tvorba letáku

Moderátor: borisst

tvorba letáku

Příspěvekod martinh22 » 19 črc 2012 09:18

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat tvořím leták v adobe illustrator, potřebuji se zeptat když mám fotografie nebo-li jakýkoliv bitmapový obrázek, které se mají použít na leták tak vím že režim má to být v režimu CMYK a 300 dpi tak do jakého formátu mám ukládat výslednou změnu ? ale tak aby zase příloha nebyla moc velká min 10 mb (po kompresi), pro případ kdyby byl problém před tiskem tak ať jim to můžu všechny editovatelné soubory poslat e-mailem.
martinh22
 
Příspěvky: 1
Registrován: 19 črc 2012 09:09

Re: tvorba letáku

Příspěvekod borisst » 08 srp 2012 20:33

Dobrý den Martine,
rovnou říkám - nejsem grafik, jsem fotograf, ale...
Předpokládám, že se letáky tisknou na nějaké moderní a nákladově co nejlevnější technologii. Tím pádem mi připadá, že volba PDF v tiskové kvalitě bude OK. Nicméně není jednodušší se zeptat přímo tiskárny, či zadavatele? ;)
Boris Stojanov, moderátor fóra Vše kolem tisku

http://www.fineartprint.cz "pokud tisknete něco opravdu fajnového"
borisst
 
Příspěvky: 39
Registrován: 24 led 2012 18:22

Re: tvorba letáku

Příspěvekod Reptisk.cz » 29 srp 2012 12:41

Starší příspěvek, ale třeba to je stále aktuální. Rovnou říkám, že pracuju v tiskárně http://www.reptisk.cz. Většina tiskařů preferuje cmyk (jen některé technologie rgb, ale to jsou vyjímky). Obecně pak lze říci, že nic nezkazíte, když uděláte PDF. Pro tisk pak ideálně PDF/x. Nicméně pokud si nejste jist, kontaktujte vybranou tiskárnu - většina má pro tyto případy sazeče/grafiky, kterým stačí soubor poslat ke kontrole a oni Vás již navedou, co změnit nebo to změní sami a zdarma. Rád mrknu i přímo na Váš návrh - pošlete mi ho na tisk@reptisk.cz
Reptisk.cz
 
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2012 12:28


Zpět na Vše kolem tisku

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník