objektivy pro zrcadlovky pentax

objektivy pro zrcadlovky pentax

Příspěvekod miranec » 02 led 2013 09:21

Dobrý den, uvažuji o koupi zrcadlovky Pentax K-30. Máte někdo zkušenosti s objektivy pro foťáky Pentax? Zajímalo by mě např. srovnání s objektivy pro nikony. Lze koupit i neznačkové typy a jaká je jejich kvalita? Díky za rady.
miranec
 
Příspěvky: 22
Registrován: 27 pro 2012 20:58

Re: objektivy pro zrcadlovky pentax

Příspěvekod Mila_xl » 02 led 2013 11:53

Klidně jsi mohl pokračovat v předchozím vláknu a neplevelit to tady, ale jak chceš ...
Mila_xl
 
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2012 12:57

Re: objektivy pro zrcadlovky pentax

Příspěvekod T.BOD » 02 led 2013 13:59

Objektivy pro DSLR Pentax jsou minimálně na stejné úrovni, jako u jiných výrobců. Špatné objektivy se prostě nevyrábějí. Jeho objektivy mají výhodu v tom, že ať jsou ostřeny motorem z těla, nebo v objektivu, dovolují ruční zásah do autofokusu bez nutnosti přepínání AF/MF. ( Bohužel u Nikonu jen některé - s ostřením USM.) Clony jeho objektivů jsou ve spodní části vybaveny dvířky, kterými lze nastavovat polarizační filtr bez sejmutí clony - u jiných výrobců jsem to nezaznamenal.
Jejich zdánlivě menší výběr je vyvážen tím, že Pentax nedělá objektivy ve dvou verzích ( stab/nestab ), protože stabilizuje posunem čipu. (Což umožňuje stabilizovat objektivy, které se ve stabil. verzi nevyrábějí, nebo to z principu nejde - T/S objektivy.) A také v nabídce chybí objektivy pro FF formát (který nevyrábí). Jeho originální filmové objektivy jsou s přihmouřením oka také velmi dobře použitelné, protože uměl i v minulosti napařovat velmi kvalitní protiodrazové vrstvy. Pro běžnou fotografii jsou dobře použitelné i objektivy jiných výrobců, a to i ty se závitem M42 i M39. Pro jeho bajonet dělají objektivy všichni významní výrobci (Sigma, Tamron, Samyiang, Zenit, Voigtlander....) takže lze prakticky řešit jakékoliv úlohy. Za zmínku stojí jeho palačinky, které díky malému počtu čoček mají výborné obrazové vlastnosti. Ale běžně si lze vystačit s objektivy dodávanými v t.zv. dvojsetu, pokud se tím člověk neživí... :D
Ještě mám dojem, že s vývojem SW výbavy potopřístrojů začali výrobci poněkud hřešit na konstrukci objektivů, protože kvalitnější těla dokážou anulovat jejich vinětaci a barevnou vadu, stejně jako dávají možnost svým majitelům upravit odchylky FF/BF.
T.BOD
 
Příspěvky: 78
Registrován: 05 pro 2011 22:48

Re: objektivy pro zrcadlovky pentax

Příspěvekod nuten » 01 bře 2013 12:36

verzi nevyrábějí, nebo to z principu nejde - T/S objektivy.) A také v nabídce chybí objektivy pro FF formát (který nevyrábí)............., (n) (n)
nuten
 
Příspěvky: 1
Registrován: 01 bře 2013 12:32

Re: objektivy pro zrcadlovky pentax

Příspěvekod T.BOD » 01 bře 2013 13:12

nuten, Pentx byl patrně prvním, kdo vyvinul 6Mpx DSLR. Předběhl tím ovšem dobu, kdy profesionální segment pracoval stále ještě s filmem a jeho K-1 byl v té době příliš drahý , včetně nepřipravenosti souvisejících oborů (Photoshop). Ostatní výrobci produkovali čipy cca 1,3 Mpx, což bylo pro potřeby profisegmentu málo. http://www.digimanie.cz/art_doc-F6EE230 ... F85D9.html

Současnost je taková, že zrcadlovky tvoří několik málo procent trhu s fotoaparáty a pro víc výrobců, než "silná dvojka" na trhu není dost místa. Nicméně to neznamená, že FF formát , obzvlášť v osekaných modelech, by byl něco obdivuhodného. APS-C obrazově rozhodně nezaostává a cenově zaplacený rozdíl v dosažené hloubce ostrosti je občas jen nerozum. Jinak by se mezi amatéry rozšířily i levnější SF přístroje.
Například http://www.megapixel.cz/pentax-645d-d-f ... 2-8-sdm-aw

Ale kdo má penízky, no prosím.... :D
T.BOD
 
Příspěvky: 78
Registrován: 05 pro 2011 22:48

Re: objektivy pro zrcadlovky pentax

Příspěvekod Katarser » 05 říj 2017 17:33

I like this post very much.................Because it is a nice site for posting.so that i like to post in this forum with my heart and soul excitement........................
192.168.l.l
Katarser
 
Příspěvky: 5
Registrován: 05 říj 2017 17:23


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník