šetřit energii

šetřit energii

Příspěvekod slepyc » 09 zář 2013 20:59

Zdravím,jsem tu nový. Fotografování mě začalo zajímat až letos v létě.Do té doby jsem fotil pouze na památku výlety s rodinou a nějaké oslavy.(cca 200 fotek ročně).Baterky jsem samozřejmě nešetřil.Ani mě nenapadlo že fotit na displej nebo hledáčkem je energeticky velký rozdíl.A tak by mě zajímalo jak nosíte své mašinky vy. Zapnutý a připravený fotit,nebo hledáte motiv a pokaždé vypínáte aparát ? Mám Nikon coolpix P520 a nevím jestli displej žere víc než pohyb objektivu při častém zapínání nebo vypínání.Konkrétně dnes jsem chtěl zvěčnit nějáké ptactvo a to zrovna nespolupracovalo jak bych chtěl.Takže než jsem objevil nějakého fotitelného ptáka na stromě, uběhlo i 5-10min.Snad je to prkotina,kterou vyřeším náhradním aku ale přesto mě to zajímá.Díky za reakce.
slepyc
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 srp 2013 12:58

Re: šetřit energii

Příspěvekod slepyc » 15 zář 2013 08:10

A ještě jak moc trpí snímač,když je v provozu ale nefotí ?
slepyc
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 srp 2013 12:58

Re: šetřit energii

Příspěvekod křovák » 15 zář 2013 09:06

Ahoj, co mám vypozorován, tak energií musí šetřit každý aparát. Vždy ti baterky dojdou do stavu, že už nic nevyfotíš :D je to většinou v okamžiku, kdy nutně potřebuješ něco cvaknout. Je třeba si to odzkoušet, sledovat ukazatel stavu baterie a vždy mít v záloze nabité. Pak neřešíš zdlouhavé zapínání... režim spánku reaguje na namáčknutí spouště a tam je prodleva minimální.
Na poslední otázku neumím jednoznačně odpovědět ;)
křovák
 
Příspěvky: 65
Registrován: 26 bře 2013 23:09

Re: šetřit energii

Příspěvekod slepyc » 16 zář 2013 05:19

Díky (n)
slepyc
 
Příspěvky: 33
Registrován: 29 srp 2013 12:58

Re: šetřit energii

Příspěvekod angel1092 » 11 říj 2014 12:48

Diky. Jo, vim ze se jeste daji sehnat, ale nevim, zda-li tomu bude tak i do budoucna. Nerad bych totiz investoval do technologie, ktera je mozna uz mrtva. Prave to nevim, to je nac jsem se ptal...
Download high quality 200-120 to prepare and Simmons College with oracle certification PMI certification. Also get free New York University for review of Youtube
angel1092
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11 říj 2014 12:45

Re: šetřit energii

Příspěvekod Vlasta Kašpar » 11 lis 2014 10:37

slepyc píše:A ještě jak moc trpí snímač,když je v provozu ale nefotí ?


Snad ani netrpí, ale dost žere...
A hlavně se dost ohřívá - a v důsledku toho víc šumí...
Platí to tedy především u zapnutého live view, tam se tím neustálým čtením snímků ohřívá opravdu masivně, třeba u 7D až tak, že se foťák po cca 20 minutách vypne kvůli přehřátému snímači...
Vlasta Kašpar
 
Příspěvky: 14
Registrován: 06 pro 2011 10:11


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron