Při otevření fotky z ACR mám v PS jiné barvy

Při otevření fotky z ACR mám v PS jiné barvy

Příspěvekod jdo » 03 úno 2019 11:28

Zdravím, můžete mi prosím poradit?
Zpracování RAW. Ve fotoaparátu fotím do RAW, Adobe RGB.
RAW otevřu v PS Adobe camera RAW. Barevný prostor camera RAW je nastaven na Adobe RGB, 16 bit. Po upravení snímku otevřu snímek v PS.
A tady, nevím co je správně?
1) Barevný prostor – to je rozsah barev, ve kterém je snímek pořízený, v tomto případě Adobe RGB.
2) Pracovní prostor – jsou to barvy aplikované z barevného profilu?
3) Barevný profil – to je barevný profil zařízení, které barvy zobrazuje barvy z barevného prostoru – monitor.

Mám kalibrovaný monitor EIZO. V PS mám v nastavení barev použitý jako pracovní prostor RGB monitoru. Tedy pokud otevírám fotku z ACR v PS použiju vložený profil (nepřevádím), abych viděl barvy správně? Pak až skončím tak podle toho, kam fotka jde ji ještě převedu do jiného barevného profilu a zkontroluji barvy.
Nechápu, proč vidím fotku v ACR jinak (jiná barevnost) než po převodu do PS (barvy jsou „vyblitější“).
Pokud vyexportuji fotku z ACR přímo do TIFFu (bez úprav), tak je v podstatě stejná jako později uložená do TIFFu (bez úprav) z PS. Tiff, který vyexportuji z ACR odpovídá tomu jak jej vidím v PS. Má méně syté barvy. Nechápu ten rozdíl mezi zobrazením barev v ACR a PS. Čím to může být?
jdo
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 říj 2018 12:22
Bydliště: Opava, ČR

Re: Při otevření fotky z ACR mám v PS jiné barvy

Příspěvekod Tom Vainer » 12 dub 2021 19:23

Nastavení profilu monitoru jako pracovního prostoru je špatně, nastavte Adobe RGB.
Tom Vainer
 
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2012 09:12


Zpět na Photoshopem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron