První zrcadlovka

První zrcadlovka

Příspěvekod Petr2208 » 28 pro 2019 16:17

Dobrý den ,chtěl bych poprosit o radu.Mohl by mi prosím někdo poradit ,který z těchto fotoaparátů si mám do začátku pořídit.Líbí se mi 2 ,a to Canon EOS 250D nebo Nikon D3500 ?? Podle parametrů ,jsou prakticky totožní.Jenom cena u Nikonu je nižší .Pomohl by mi to někdo prosím rozlousknout?Popřípadě nemáte někdo zkušenost s oběma fotoaparáty ,kdyby ano co byste si vybrali??
Děkuju moc za všechny komentáře.
Petr
Petr2208
 
Příspěvky: 1
Registrován: 28 pro 2019 16:06

Re: První zrcadlovka

Příspěvekod Luisifer » 28 pro 2019 17:02

Ti od C doporučí vzít 250D, ti od N doporučí vzít D3500. Protože jsem od C, tak bych doporučil ten 250D.

Ale jinak:
Nikon D3500 vs. Canon EOS Rebel SL3
Nejlepší je zajít si do obchodu, kde mají oba dva na vyzkoušení a co padne líp do ruky, to vzít. Tělem to totiž začíná, a pak se podle značky rozrůstá příslušenství. V tomhle případě je u obou to příslušenství docela široky.

Možná míň omezení může mít 250D s použitím (starých) manuálních skel přes redukci. Co nevím jak u nových modelů u N, ale dřív u jejich lowend aparátů byly nějaky omezení s použitím, jestli se nepletu.
Uživatelský avatar
Luisifer
 
Příspěvky: 3697
Registrován: 05 pro 2011 21:15

Re: První zrcadlovka

Příspěvekod ODSakEda » 28 pro 2019 19:13

Jako 1. zrcadlovku doporučuji raději bezzrcadlovku! 8-) Zrcadlovky patří do múzea... :?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: První zrcadlovka

Příspěvekod ladysk » 07 led 2020 13:55

Taky dobrá odpověď, třeba Z7 ... :-), už je upgrade na CFexpress karty, tak proč váhat ...
Tyhle 3kový řady od N kromě dalšího komfortu co poskytují vyšší řady hlavně neumí pracovat se staršími AF skly, chybí mech. přenos. Ale protože se to prodává vesměs v sadě s příslušným seťákem, tak to zkraje moc nebolí. Jde o to, co je záměrem pořízení takové sestavy tedy co se s tím bude fotit. Když si vezmu, že na P. bazaru se dá koupit tělo D7100 za 8, je to na zvážení ...
Ale to je klasická diskuze při zadaní dosti obecné otázky ... jestli C nebo N už napsal Louis, těžko poradí ten, co oba typy neměl, a to neměl asi nikdo ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron