Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 15 črc 2018 07:53

Passo di Giau (2233 m) Brzy rano. ;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:44, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 15 črc 2018 07:59

pe-pa píše:Passo di Giau (2233 m) Brzy rano. ;) *

(n) (n) (n)
Asi bych ale nechal tomu kopečku trochu prostoru nahoře. Ale to je jen detail. Jinak paráda!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 08:09

Passo di Giau (2233 m) Brzy rano


Koukám, jak to ráno dělá unikátní světlé obrysy okolo hory ...to se jen tak normálně nevidí ..
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 15 črc 2018 08:15

;) Josefe, diky! :)

Lasta, tam v ty chajde nahore byl prave na navsteve svaty Petr, tak proto ta svatozar..... :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:44, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 15 črc 2018 08:27

Sakramenská práce Petře, ty fotky z tvého Merrill období jsou nádherné, sice trochu přebarvené, ale nádherné. (n) Potvrzuješ tím ale Jaroušův názor (a zatím oprávněný), že Merrill zatím SIGMA nepřekonala. Chtělo by to podobné fotky z SDQ. Kdy se vypravíš na svá známá místa do Dolomit? ;) Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 15 črc 2018 08:35

pe-pa píše:;) Josefe, diky! :)

Není vůbec zač, je to jen subjektivní názor, nemusí být optimální. Moc zdejší fotky nekomentuji, poslední dobou mi času nezbývá abych některá vlákna častěji navštěvoval. ;) ;)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 15 črc 2018 08:42

DREIZINNENHÜTTE
RIFUGIO ANTONIO LOCATELLI

Sem jsme mohli jeste autem. Na parkovisti za chatou jsme v aute prespali a pak dal se slo a mohlo jen pesky. A peknych par kilometru jen kvuli cvakum...... (n) ;)


Jardo, to ti tak muze pripadat, ale mylis se; je to jen a jen patricnou upravou v editoru. Takto a jeste lip se to da udelat se cvaky z Quattra. Jde to jen si osvojit upravy. Samotny cvak na RAW je jen to, co se pak MUSI DOBRE A POKUD MOZNO NEJLEPE UPRAVIT K DANEMU MOTIVU. ;) :)

Fotky s Ammersee tady ted ukazovane jsou foceny s DP0Q.... :)


Do Dolomit se sam vypravit nechci, je to dost rozsahla Oblast a kdyby se neco stalo, tak je vzdy v horach lepsi byt aspon ve dvou. A zu Auto prilis nemam, potrebuje ho hlavne ma pani. ;) Ted zu tady kolega, co jsme spolu jezdili fotit, bohuzel neni, odstehoval se.... :(

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:44, celkově upraveno 4
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 15 črc 2018 08:55

© :geek:
Přílohy
DP1M2991.jpg
DP1M2991.jpg (637.2 KiB) Zobrazeno 2874 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/1250 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -10/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 15 črc 2018 09:06

(Rano- to je nespravne, nejak jsem se zmylil ;) ) Spravne: Vecer v bavorske predalpske krajine. ;)

Jardo, diky ze se ti ty moje cvaky libi! ;)

Jardo, bohuzel momentalne zadne nove s Q nemam, tak jen tuto. Zu tady drive myslim take byla, ale ted je v cerstve dnesni uprave. Holt zase v prevaze zelenych polnich a lesnich atd. barev..... ;)


Merrill, nojo, mozna, ze bych se nechal na DP2M jeste dnes zlomit, ale bojim se, ze by byl tak jako tehdy, velky ausschuß. Ale hlavne, ze bych ji strcil do kapsy, coz s DPQ je dost nemozne :( Ma ji jeste Mira?


Martynko, jo sneci.... Na ty jsem chodil o vanocich do Klasterni vinarny na Narodni tride. Tam je delali vubec nejlepe a byli v Praze za komousu jedini, kteri si to mohli dovolit... ;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:44, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 09:48

Pe-pa
Martynko, jo sneci.... Na ty jsem chodil o vanocich do Klasterni vinarny na Narodni tride. Tam je delali vubec nejlepe a byli v Praze za komousu jedini, kteri si to mohli dovolit... ;)


Dělali je z konzervy, kterou prodávali v prodejnách Potraviny .. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 15 črc 2018 10:54

Pozdni odpoledne na Karlove Moste ;)


Lasta, ba ne, oni je dostavali cerstve/zmrazene z Rakouska. :)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 11:04

Pepa
Prdy.... :P

Bajkaři.... :lol:
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 15 črc 2018 11:20

Petře, musím Ti poděkovat. Díky Tvému včerejšímu příspěvku z 22:03 jsem zjistil, že jsem zapomněl v SPP změnit při ukládání fotky https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=122506 Color Space sRGB zpět na AdobeRGB. To sRGB tam zůstalo z předchozího ukládání fotky https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=122495, kterou jsem vyrobil pouze pro účely srovnání na webu v příspěvku 16:02 hod. Takže došlo k tomu, proč používám AdobeRGB, jak jsem napsal v příspěvku v 19:32 (abych na to nemusel myslet kvůli event. tisku). Jednoduše jsem si při další fotce o pár hodin později nevšiml a nevzpomněl, že jsem předtím to nastavení změnil, protože do toho téměř nikdy nevrtám. Takže sRGB je u té fotky pouze omylem. Proč můj i Tvůj software píše u fotek uložených do AdobeRGB PROSTORU " Nekalibrovaný, zatímco u fotek uložených v sRGB PROSTORU píše sRGB, to opravdu netuším, to je otázka spíš na pana Charváta, ale znovu podotýkám, že toto NIJAK NESOUVISÍ s předešlou diskuzí o barevných PROFILECH, které zde vystavované fotky buď MAJÍ nebo NEMAJÍ. Stručně napsáno, fotka uložená v AdobeRGB prostoru má v EXIFU napsáno Nekalibrovaný (prostor), fotka uložená v sRGB prostoru má v EXIFU napsáno sRGB (prostor). Znovu píšu, nevím, proč to tak je a hlavně to na zobrazení totek na webu nemá žádný vliv, na rozdíl od situace, jestli fotka má nebo nemá přiřazený barevný PROFIL. A celá ta diskuze z mé strany byla pouze o PROFILECH.
Samozřejmě trvám na tom, že není pravda, co jsi psal o mých fotkách (že dříve profil neměly a teď mají). Není to pravda, měly a mají a že mají Adobe jsem nikdy nepopíral, ale to je taky profil ;). Nevím, proč jsi to začal vytahovat až teď. Až zjistím, že moje fotky na sRGB zobrazovačích vypadají jinak, než mají, začnu dávat sRGB profil. Ale zatím jsem rozdíl ma mých fotkách v Adobe a sRGB profilech na sRGB zobrazovačích nenašel. A Ty jsi taky včera nepsal, že rozdíl vidíš, což by jsi v případě opaku asi rychle udělal... ;)
Lež číslo dvě taky platí, vyčítal jsi mi absenci barevného profilu, což jsi dokládal nekalibrovaným Farbraum (nejméně dvakrát). Odpovídal jsem Ti, že zaměňuješ prostor s profilem, neb profil jsem tam měl vždycky (až na těch pár HDR, o čemž jsem už dvakrát psal a u posledních dvou jsem kvůli tomu dodatečně fotku vyměnil za fotku s profilem).
Že "Nekalibrovaný" prostor u AdobeRGB fotek není pouze můj problém nebo problém Zoneru se můžeš přesvědčit např. na Josefových ukázkách z Leicy (6. června 14:13, str. 242), fotky jsou z Photoshopu Lightroom. Myslím, že u Josefa nehrozí, že by to dodatečně smazal... ;) S Josefem se ještě dodatečně shoduji v tom, že "Oba vyvolané obrázky vidím na mém prohlížeči barevně úplně shodně..." Stejně, jako já a stejně, jako vidím všechny svoje předešlé ukázky, kde jsem dal vedle sebe Adobe a sRGB profily. V mém případě nejen na monitoru, ale i na tabletu, který nemá s AdobeRGB gamutem nic společného, zato sRGB pokrytí má téměř ideální.
Josef, snad, promine, že použiju screeny jeho fotek... ;)

PS: Chtěl jsem být stručnější, ale tuším, že ani toto nebude stačit... ;)

PPS: I podle těch screenů poznáte, že obě fotky vidím naprosto identicky. Ještě jedna shoda s Josefem. Datová velikost u fotek AdobeRGB je trochu menší, než u sRGB. Na mých ukázkách je to taky tak. Nevím proč, člověk by si myslel, že to bude spíš obráceně. Zacházení s fotkama bylo, samozřejmě, úplně shodné.
Přílohy
Leica Adobe.jpg
Leica Adobe.jpg (1.03 MiB) Zobrazeno 2829 krát
Leica sRGB.jpg
Leica sRGB.jpg (1.03 MiB) Zobrazeno 2829 krát
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 11:38

**lasta píše:Parádní tenis Djokovič -Nadal...
Rozdíl mezi obrazky je.

Na tento web patří foto s ICC sRGB


Zapoměl sis přečíst.

Aby bylo úplně jasno.
Je viditelný rozdíl mezi obrazky s sRGB a Adobe ICC profilem.

Je to vidět i u obrázku josef
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 15 črc 2018 11:46

Ještě jedna včerejší, která také doplatila na zapomenuté sRGB v SPP, poněvadž diskuzi jsem četl až potom...

Nezapomněl, Lasto. Jenom to na žádném mém zařízení nevidím. V čem a na čem to prohlížíš? Zatím jsi jediný, kdo něco takového píše. Já to nepopírám, jenom to prostě doma na ničem nevidím a neviděl jsem rozdíly ani na APPLE monitorech před pár týdny (šel jsem tam jenom kvůli tomu).
Přílohy
_SDI3845.jpg
_SDI3845.jpg (1.62 MiB) Zobrazeno 2831 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/25 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 12:09

Jarous

Je to vidět i na telefonu .. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 15 črc 2018 12:15

Jarousi, chtel jsem se jen puvodne zeptat co s tim Adobe RGB sledujes. Protoze mne to zajimalo a vsechny tyto ruzne systemy mam z praxe z drivejska vyzkousene. To bylo vsechno. Zadna provokace v Tom nebyla.


Jsem rad, ze jsi to vysvetlil; ale to slo hned pri tve prvni odpovedi a ne hned zacit s tou tvou cirkusovou masinerii a urazklami. Coz, jak jsem jiz tady psal, jde okolo mne bez jakehokoliv kontaktu, jako kdybych byl nano voskem to.... ;)

Takze to nechame plavat a ne s tim zbytecne zaplevovat vlakno a jedeme dal! (n) :lol: Jo, a omluv se! ;) :lol: :lol: :lol:


*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:45, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 15 črc 2018 13:26

Zajímá mě spíš Tvůj monitor, Lasto ;). Nevím, jak to má Android se správou barev, nepřijde mi to tak důležité, jako ve Windows nebo u Macu, při vší úctě k popularitě mobilní většiny...
Petře, vůbec mě nenapadlo, že se mě profík bude ptát na používání AdobeRGB, když je tady delší dobu všešobecně známé, že mám celý řetězec v AdobeRGB. Zvlášť šest týdnů poté, co jsem tady debatu o profilech vyvolal a všechno v ní podrobně popsal. Ale opět jsem nezaznamenal Tvoji odpověď, jestli mezi fotkama ze včerejška v 16:02 vidíš ve svém webovém prohlížeči rozdíl. Mě uháníš velmi vytrvale i u otázek, na které jsem už odpověděl, viz včerejší odpověď v 19:32. Jarda se alespoň v telefonu přiznal, že to podrobně nečetl a ukázky si neprohlížel... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 15 črc 2018 13:44

Monitor bude, až pustím stroje.., zatím nemám náladu na to, uvrtat se u PC.. ;)
Rozdíl je ale vidět i na tabletu. Nevidím důvod, aby nebyl Vidět i na jiných monitorech sRGB...
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 15 črc 2018 14:06

Až pustíš stroje, tak dej, prosím, screeny. Díky předem ;). Zároveň bych byl rád, kdyby co nejvíc čtenářů napsalo, jestli vidí ve svém webovém prohlížeči barevné rozdíly mezi těmito fotkami. Vkládám je sem znovu. Kvalita je mizerná, žádné konečné upravy. Ale o to tady nejde...

Doplněno. Přepnul jsem se na čelním panelu monitoru do sRGB módu (obraz se změní velmi výrazně, vypadá to na první pohled strašně), ale opět obě fotky vypadají naprosto identicky. Pak jsem se přepl do přednastaveného AdobeRGB módu (bez kalibrace sondou) a opět naprosto shodné fotky. Pro lepší posuzování mám každou fotku otevřenou v jiném panelu Firefoxu, změna je díky tomu skoková, okamžitá.
Přílohy
_SDI3831, s.jpg
_SDI3831, s.jpg (918.59 KiB) Zobrazeno 2799 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/8 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI3831, A.jpg
_SDI3831, A.jpg (871.68 KiB) Zobrazeno 2799 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 70 mm
Čas expozice: 1/8 sec.
Clona: F/8
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků