Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Příspěvekod Pavel Hošek » 04 pro 2011 15:15

Dobrý den.
Na netu jsem narazil na jakousi zmínku o tom,že by snad Olympus měl začít vyrábět FF. Pravda,anglicky moc neumím,tak si nejsem jist,zda nejde jen o kombinaci zbožného přání autora a lidové tvořivosti. Jaký je názor ostatních? Slyšel už o tomhle modelu někdo něco? Přikládám odkaz.
Pavel. :roll:

http://zone-10.com/cmsm/index.php?optio ... 8&Itemid=1
Pavel Hošek
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 pro 2011 14:52

Re: Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Příspěvekod Osios » 05 pro 2011 00:03

Zdravím,

na jednu stranu by to bylo víc než logické. Hlavní otázka je, na koho by tím Olympus chtěl cílit.V konzumu má m4/3, který se v rámci možností asi prodává...Místo, kde bych viděl prostor pro nějaký podobný koncept, je konkurence pro entuziastické kompakty (Fuji X100 atp.). Tam by to dávalo smysl. No ale co se týče střední třídy, tak tady je to složitější. "Velký" 4/3 se ve velké míře neprosadil, i přes kvalitní optiku. Jsem sám vlastníkem E-1 a Zuiko 14-54. Ještě dnes je to pořád perfektně navržený fotoaparát a moc bych si přál stejné tělo s elektronikou srovnatelnou s dnešní konkurencí. Ale, v případě nasazení fullframu, by musel zrušit celý 4/3 (což se vlastně v podstatě už stalo) a hlavně optiku v podobě Zuiko objektivů. Záleží na tom jak se ke 4/3 postaví Olympus. Vzhledem k tomu, že poslední roky je vývoj pro 4/3 v podstatě mrtvý...nevidím to dobře. A ono se ani není moc čemu divit, když má Oly problémy hlavně sám se sebou (viz. problémy s CEO).
Osios
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2011 23:46

Re: Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Příspěvekod bob222 » 05 pro 2011 07:57

Ide o premaľovanie starého dobrého OM-ka. V tejto podobe by to bol FF bez autofocusu (staré OM objektívy a telá neboli AF ;) ), čo je v dnešnej dobe tak trochu nereálne.
Aj keď ja osobne by som teda takúto mašinku bral, ale za rozumnú cenu, nie ako retro za ťažké peniaze... :?
Fotím E-600 + EPL-1 + Zeiss ikonta + IXUS 500 + Casio + N95 + EOS 500D + všetko možné
bob222
 
Příspěvky: 10
Registrován: 12 zář 2011 06:22

Re: Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Příspěvekod LudekBrno » 05 pro 2011 16:48

Pavel Hošek píše:Dobrý den.
Na netu jsem narazil na jakousi zmínku o tom,že by snad Olympus měl začít vyrábět FF. Pravda,anglicky moc neumím,tak si nejsem jist,zda nejde jen o kombinaci zbožného přání autora a lidové tvořivosti. Jaký je názor ostatních? Slyšel už o tomhle modelu někdo něco? Přikládám odkaz.
Pavel. :roll:

http://zone-10.com/cmsm/index.php?optio ... 8&Itemid=1


Takovými fámami je zbytečné se vůbec zabývat :-) Výrobci zrcadlovek si obvykle připravované výrobky udrželi dobře v tajnosti a takové neoficiální spekulace se zásadně rozcházely s realitou. Takže doporučuji to neřešit, pokud se Olympus něco takového vyrobit rozhodne, s jistotou se to dozvíme až chvíli před uvedením z oficiálních zdrojů.
můj pokus o galerii :-) http://jobfoto.cz
LudekBrno
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05 pro 2011 15:53
Bydliště: Brno

Re: Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Příspěvekod ogyn » 22 led 2012 11:11

Poslední zprávy z tisku o firmě Olympus,moc optimismem nehýří :(
ogyn
 
Příspěvky: 264
Registrován: 22 led 2012 10:34

Re: Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Příspěvekod marnyt » 10 úno 2012 15:04

Osios píše:Zdravím,

na jednu stranu by to bylo víc než logické. Hlavní otázka je, na koho by tím Olympus chtěl cílit.V konzumu má m4/3, který se v rámci možností asi prodává...Místo, kde bych viděl prostor pro nějaký podobný koncept, je konkurence pro entuziastické kompakty (Fuji X100 atp.). Tam by to dávalo smysl. No ale co se týče střední třídy, tak tady je to složitější. "Velký" 4/3 se ve velké míře neprosadil, i přes kvalitní optiku. Jsem sám vlastníkem E-1 a Zuiko 14-54. Ještě dnes je to pořád perfektně navržený fotoaparát a moc bych si přál stejné tělo s elektronikou srovnatelnou s dnešní konkurencí. Ale, v případě nasazení fullframu, by musel zrušit celý 4/3 (což se vlastně v podstatě už stalo) a hlavně optiku v podobě Zuiko objektivů. Záleží na tom jak se ke 4/3 postaví Olympus. Vzhledem k tomu, že poslední roky je vývoj pro 4/3 v podstatě mrtvý...nevidím to dobře. A ono se ani není moc čemu divit, když má Oly problémy hlavně sám se sebou (viz. problémy s CEO).


Nic logického bych na tom neviděl, já vidím v návratu k FF jen z nouze cnost pro využití všech původních kinofilmových objektivů, logický směr je zmenšování senzorů ruku v ruce s pokrokem technoilogií, ne jejich zvětšování. Olympus žádné takové (autofokusové) objektivy neměl, proto mohl navrhnout systém zcela digitální na zelené louce. Že se zcela neujalo? Škoda ... Canon a Nikon jsou pro mě ananlogií Microsoftu - to nejlepší se ne vždy peosadí. Olympus v E-systému uvedl na trh celou řadu novinek, které pak ostatní převzali, dodnes taky používám E-1 a některé její rysy u Canikonu nenacházím dodnes ...
marnyt
 
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2012 13:01

Re: Nový OLYMPUS Full Frame E-3 Ti ???

Příspěvekod Osios » 12 úno 2012 17:32

marnyt píše:
Osios píše:Zdravím,

na jednu stranu by to bylo víc než logické. Hlavní otázka je, na koho by tím Olympus chtěl cílit.V konzumu má m4/3, který se v rámci možností asi prodává...Místo, kde bych viděl prostor pro nějaký podobný koncept, je konkurence pro entuziastické kompakty (Fuji X100 atp.). Tam by to dávalo smysl. No ale co se týče střední třídy, tak tady je to složitější. "Velký" 4/3 se ve velké míře neprosadil, i přes kvalitní optiku. Jsem sám vlastníkem E-1 a Zuiko 14-54. Ještě dnes je to pořád perfektně navržený fotoaparát a moc bych si přál stejné tělo s elektronikou srovnatelnou s dnešní konkurencí. Ale, v případě nasazení fullframu, by musel zrušit celý 4/3 (což se vlastně v podstatě už stalo) a hlavně optiku v podobě Zuiko objektivů. Záleží na tom jak se ke 4/3 postaví Olympus. Vzhledem k tomu, že poslední roky je vývoj pro 4/3 v podstatě mrtvý...nevidím to dobře. A ono se ani není moc čemu divit, když má Oly problémy hlavně sám se sebou (viz. problémy s CEO).


Nic logického bych na tom neviděl, já vidím v návratu k FF jen z nouze cnost pro využití všech původních kinofilmových objektivů, logický směr je zmenšování senzorů ruku v ruce s pokrokem technoilogií, ne jejich zvětšování. Olympus žádné takové (autofokusové) objektivy neměl, proto mohl navrhnout systém zcela digitální na zelené louce. Že se zcela neujalo? Škoda ... Canon a Nikon jsou pro mě ananlogií Microsoftu - to nejlepší se ne vždy peosadí. Olympus v E-systému uvedl na trh celou řadu novinek, které pak ostatní převzali, dodnes taky používám E-1 a některé její rysy u Canikonu nenacházím dodnes ...


Záleží na tom, z jakého úhlu pohledu se na to člověk podívá.

Dle mého má FF pořád své místo, i přes pokroky v miniaturizaci.
Totiž z technického hlediska na tom FF bude pořád lépe vzhledem k ploše a velikosti buněk než např. 4/3. I když je pravda, že jsem trochu na rozpacích vzhledem k poslednímu vývoji např. u Nikonu D800. Stejně jsou na tom středoformáty typu Phase One nebo Pentax. Vemte si běžné počítačové procesory, tam narazíme na stejný problém. Už dnes se blížíme, vzhledem k fyzikálním vlastnostem křemíku, k limitům miniaturizace. A i když snímače fotoaparátů jsou drobně odlišná technologie, rysy to má společné. Víc funkčních buněk (analogicky tranzistorů u mikroproc.) na menší ploše -> víc tepla -> víc šumu -> víc negativních vlastností.
Netvrdím, že čisté ISO 3200, které nabízí dnešní foťáky není dostatečné. Jen se nad tím zamýšlím z technického hlediska.

Na druhou stranu koncept 4/3 není vůbec špatný. A celý 4/3 a m4/3 těží z kvalitní optiky. A je to přesně jak tvrdíte - Olympus uvedl spousty technologií, které převzali ostatní výrobci. Pořád například postrádám u ostatních výrobců podobnou technologii ostření jakou mají Zuiko objektivy (tedy "ne-mechanické"). A to nemluvím o funkční ochraně čipu proti prachu. Je prostě jen škoda, že to Olympus neprotlačil dál.

Ale ono je to o lidech...Pokud chtějí víc MPx, větší ISO, víc fps...tak potom kupují produkty, které jim to nabízejí.
Nicméně Olympus OM-D E-M5, kterým začla tato diskuze, je venku. A podle mě je to povedený fotoaparát. ;)
Osios
 
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2011 23:46


Zpět na Novinky a co o nich víme

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků