využití zoneru

využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 11 zář 2011 12:16

Zajímalo by mě jestli někdo používá zoner. Ačkoliv jsem začínající hobík tak mě přijde tento program naprosto k ničemu a to proto, že nemá vrstvy. Tak by mě zajímalo jestli si tohle vůbec někdo koupí a kdo to vlastně používá. Kdyby měl vrstvy byl by to dobrý soft. :lol:
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod Jirka » 11 zář 2011 13:31

Ale má. Jenom s používají trochu jinak. Přijdou dlouhé zimní večery což bude ideální doba ke studiu. Doporučuji vzít návod od ZPS a objevit krásy nepoznaného. Nebo se podívat třeba sem: http://digineff.cz/art/costim/zoner_13.html nebo sem: http://www.milujemefotografii.cz/zoner- ... estaveni-6 nebo sem: http://www.milujemefotografii.cz/fotogr ... imy-vrstvy atd. ;)
Jirka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2011 18:24

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 11 zář 2011 14:58

Jirko na ty odkazy jsem se díval již dávno. Zoner má sice tuhle parodii na vrstvy ale plnohodnotné vrstvy typu photoshop, paintshop pro, nebo jen obyčejný gimp prostě nemá. To, že má jednu editační vrstvu kterou lze využít k prolínání je celkem málo. Nevím proč tam neudělají klasické vrstvy se vším všudy. Pak by to byl mocný nástroj a snad bych si ho i koupil ale takle je podle mě nepoužitelný i pro amatéry natož pro profíky.
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod Jirka » 11 zář 2011 16:25

I když fotím skoro 50 let tak za profíka se rozhodně nepovažuji a jelikož ZPS používám již drahně let zřejmě nejsem ani ten amatér. :( Přesto si myslím, že ZPS použitelný je. Jen se to musí trochu umět. RAW + nějaké úpravy dělám v Capture NX2 zbytek ZPS. Zatím nemám potřebu na tom něco měnit. Každý používá software dle velikosti své šrajtofle. Dost řečí. Venku je krásně. Jdeme fotit. :)
Jirka
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10 zář 2011 18:24

Re: využití zoneru

Příspěvekod Pety » 12 zář 2011 08:26

Napsal bych to asi takhle: Na úpravu fotografií ZPS Pro stačí naprosto. Práce v něm je pohodlná, rychlá a naučí se ji i BFU - takže se pak místo hrbení u displeje může radši věnovat focení.

Na vytváření výtvarných grafických děl je ZPS slabý - protože na to není určený. Pro ten případ si račte posloužit Photoshopem.
Pety
 
Příspěvky: 6
Registrován: 12 zář 2011 08:22

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 12 zář 2011 10:18

Je mi jasné, že ZPS není grafický editor. Nicméně vrstvy jsou základním prvkem fotoeditoru. Jakmile si na ně jednou člověk zvykne už to bez nich nejde. A netřeba vytvářet jakousi složitou grafiku. Když jsou vrstvy tak i úpravy foto jdou mnohem lépe a radostněji. Jistě, na jedno použití křivek potřeba nejsou. Ale obvykle se tímto nekončí. A je otázka proč by to někdo kupoval za ty peníze, když může mít v cenové relaci elements. Podle mě bude další vylepšení spočívat v plnohodnotných vrstvách jestli nechtějí krachnout.
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod myjed » 12 zář 2011 13:44

Rád se Hobbíku nechám poučit. Můžeš mi prosím tě říct, konkrétně na jaké základní úpravy fotografií potřebuješ vrstvy že bez nich nemůžeš být? Já netvrdím, že se někdy nehodí, ale jako základní prvek fotoeditoru je rozhodně nevidím. To už spíš koukám na kvalitu zpracování RAWu, metody převzorkování, jednoduchost ovládání....
myjed
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 zář 2011 07:50

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 12 zář 2011 14:46

No já je právě využívám všade. Usnadňují práci už jenom tím, že nemusím několikrát klikat na tlačítko zpět a různě ukládat apod. A jinak konkrétně se hodí na vše. Neříkám, že jsou smrtelně nutné ale i pokud jde o základní úpravy práci zjednodušují.
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod Aran » 13 zář 2011 08:26

Rozhodně se nepovažuji za profíka. Fotím pro radost a pracuji jak v Zoneru, tak i ve Photoshopu. Zoner je vynikající program. Používám ho pro rychlé třídění fotek, hledání atp. Když fotím třeba dojezd amatérského cyklozávodu, kde fotky půjdou hlavně na web nebo maximálně 9x15 do nějaké kroniky, tak je v pohodě upravuji v Zoneru. K tomu rozhodně nepotřebuji žádné vrstvy, protože si dávám bacha na expozici atd.,abych těch úprav nemusel dělat zas tak moc. Když někdo přijede z dovolené a má nafoceno kompaktem 400 fotek a chce je rychle probrat, je Zoner neocenitelný. Tam bleskem srovnáš horizont, mírně opravíš expozici a spoustu dalších věcí. Teta Amálka pak zírá, jaký jsi koumák! :lol: Když ale fotím mé oblíbené krajinky tak vyberu dvě tři fotečky a s těmi se pak mazlím ve Ph., hraji si s vrstvami, přesně dolaďuji barvy atd. Problém je, že každý program je určený na něco trochu jiného a pro někoho jiného a myslím si, že tvrdit o programu, že je mizerný, když už má verzi 13, je přinejmenším trochu troufalé.
Pojďme se radši bavit jak ten Zoner co nejlíp využít.
Přeji všem dobré světlo.
Aran
 
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2011 21:13

Re: využití zoneru

Příspěvekod Renziv » 13 zář 2011 12:48

Já také nechápu, proč hobbík začal téma o programu ve kterém nepracuje a zřejmě ho zná velmi povrchně. Měl by zadat vlákno o věcech, které chce poznat. Zoner plnohodnotné vrstvy nemá a na tom tato debata nic nezmění. To, jak se to dá v Zoneru obejít už Hobbíka nezajímá.
Osobně mám zakoupené tři programy: 1.ACDSee Pro 4; 2.PSE 9; 3.Zonner PhotoStudio 13. Nejvíce pracuji v ACDSee pro jeho nespornou přívětivost a neskutečnou rychlost. ACDSee také nemá vrstvy a mohu potvrdit, že z 90% případů je nepotřebuji. Těch 10% řeším v PSE 9. Proto navrhuji, abychom se bavili jak kdo z Vás používá "Falešné vrstvy v Zoneru" a v jakých situacích. Dobré světlo Vám všem.
Renziv
 
Příspěvky: 1
Registrován: 12 zář 2011 18:14

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 13 zář 2011 14:48

A co na tom nechápeš? Zoner jsem právě testoval celkem dlouho, verzi 12 a 13. A protože mě přijde nevhodný díky absenci vrstev tak mě zajímalo kdo ho využívá (legálně) a případně kdo ho využívá jako profi fotograf. To jak se dají vrstvy v zoneru obejít mě zajímá, ale přijde mi to tak těžkopádný, že se divím že za něj někdo platí když ve stejné ceně sežene pse. :D a nemusíte se hned čílit když vám někdo sáhne na zoner
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod PHVR » 14 zář 2011 15:03

2 hobbik:

Základ práce s vrstvama v Zoneru rozhodně je. V Zoneru můžu promaskovat vrstvu (jednu) na podklad. Pokud je třeba těch vrstev víc, lze si pomoci vedlejšími okny. Můžu si schovat a přenést do vedlejšího editačního okna libovolný okamžitý stav obrazovky. Můžu si schovat ( do souboru ) výběr a použít ho opakovaně nebo v jiném okně. Můžu si vedlejší editační okna libovolně upravit. Mám u všech otevřených oken historii, můžu se pohodlně vrátit k mezistavu, ten kamsi zkopírovat, a zase odkráčet na konec.Co nemohu, to je dát několik (více než dvě) vrstev na sebe a upravovat jejich poměr pomocí táhel a hned vidět výsledek. Co ale mohu - připravit si několik meziproduktů a z těch poskládat výsledný obrazek. ( Obvykle ty meziprodukty jsou 2, samozřejmě . Experimentovat se 3 se ještě dá - pokud je dost času, se čtyřmi je to na zbláznění. Jenže asi si umíš představit, jakých psích kusů je našinec schopen, když ten obrázek chce mít udělaný tak a tak, a po ruce není jiný nástroj než právě ten Zoner.). Nicméně - v 98 procentech případů ze sta platí: buďto je fotka dobrá, a ty dvě tři vrstvy jsou až až, a nebo dobrá není, a pak se zahodí.
Co je důležitá věc: Zoner je na běžné úpravy (dvou vrstev ) EXTRÉMNĚ rychlý. Vděčí za to m.j. klávesovým zkratkám. Pro běžné věci při práci s vrstvami si lze vystačit úhrnem se třemi - CTRL-A,CTRL-C, CTRL-V. Například takové nějaké obyčejné zesvětlení obličeje ( Kopie fotky, schování kopie v jiném okně, zesvětlení , překrytí původní vrstvou, promazání se do té světlé v obličeji podle potřeby, zápis ) , to celé může být zvládnutelné, pokud se to umí, a nejsou-li zvláštní komplikace, hrubě do minuty.

Čili - záleží na tom, co jsi za fotograf, a podle toho si pořiď nástroj. Potvrdím bez mučení, že situace, kdy je potřeba víc vrstev než 3, na to je vhodnější Photoshop. Pokud děláš převážně fotky takového ražení, vůbec neváhej a pořiď si ho. Pokud jde o mě ( a možná se takových najde víc ), tak já si občas taky s potěšením vypiplám nějakou fotku. Ale taky se mi dost často stává, že ke mě do počítače přijde 60 nebo 80 nebo 200 fotek, a udělej s tím něco. Tedy - vyházej nesmysly, ořízni, uprav.A v téhle situaci mi připadá být Zoner jako setsakra dobré řešení. Jak po stránce organizování souboru fotek, tak po stránce editace.

Hledal jsi někoho, kdo používá Zoner. Nuže, jsi u cíle. Já Zoner používám.Vždy si zaplatím 6 nebo 8 stovek ročně za upgrade na poslední verzi . A můžu tě ujistit, že nákup nějakého PhotoShopu v mém případě opravdu nehrozí. Před nějakým časem jsem se pokoušel do nějakého to PhotoShopu dostat, ale po čase jsem to vzdal. Nevím, třeba jsem neměl dost trpělivosti, je to možné. Ale byl jsem znechucen z toho, jak se pořád přehrabuju v nějakém menu, nebo hledám nějakou ikonku mezi stovkou jiných. Všechno mi trvalo třikrát déle ..

S pozdravem

PHVR
PHVR
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2011 13:30

Re: využití zoneru

Příspěvekod Laby » 14 zář 2011 16:11

Osobně na organizaci fotek, nic jiného než Zoner nepoužívám. A zkoušel jsem toho docela dost. Pravda editor již pár let ignoruji.

hobbik: Platím za něj kvůli katalogu, a doufám, že teď zase budu mít důvod přispět. I když minulá léta katalog už revoluci nenabízel.
Laby
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011 16:02

Re: využití zoneru

Příspěvekod Aran » 15 zář 2011 21:27

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli ještě něco sem přidám, ale nedalo mi to. Nejdřív musím říct, že nejsem zaměstnanec Zoneru, ani nemám od nich provize. Myslím, že je úplně zbytečné tady vyjmenovávat všechny výhody Photoshopu. Kdo s ním dělá, tak to nepotřebuje, kdo ho nezná, moc mu to neřekne. Dělám jak v Zoneru, tak ve Photoshopu. Než jsem se naučil dělat ve Photoshopu, trvalo mi to dlouho a musel jsem přečíst pár knížek. Dodneška znám jen pár procent toho, co umí. Fotím krajinu, s vybranýma fotkama si opravdu hraju. Problém je, že Photoshop nenaučím kolegyni, která s kompaktem běhá po horách a fotí celkem slušné fotky. Zoner zvládla za 1 odpoledne. Srovná horizont, ztmaví nebo zesvětlí fotku, vylepší kontrast, udělá ořez. Dokonce dokáže i vyklonovat nějaký bordel, který na fotce nechce mít. Nakonec si z fotek udělá kalendář. Taky díky Zoneru má ve fotkách trochu pořádek. Víc nepotřebuje. Pro ni je Photoshopu škoda. Pro ni je Zoner jednička a nedá na něj dopustit. A poslední nezanedbatelná věc. Photoshop je neřestně drahý a ne každý má dost naditou šrajtofli. Například mně by odlehčená verze Photoshopu nevyhovovala i když má vrstvy. Nemá ale LAB. Snad je to na tomhle vlákně poslední příspěvek na téma jak je Photoshop lepší než Zoner.
Mám k Zoneru dotaz: Kde se dají stáhnout další šablony na kalendáře?
Díky za všechny rady.
Aran
 
Příspěvky: 288
Registrován: 12 zář 2011 21:13

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 16 zář 2011 06:46

No jo ale tyhle operace zvládne každý freeeditor. Proto se v této souvislosti ptám kdo je ochoten za zoner platit? Protože mě přijde dost k ničemu. Nemá vrtsvy takže výše jmenovaným editorům se nevyrovná a zároveň se u něj platí za to co má jiný free editor zdarma.
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod PHVR » 16 zář 2011 09:22

..docela hodně lidí, milý Hobbíku.

Dopustil bych se tady názoru, že PhotoShop je obvyklou pomůckou fotografů s výbavou řekněme od 20 tisíc výše, kteří byli schopni vrazit do kvalitního železa už nyní nemalé prostředky, a nebudou si chtít kvalitní výstup z foťáku mršit ničemným editorem. Co od nich vyleze, bude nejspíš perfektni – aspoň po technické stránce.
Zoner pak je typickou pomůckou majitelů kompaktů do 10 tisíc, kteří se vrátili z mejdanu nebo z hor s dvěma stovkami fotek, a ty chtějí vytřídit, upravit expozici, oříznout, doostřit a jinak upravit , narvat do PDFka a poslat kamarádům . A to celé nejvýš za hodinu nebo dvě, neb jsou i jiné věci v životě na starost. To jsou, podle mého názoru ti, kteří si Zoner koupí. Většině z těchhle lidí jsou vrstvy ukradené, neb je doposud nepoužili, a ani je v budoucnu nepoužijí. Free editor nejspíš nemají. Někteří nevědí, že něco takového existuje. Ti ostatní se leknou angličtiny a kupy neznámých ikonek, ve kterých jen s problémy hledají to co potřebují.

Tipni si, která skupina lidí je větší. A pokud by sis pořádně pročetl, co ti tady lidi píšou, tak s názorem, že Zoner je totálně na nic, tak s tím jsi mnoho souhlasu neposbíral. Ovšem, je tvůj, a brát ti ho nebudu.

Zoner, podle ohlasů, má své příznivce a zákazníky.Ovšem svým zaměřením není jediný . Je to nejlepší volba ?
Není tu někdo, kdo by mohl Zonera srovnat s jinými programy do cca 3-4 tisíc ?

PHVR
PHVR
 
Příspěvky: 2
Registrován: 14 zář 2011 13:30

Re: využití zoneru

Příspěvekod hobbik » 16 zář 2011 09:52

Ok, já si tipnu. Nejvíc je těch co ho ukradnou na netu. A srovnání třeba s elements zoner ani nesnese. Takže raději bych nesrovnával. Srovnat ho je možné pouze s free editory typu picasa
hobbik
 
Příspěvky: 13
Registrován: 11 zář 2011 12:09

Re: využití zoneru

Příspěvekod avek » 16 zář 2011 12:02

Hobbíku. používám Zoner 12 protože nic jiného neznám a neumím. Rád bych ale věděl jaká kouzla dokáže s fotkou Photoshop CS. Můžeš sem dát nějaké tvé pěkné fotky jako příklad, co s jiným programem udělat nejde?
P.S.: Zoner se nekrade, kupuju si každé dva roky novou plnou verzi, není to tak drahé. Ale lze sehnat zadarmo zjednodušené nebo starší verze v počítačových časopisech nebo levně přímo u Zoneru končící verzi, teď 13. Mohl bych pořídit Photoshop v podstatně levnější verzi pro studenty grafických škol, ale nevím má li to pro mě jako amatéra smysl (študent nejsem já ale potomek).
avek
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11 zář 2011 09:13

Re: využití zoneru

Příspěvekod PetrE1 » 16 zář 2011 15:26

Podle obecného vnímání jsem asi profík, poněvadž se fotografováním živím. Každý den. Již dlouho. Používám Photoshop různých verzí, podle toho na jakém compu zrovna jsem. Používám i Zoner 12. Je jiný než PSP, má svá omezení i výhody. Mám je rád oba. Tak snad tak špatný není.
PetrE1
 
Příspěvky: 7
Registrován: 12 zář 2011 15:11

Re: využití zoneru

Příspěvekod Laby » 16 zář 2011 23:11

hobbik: Určitě se hlavou ta betonová zeď prorazí, jen pořád zkoušet, nepolevovat.
Laby
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 zář 2011 16:02

Další

Zpět na Zonerem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron