DSLR nebo mirrorless

DSLR nebo mirrorless

Příspěvekod FotoMichal » 21 čer 2012 19:56

Ahoj, potřebuji si příští týden koupit nový fotoaparát, mám vybrané bud EOS 600D + 18-55 + 50/1,8 nebo NEX-5N 18-55 + 16mm, oba dva za stejnou cenu, jenomže se pořád nemůžu rozhodnout který z nich:-) Je mi jasné, že to jsou dva naprosto jiné přístroje a nedají se moc srovnávat,ale přesto byhc vás rád požádat o váš názor. Přecijen to jsou přístroje ke kterým se dá budovat systém a nerad bych za pár měsíců litoval.
Fotím převážně obrázky z cest, jak do odlehlých hor. tak velkoměst...

Pokusím se zde sepsat několik pro a proti jendotlivých přístorjů, která považuji za důležitá...
EOS 600
má hledáček, vestavěný blesk(silnější než záklandí externí u NEX), více externích ovládacích prvků, levnější objektivy,plně otočný displej,fázové ostření
NEX-5N
mnohem menší a lehčí tělo!, možnost vyblbnout se s hračičkama jako HDR nebo sweep panorama, nejspíše o něco lepší obrazová kvalita a vysoké ISO
Ale nemá ani kruhový volič režimů, nemá hledáček (sice mi nevadí fotit bez něj, ale ted v létě byhc toho na display asi mnoho neviděl..) a vypadá spíš na levný kompakt:-)

Díky
FotoMichal
 
Příspěvky: 11
Registrován: 01 kvě 2012 17:32

Re: DSLR nebo mirrorless

Příspěvekod Beda » 21 čer 2012 21:14

Nexe si kupuji zrcadlovkari z rozmaru, co s penezi... :lol:

jsem jeden z nich... :mrgreen:

stejne s nim moc nefotim... :P
Beda
 
Příspěvky: 135
Registrován: 10 zář 2011 17:13

Re: DSLR nebo mirrorless

Příspěvekod fot » 23 čer 2012 08:32

u nex je hlavní výhodou při fotografování na cestách možnost fotit nenápadně ( v některých zemích je co nejmíň nápadné fotografování na veřejnosti rozhodně doporučeno). Fotit od pasu. S vyklopeným displejem se dá i nenápadně zamířit a následuje jen tiché cvaknutí kterého si nikdo nevšimne. Oproti k oku přiložené velké zrcadlovce a následnému zarachocení je to podstatný rozdíl.
fot
 
Příspěvky: 22
Registrován: 22 čer 2012 16:24

Re: DSLR nebo mirrorless

Příspěvekod Cagatey01 » 30 pro 2014 08:26

K tomu clovek muze snad jen napsat ze urcite ne BenQ. To je jedna z nejvice shit znacek, hlavne co se tyce fotaku... honi jen rozlyseni, aby nalakali neznale zakaznici, co se ale tyce kvality optiky je to des des, co se tyce kvality zpracovani, o tom radsi nebudu ani psat - jeste horsi... NEBRAT!!
We offer up to date Testking prince2 course exam practice questions with self paced test engine to help you pass Testking mcse 2008 exam and complete your ccent course Stanford University itil? Get our self paced bu.edu you should also find.
Cagatey01
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30 pro 2014 08:07


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron