ZONER 17 a druhý monitor.

ZONER 17 a druhý monitor.

Příspěvekod dall » 02 zář 2015 08:57

I když funkce druhého monitoru provází ZONER již několik let, tak dodnes obsahuje chyby. Předpokládejme, že máte na hlavním monitoru editor a na druhém máte prohlížeč. Obsah obou monitorů je synchronizován.
Někdy se zobrazí na druhém monitoru místo fotky bílá kostka, někdy je tam jen černo, někdy je tam jiná fotka a někdy je tam správná fotka v jiné podobě.
Příklady které si lze libovolně vyzkoušet :
1) otevřete si obrázek z disku přímo v editoru. Po otevření kliknete na ikonu druhého monitoru a co se stane? Černo. Druhý monitor je čistě černý a straší v něm jen špatně skrytý lišta filmového pásu. Můžete nyní klikat na tlačítko synchronizace jak chcete. Nic.

2) Ze správce si otevřete několik záložek editoru. Fotka na druhém monitoru bude stále ta ze správce. Můžete chtít synchronizovat, můžete začít editovat. Nic se nestane. Focus si nadále drží správce.

3) Uživatel by si mohl naivně myslet že může mít na jednom monitoru obrázek v editoru a pod lupou odstraňovat staré škrábance a na druhém monitoru sledovat obrázek přes celou obrazovku aby viděl jak opravy působí vcelku. Opět chyba. Operace z editoru se vůbec nepřenáší do druhého monitoru. Zatímco v editoru již máte černobílý výřez obličeje se stranami v poměru 1x1 tak prohlížeč vytrvale zobrazuje skupinové foto u kostela.

Nezbývá než se těšit o jaké nové verze druhého obrazu nás obohatí ZPS 18.
dall
 
Příspěvky: 6
Registrován: 02 zář 2015 07:25

Zpět na Zonerem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník