Aplikace pro Sony obecně

Aplikace pro Sony obecně

Příspěvekod kanady43 » 24 říj 2015 23:13

Zdravím všechny jako nováček v tomto fóru.
Jsem uživatelem Sony NEX-7 (doposud velmi spokojen) a postupně jsem se vybavil několika objektivy s E-paticí. Zalíbil se mi poslední dobou nástupce, Alpha 6000, vcelku na ni byly v recenzích samé chvály. Zejména mě zaujala možnost instalace aplikací - konkrétně jsem chtěl mít Time Lapse. Takže jsem foťák zakoupil, těšil se, že budu moci používat stávající skla, zaregistroval si ho ke stávajícímu účtu, kde už figurují nějaké výrobky od Sony, a chtěl jsem si koupit onu kýženou aplikaci. Přihlásil jsem se přes svůj účet a hopla, za okamžik jsem dostal informaci, že nemám v naší zemi možnost tak učinit. Ještě bych tak pochopil, kdyby ty aplikace byly volné a vázané nějakým regionálním autorským právem, ale naprosto jsem nepochopil, proč je bráněno v koupi rozšiřující aplikace, jen proto, že jsem odtud nebo odjinud. Jsou snad euro nebo dolar z mého účtu jiné než z účtu německého?
Podotýkám, že jsem při zkoumání recenzí nenarazil na to, že jsou nějaké potíže s koupí aplikace - tu recenzi na DigiNeff jsem, ke své škodě, nečetl. Teprve poté, co jsem to ještě jednou zkusil koupit - třeba jsem se uklepl, říkal jsem si - s tím samým výsledkem, začal jsem cíleně hledat a objevil na tomto a ještě jednom fóru informace o potížích se získáním aplikací.
Nebudu zastírat, že jsem se vytočil do ruda a během hodinky jsem fotoaparát vrátil (naštěstí jsem ho objednával na Alze, a s vrácením tedy nebyl sebemenší problém). Jistě, našel jsem mlhavé rady, že bych si měl založit účet jako Němec nebo Angličan, ale další komentáře na to hovořily stejně o následném neúspěchu při vlastní platbě. V tu chvíli jsem tak jak tak považoval toto omezení za tak ponižující (bůh ti, chlapečku, žehnej, foťák si kup, ale s ničím dalším nepočítej, snad bys nechtěl u vás na východě mít možnost používat jeho možnosti naplno), že jsem to prostě nebyl schopen překousnout.
Teď už jsem vychladl, ne sice natolik, abych šel a zase si ILCE-6000 koupil znova, ale asi mi to časem nedá (přece jen proti NEX-7 je ILC 6000 zase o kus dál).

Proto se v tuto chvíli ptám:
- znáte někdo ozkoušený a reprodukovatelný postup, jak získat a koupit aplikace pro Sony fotoaparáty?
- nemám zkušenosti s aplikacemi na fotoaparáty Sony, protože NEX-7 nic takového nemá, předpokládám, že jsou to prostě datové soubory. Pokud už bych je nějak stáhl či získal (buď rafinovaným diskriminaci odstraňujícím podvodným postupem, nebo pomocí přátel v zemích, kde aplikace zakoupit lze), nenastane pak problém při vlastní instalaci do fotoaparátu?

Na závěr, nezjistil jste někdo někde důvod, proč jsme takhle od Sony diskriminováni? Jak se na to tváří slavná EU, že někteří její členové mají úplně jiná práva než ostatní jiní členové?
kanady43
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24 říj 2015 22:03

Zpět na Sonym

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků