Epson L800

Moderátor: borisst

Epson L800

Příspěvekod musashi » 10 črc 2013 08:47

Zdravim!

Nemate nekdo s touto zajimavou tiskarnou prakticke zkusenosti?
musashi
 
Příspěvky: 27
Registrován: 03 čer 2012 15:46

Re: Epson L800

Příspěvekod priborj » 09 led 2014 14:14

Možná už je dlouho na reakci na tenhle dotaz. Ale třeba to pomůže jiným. Loupil jsem si tuhle Epsonku na doporučení tady na Digineffu. Mám ji od loňského června. A mohu říct, naprostá spokojenost (n) . Co mne opravdu dostalo, to je malá spotřeba inkoustů - od loňka jsem ještě nedoplňoval a to si tisknu spoustu fotek.
Co mi vadí: Není provázána signalizace stavu inkoustů na panelu tiskárny na obrazovce při tisku. Ale na náplně je výborně vidět, takže to jde snést. Občas se stane, že je třeba otevřít zásobníky kvůli odvzdušnění a aktivovat pak čištění trysek, nevím jestli to je jen u mé tiskárny, nebo je tu u tohodle typu. Ale stalo se to prakticky tak jednou za tři měsíce.
Kvalita tisku - používám originální papíry Epson, na nich je kvalita tisku výborná. Porovnával jsem to na testovacích snímcích.
Takže závěrem: doporučuju (n)
Jirka
priborj
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2014 14:03

Re: Epson L800

Příspěvekod musashi » 10 led 2014 11:22

Diky za reakci!
Nakonec jsem si ji proste koupil a rekl bych, ze mame podobnou zkusenost :)
U me sice zustala kvalita tisku lehce za ocekavanim, ale i tak spokojenost. Skoda jen, ze to neni A3+ :D
musashi
 
Příspěvky: 27
Registrován: 03 čer 2012 15:46

Re: Epson L800

Příspěvekod petrh » 18 led 2014 19:27

Zdravím, tak jsem si včera taky přinesl L800, zatím celkem spokojenost, ale nevíte někdo jak dostat v češtině zpracování snímku v Epson Easy Photo Print Help ? Děkuji.
petrh
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2014 19:00

Re: Epson L800

Příspěvekod musashi » 19 led 2014 21:44

To bohuzel netusim, ale ve vsech diskuzich a testech doporucovali se tomu programu vyhybat a tisknout naprimo z aplikaci.
Provadel nejakou kompresi dat, ktera mela vliv na kvalitu tisku ci co ...
musashi
 
Příspěvky: 27
Registrován: 03 čer 2012 15:46

Re: Epson L800

Příspěvekod petrh » 21 led 2014 20:10

Souhlasím, fotky upravuji v editoru ZPS a APE. U starší tiskárny Canon mi vyhovuje přiložený editor (v češtině) Canon Easy-FhotoPrint EX, ze kterého používám pro úpravu k tisku jen Album, tj. možnost snadného a rychlého na A4 umístění až 8 snímků, posuv umístění, překládání, natáčení, změna velikosti, vložení písma atd.
petrh
 
Příspěvky: 2
Registrován: 18 led 2014 19:00

Re: Epson L800

Příspěvekod unevil » 26 led 2014 01:59

Zdravím, uvažuji o koupi, ale stále mi nejsou jasné některé věci.. Pomůžete mi prosím rozřešit záhadu, jak je to s voděodolností tisku na L800? Někde píšou že je tisk voděodolný, jinde že nikoliv..Také se dost píše, že trysky zasychají (i ta malá záruka navádí k nějakému zádrhelu).. A můžete mi přiblížit jak rychle se tiskne obyčejný A4 papír? Neměl bych to jen na fotografie, ale i na běžné kancelářské užití (faktury nebo nabídky z pár malými fotkami na bílém pozadí).. Shlédnul jsem i několik videí a nejsem z toho moc moudrý, někde fotografie 10x15 leze třeba i dvě minuty, ale rychlost obyčejné A4 se nikde neuvádí (těm údajům od výrobce z podstaty moc nevěřím)..Díky!
unevil
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26 led 2014 01:44

Re: Epson L800

Příspěvekod musashi » 26 led 2014 09:08

Inkousty jsou dye based, nejsou pigmentove, tj. uz z podstaty je jejich odolnost ve srovnani s pigmentovymi inkousty slabsi.
Dulezite je, ze ve srovnani s pigmentovymi inkousty. Tedy ne ze by nemely zadnou odolnost, ale pigmentove inkousty jsou na tom lepe.
Za spravneho zpusobu archivace se i tak vydrz pocita na roky ci desitky let (viz tabulka do Epsonu http://www.epson.com/pdf/LightfastCPD_15334R2.pdf).
Co se rychlosti tisku tyce, pokud je zapnuty high speed print, je rychlost naprosto bezproblemova. Pokud je vypnuta, tak tisk v nejvyssim rozliseni trva vecnost.
Pouzivam kombinaci high speed print a tisku na nejvyssi kvalitu a rychlost i kvalita (na kvalitnich materialech) je suprova.
Pro tisk dokumentu naprosto bez problemu. Se zasychanim zatim problem nemam, spis je obcas problem, ze se do hadicek dostane vzduch a pak dana barva netiskne a musi se cistit hlava, aby se hadicky opet odvzdusnily.
musashi
 
Příspěvky: 27
Registrován: 03 čer 2012 15:46


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků