Spravna volba

Spravna volba

Příspěvekod Karlitos » 06 led 2016 16:05

Ahoj,
Uz nevim co dal a tak prosim o pomoc...
Mam pred sebou zasadni (pro me) rozhodnuti a uz mi to hlava nebere...

Chci si poridit zrcadlovku, ale rozpocet je dost omezeny (jak jinak). Historicky jsem jiz vlastnil prababicku EOS 300D (vlastne ve skrini porad je), ale jelikoz bych chtel poznat i neco "lepsiho" pokukuju ted po takove te nizsi stredni tride z druhe ruky. Tzn EOS 60D,, D7000 apod.
A ted uz nejaka fakta:
- jsem uplny amater (samozrejme nadseny)
- hodlam zridit domaci miniatelier (jen zaklad, nic extra)
- chci fotit zejmena svou dvoumesicni dcerku, portrety a jen vyjmecne neco jineho (jen a jen pro sebe, zivi me neco jineho)
- netusim jestli nadseni pretrva (casto chodi ve vlnach) a proto nechci utratit jmeni (rozpocet je do 13-14.000)

Poradte prosim, jaky fotoaparat by jste na me zamereni doporucili a co je, myslim dulezitejsi, jake objektivy se na tuto praci hodi.

Mel jsem moznost koupit Canon EOS 60D se sklem 50mm/1.8 II za nejakych 14.000 coz mi prislo optimalni, ale nechci se unahlit, nerad bych za 2mesice zjistil, ze D7000 je na tuto praci, mnohem vhodnejsi pristroj...apod

Cetl jsem toho spousty, ale abych pravdu rekl, tak mam ze vseho dost zamotanou hlavu a proto se priklanim k teto forme komunikace.

Pozn. Bude v me situaci extra prinosne neco pridat a poridit treba EOS 7D??? Nebo by efekt za tech dejme tomu 5000 nestal?

Prosim berte tento text jako "vylev" nadseneho amatera a prejdete mou nezkusenost.

Za kazdy nazor budu moc rad. Predem moc dekuji.
Karel ;-)
Karlitos
 
Příspěvky: 1
Registrován: 06 led 2016 15:30

Re: Spravna volba

Příspěvekod ladysk » 01 úno 2016 06:45

... při takhle jasné představě o focených objektech bych se zaměřil na zkušenosti někoho, kdo přesně tohle fotí. Asi si nevystačíš s jedním pevným základním / pro FF / sklem, na portrét budeš kupovat něco delšího ... zřejmě bys využil i FF formát místo APS-C ... o focení dětí i portrétů je toho na netu dost ... nevím, co jsi všechno pročetl a prostudoval ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Začátečníci chtějí vědět

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků