Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod ladysk » 13 říj 2017 04:59

... konečně to někdo reálně shrnul ...
No ty rady co jsi dostal, tak nejsou od věci, ale abych pravdu řekl, tak neřeší tvoji situaci.
... to je naprostá klasika, tazatel vlastně neví, co chce a místo prostudování problému se hned zeptá, a to velmi neurčitým popsáním své potřeby. Podle toho zákonitě vypadají i nabídky, velmi sobecky bych řekl, že rozumný člověk na to ani nebude reagovat. Ono to vypadá, jako když poradce nenásilně - více méně - směřuje tazatele ke své představě, co se tomu druhému bude hodit. Kdyby takhle reagovalo třeba jen 10 poradců, no potěš, tazatel se nejspíš vrhne na blok a pastelky ... :D
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod juraj_k » 13 říj 2017 06:39

ladysk píše:... konečně to někdo reálně shrnul ...
No ty rady co jsi dostal, tak nejsou od věci, ale abych pravdu řekl, tak neřeší tvoji situaci.
... to je naprostá klasika, tazatel vlastně neví, co chce a místo prostudování problému se hned zeptá, a to velmi neurčitým popsáním své potřeby. Podle toho zákonitě vypadají i nabídky, velmi sobecky bych řekl, že rozumný člověk na to ani nebude reagovat. Ono to vypadá, jako když poradce nenásilně - více méně - směřuje tazatele ke své představě, co se tomu druhému bude hodit. Kdyby takhle reagovalo třeba jen 10 poradců, no potěš, tazatel se nejspíš vrhne na blok a pastelky ... :D


Áno LADYSK máš pravdu a hneď na začiatku som to aj písal, že sa v tom nevyznám (Scio me nihil scire...). Viem čo od foťáku požadujem, ale neviem to pomenovať, resp. neviem, ktorý parameter čo vyjadruje. Preto som vďačný napr. pánovi ODSakEda, že sa ma snaží uviesť do problematiky a že ma naviedol na hľadáčik a uviedol konkrétne typy foťákov, ktoré by mi mohli vyhovovať, pánovi bmx za konkrétny typ foťáku, ktorý spĺňa požadované parametre, upozornil ma na inzerát kde je ten foťák na predaj za dobrú cenu a ďalej spolu intenzívne komunikujeme cez SZ a ďakujem aj ďalším za ich konštruktívne podnety.
Píšeš, citujem: "že rozumný člověk na to ani nebude reagovat" koniec citátu. Moje prvá otázka na Teba: Môžeš prosím Ťa nejak podrobnejšie vysvetliť si to myslel?
A moja druhá otázka: V akom ohľade považuješ svoj príspevok za prínos do tejto diskusie?
Podľa mojej mienky diskusia je na to, aby ten čo nevie sa spýtal a ten čo sa vyzná mu odpovedal, poradil, usmernil ho a pod. Ostatní o tom môžu ďalej polemizovať za predpokladu dodržiavania princípov elementárnej slušnosti a zdvorilosti. No občas sa stane aj to že sa tu niekto zviditeľní nič nehovoriacimi príspevkami ale žiaľ Bohu asi aj to patrí k veci. Tu sa mi natíska zase spomenúť starého dobrého Sokrata: "Ak to, čo chceš povedať, nie je pravdivé, dobré ani užitočné, potom je lepšie nechať si to iba pre seba."
Takmer celú svoju profesionálnu kariéru som učil ľudí vyznať sa v zákonoch a narábať so zbraňami a všetkému čo k tomu patrí, skrátka učil som profesionálov byť profesionálmi v tom čo robia. Vo foťákoch sa nevyznám tak som poprosil o pomoc a ďakujem že sa mi jej dostáva!!!
juraj_k
 
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2017 08:35

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod ladysk » 13 říj 2017 08:00

... tak svoj príspevok vidím v tom, že jsem tě tím chtěl upozornit na to, že než se i jako laik zeptáš na něco, co se tu ikskrát řeší a pokaždý stejně, že si o tom třeba tady něco přečteš... a taky že lasta to napsal - že po stránce rad ti to nic neřeší - stejně se musíš ptát dál a dál. A Eda řekněme v dobré míře ti podsouvá svoje myšlenky, jak by to viděl on. A jak píšu, kdyby ti takhle radil každý kdo si tvůj dotaz přečte, kde bys byl..? Slušně odpovědět asi nejde, či? Takže kdo si tohle uvědomí, nebude reagovat ... Je to problém 99% dotazů na nákup foťáku - nejen tady .
Dotaz typu např. chci nový foťák za 200E, abych poznal, že to v modré bundě je vnučka a aby se mi vešel do kapsy - víc od toho nechci - je docela konkretnější a nikdo ti nebude vysvětlovat, proč je výhodnější abys u toho měl ještě to a tohle, bohužel za násobky ceny ... asi tak ... a i tohle by měla být pro tebe ta tebou neviděná pomoc, myslím ... ;)
... anebo jsem to napsal, abych se zviditelnil, sakra - musím to pořádně promyslet ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod ODSakEda » 13 říj 2017 08:34

ladysk píše:..... A Eda řekněme v dobré míře ti podsouvá svoje myšlenky, jak by to viděl on. .....

Asi jsi myslel: víře a ne míře? ;) No já to vidím pro sebe na velká těžká Xnásobně dražší bezzrcadla i skla X x dražší než požadovaný kompaktní fotoaparát :lol: . (mám ve foto a video technice přes 200.000,-kč...) Tedy mu neradím až tak jak to vidím já ve smyslu řešení pro mě, ale!

-hledám již delší dobu co koupit na vánoce mojí paní a jelikož ta také neví co chtít, technicky vzato, ale přitom je již rozmlsaná z kvality výstupu obrazu i pro videa z mojich velkých SLT (i z velkých kvalitních LCD monitorů v obejváku) i z pohotové práce s nimi zejména rychlost náběhu i prodleva snímků i bez namačknutí i používání hledáčku,, kde vidí i Menu a parametry expozice a tlačítka již si nahmatá popaměti a oceňuje jejich pohotovost i přes prvotní děs z "knoflíkové války" (posetí těla knoflíky kam jen sáhneš), neb také, jako tazatel i já, již prd vidí i s brejlema...,

Akorát je mi ji líto, že 2kg jsou pro její ruku příliš na dovolenou a na vejlety a tak hledám něco kompaktnějšího s né moc horší kvalitou výstupu a současně do 10.000,-kč. A i to je oříšek :-( Nrb vždy to něco nemá nebo neumí a omlátila by mi to o hlavu..., vím to!

A v tom duchu aj radím - že jej nabádám zprvu obecněji pro tazatelův horší zrak- což jsem usoudil nepřímo z dotazu o velkých ikonách Menu jednak k hledáčku s tím rozdílem, že jako 50-ti letý chlap jistě udrží i větší stroj než malé kompromisní mejdlo zpravidla bez hledáčku a s malým snímačem produkujícím více šumu a v šeru nutně potřbující delší časy expozice nebo vyšší ISO = opět další šum, aby jeho zachycení skotající miláčci nebyly jen mázlá šmouha, nebo jen zrnění :-(

A jak z něj postupně při současném vysvětlování pojmů a důsledků některých limitujících parametrů , dostávám další upřesnění požadavku, kruh se zužuje a dávám konkrétnější tipy a díky novým a novým upřesněním se samože dostáváme i nad tazatelův cenový limit. S tím varováním že za levnější řešení nenesu zodpovědnost za následné zklamání z výstupu! :( Proto píši že např. od 8.000,- 10.000 to teprve splní to či ono a pod tuto hranici rozhodně ne.
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod **lasta » 13 říj 2017 09:19

juraj_k
Zajímavá uvaha, k cemu jsi dospěl ohledně fotografování psa ?

Edi.
To máš teda odvahu ručit za fotografické zdatnosti tazatele.
Protože tato disciplína, fotografování psa v pohybu, je vice o zdatnostech, než o technice a znamená to i spoustu fotografického odpadu .

PS
Ještě něco . Menší čip, znamená větší hloubku ostrosti.. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod ODSakEda » 13 říj 2017 09:29

**lasta píše: Edi. To máš teda odvahu ručit za fotografické zdatnosti tazatele. Protože tato disciplína, fotografování psa v pohybu, je vice o zdatnostech, než o technice. PS Ještě něco . Menší čip, znamená větší hloubku ostrosti.. ;)

Jasně z 99% je to rukama... Ale! - jde mi spíše o to, že s malým pomalým kompaktem s jednoduchou automatikou to nepokročilý amatér nedá :( i kdyby se snažil sebelépe a proto doporučuji stroje is plně manuálním režimem a často i s autoISO, aby si přednastavil a odzkoušel a měl v pohotovosti fotit i v šeru pohybující se objekty bez máznutí a přitom s přijatelným šumem 8-)

A právě pro i velkou hloubku ostrosti pidisnímačů, dík za připomínku! (n) , doporučuji jen spíše 1"+ snímače. To aby mohl lépe vypíchnout objekt od pozadí a neměl vše ostré i za objektem 8-)

Doufám že i toto si zde nyní juraj_k přečte!?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod **lasta » 13 říj 2017 09:36

Jen jestli z toho bude moudrý.

Zatím se nevyjádřil .... ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod juraj_k » 13 říj 2017 10:28

ODSakEda píše:A v tom duchu aj radím - že jej nabádám zprvu obecněji pro tazatelův horší zrak- což jsem usoudil nepřímo z dotazu o velkých ikonách Menu jednak k hledáčku s tím rozdílem, že jako 50-ti letý chlap jistě udrží i větší stroj než malé kompromisní mejdlo zpravidla bez hledáčku a s malým snímačem produkujícím více šumu a v šeru nutně potřbující delší časy expozice nebo vyšší ISO = opět další šum, aby jeho zachycení skotající miláčci nebyly jen mázlá šmouha, nebo jen zrnění :-(

A jak z něj postupně při současném vysvětlování pojmů a důsledků některých limitujících parametrů , dostávám další upřesnění požadavku, kruh se zužuje a dávám konkrétnější tipy a díky novým a novým upřesněním se samože dostáváme i nad tazatelův cenový limit. S tím varováním že za levnější řešení nenesu zodpovědnost za následné zklamání z výstupu! :( Proto píši že např. od 8.000,- 10.000 to teprve splní to či ono a pod tuto hranici rozhodně ne.


Samozrejme že to tu všetko čítam aj keď nie na všetko hneď reagujem... (n)
Čítam aj iné príspevky, ale väčšinou sú písané príliš "odborne" a laik ako ja im rozumie iba čiastočne, preto si cením, že mi ODSakEda, bmx a iní radia "zrozumiteľným slovníkom".
Svoje požiadavky som zadefinoval tak ako som najlepšie vedel :cry: a po vašich usmerneniach ich korigujem a hľadám kompromisy medzi kvalitou a cenou. Najprv si aj na základe vašich doporučení chcem vybrať čo kúpiť a keď budem rozhodnutý, začnem hľadať kde to kúpiť. Za výsledok ponesiem zodpovednosť ja a na nikoho sa nebudem vyhovárať tobôž niekoho z niečoho viniť!!! Tak že ODSakEda, bmx a iní... radíte dobre (n) (n) (n) (n) blížime sa k cieľu :D
Ak by som nebol presvedčený, že sa dá kúpiť dobrý foťák za dobrú cenu tak by som to nerobil, pozrite sa napríklad na tieto ponuky:
https://foto.bazos.cz/inzerat/80273245/ ... aterie.php

http://www.ebay.com/itm/Nikon-1-V1-10-1 ... 0033.m2042
juraj_k
 
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2017 08:35

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod ODSakEda » 13 říj 2017 10:38

S tím Nikonem bych neváhal! Levněji natož lepší to nepude!
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod juraj_k » 13 říj 2017 10:44

O.K.
Kontaktujem pána v Zlíne a uvidíme...
Ďakujem
juraj_k
 
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2017 08:35

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod ladysk » 13 říj 2017 11:58

V1čka mi doma leží, i s redukcí na klasická skla, a stejně ji moc netahám... už tu někde výš zmiňovaná byla, tuším BMX...mě se ze všech těch nápadů stejně zdá nejlepší původní D3300 se seťákem, seťák bych v žádném případě nepodceňoval !! Ta V1 je taková jak to říct - hračka. Furt se mě tam i při letmém doteku něco přepíná, pro "všechno" musíš do menu, je to takový cestovní ošizený stroj, určitě pro použití s brýlemi, časem dočista překonaný ... jinak - těžko říct, s jakým sklem ho kdyžtak pořídit. Já jsem vzal pevnou desítku, po čase znuděn zrcadly jsem mu přikoupil bratříčka ve formě 70-300, k tomu el. makrokroužky, s tím už se trochu blbnout i dá, cenově už to je ovšem za pětinásobek či víc limitní ceny prvního příspěvku... současně mám doma živý jak pidičip u Lumíka FZ300, N1V1, APS-C i FF a opravdu těžko poradit ...rozhodně však nemíním některým směrem přitlačit ... A popisovat tu pro a proti jednotlivých technik za příslušné jejich náklady rozhodně není odpovědí na vznesený dotaz. A dá se to kdekoliv na netu vyčíst ...
Mimochodem, peníze co nám každému doma leží v technice zde zmiňovat "naší " věci pranic nepomohou, cena byla jednou daná, po všech diskuzích k věci nebyla zvýšená, takže takhle ... Už se k tématu vyjadřovat dál nebudu, jen si počkám, k jakému nákupu to juraje dovede... :-) / a
samozřejmě výsledkům - doufám, že se tady Edovi a ostatním za odměnu aspoň těmi fotkami pochlubí /. A přeji šťastnou ruku při výběru ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod Alda » 13 říj 2017 13:43

Juraji vidím, že jsi vzdělaný a učený člověk a máš k dispozici
internet. Nebylo by lepší si sám na netu vyhledat potřebné
informace a podle toho si koupit fotoaparát, co by vyhovoval
tvým požadavkům co nejlépe? Žádat pomoc s výběrem na diskuzním
fóru opravdu není nejlepší nápad. A obzvláště od pána Edu, co je zde
vyhlášený mudrlant a odborník na focení z jedoucího auta a na TV obrazovky.
A jeho dnešní výrok "jasně z 99% je to rukama" je teda perla nejperlovatější.
A já hlupák jsem se domníval, že fotka vzniká v hlavě a ruce jsou mi dobré
tak akorát na vytření zadnice, to jsou mi teda věci :roll: ...
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod **lasta » 13 říj 2017 13:47

Alda

Každý normální ví, že citace, "je to rukama " v případě fotografování je dovednost fotografa jako celek.

PS
Já na rozdíl id tebe, si vytiram zadnici papirem, ;)
Ne rukama, ......
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod juraj_k » 13 říj 2017 14:06

[quote="Alda"]Juraji vidím, že jsi vzdělaný a učený člověk...

Alda, máš pravdu, je lepšie vyhľadať si tie informácie sám a ako si si určite všimol tak aj tak robím. Edo a ostatní mi pomáhajú zorientovať sa v problematike za čo im veľmi pekne ďakujem a Teba prosím, ak môžeš pridaj sa, spolu to zvládneme (n) (n) (n)
Život je už raz taký. Aj keď človek vyštuduje dve vysoké školy v oblasti práva a ekonómie tak slepé črevo si sám nevyoperuje :lol:
Alda, pridáš sa? Môžeš aj cez SZ
juraj_k
 
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2017 08:35

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod Alda » 13 říj 2017 14:35

Lasto, to je dobře, že si prdel vytíráš papírem, ale doufám,
že ho držíš v ruce a ne v hubě :mrgreen: ... Jinak nic ve zlém,
sranda musí být :mrgreen: .

Juraj, já ti opravdu nepomůžu, Můžu ti jen říci, že já bych si nikdy
nepořídil fotoaparát bez hledáčku, nic malého a nic co nemá alespoň
snímač o velikosti APSC, nic co má na sobě zoom sklo atd. Takže se
ponoř do internetu a hledej, může to trvat i několik týdnů, než najdeš
to co chceš...
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod ODSakEda » 13 říj 2017 14:42

**lasta píše:Alda Každý normální ví, že citace, "je to rukama " v případě fotografování je dovednost fotografa jako celek.
PS Já na rozdíl id tebe, si vytiram zadnici papirem, ;) Ne rukama, ......

Asi tak nějak (jsem to myslel) ;) 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod **lasta » 13 říj 2017 14:45

Alda píše:Lasto, to je dobře, že si prdel vytíráš papírem, ale doufám,
že ho držíš v ruce a ne v hubě :mrgreen: ... Jinak nic ve zlém,
sranda musí být :mrgreen: .

Juraj, já ti opravdu nepomůžu, Můžu ti jen říci, že já bych si nikdy
nepořídil fotoaparát bez hledáčku, nic malého a nic co nemá alespoň
snímač o velikosti APSC, nic co má na sobě zoom sklo atd. Takže se
ponoř do internetu a hledej, může to trvat i několik týdnů, než najdeš
to co chceš...



Alda, ano...Na fotografování psa do vzdalenosti deseti metrů pro vlastní potěšení to je nutná vybava.. ;) :P :lol:

Opava je svérázný kraj, ...


PS
juraj_k
Přečti si, co jsem ti k tematu napsal....to platí ..je to rukama (jak psal Eda ), Kodak, treba i ten doporučený ad Aldy do pěti tisíc ti k tomu bohatě postačí, ani ho nevyuzijes v moznostech které ti poskytuje.. .. ;) (n)

Těch doporučených několik týdnů věnuj fotografování a zkoumání možností nastavení a dalších zákonitostí spojených s fotografováním a získanými vrdomistmi v praxi a zaklady fotografování z netu, bez toho se neobejdeš. Budeš zatim mít spoustu hezkých fotografií a to i psa a zkušenosti z praxe..
Naposledy upravil **lasta dne 13 říj 2017 14:59, celkově upraveno 2
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod Alda » 13 říj 2017 14:56

A jak jsi nato přišel, že chci fotografovat psa?
A co má společného s focením psů kraj Opava?
Alda
 
Příspěvky: 2028
Registrován: 11 úno 2016 13:02

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod **lasta » 13 říj 2017 15:02

Aha , pán neví, proč juraj_k vznesl dotaz o kterém je diskuse, nebo jsi egocentrista ?

To nic, to přejde ...možná .. :P



PS
V tom kursu fotografování co v Opavě vedeš musí být veselo... :lol:
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Pomoc s výběrem foťáku pro začátečníka

Příspěvekod juraj_k » 13 říj 2017 15:14

Chlapi, ak môžem poprosiť, dokážme svoju inteligenciu tým, že urobíme hrubú čiaru za podpichovaním, invektívami a osočovaním a poďme sa venovať jadru diskusie.
Pripomínam že hľadáme fotoaparát s hľadáčikom, dostatočne veľkými ikonkami pre chlapa v "najlepších rokoch" t.j. 50+ s primerane opotrebovaným zrakom :geek: , s dostatočne rýchlou odozvou od cvaknutie po zhotovenie snímky na vzdialenosť do cca 10 metrov v cene okolo 200 Eur. Myslím že všetkým je nám jasné, že novú mašinku za tú cenu nekúpime, tak že otázka znie: Čo? Poprípade kde?
Napr. jeden z favoritov je NIKON 1 V1 napr.
tu:
https://foto.bazos.cz/inzerat/80273245/ ... aterie.php

alebo tu:
http://www.ebay.com/itm/Nikon-1-V1-10-1 ... SwOudZ2zal

Súhlasíte?
juraj_k
 
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2017 08:35

PředchozíDalší

Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron