Čím na děti, psa, málo světla?

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 14 bře 2012 18:41

možná proto uvozovky? ;) a ještě jednu věc bych k tomu možná řekl - lumix dmc-tz7
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 14 bře 2012 21:03

hledáček ano/ne - prostě nedokážu posoudit. Teď si myslím, že nepotřebuji, protože mi nechybí, ale podívejte Beruna - už si ho naděluje k narozkám ;o)
Jinak jak jsem psal - sony se mi libí, znovu jsem si prošel recenzi na DPR a zdá se, že by to opravdu mohlo být to pravé, jen ten šroubovací blesk mě trochu irituje..
fuji x10 - parametry dobré, ale prostě se mi nelíbí, a člověk by měl mít své nástroje rád ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 15 bře 2012 06:52

chrochtix:
jistě že si hledáček ano/ne musíš rozhodnout sám. názory jsou různé, třeba jeden z diskutujících na megapixelu napsal:
"....Mimochodem, jedna připomínka pro rejpaly, že fotit přes displej je humáč. No, pokud si displej nastavím naležato a budu se na něj koukat zezhora, pak je to nemlich stejné, jako bych fotil dvouočkem. Třeba Rolleiflexem, Flexaretou ..."
ale já si myslím, že to pravda tak docela není, protože ten displej nemám "zastíněný" žádným krytem, žádnou šachtou a pokud na něj svítí slunko, tak toho moc opravdu vidět není. nicméně "rejpal" nejsu, používám nejen hledáček, ale i displej, ovšem pokud bych mohl volit, dal bych přednost foťáku s hledáčkem.....
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 15 bře 2012 09:08

Dovolte abych se taky zapojil na téma hledáček. Ano/ne to tu nebudu rešit, to je fakt kždého věc. Jen počítej s tím, že kompatky mají hledáček bud elektronický ( u tech levnějších fotkáků take ale hodně nekvalitní, třeba nex 7 ho má ale hodně povedený, ale ty prachy co stojí) a nebo optické - průhledové, u těch zase bývá problém ten, že nejsou reálným pohledem toho, co flastně fotíš, ale jsou mírně vyosené a tak musí počítat s korekci...
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 15 bře 2012 09:57

ono asi nemá cenu to dál rozpitvávat, myslím, že je to především otázka zvyku. většinou se dá i na slunci displej nějakým způsobem aspoň trošku zaclonit. spíš může jít třeba taky o ty natažené ruce, mě třeba se třepou, tak rád použiju hledáček, protože si tím "zlepším stabilizaci" :D
a nakonec ještě malá praxe: jasně, průhledové hledáčky u kompaktů (dnes už snad ani nejsou) zřejmě neukazují na 100% skutečný záběr, ale jak jsem byl rád, že můj stařičký ixusek ho má, když mě odešel displej..... :)
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod FilipR8 » 15 bře 2012 11:24

chrochtix píše:krži: Finanční strop bych si stanovil asi tak do 20 tis., velikost není až tak důležitá, jak už jsem psal, kampakt chci nahradit fotomobilem, to co shaním bych používal, když bych věděl, že budu fotit plus by to bylo doma po ruce.
Dafik: kolem mirrorless už delší dobu kroužím, ale nic konkrétního mě zatím nezaujalo, navíc z recenzí mám pocit, že to stále není ani dost malé ani dost rychlé ;o)
Zrcadlovce se snažím od začátku vyhnout, jsa v podstatě nefotograf, ale asi jediná splňuje mé zadání.
No, a proto jsem se tady zeptal, protože mám pocit, že už trochu běhám do kolečka ;o)


Finanční strop do 20 000,- To by si asi přál každý, kdo chce fotit rodinu, psy a kočky apod.
Pokud chcete vložit tolik peněz na takové fotografování, tak existuje tolik možností a výběru a z toho užšího vám radím určitě:
Zrcadlovce se snažíte vyhnout, ale kdyby náhodou tak bych doporučil:
Canon 550D
Nikon D5100
Nikon D3100
Vyhneme se tedy zrcadlovkám a doporučím:
Olympus PEN, ten nový E-PL3
Nikon J1
Sony Alpha NEX-5
Samsung NX200
A opět doporučuji podívat se na web:
Kód: Vybrat vše
http://www.dpreview.com/

Tam najdete nejvíc informací a testů apod.
Lepší web není!


Jediné jméno pro konkrétní foťák neexistuje..!
Obrázek
Uživatelský avatar
FilipR8
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 bře 2012 22:15

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod padesátník » 15 bře 2012 23:09

ďaur,někde jsem viděl na netu kryt displeje pro nex,který se otvíral jako na dvouokých zrcadlovkách.(nemůžu to najít) :x
padesátník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 24 led 2012 22:16

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 16 bře 2012 00:41

Chtěl bych všem moc poděkovat za tipy, rady, podněty k zamyšlení a tak vůbec, že si našli čas ;o)
vezmu si ještě tak měsíc, zkusím projít i kamenné obchody a něco si osahat a pak do toho praštím ;o) nex-5n je rozhodně nejžhavější kandidát, ještě jsem uplně nepohřbil ani zrcadlovky, no, určitě dám vědět jak jsem dopadl ;o)
PS: neberte to, prosím, jako snahu ukončit thread, je zcela k dispozici! ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 16 bře 2012 06:36

chrochtix:
"...zkusím projít i kamenné obchody a něco si osahat..."
tak to jednoznačně chválím, protože k čemu by mě byl sebekvalitnější foťák, když mě třeba bude padat z ruky.....

padesátník:
"...někde jsem viděl na netu kryt displeje pro nex,který se otvíral jako na dvouokých zrcadlovkách..."
teprve po přečtení jsem si uvědomil, že jsem to taky někde viděl - ale kde, to netuším. snad by ani nebylo moc složité ho udělat, ale zase kukátko na prohlížení diáků je myslím lepší :)
(ale další "štrachadlo" ssebou...)
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod RASI » 17 bře 2012 22:13

50 1.8 II na focení psa? Dovol abych se opravdu, ale orpavdu zasmal.... :D

Nevím moc čemu :?: ;) Zkus se podívat například sem http://www.flickr.com/search/groups/?w=91996103%40N00&m=pool&q=dog
RASI
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 úno 2012 09:23

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 18 bře 2012 07:52

2 RASI


na ,,portret psa" je urcite vyborny, ale v pohybu se s timhle sklem na psa proste chytat nebudes......;)
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 21 bře 2012 06:32

ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod padesátník » 21 bře 2012 14:26

Jo něco takového.Ten co jsem viděl tam držel nějak na magnet.Ale nemusel by to být špatný pomocník(pokud nechceš hledáček).
padesátník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 24 led 2012 22:16

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 14 dub 2012 17:26

Po kratke odmlce opet zdravim, a mam nasledujici poznatky: jak jsem se puvodne snazil zrcadlovce vyhnout, tak se k ni ted obloukem blizim - po osahani nekolika kandidatu jsem totiz zjistil, ze mam ponekud velke ruce, a vetsina "mirrorless" se mi proste blbe drzi. Problem se zrcadlovkou vidim zase v tom, ze na ni zrejme nejsem uplne zraly. Takze otazka dne zni: existuje neco velikosti zrcadlocky, ale s IQ treba nex-5n? Co treba sony a57?
Predem vsem dekuji za podnetne pripominky ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 14 dub 2012 18:41

chrochtix:
"...Problem se zrcadlovkou vidim zase v tom, ze na ni zrejme nejsem uplne zraly...."

mno, já tedy nevím, ale mám zato, že o žádný problém proti bezzrcátku jít nemůže, stejně velký čip, výměnné objektivy, ovládání stejné či podobné, pro mě je tam rozdíl v hledáčku jako takovém (zrcadlo nebo evf) a pak sklápění či nesklápění zrcadla při vlastní expozici, což může být hluk či ticho. i když to trošku zjednodušuju, myslím, že to tak je a tudíž jde o otázku úchopu a financí, nikoli zralosti či nezralosti...........
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 14 dub 2012 19:28

s vetsima rukama budes mit problem i s ,,amaterskyma" zrcadlovkama, ty jsou totis take relativne male, stejne veliskoti dosahuji ruzne ultrazumy, tvarejici se jako zrcadlovky jako napriklad - http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-x-s1 ;) Tezko se to ale takhle radi, co by ti mohlo vyhovovat drzet v ruce;) Nejlepsi bude, kdyz pujdes nekam do obchodu, kde toho maji hodne a kde si to proste muzes zkusit na vlasni ruce....;)
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 18 dub 2012 14:16

daur:
moje chyba ve vyjadrovani, zrcadlovkou jsem myslel i bezzrcadlovku (SLT), obecne vetsi telo s vymennou optikou ;o) nezralosti jsem mel na mysli caste narky cerstvych majitelu zrcadlovek, ze ty obrazky nejsou "hezky", proto jsem se ptal na neco velikosti DSLR nebo SLT, ale s IQ treba NEXu nebo pokrocilejsiho kompaktu, aby to umelo udelat "hezkou" fotku i samo ;o)
u te A-57 me zaujalo prave to, ze ji proti A-55 zvetsili, zrychlili a pridali funkce z cybershotu, takze na papire to vlastne odpovida mym pozadavkum ;o)

krzi:
urcite mam v planu jeste neco osahat, napriklad uz jsem zjistil, ze se mi lip drzi canon nez nikon ;o), i kdyz ty nejmensi jsou fakt maly. do tech ultrazoomu se mi moc nechce, cena mi prijde moc vysoko a oproti DSLR/SLT tezko hledam vyhody, ale taky se na ne teda podivam ;o)
Naposledy upravil chrochtix dne 18 dub 2012 21:58, celkově upraveno 1
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 18 dub 2012 17:39

pokud moc neresis penize zkus si v ruce osahat:

http://www.megapixel.cz/olympus-e-m5-stribrny-12-50-mm#

Co se tyce toho co lepe sedi v ruce, me taky lepe sedi canon a proto to u me vyhral canon 40d (uz je to davno). V dnesni dobe da se rici canon 60dcko.

Kdyz jsem se rozhodoval ja, rozhodoval jsem se mezi 40d a 450d a v prodejne jsem lehce zjistil, ze 450d je do ruky proste male....;)
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 18 dub 2012 22:11

vypada to hezky, ale ta cena je prece jen moc. chtel bych se vejit asi do tech 20 tis.
jinak s canonem na prvni pocit stejna skusenost - 600d mala, 60d by sla ;o) coz je vzhledem k cene problem...
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 19 dub 2012 06:18

chrochtix:
"...nezralosti jsem mel na mysli caste narky cerstvych majitelu zrcadlovek, ze ty obrazky nejsou "hezky",....aby to umelo udelat "hezkou" fotku i samo..."

myslím, že tady jde o nedorozumění, podle mě ty první fotky ze zrcadlovky novému adeptu připadají "nehezké" ne proto, že by byly technicky nekvalitní, ale zvyk z kompaktu na ostrost prakticky v celé ploše snímku se náhle změní jen na ostrost zaostřeného objektu plus mínus něco kolem a na to je potřeba si jednak zvyknout jako na záměr a druhak naučit se nastavovat clonu podle potřeby (je to zjednodušeně). mě to trvalo snad 2 měsíce, než jsem si "zvyknul", po prvních snímcích jsem zrcadlovku chtěl zahodit. No a pokud se jedná o nějaké "..IQ treba NEXu nebo pokrocilejsiho kompaktu...", to myslím umí v podstatě každý aparát, i zrcadlovka, nastavením na nějaký příslušný režim (snad se nepletu, když napíšu, že jsem to s malýma výjimkama ještě nepoužil...)
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

PředchozíDalší

Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron