Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 17 čer 2018 08:43

Paja, pekna fotka! (n)

**lasta píše:Napsal jsem to dost nešikovně.

Na fotografii od pepa je ve stínu magenta ..


*

Lasta, tak ji tam nech! Ani nevis, jakou jsem si s tim dal praci, abys tady taky obcas rekl neco po pravde. :lol: :lol: :lol: A ta Magenta je prave aktualni, i kdyz v nasem vlakne nic noveho a tak verejne a bez potizi muzes tady jednomu, co take tady casto a rad magentu propaguje, vlezt do jeho zadni casti…. :lol: :lol: :lol: :

Take, proc tady jinak vubec jsi….. Fotky tady zadne nedavas….Odbornik na fotky take zadny nejsi….. jen tady utloukas svuj cas stale takovymi zbytecnymi plky…. :lol: :lol: :lol:

A ze nejsi zrovna prilis barvoslepy, je nam take jasne…. :lol: Kazdopadne, kdyz to tak vidis jak pises, mam ten muj monitor serizen dobre…. ;) (n) :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:43, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 17 čer 2018 08:51

Vidím to žlutě ...
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 17 čer 2018 09:15

pe-pa píše: ..... Take, proc tady jinak vubec jsi….. Fotky tady zadne nedavas….Odbornik na fotky take zadny nejsi….. jen tady utloukas svuj cas stale takovymi zbytecnymi plky…. :lol: :lol: :lol:


Petře, je to sice na Lastu, ale nedámi reagovat na Tvoji teorii o právu kritiky - jednak to tady je veřejná neodborná diskuse, tedy proč by někdo měl být odborník??? Nebo proč by se mohl v diskusi vyjádřit a pochválit nebo zkritizovat jen ten, kdo má daný typ fotoaparátu??? (dle názvu tématu, nemáli Lasta Foveon, třeba jen nechce zaplevelovat toto téma o Foveonu?) To mi tedy hlava nebere?

Apropó, pokud jsi prodal SONY, už by jses (dle Tvé mylné! teorie o kritice - neb abi odborný porotce třeba zpěvu, nemusí nutně sám umět dokonce vůbec zpívat!) neměl vyjadřovat k fotkám na tématu Fotíme SONYm? ;) :lol:

Tak to tady také nemohu utloukat svůj čas a raději sem nechodit? :shock: , neb také sem nemohu dát fotku z Foveonu, ani nejsem Odborník na fotky, ale jen blbej amatér - samouk a tak nemám? oprávnění se vyjadřovat ke zveřejněným! fotkám zde - na veřejné! diskusi :( Veřejná diskuse asi není pro amatérskou veřejnost že? :? ...

Tímto se Vám, pane odborníku na fotky, hluboce omlouvám, že jsem si dovolil nejen koukat, ale dokonce se vyjádřit k vašim odborným dílům :(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 17 čer 2018 10:04

Edo

peoa a ještě další přímo vyžadovali nazor na jejich fotografii aby se mohli zlepšovat .
A když ho mají, tak se vztekají a pomlouvají .. :P
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 17 čer 2018 11:00

Edo, mas to asi kapku pomichane, nebo ti to opravdu ta tvoje hlava nebere. :) Kdo tady pise, ja snad? Ze treba lasta tady nesmi ty svoje plky psat? Nebo nekdo jiny? He? Pokud vim, tak tady nepisu zadne zakazy pro nikoho, ale pouze me postrehy; a to snad muzu, jestli ovsem dovolis…. :lol: :lol: :lol:

Nejak ti to Edo v Tom tvem spravedlivem mysleni hapruje, co? ;) :lol: Nebo te ta tva bije do hlavy? ;) :lol: I pres upenlive prosby a upozornovani lekare? ;) :lol:


*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:43, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 17 čer 2018 11:24

No totok..... :P
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 17 čer 2018 20:26

Jarda
Přílohy
SDQ_3229.jpg
SDQ_3229.jpg (1.19 MiB) Zobrazeno 3311 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 18 čer 2018 08:49

;)
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:43, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 18 čer 2018 22:37

...
Přílohy
_SDI3445.jpg
_SDI3445.jpg (1002.19 KiB) Zobrazeno 3238 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 19 čer 2018 17:38

Jarouši moc pěkná fotka. Ta se ti fakt povedla. Ty jsi byl na rybách? :D

Petře ještě dopoledne tu byl tvůj příspěvek s pochvalou Jaroušovy fotky. Teď už tvůj příspěvek zmizel. Co se stalo? Změnil jsi názor?

Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 19 čer 2018 18:22

Jardo ahoj, ano, nebyl jsem si pred tim uplne jisty, tak jsem se k fotce nekolikrat pak jeste vratil, ale pri me pozdejsi bedlive prohlidce fotky nebyl jsem preci jenom uplne spokojeny s jeji technickou kvalitou. Nevim jak bych se vyjadril zcela presne, ale krome oblohy a jejiho zrcadla ve vode, ktere jsou moc pekne a "plne", je cely ten ostatni spodek jakoby "ridky,tenoucky", vytazeny s pomoci asi FL, v barve a jeji nejake slabe sytosti. Dela to tyto casti fotky naprosto ploche a nemastne neslane. A uplne nejvic jeji popredi, totiz ta desna trava.

Jarous to mel nechat jak to ten fotak cvaknul a ne davat duraz na "blbosti" a zabyvat se prkotinami, ktere kazdou fotku zabiji, vcetne dynamiky atd. Kdyby byla fotka kontrastni jak to fotak cvaknul i s velmi tmavymi "lesy atd", byla by fotka jedna basen….. i kdyby tu travu uriz z fotky pryc by to bylo take lepsi a fotce prospesne …. Take bych ten barak co tak blbe do toho lesa sviti , vcetne stavidla na leve strane uprostred, bych zaretusoval, protoze tam jednoznacne rusi….Nebo, kdyz by to tam Jarous chtel moci mermo mit, tak bych oboji o hodne ztmavil, aby to nebylo tak napadne a netahalo oci od toho hlavniho; totiz toho zapadu slunce, oblohy a zrcadla. Vsechno ostatni je totalne podruzne a nedulezite....;)

Nechtel jsem to zbytecne rozmazavat, tak jsem radeji ten muj puvodni koment zase smazal, nebot ve skutecnosti nebyl ode mne optimalni a nechtel jsem se zu o Tom dal zminovat. Ale kdyz se Jardo tak primo ptas…. Nakonec by to mohlo i Jarousovi pomoci, jestli se ovsem nenafoukne….. ;)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 19 čer 2018 19:31

Petře díky za obšírnou odpověď. Myslím že se Jarouš neurazí ani nenafoukne.
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 19 čer 2018 22:59

Nemám rád tak jednoduché a hlavně nepřirozené fotky, Petře. Proto se raději pokouším o HDR, i když vím, že to moc neumím...
Ale Ty už jsi s tím mazáním začal na předchozích stránkách. Z čeho máš strach tentokrát? ;)
Přílohy
_SDI3479.jpg
_SDI3479.jpg (1.01 MiB) Zobrazeno 3140 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 29 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 20 čer 2018 08:53

Jarousi, jakypak strach, holt jsem ty cvaky smazal. Za prve nejsou to zadne suprovky, jenom takove cvaky z mych prochazek a za druhe nemyslim, ze by tedy byly tak dulezite, aby tady zustaly na koukanou a za treti mam lepsi pocit, ze nehresim proti nejakym blbym zakonum. Nakonec nefotim zadny street ani jako Hobby, takze v tech cvacich nevidim zadny pro mne prinos. Jakykoliv. :)

A vubec nakonec, se nelibily Edovi a to ma pro mne tu nejvetsi vahu! (n)

*
Jarousi, zkus takovehle motivy fotit bez moznosti HDR, ktere tu fotku opravdu a vzdy pokazi, ze fotka ztrati autenticnost. Komu je platne, ze si muze nekde v dali osvezit ty svoje matematicke vlohy na nekolika kmenech stromu v lese, kdyz je fotka tim HDR zbabrana vubec technicky jako v tomto pripade. :)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 20 čer 2018 08:57

Jarousi, jakypak strach, holt jsem ty cvaky smazal. Za prve nejsou to zadne suprovky, jenom takove cvaky z mych prochazek a za druhe nemyslim, ze by tedy byly tak dulezite, aby tady zustaly na koukanou a za treti mam lepsi pocit, ze nehresim proti nejakym blbym zakonum. Nakonec nefotim zadny street ani jako Hobby, takze v tech cvacich nevidim zadny pro mne prinos. Jakykoliv. :)

A vubec nakonec, se nelibily Edovi a to ma pro mne tu nejvetsi vahu! (n)

*
Jarousi, zkus takovehle motivy fotit bez moznosti HDR, ktere tu fotku opravdu a vzdy pokazi, ze fotka ztrati autenticnost. Komu je platne, ze si muze nekde v dali osvezit ty svoje matematicke vlohy na nekolika kmenech stromu v lese, kdyz je fotka tim HDR zbabrana vubec technicky jako v tomto pripade. :)
Ale jak myslis, delej si to s tim hadrem klidne dal; stejne si nenechas rict. Tahle posledni, to je take takova placatina, ploche krovi, plochy les, plochy beton….kde muze kazdy sice videt kazdeho brabence, ale celkove stoji fotka za kulove a nalada krajinky je ta tam. Hlavne, ze je videt do betonoveho prepadu toho rybnika, z ceho je udelany…… (y) Bylo by daleko lepsi, kdybys ten prepad jako popredi vubec na fotce nemel, nebo uplne tmavy, aby plastisticky tu fotku vyvazoval, nebo poposel kousek dopredu pred tu betonovou paradu a fotil na ostro jen s vodou bez tohoto. Nebo popojit do leva, kdyz by tady nebylo misto pro tvuj Stativ... ;)


*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:43, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 20 čer 2018 09:17

je to tu pořád stejný jak v hospodě, stále každoročně ty samý drby a přemlouvání :cry:

raději by jste se měli už konečně naučit fotit něco koukatelného
Přílohy
DP1M2443.jpg
DP1M2443.jpg (553.48 KiB) Zobrazeno 3121 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 7/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 20 čer 2018 10:02

Jardo, u Sigmy je pro SD Quattro nove update 1.10 ! :)

Martynko, to mas svatou pravdu! Ale v hospode je preci jenom vetsi sranda! (n) Ale jinak se tady neukazes, nic nam tady neukazujes a nikdo pak ty tvoje postrehy a vubec reci nemuze cist…. A to je skoda! (y)

Co se tyce tady te tvoji posledni, o Tom koukatelnem; mel bys to koukatelne take lip cvaknout, aby bylo na co koukat; ten Strom uprostred tomu koukani znacne totiz prekazi! ;) :lol:
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 20 čer 2018 11:44

Martynko, měl bys to tu po odborné stránce začít trochu kočírovat, možná pak i Petr začne dávat konečně něco koukatelného a všichni budeme chytřejší... ;)
Přílohy
_SDI3462.jpg
_SDI3462.jpg (1.25 MiB) Zobrazeno 3107 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/20 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 20 čer 2018 12:51

Obecně ideální by bylo přesunout tohle plkání o cvakání do jiného fóra a tu zůstat u Foveonu, jo a ideálně bych omezil příspěvky na 320 znaků... :D no u petra asi na 160 znaků
Přílohy
DP1M2470.jpg
DP1M2470.jpg (732.55 KiB) Zobrazeno 3101 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 20 čer 2018 14:17

Martynko, ty mas ale napady! :o To by to tady dopadlo….. Je mi ale zahadou o jakem to Foveonu tady ted zrovna pises; o nic jineho tady snad nikomu nejde, nebo ano?

Jarousi, ve skutecnosti je ta pravda uplne jednoducha! Takze musim s ni tedy ven! Je to u mne neobycejne silna zavist jak dokazes ty svoje cvaky, co tady ukazujes tak genialne zmrsit. :shock: At delam co delam, tak to jako ty fakt nedokazu a nedovedu i kdyz se snazim co to da.No ale v Tom muze byt vzdycky jen ten jeden, ktery ziskava tim vavriny. Co se da delat; holt s tim nepovedenym Quattrem, ktere bohuzel ode mne zadny spickovy matlal nechce odkoupit, abych si mohl konecne take tu SD1Merrill opatrit…. Holt to byla ta chyba si ho koupit. :? Ani nevis jak jsem z tzoho nestastny!. Ze by to bylo castecne za pomoci Sigmy SD1 Merrill? Tak tu zu bohuzel nemam…. :( :( :(

*

Nemel jsem to radeji taky udelat s HRD? ;) :roll:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:44, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků