Čím na děti, psa, málo světla?

Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 11 bře 2012 13:34

Dobrý den, hledám dobrou radu, čím fotit děti, psa, uvniř, venku, zkrátka čím nejlépe dokumentovat, jak nám to roste ;o) Současný kompakt (lumix dmc-tz7) pomalu ostří a při slabším světle je k ničemu. Uvítám jakékoliv tipy, čím ho nahradit ;o)
Předem děkuji za vaše názory!
PS: Fototechnika mě sice zajima, ale fotím většinou na AUTO ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 11 bře 2012 16:55

pokud kompakt, tak fujifilm x10! ;)
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 11 bře 2012 21:36

Děkuji za reakci, kompakt není nutně podmínkou, mám v plánu nahradit kompakt slušnejším fotomobilem, ten má alespň člověk vžycky sebou ;o) primárně mě zajímá rychlost ostření, výkon při slabém osvětlení, případně slušné seriové focení. Video nepoužívám, a objektiv jsem zatím v životě neměnil ;o) ale rád se učím novému ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 12 bře 2012 06:54

a jaky je tvuj financni strop? Co od toho ocekavas, co se tyka veliskoti? Chces to nosit v kapse, nebo ti nevadi, mit sebou batoh, popriade tahnout napriklad 2 kg na krku?
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod Dafik » 12 bře 2012 09:23

Zkusil bych třeba poslední generaci Olympus PEN. a k tomu jeden světelný objektiv a jako druhý nějaký univerzální zoom. Přístrojů podobné koncepce je spousta, ale nové PENy mají konečně rychlý autofocus (údajně porovnatelný se zrcadlovkama), což se může hodit při focení pohybu.
Podobná alternativa je Nikon 1, který také velmi rychle ostří, neboť má systém ostření na stejném principu jako zrcadlovky. Další zajímavá vlastnost je vysoká rychlost sekvenčního focení.
Nejlépe je asi mít zrcadlovku, pokud člověk bude vybírat z posledních generací, tak je v podstatě jedno, co koupíš. Dá se říct, že všechny fotí velmi dobře a spíš by měl šlověk volit značku podle nabídky a ceny objektivů.
Dafik
 
Příspěvky: 114
Registrován: 12 zář 2011 14:00

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 12 bře 2012 15:32

krži: Finanční strop bych si stanovil asi tak do 20 tis., velikost není až tak důležitá, jak už jsem psal, kampakt chci nahradit fotomobilem, to co shaním bych používal, když bych věděl, že budu fotit plus by to bylo doma po ruce.
Dafik: kolem mirrorless už delší dobu kroužím, ale nic konkrétního mě zatím nezaujalo, navíc z recenzí mám pocit, že to stále není ani dost malé ani dost rychlé ;o)
Zrcadlovce se snažím od začátku vyhnout, jsa v podstatě nefotograf, ale asi jediná splňuje mé zadání.
No, a proto jsem se tady zeptal, protože mám pocit, že už trochu běhám do kolečka ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ogyn » 12 bře 2012 15:38

chrochtix píše:Děkuji za reakci, kompakt není nutně podmínkou, mám v plánu nahradit kompakt slušnejším fotomobilem, ten má alespň člověk vžycky sebou ;o) primárně mě zajímá rychlost ostření, výkon při slabém osvětlení, případně slušné seriové focení. Video nepoužívám, a objektiv jsem zatím v životě neměnil ;o) ale rád se učím novému ;o)

Slušné fotky lezou např. z fotomobilu samsung wave, ale je potřeba SVĚTLO. Pokud chceš fotit při špatném světle,tak s levnou variantou foťáku nepočítej ! Radši na focení pořádně rosviť,nebo foť venku na sluničku. :D
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 12 bře 2012 16:11

ogyn: myslel jsem to tak, že kompakt také nemám vždy sebou, mobil ano a výsledek je (alespoň na monitoru) v dnešní době podobný, konečně, koukněte na pana Neffa, jak si oblíbil iPhone ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 12 bře 2012 20:35

Pokud na to mas 20 tisic a nejde ti o velikost, respektive o vahu, tak jdi do Sony NEX-5N. Jedna se o kompakt s vymenymi objetivy (v budoucnu, kdyz budes chtit, muzes dokoupit i dalsi objetivy, to uz zalezi jen a jen na tobe, jak te to bude bavit). Vyhoda tohoto stroje je, ze je proste naprsoto dokonaly, navic ma vyborne vymakane automaticke rezimy - sony je v tom dlouhodobe nejlepe. No a kdyby te to s nim nahodou chytlo na vazno, tak ma funkce jako klasicka zrcadlovka a muzes se s nim ucit fotit i manualne.. Ja neresit vahu, a rozmer, tak za ty penize urcite uvazuji hlavne o tomhle malem velkem zazraku...;)
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 12 bře 2012 23:40

krži: Tak pro Sony mám lehce iracionální slabost, takže netřeba mě dlouze přemlouvat ;o) na druhou stranu (tu racionálněší) za podobný peníz je canon 600D s objektivem (který pan Neff tolik chválí ;o)) Do kapsy se nevejde ani jeden a na sony mi trochu vadí ten vopruz blesk.
Asi by se dalo říct, že toto jsou finalisté ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 13 bře 2012 06:59

ano, to as sice pravdu. Na druhou stranu ale musis zvazit to, ze preferujes spise automaticke rezimy, kterých je v sony spousta a spousta. V C 600dcku je pouze jeden jediny. Navic je to proste zrcadlo, takze bravy a kontras chteji vzdy trosku dohnat v pocitaci, toho seu sony nemusis bat. Je to samozrejme tve rozhodnuti, ja nevim, jestli mas naladu a cas fotky po zkopirovani jeste nejak doladovat, nebo jestli je jen nakopirujes a sup s nima nekam do labu, aby ti je vytiskly..,,
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 13 bře 2012 07:03

snad se můžu zaplést tady do debaty: taky o "něčem" uvažuju, ale třeba zrovna u té sonky mi chybí hledáček (asi se dá dokoupit..............)
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 13 bře 2012 09:18

krži: to jsou zřejmě ty poznámky, které tady hledám, takže díky za ně ;o) fotky se snažím přebírat, ořezávat i trochu ladit, jestli to stačí nevím, asi bych si musel nějakou zrcadlovku pujčit, abych věděl o čem je řeč.

ďaur: jsme na fóru, zaplést se může každý (ve vší počestnosti, samozřejmě) ;o) mě zrovna hledáček netrápí, coby nefotograf netrpím žádnou nostalgií (teď to schytám) ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod beruna » 13 bře 2012 09:31

Před 2 měsíci jsem řešila to samé dilema, chtěla jsem nahradit můj canon SX10, zrcadlovka se mi nechtěla tahat a také jsem se na ni s mými začátečnickými zkušenostmi necítila a pořád dokola jsem řešila rychlost- též fotím nejvíce psy, děti v pohybu a pod., při čekání na canon G1 jsem kápla na recenzi na Sony nex 5N zde na webu a měla jsem jasno. Teď už neřeším jestli se mi chce tahat foťák- lehoučká taška se stala samozřejmostí- nex se mi výborně drží a ta rychlost- úžasná, tak mě tenhle foťáček nadchl, že jsem hned pořídila knížku pana Neffa a kooonečně nefotím na auto programy a fotky jsou pro mě jako laika naprosto úžasné a nesrovnatelné s předchozím foťákem.
Hledáček stojí cca přes 6000, a za měsíc jelikož mě čekají narozky- bude můj :P , též jsem četla na něj pěkné recenze, takže zase nová zkušenost.
Nemůžu srovnávat s ostatními model, ale tenhle foťák je pro mě naprosto jedinečný a doporučuji!!!!
beruna
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 bře 2012 09:03

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 13 bře 2012 15:56

Zdá se, že Sony sbírá body ;o)
ad EVF - chápu dobře, že je to buď blesk nebo EVF?
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 14 bře 2012 07:33

chrochtix:
"...mě zrovna hledáček netrápí, coby nefotograf netrpím žádnou nostalgií..."
myslím, že nejde o nostalgii, je pravda, že su na hledáček zvyklý, ale používám i displej, jenže jsou okamžiky, kdy na displeji opravdu není nic vidět........

"...buď blesk nebo EVF?..."
ano - obojí najednou nelze......... :(
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod chrochtix » 14 bře 2012 11:00

ďaur: hledáček-nostalgie - to byl pokus o žert ;o) jediné hledáčky, které jsem zažil, byly takové ty pididírky na kinofilmových kompaktech, takže mám, doslova, zkreslenou představu ;o)
chrochtix
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 bře 2012 13:07

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod RASI » 14 bře 2012 14:32

Canon 60D + Canon EF 50 1.8 II. Je to relativně levné řešení...
RASI
 
Příspěvky: 11
Registrován: 20 úno 2012 09:23

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod krži » 14 bře 2012 16:48

RASI píše:Canon 60D + Canon EF 50 1.8 II. Je to relativně levné řešení...



50 1.8 II na focení psa? Dovol abych se opravdu, ale orpavdu zasmal.... :D




btw, chceš-li hledáček, zároveň sáňky na blesk, tak zvažuj tu x10 od fuji, co jsem psal prvotně (dokonce bys i ušetřil) a nebo hold zainvestuj vice a jdi do fuji x100, nebo nex7 od sony....;) Já jsem třeba zvyklí na zrcadlovku (mojí 40D) a proto hledáček prostě mít musím, nezvykl bych si bez něj fotit a proto jsem šel do x10 - x100 na mě byla moc drahá a chtěl jsem navic něco univerzálějšího než jen pevnou 50ku. Jako tip jsem ti psal nex5ku proto, protože jsem myslel, že ho jako ,,amatér" nepotřebuješ a navic proto, protože sony podle mě pro amatéra může nabídnout nejvíce;) Takže je to jen a jen na tobě.
krži
 
Příspěvky: 136
Registrován: 03 led 2012 15:31

Re: Čím na děti, psa, málo světla?

Příspěvekod ďaur » 14 bře 2012 18:23

krži:
"....chceš-li hledáček....protože jsem myslel, že ho jako ,,amatér" nepotřebuješ...."

nic ve zlém, ale to spojení "amatér nepotřebuje hledáček" mě pobavilo :D
(není třeba reagovat, prostě jsem se od srdce zasmál....) :)
ďaur
 
Příspěvky: 333
Registrován: 28 říj 2011 05:45

Další

Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků