Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 15 dub 2018 22:11

Petře po upgrade mojí SDQ na verzi 1.09 a upgrade SPP na verzi 6.5.4 a s focením se SIGMA 50mm F1.4 DG Art jsem si všimnul, že nemusím dělat tolik úprav při vyvolání v SPP. Fotil jsem po upgrade SDQ pouze dnes odpoledne, takže zatím žádné větší zkušenosti nemám, ale jsem spokojen.

Díky za pozvánku na tvojí poslední fotce na Erotik Messe ve vašem PostPalast v Mnichově, ale bohužel už mám jiný program. :D

Jarda
Přílohy
SDQ_2343_A.jpg
SDQ_2343_A.jpg (1.31 MiB) Zobrazeno 3291 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ_2343_B.jpg
SDQ_2343_B.jpg (1.17 MiB) Zobrazeno 3291 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 15 dub 2018 22:13

Jarda
Přílohy
SDQ_2348_A.jpg
SDQ_2348_A.jpg (1.2 MiB) Zobrazeno 3291 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ_2348_B.jpg
SDQ_2348_B.jpg (749.19 KiB) Zobrazeno 3291 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 15 dub 2018 23:54

**lasta píše:
josef38 píše:Petře, ten poslední barák je velice dobrý objekt na zkoušení barev jakéhokoliv Foveonu. (n)

Proč?

Proč? To Ti rád prozradím. Kdo někdy dělal barevnou fotografii pod zvětšovákem a ví, jak pracné bylo nastavení správné filtrace, tak ví také velice dobře, jak cenné jsou podobné "etalony" barev, které se nemění roční dobou a podle kterých se může barevné podání fotografií i po delším čase porovnávat.
Pochopitelně to platí ne jen pro Foveon, ale jsme v sekci Foveonu. Nejlepší by bylo, kdyby snímek obsahoval tyto neměnné barvy RGB, nebo CMY, ale i u těchto barev mě ta myšlenka hned napadla. Co Ti je platné listí stromu, nebo tráva, která se za čtrnáct dní změní, nebo auto, které Ti odjede. Toto jsou barvy, které máš po ruce stále a hlavně jsou stále stejné!!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 16 dub 2018 03:43

©
Přílohy
DP1M2185.jpg
DP1M2185.jpg (864.24 KiB) Zobrazeno 3270 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/1000 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 3/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 16 dub 2018 05:56

Martynko:
Máš velice hezké fotky, hlavně kompozičně o prokreslenosti ani nepíšu! (n) (n)
Nechtěl bych zde opět zabřednout do diskuze o vyrovnání barev, ale napsat to musím. K tak pěkným obrázkům patří i dokonalé vyrovnání bílé. Všechny Tvoje fotografie jsou ale mírně posunuty do zelené, nevím proč. Monitorem to být nemůže, to bys potom musel vidět všechny ostatní fotografie, na rozdíl od Tvých posunuté do opačné strany, tedy do purpury. Docela by mě zajímal Tvůj názor na toto.
A jestli nechceš, odpovídat nemusíš, já Ti to ale napsat musel, protože se mi to zdá u Tvých fotografii trochu škoda. Už ale o tom psát nebudu! Slibuji! :D

Hezký den a hezké světlo přeji všem Foveoňákům! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 16 dub 2018 08:41

Zdravim Martynko,

pridavam se stoprocentne k vyse psanemu od Josefa!!! (n)

Asi jsi necetl muj koment k te tve fotce s temi borticimi se liniemi u toho velkeho hranateho baraku na leve polovine tve fotky. Na teto posledni je to to same u toho velkeho svetleho staveni, kde prava svislice preskakuje ve svisle rade px do sousedni v pravo. Mozna, ze to nevidis, Mistr Jarous to take komentoval a asi tuto chybicku take na svem monitoru nezahledl. Ale je klidne mozne, ze to na tvem monitoru spatrit nejde, zrovna tak i u nektereho jineho fotografa, jsou holt monitory ostrejsi, kteryzto vlastnim ja a jsou monitory, ktere tak ostre nejsou; a je jedno v jake cenove relaci jsou ke koupi. To plati i u tech nejdrazsich a "nejlepsich" na graficke profesionalni prace, nebot ta ostrost je snad nejdulezitejsi vlastnost u monitoru pro fotografii, ani barevnost neni tak dulezita, ta se da vzdy upravit podle potreby a tabulek. Je, ale hlavne pro ty graficke profesionalni upravy, jako je moda, auta a pod., kdy se foti na to same nastaveni fotaku a osvetleni sceny nejprve tabulka barev a pak to co se ma fotit. Pri uprave v PC se pak ty nafocene barvy s tou nafocenou tabulkou srovnavaji a pripadne koriguji do optima :)

A zbytecne nedoostrovat, original ostrost kamery je vic nez dostacujici a podporujici naladu fotky a jeji genre! Kazde pridavne ostreni je k poznani i kdyby se autor rozkrajel na malilinke kousicky a co je to nejhlavnejsi, zmeni to celou fotku v jeji pusobnosti a nalade, vcetne i nechteneho celkoveho zesvetleni, pri pridane ostrosti i jen trochu se objevi schodovite carkovane linie, ktere jinak pri orig. ostrosti fotky nejsou viditelne, aj., atd. Ale predevsim to neni ani moc ke koukani. :o :( Ale ok, kdo chce predevsim ukazovat jak mu to ostri a to ostatni snad ani nevidi nebo to pro nej neni tolik dulezite jako ty ostrosti, tak at ostri o sto pero.... Nehlede uz vubec na tu skutecnost, ze takova preostrena fotka, ktera by mela byt tistena na papir, zadna kvalitni tiskarna s dobrym jmenem ani nechce a hlasi predem takovemu zajemci aby ji neostril!!!! A zada od neho nejcasteji, nebo vzdy, kdyz se jedna o opravdove profiky, original datei. :shock: ;)

Ale samozrejme, kdyz nechces, tak nemusis, je to tvoje vec. Moje je zase ta, ze kdyz vidim zde fotku nejakeho kolegy, citim se povinnen ho na ty drobnosti co fotku kazi, upozornit, aby se mohl ve svem vlastnim zajmu zlepsit. Vic oci vic vidi! :) . Proto tu toto vlakno hlavne mame.... nebo? :) Tak se na mne nezlob! :)

Ahoj Josefe,

temer kazda DP1 Merrill ma zakladni barevny stych do sedozelene. Da se to lehce odstranit "kapatkem" na nejakou "bilou" - ted svetle zelinkavobilou plochu, treba u nejakeho baraku kapatkem kliknout na jeho zelinkavobilou fasadu a SPP 6.5.4 to srovna. Pozna se to nejlepe na obloze, kde je modra plocha, ze se jako kouzelnym proutkem "vycisti" a je pak pekne prirodne modra. Ale nekteremu genre i tento zakladni zeleny stych slusi, je treba rozeznavat. :)

Ahoj Jardo,

hele nech toho; zase fotky suprovky!!!! (n) Zda se mi, ze to moje Quattro poslu Pavlovi ;) , vypada to, ze v Japonsku si vzali ti machri od Sigmy mustr zrovna tam u vas, nebo na Palave. Jinak to neni mozne, takove perfektni v barve fotky a se suprovou kompozici a pravou jarni naladou k tomu! (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 12:08, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 16 dub 2018 13:47

A) ano, s WB nic moc nedělám, líbí se mi takový to filmový - vezmeš Ektar, táhne do tepla, vezmeš Potru 50, máš to studený a modrá jde do fialova, takže to beru jako takovou foveonevskou příchuť... ,přestože mohu ladit do studena jak s bayerem, ale to by nebylo vono

B) zase tak moc se mi s tím dělat nechce, přestože mám 4-jádro, už jen vydloubat to z Photo Pro do TIF docela trvá, pak ještě dodatek v Zoneru, v základu to na ty cvaky stačí...

C) ... trochu jsem se teda polepčil + 1:1 výřez
Přílohy
DP1M2136_cut.jpg
DP1M2136_cut.jpg (799.81 KiB) Zobrazeno 3222 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Unknown
DP1M2136.jpg
DP1M2136.jpg (627.81 KiB) Zobrazeno 3222 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 16 dub 2018 13:55

Martynko píše:A) ano, s WB nic moc nedělám, líbí se mi takový to filmový - vezmeš Ektar, táhne do tepla, vezmeš Potru 50, máš to studený a modrá jde do fialova, takže to beru jako takovou foveonevskou příchuť... ,přestože mohu ladit do studena jak s bayerem, ale to by nebylo vono

V pořádku, jsou to Tvoje snímky. Myslím ale, že s tím vyvážením barvy nemá co dělat systém. Zda Bayer, nebo Foveon. To druhé ale beru, že se Ti s tím nechce hrát si. Je to ale v tomto případě škoda. Tak se měj a ať se daří! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 16 dub 2018 14:58

v pohodě, jak jsem psal, snažím se polepšit, tak jsem věnoval cvaku o minutu víc ... :lol: :idea: 8-)
Přílohy
DP1M2153.jpg
DP1M2153.jpg (1.23 MiB) Zobrazeno 3198 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 3/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 16 dub 2018 14:59

Martynko píše:v pohodě, jak jsem psal, snažím se polepšit, tak jsem věnoval cvaku o minutu víc ... :lol: :idea: 8-)

(n) (n) (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 16 dub 2018 15:35

Hallo Martynko, tak ted mas ty posledni fotky opravdu paradni!!!! (n) Tak se drz, skoda ty suprove komposice kazit tim barevnym stychem do zelena. :) A tato tvoje posledni je fakt I.A. Klasse!!! (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 12:07, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 16 dub 2018 17:16

Ahoj Jardo, tím original WB máš na mysli AWB? Pěkně blízko ke kapličce jste se dostali. Škoda, že si sobota s nedělí nevyměnily počasí... ;)
Martynko, 14:47 s výřezem vidím perfektně polepšenou (n), na poslední 15:58 bych na tu zelenou ještě malinko přitlačil (ve smyslu aby šla do pryč) :D. Ale fakt už jenom trošku... ;) Jinak krásné fotky (n) (n).
Edo, moc jsi tomu nepomohl, spíš naopak... ;) Kresba Foveonu je o level výš, než jsi zvyklý.
Přílohy
_SDI2471.jpg
_SDI2471.jpg (1.04 MiB) Zobrazeno 3171 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI2539.jpg
_SDI2539.jpg (1.34 MiB) Zobrazeno 3171 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Unknown
_SDI2518.jpg
_SDI2518.jpg (898.89 KiB) Zobrazeno 3171 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI2525.jpg
_SDI2525.jpg (707.97 KiB) Zobrazeno 3171 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ano
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 16 dub 2018 18:23

Jarouši napsal jsi to správně. Tím ORIGINAL jsem myslel AWB a DAYLIGHT je jasný. Bavíme se o těch dvou fotkách sakur. Tvoje fotky z holešovského zámku jsou pěkné a tu sobotní modrou oblohu jsem ti v neděli záviděl.

Martynko tvoje poslední fotky po korekci barvy jsou špičkové technicky i kompozičně. Moc se mi líbí. Prostě Merrill je Merrill. Jsem chlapec z hor a do Kroměříže jsem se kdysi dávno dostal kvůli práci, ale nestěžuju si.

Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 16 dub 2018 19:02

pe-pa píše:Ahoj Jardo,
hele nech toho; zase fotky suprovky!!!! (n) Zda se mi, ze to moje Quattro poslu Pavlovi ;) , vypada to, ze v Japonsku si vzali ti machri od Sigmy mustr zrovna tam u vas, nebo na Palave. Jinak to neni mozne, takove perfektni v barve fotky a se suprovou kompozici a pravou jarni naladou k tomu! (n) *

Petře díky, ale zas takový zázrak ty moje fotky nejsou. ;) To tvoje SPQ bys fakt mohl tomu Pavlovi věnovat. ;) Sice už bylo asi třikrát v servisu, pokud si dobře vzpomínám, ale jak se říká "Darovanému koni na zuby nehleď". Objektiv si Pavel už koupí sám. No a když jsi v tom rozdávání, mne bys mohl za tu moji snahu také něčím z tvé foto sbírky podarovat. :D Aspoň by sis mohl koupit něco nového a lepšího. Jarda
Přílohy
SDQ_2353.jpg
SDQ_2353.jpg (1.16 MiB) Zobrazeno 3149 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ_2360.jpg
SDQ_2360.jpg (1.13 MiB) Zobrazeno 3149 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 16 dub 2018 20:05

© :lol:
Přílohy
DP1M2158.jpg
DP1M2158.jpg (1016.96 KiB) Zobrazeno 3135 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 3/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 16 dub 2018 20:13

Martynko (n) (n) (n) . Je to prostě paráda. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 16 dub 2018 20:34

Nádhera, Martynko, je to prostě paráda (n). Snad jenom té kůře toho javoru či kaštanu bych se ještě víc podíval na kresbu. V těch stínech toho je... ;)
Jardo, s těma polama jsi to měl vymyšlené dobře, v sobotu to tam musela být přímo pastva pro fotografy. Období je teď, asi, nejideálnější.
Přílohy
_SDI2381.jpg
_SDI2381.jpg (1.14 MiB) Zobrazeno 3120 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 16 dub 2018 21:03

Jarouš píše:Jardo, s těma polama jsi to měl vymyšlené dobře, v sobotu to tam musela být přímo pastva pro fotografy. Období je teď, asi, nejideálnější.

Ahoj Jarouši neměl jsem nic předem naplánováno. To byla velká náhoda, že to tak vyšlo. Vše je foceno pouze v okolí kapličky. Jo a já za to nemůžu. Já držel pouze tu SDQ se skvělým 50mm F1.4 v rukách a občas na něco zamířil. Fotila kamera. :D Jarda
Přílohy
SDQ_2357.jpg
SDQ_2357.jpg (1.13 MiB) Zobrazeno 3110 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 16 dub 2018 21:11

Ahoj Jardo,

sorry, ale mas to s tou moji SDQ nejak pomotane. Tak tedy, abys to vedel uplne presne, clovek nikdy nevi, ta prvni SDQ byla mnou opravdu poslana do Sigmy D. na kontrolu, protoze mazala pozadi, ktere bylo uz dost vzdalene a velice drobne - prilisna cinnost zehlicky. Tu mi s novym FW za nejaky cas poslali zpet, byla ok, ale za asi ctrnact dni se mi zase neco drobneho nelibilo, tak jsem jim ji zase poslal. Po ca. trech nedelich cekani mi napsali, ze tuto kameru poslali do Japonska a ze mi posilaji ted uplne jinou a uplne novou. Byla opravdu nova ta kamera s nulovym poctem cvaku, s garancnim listem a uctem na kulanci. Nic jsem tedy neplatil. Tato kamera mi slouzi do tedka a jak se muzes presvedcit sam, muzes jit tady ve vlaknu pozpatku az k tomu memu zacinajicimu cislu cvaku, ktere je nekde kousek od te zacatecni nuly. Ted ma kamera poctivych neco pres tisic cvaku o kteremzto cislu se muzes take hned tady presvedcit na mych poslednich cvacich.

To, ze bych ji venoval Pavlovi atd. byla jen zertovna poznamcicka, ktera mela pozdvednout do popredi tvoji kameru a tve umeni, jak krasne foti tu jarni zelen, ne tedy nejaka rec o nejake trikrat opravovane kamere nebo o darovani nejakych koni.... :lol: :lol: :lol:
. Takze se zadne machinace ani kamery a ani objektivu ve skutecnosti dit nebudou a ani jsem to nemel a nemam v planu... Jsem rad, ze ji mam. ;) (n) :lol:

Ale vzdyt Pavel vlastni preci SD1M, to s ni neni spokojen? :o

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 12:08, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 16 dub 2018 21:41

Pavle, vypadá to docela dobře zaostřené na foťák bez živého náhledu. Je to ručně nebo AF? Vím dobře, že to není vůbec jednoduché...
Jardo, máš to mnohem lepší, než v tom kalendáři. Na to, že nesvítilo (nebo skoro nesvítilo) je to perfektní (n).
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků