Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod josef38 » 18 črc 2016 05:23

ladysk píše:nebo se prakticky připravuje podle zdejších návodů a zařizuje doma temnou komoru, vždyť - v dotazu nebylo nic o digi, či? :-)

Možná, ale určitě ne podle tohoto vlákna, když ho navštívil naposledy při jeho zřizování! ;) ;)
Hezký den! :D J.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod Vierzbowski » 18 črc 2016 12:08

No, když tak pročítám to vlákno, tak bych skoro řekl, že se na focení raději vykašlal a šel dělat něco jednoduššího ;)
Vierzbowski
 
Příspěvky: 29
Registrován: 19 říj 2011 11:02

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod ladysk » 18 črc 2016 13:10

nevím, jak to přesně funguje, ale ... když prohlížíš z jiného kompu než ses registroval a nepřihlásíš se, jsi jen návštěvník, či?
Čili třeba v tichosti z tabletu študuje, shání červenou nitro barvu na čiré žárovky / to byl vždycky smrad, než se vypálila a popř. až potom dovezla z DDR pravá / a drogistu s váženými chemikáliemi a pak bum do toho, to budeme koukat :-)
Naposledy upravil ladysk dne 18 črc 2016 13:14, celkově upraveno 1
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod josef38 » 18 črc 2016 13:11

ladysk píše:nevím, jak to přesně funguje, ale ... když prohlížíš z jiného kompu než ses registroval a nepřihlásíš se, jsi jen návštěvník, či?

Tak to máš pravdu!
A mám pocit, že ani nemusí z počítače. Měj se. :D
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod josef38 » 18 črc 2016 13:27

Vierzbowski píše:No, když tak pročítám to vlákno, tak bych skoro řekl, že se na focení raději vykašlal a šel dělat něco jednoduššího ;)

No nevím, kdo sem otázku HO přinesl? ;) Je ale pravda, že to byla debata trochu mimo zadání. Ale sám jsem jí přiživil, když ono to jednomu nedá! ;) :D ;) :D
Měj se hezky.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod Malina » 18 črc 2016 14:20

černá komora zařízena! :D Byl jsem na dovče, tak jsem to tu nečetl.. je vtipný, jak se postupně každý téma stočí k něčemu jinému. Možná zkusím otázku trochu změnit :D co byste doporučili začátečníkovi nastudovat, aby se zlepšil? :) Mají smysl podle vás nějaké kurzy focení nebo je lepší přečíst pár knih a ušetřené peníze šetřit na objektivy?
Malina
 
Příspěvky: 12
Registrován: 24 kvě 2016 13:55

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod bmx » 18 črc 2016 14:51

Řekl bych, že začínající autor by měl žít fotograficky a to v každém okamžiku, co se mu promítne před očima...naučit se vidět a rozhodovat se, co by stálo za záběr, aby to o něčem vypovídalo.
Dost fotografujících často nepřemýšlí a cvaká bez ladu a skladu... ;)
bmx
 
Příspěvky: 8962
Registrován: 25 kvě 2012 13:13

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod ladysk » 18 črc 2016 15:02

ale to je něco úplně jiného...:-)
a ani nemusíme řešit, zda digi nebo filmy apod ...
Většinou při položení takovéhle otázky už tazatel tuší, co se mu samotnému nezdá úplně v pořádku, že se chce lepšit... A to je ta chvíle na další rozvedení dotazu, jinak to zase lehce sklouzne nějakým jiným směrem než on očekává... k velké radosti dalších přispívatelů :-)
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod Hondellal » 25 črc 2016 10:48

Díky za radu )
Hondellal
 
Příspěvky: 3
Registrován: 21 črc 2016 15:29

Re: Jak jste se naučili/učíte se, fotit?

Příspěvekod Karlíkamatér » 23 zář 2016 23:09

Taťka byl fotoamatér ( ale mne to nikdy nebralo ) a když se vážně poranil a hrozilo že nebude nikdo, kdo by ,,dokumentoval" naši právě narozenou dceru, dostal jsem od něj jeho zrcadlovku Exa 1b , výbavu fotokomory a pár starých knih o základech fotografování a práce ve fotokomoře. Pak už to bylo jen na mně ( neb nás dělilo skoro 200 km a mobily nebyly :D ). Časem přibylo pár modernějších knih o fotografii a také Praktica B 100 a k ní 1,8/50 , 2,8/28 , 3,5/135 , blesk Metz , makroměch , sada filtrů , stativ a už jsem se ,,vezl" ;). Barvu dělat v komoře jsem nikdy nezkoušel...když jsem už fotil barevně, tak na dia .....dodnes mám v krabicích pěkných pár set diáků. Vše ukončilo propuknutí alergie na ustalovač ( dušení z výparů ) a tak jsem celou komoru dal za láhev červeného jednomu studentovi fotografie.Naštěstí za pár let poté už byla digitální fotografie levnější i ,,použitelnější" ....4 Mpx Kyocera MR 410R. Později přišel 8 Mpx Kodak P880, ještě později k padesátinám 10 Mpx Pentax K-m v double setu a naposled před třemi lety 16 Mpx UZ Fuji HS 30 EXR. Pro moji potřebu na makrofotografii ideální ( s Raynoxem DRR 250 ), takže nemám potřebu měnit za něco nového.
Takže mé začátky s filmem a komorou = knihy. Mé začátky s digitálem = rady kamarádů a informace z internetu. Nikdy žádná škola či kurz....i když třeba na dokonalejší postproces bych měl možná nějaký zvážit ;) .
Mějte se všichni fajn a ,,dobré světlo"
Karlík
UZ Fuji Finepix HS 30 EXR + Raynox 250 + kousek fólie ze starého LCD
Uživatelský avatar
Karlíkamatér
 
Příspěvky: 1788
Registrován: 06 pro 2011 09:37

Předchozí

Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků