Stránka 1 z 1

tvorba letáku

PříspěvekNapsal: 19 črc 2012 09:18
od martinh22
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat tvořím leták v adobe illustrator, potřebuji se zeptat když mám fotografie nebo-li jakýkoliv bitmapový obrázek, které se mají použít na leták tak vím že režim má to být v režimu CMYK a 300 dpi tak do jakého formátu mám ukládat výslednou změnu ? ale tak aby zase příloha nebyla moc velká min 10 mb (po kompresi), pro případ kdyby byl problém před tiskem tak ať jim to můžu všechny editovatelné soubory poslat e-mailem.

Re: tvorba letáku

PříspěvekNapsal: 08 srp 2012 20:33
od borisst
Dobrý den Martine,
rovnou říkám - nejsem grafik, jsem fotograf, ale...
Předpokládám, že se letáky tisknou na nějaké moderní a nákladově co nejlevnější technologii. Tím pádem mi připadá, že volba PDF v tiskové kvalitě bude OK. Nicméně není jednodušší se zeptat přímo tiskárny, či zadavatele? ;)

Re: tvorba letáku

PříspěvekNapsal: 29 srp 2012 12:41
od Reptisk.cz
Starší příspěvek, ale třeba to je stále aktuální. Rovnou říkám, že pracuju v tiskárně http://www.reptisk.cz. Většina tiskařů preferuje cmyk (jen některé technologie rgb, ale to jsou vyjímky). Obecně pak lze říci, že nic nezkazíte, když uděláte PDF. Pro tisk pak ideálně PDF/x. Nicméně pokud si nejste jist, kontaktujte vybranou tiskárnu - většina má pro tyto případy sazeče/grafiky, kterým stačí soubor poslat ke kontrole a oni Vás již navedou, co změnit nebo to změní sami a zdarma. Rád mrknu i přímo na Váš návrh - pošlete mi ho na tisk@reptisk.cz