ZPS15 a Sloučení série fotek do jedné

ZPS15 a Sloučení série fotek do jedné

Příspěvekod borak » 06 črc 2013 08:23

Viděl jsem video od pana Neffa : Sloučení série fotek do jedné v Photoshopu .Jsem novým uživatelem ZPS15 a zajímalo by mne zda a popř. jak lze toto provést v Zoneru ?
borak
 
Příspěvky: 1
Registrován: 06 črc 2013 08:00

Re: ZPS15 a Sloučení série fotek do jedné

Příspěvekod exikar » 08 črc 2013 15:05

to borak : používám ZPS 13, ale myslím, že to bylo možné už v dřívějších verzích :roll:
VOLBA > správce > vytvořit > skládání multiexpozic , z nabídky vybrat obrázky které mají být takto upraveny !! podmínka - musí být ve stejné velikosti a trochu si být podobné, aby program našel společné body a mohl provést sloučení. Více napoví sám program při těch pokusech anebo to vyhledat v nápovědě k heslu multiexpozice - hodně úspěchů a výsledek který potěší nebo dokonce nadchne (n)
exikar
 
Příspěvky: 283
Registrován: 18 črc 2012 12:31
Bydliště: pod Řípem a nad Labem

Re: ZPS15 a Sloučení série fotek do jedné

Příspěvekod gustav » 12 črc 2013 14:54

borak: Jde to i ručně - podobně, jak to je v tom videu od p.Neffa.

Jak psal exikar - Ve správci jdi do Vytvořit -> Skládání multiexpozic a pak můžeš postupovat ručně.
1 - seřadím si fotky (dal jsem opačné pořadí - od poslední do první). Nemusí to tak být, ale pak postupuji zleva doprava, to mi líp vyhovuje.
2 - dále Skládání multiexpozic -> Zarovnání obrázků. To vytvoří další sérii obrázku už zarovnaných, ty původní zůstanou.
3 - Pak postupuji podobně jako ve videu, akorát to trvá o chloupek déle:
- otevřu první fotku (v tom videu tu s autem vlevo)
- dále otevřu v druhém editoru druhou fotku, dám Ctrl-A, Ctrl-C, zruším výběr (Esc) a okno zavřu.
- zůstane mi otevřená první fotka a do té vložím tu druhou (Ctrl-V).
- tím mi zmizne první fotka (je pod tou druhou vloženou).
- zvolím Výběrový štětec (režim odebrat z výběru) a místo, kde by mělo být auto z první fotky štětcem "progumuji".
- mám fotku s dvěma auty. Otevřu třetí fotku (v druhé editoru), zase Ctrl-A, Ctrl-C, zavřu ji a vložím do té, ve které už jsou 2 auta. Tak postupuji až do poslední fotky.
Uživatelský avatar
gustav
 
Příspěvky: 2845
Registrován: 12 črc 2013 14:13


Zpět na Zonerem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků