při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod hatreder » 27 črc 2015 07:51

Ahoj. Když mám ve photoshopu fotografii a několik vrstev úprav a pak dám "sloučit vrstvy" tak se
mi změní světlost fotografie. V následujích ukázkách je to vidět hlavně n adlažbě na zemi a vzadu na oknech.
Nevíte čím to může být? Pracuji v sRGB a do jiného prostoru fotografii nepřevádím.
Díky za rady.

porovnání: http://ulozto.cz/xfEvdz7N/pictures-zip
hatreder
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2015 07:49

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod jizapo » 27 črc 2015 12:38

Z vašich obrázků nebude moudrý asi nikdo, leda že to má být rébus. K čemu jste měl ty vrstvy, jaké měly krytí, jaké měli nastavené prolnutí se z těch obrázků už nikdo nedozví.
Poradím zkuste bedlivě přečíst následující stránky http://www.jizapo.info/Vrstvy/vrstvy1.htm kapitola1 až kapitola6 a k tomu si otevřete PS a přemýšlejte u toho a zkoušejte a zkoušejte.
Uživatelský avatar
jizapo
 
Příspěvky: 383
Registrován: 05 úno 2012 21:11
Bydliště: ČR

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod hatreder » 27 črc 2015 13:51

Vrstvy mám, kvůli různým nastavením světel a stínů, vyvážení barev, mapování na přechod atd. Jsou to lokální úpravy fotografie atd s různým nastavením vzájemného krytí. Když se mi nějaky postproces ve vrstvě přijde moc silný, tak snížím krytí atd...

zde je ještě screen s vrstvami
http://ulozto.cz/x8ehFJxY/vrstvy-zip
hatreder
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2015 07:49

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod jizapo » 27 črc 2015 14:18

No z screenshotu vidím tedy hlavně to, že v PS plavete aneb nemáte o vzájemné interakci vrstvev ani potuchy. Už jen z toho, že prázdná (průhledná) vrstva má nastaveno prolnutí měkké světlo. Tedy pokud v té vrstvě nemáte nějaký drobný (v ikonce neviditelný bodík), který se má s výchozím snímkem prolnout. Těch vrstev tam máte jak naseto, což by sice nemuselo vadit, ale když se podívám na před a po, tak na to stačí ty vrstvy 2.

Takže doporučuji si ty článečky přečíst a hlavně se zamyslet k čemu co slouží a postupně se to učit používat.

Žádná jednoduchá rada u PS, jako např. zmáčkni tuto klávesu a tohle šoupátko na -3 a máš skvělou fotku neexistuje.
Uživatelský avatar
jizapo
 
Příspěvky: 383
Registrován: 05 úno 2012 21:11
Bydliště: ČR

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod hatreder » 27 črc 2015 14:31

ta prázdná vrstva není prázdná. Je to airbrush (vrstva prolnutá na měkké světlo a černou/bílou barvou se vykreslují stíny/světla).
Není to patrné v náhledu, ale je tam malba bílou barvou
hatreder
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2015 07:49

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod hatreder » 27 črc 2015 15:48

Tak jsem se díval na histogram snímku před sloučením a po sloučení. Před sloučením je takovej robitej a po sloučením jsou přechody plynulé.
Takže při slučování se tedy jasy samy dopočítají, aby se trhliny odstranili. Viz příloha:
http://ulozto.cz/xArK5MrR/slouceni-zapnute-vypnute-zip

Ale co s tím, když to chci nechat rozsah jako před sloučením?
hatreder
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2015 07:49

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod jizapo » 27 črc 2015 16:25

Mno já tedy na tom poněkud surealistickém obrázku žádné změny nevidím a to i když si ty dva poslední screenshoty dám vedle sebe. Jediné co vidím je hodně nepovedená mlha, která vypadá spíše kako čmoud z hořících pneumatik. A v každém případě za takto dramatickém kontrastu a ztmavení originálního snímku bude i povedená mlha působit tak jako by tam neptřila. Ale je to věc vkusu.
Přílohy
Mlha.jpg
Mlha.jpg (201.7 KiB) Zobrazeno 12651 krát
Uživatelský avatar
jizapo
 
Příspěvky: 383
Registrován: 05 úno 2012 21:11
Bydliště: ČR

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod hatreder » 27 črc 2015 19:40

Když se přepíná z jedné fotky na druhou, vidět to je. Ale jak to vyřešit?
Mlhu nechme mlhou...
hatreder
 
Příspěvky: 5
Registrován: 27 črc 2015 07:49

Re: při slučování vrstev ve photoshopu se změní světlost

Příspěvekod watch68 » 17 srp 2016 08:13

Nemohu stáhnout z odkazu výše
watch68
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17 srp 2016 08:03


Zpět na Photoshopem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků