Netkané textilie jako pozadí

Netkané textilie jako pozadí

Příspěvekod JaroslavMetelka » 27 dub 2016 16:01

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s netkanou textilií jako pozadím pro focení? Setkal jsem se zatím pouze s velmi jemnými textiliemi s nízkou gramáží, které se mi zdály pro pozadí nepoužitelné. Technickou netkanou textilii jsem nezkoušel ale ani ta se mi nezdá vhodná, její textura by se těžko maskovala.
JaroslavMetelka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2016 16:55

Re: Netkané textilie jako pozadí

Příspěvekod Kateřina Špinarová » 27 dub 2016 16:28

Dobrý den,

nyní jsem si přečetla Váš dotaz ohledně netkané textilie. Ano máte pravdu většina e-shopů nabízí netkanou textilii tenkou, kde její využítí na focení portrétů, či postav bych nedoporučovala, protože tím, že gramáž u těchto textilií je velmi nízká, tak to prosvítá. Ale našla jsem na stránkách http://www.photoneurope.cz/index.php?pa ... tegorie=66 , kde gramáž je 120g. Zakoupila jsem si kratší roli http://www.photoneurope.cz/index.php?pa ... tegorie=46 (cena je velmi příznivá, jen mi slečna na prodejně řikala, že to je nový produkt a proto tedy ještě nemají výběr barev :-/ ale snad se nás najde víc) Jinak kratší roli mám na focení miminek, kde tedy nepotřebuji šíři 3m jako na dospělou postavu. Textilie neprosvítá, pouze má jemnou stukturu jako každá jiná netkaná textilie. Je pevná a myslím si, že když se zašpiní, neměl by být problém ji očistit. Doufám, že jsem Vám aspoň trochu poradila:-) Přeji hezký den
Kateřina Špinarová
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 dub 2016 15:47

Re: Netkané textilie jako pozadí

Příspěvekod JaroslavMetelka » 27 dub 2016 16:42

Dobrý den, děkuji, něco takového bych si představoval. Předpokládám, že je lehčí a snadnější k manipulaci než papírové pozadí na roli? A struktura je hodně viditelná (nutnost následné retuše v počítači) nebo se dá nasvícením vyzmizíkovat? Asi bych stejně před objednáním šel pozadí okouknout a osahat ;) ale abych tam nejel úplně zbytečně.
JaroslavMetelka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2016 16:55

Re: Netkané textilie jako pozadí

Příspěvekod Kateřina Špinarová » 27 dub 2016 16:49

I mě samotnou velmi překvapilo, jak je role lehoučká i v té širší variantě. Jinak ohledně struktury, pokud si to dobře nasvítíte, tak struktura zcela zmizí. Určitě je lepší se zastavit na prodejně (která je tedy bohužel jen v Praze, ale udělala jsem si výlet a nelituji toho).
Kateřina Špinarová
 
Příspěvky: 2
Registrován: 27 dub 2016 15:47

Re: Netkané textilie jako pozadí

Příspěvekod JaroslavMetelka » 27 dub 2016 16:51

Moc Vám děkuji za odpověď.
JaroslavMetelka
 
Příspěvky: 7
Registrován: 06 dub 2016 16:55


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků