastavení osvětlení ve fotoaparátu.
Při přenastavení clony o požadovanou hodnotu by upravila automatika expozici podle nastavené clony a nedošlo by k požadované podexpozici, nebo přeexpozici o tuto úpravu expozice.
Při manuálním nastavení expozice by to opravdu bylo zbytečné!



Děkuji, hned to jdu vyzkoušet, asi mi to už jasný. Pořád se mi to zdálo jako zbytečný kolečko. Ozvu se. Eddíček.
eddicek
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2014 07:50

Re: kroky +/- EV

Příspěvekod eddicek » 09 říj 2014 09:17

eddicek píše:
josef38 píše:V podstatě máš pravdu, ale jedná se hlavně o automatické nastavení osvětlení ve fotoaparátu.
Při přenastavení clony o požadovanou hodnotu by upravila automatika expozici podle nastavené clony a nedošlo by k požadované podexpozici, nebo přeexpozici o tuto úpravu expozice.
Při manuálním nastavení expozice by to opravdu bylo zbytečné!



Děkuji, hned to jdu vyzkoušet, asi mi to už jasný. Pořád se mi to zdálo jako zbytečný kolečko. Ozvu se. Eddíček.




Tak jsem to vyzkoušel, ještě jednou děkuji. Nebylp mi to jasný. Dal jsem
čas clona iso EV
AV 1/90 4 100 0
1/45 4 100 +1 dal jsem EV na +1 čas se prodloužil bylo světlejší to snížení času mě zmátlo
1/200 2,8 100 0 otevřel jsem clonu čas se zkrátil a bylo to stejný jako 1/90 f/ 4
eddicek
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 říj 2014 07:50


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků