ako optimalne zmensovat fotky?

ako optimalne zmensovat fotky?

Příspěvekod daaw » 17 zář 2011 06:23

poradi niekto ako zmensovat fotky v PS s co najmensou stratou detailov?
daaw
 
Příspěvky: 3
Registrován: 11 zář 2011 06:24

Re: ako optimalne zmensovat fotky?

Příspěvekod GIF242 » 20 zář 2011 13:17

OBRAZ - VELIKOST OBRAZU - a dole přepnout na BIKUBICKÁ OSTŘEJŠÍ (nejlepší pro zmenšení).

Nebo, pokud to chceš mít více pod kontrolou, tak to můžeš udělat ručně, kdy přepneš pozadí na vrstvu, pak si zmenšíš plátno na požadovanou velikost a transformací na-zmenšuješ obrázek na velikost plátna. Pak si můžeš vrstvu přepnout na inteligentní objekt (pro zachování možnosti se vrátit k původní fotce) a dáš doostřit, nebo chytré doostření. Díky tomu, že jsi přepnul na inteligentní objekt, můžeš ostření zapnout/vypnut a různě ladit i po aplikaci.

Na druhou stranu tohle opravdu neřeším. Na třetí stranu bych to asi řešit měl, páč tam k mírnému rozostření dochází :(
---
Přeji dobré světlo a pevnou ruku!
-=gif242=-
Uživatelský avatar
GIF242
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14 zář 2011 09:50
Bydliště: Praha

Re: ako optimalne zmensovat fotky?

Příspěvekod swisst » 21 zář 2011 19:22

Já myslím, že optimální postup neexistuje. PS nabízí několik různých algoritmů a někdy je lepší ten, jindy onen. Neznám jiný způsob, než to vyzkoušet.
Je fakt, že zmíněný "bikubický ostřejší" dává asi obecně nejostřejší výsledky, ale někdy to může být až příliš.
swisst
 
Příspěvky: 49
Registrován: 10 zář 2011 21:59

Re: ako optimalne zmensovat fotky?

Příspěvekod kena » 13 pro 2011 14:43

Já to dělám podle tohoto návodu již mnoho let a jsem spokojen. http://www.photopost.cz/pp5free/clanek.php?id=28
kena
 
Příspěvky: 3
Registrován: 13 pro 2011 14:29

Re: ako optimalne zmensovat fotky?

Příspěvekod telekuk » 14 led 2020 10:44

Já jsem před nedávnem zakoupil Photoshop od A do Zet, kde je vše, včetně zmenšování fotografií. Mohu jenom doporučit!
http://tipyjakfotit.cz/masterclass/kurzy/
telekuk
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 úno 2016 18:31


Zpět na Photoshopem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron