Canon eos 100d

Canon eos 100d

Příspěvekod Honza5 » 20 lis 2017 09:48

Dobrý den, pořídil jsem si fotoaparát Canon eos 100d s objektivem EFS 18-55 mm IS STM. Při focení noční krajiny se mi zobrazuje cca 15 dost rušivých hot pixelů, červené, modré a bílé barvy. Chtěl bych se zeptat jestli je to u nového fotoaparátu normální?
A ještě jeden dotaz ohledně objektivu. Při nastavení na 18 mm se nic neděje, ale jakmile začnu přibližovat tak se tubus který se vysouvá vyklá a při 55 mm nejvíc. Je to závada a nebo tam vůle má být?
Chtel bych získat informace z nezávyslého zdroje než začnu tento problém řešit.
Na jedno nabití baterie při pokojové teplotě nafotím cca něco málo přes 200 snímků bez blesku...
Děkuji za odpověď.
Honza5
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2017 09:31

Re: Canon eos 100d

Příspěvekod bmx » 20 lis 2017 10:11

Ahoj, zapnul bych redukci šumu při dlouhých expozicích a vysokém ISO...najdeš v menu. Uvidíš, co to provede... ;)
A s vikláním objektivu, si starost nedělej, v rozumné míře je to normální ;)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Canon eos 100d

Příspěvekod Honza5 » 20 lis 2017 22:06

Děkuji za odpověď, ty redukce zapnuté mám a stejně se ty pixely objevují, ale focení v noci a hvězdné oblohy není má priorita, hlavně aby se to neprojevovalo i ve dne. To viklání snad v rozumné míře je, chtěl jsem si koupit něco trochu lepšího než kompakt z pouti a tak mě to celkem zaskočilo. Ještě bych se chtěl zeptat, chtěl bych s tím objektivem zkusit i portréty. Asi pro to nebude úplně ideální ale jakou vzdálenost by bylo nejlepší nastavit? Četl jsem různé návody... Zatím se mi zdá nejlepší nastavit zoom na 30 mm s clonou F4 v programu priorita clony a iso tak 200 max 400. Taky se mi jedná o to, aby v případě focení dvou osob najednou bylo dobře zaostřeno na obě tváře.
Ještě jenou díky.
Honza5
 
Příspěvky: 2
Registrován: 20 lis 2017 09:31


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron