Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 12 kvě 2018 12:31

Tento obrázek má i větší velikost, co se dat týče. Může to být ale menší komresi, jestliže to je automat. Zřejmě to nic nevypovídá. Jinak barvičky hezký.

https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=120112
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 kvě 2018 14:37

;) Dnes vladne pekne fotogenicke pocasi, tedy vlastne svetlo a tak jsem byl tak trochu proluftovat moji starou, vynikajici prvni digi SD9 s original kitem 24-70 3,5-5,6 (n)

Spionazni nebo street kamera to tedy neni a ani nebude a kdyz jenom s jistymi potizemi jak a kde. Pri foceni v arealu nakupniho strediska mne jeden mlady muz zastavil a pozadal mne, abych mu ukazal posledni cvak, ze urcite jsem jeho a jeho pritele cvaknul. Tak jsem mu samozrejme ochotne ukazal na me SD9 tu fotku na monitoru, kde stejne pro jeho malou velikost a slaby kontrast venku na slunci stejne nic videt nebylo. Presto mne ten mlady muz pozadal, abych tuto fotku z kamery vymazal. Odvetil jsem, ze nic mazat nebudu. A at mi klidne vylize pr.del ( Leck mir am Arsch, man). Zacal byt uz protivny, coz se mi nejak znelibilo a tak jsem mu pratelsky nabidl, aby tedy zavolal policii.

Ja jsem se ale dal od nej znovu do chuze pryc pokracovat v mych cvacich a on bezel za mnou jak nejaky ratlik, abych pockal az prijde policie. Ja mu znovu opaknul at mi ehm, ze mi do toho nic neni co on dela, ze snad vola policii nebo co a odesel jsem uz uplne pryc. Tedy klidnym volnym krokem fotografa, ktery nema cas se z nejakym jelitem dal bavit o kravinkach..... :lol: On za mnou jeste volal kde ze bydlim a jeste nejake hovadinky, tak jsem mu tedy rekl, ze delam v tomto nakupnim stredisku hausmeistra ....... ;) :lol:

No a ted mne to mrzi co jsem mu rekl. Mel jsem ho jeste kopnout do zadku, aby mne uz neotravoval, ze mam jinou dulezitou praci.... :lol: :lol: :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 11:44, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 12 kvě 2018 15:24

Petr napsal: "Povsimnete si velikosati zmensenych cvaku v Kb, kdy je cvak upraveny v AUTO dost ochuzen o nejake lepsi upravy, kde je znat vysoky kontrast a barevnost, ktera se aplikuje do JPEG, jestlize fotograf toto nezredukuje. To pak plati to, co uz zde psal kolega Jarous, ze se takto snizuje dynamika, kdy zvysena saturace a kontrast snizuji dynamiku. Ano, ale jen v takovem pripade, kdyz se necha cvak v SPP vyvolat automaticky v AUTO nastaveni. :) Jinak to neplati s timto druhem dynamiky a v zadnem pripade pri uprave cvaku v CUSTOM. :)="

Naprostý nesmysl. Je úplně lhostejné, jestli použiješ režim AUTO a nebo nastavíš tytéž hodnoty ručně, čímž se automaticky dostaneš do režimu CUSTOM. V obou případech dostaneš naprosto shodné fotky se stejnou dynamikou i velikostí, pokud jsou uloženy ve stejném formátu se stejnou kompresí. Vždycky platí, že větší saturace a kontrast jsou vykoupeny menší dynamikou fotky ve světlech a stínech, jestli jsi k tomu použil režim AUTO nebo nastavil stejné hodnoty v režimu CUSTOM je úplně lhostejné.
Tady v těchto dvou fotkách už je zřetelně vidět magenta - tyrkis šachovnice ve stínech, hlavně na těch kostkách. Je evidentní, že zesvětlování stínů Quattru přílíš nechutná a možná je to i důvod, proč se o to skoro vůbec nepokoušíš. Mě to nepřekvapuje, měl jsem na experimentování spoustu času a viděl jsem na stejných fotkách, co ukazují stíny u Merrillu a co u Quattra a co z nich ještě můžu dostat zesvětlením. U Quattra, bohužel, velmi málo. A stejná analogie platí i ve světlech, což se nejčastěji ukazuje v mracích. (Mě nevadí, že ty foťáky nejsou stejné. Mě vadí ta fanatická a příšerná neobjektivita a objektivní lži).
https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=120073
https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=120060

A ještě fotky k tomu, co jsem napsal.
Přílohy
AUTO.jpg
AUTO.jpg (986.3 KiB) Zobrazeno 3259 krát
CUSTOM.jpg
CUSTOM.jpg (988.61 KiB) Zobrazeno 3259 krát
_DQ_1931, AUTO.jpg
_DQ_1931, AUTO.jpg (1.68 MiB) Zobrazeno 3259 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_DQ_1931, CUSTOM.jpg
_DQ_1931, CUSTOM.jpg (1.68 MiB) Zobrazeno 3259 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 kvě 2018 16:57

Tak se na to podivejme, jaky ja jsem jen prolhanec atd., v pravem slova smyslu padouch nejhrubsiho zrna tady na vlaknu, vcetne totalni neobjektivity, fuj, fuj, fuj, atd. :lol: :lol: :lol:

Mily Jarousi, myslis, ze mam zapotrebi se tady uplne dobrovolne davat do rukou takovych expertu tveho zrna? Kteri mne se zadostiucinenim a radi ocerni kde se da? A jen proto, ze neni, nedupe vse podle tveho prani? K tomu nemam vubec ale vubec zadny duvod. A uz vubec netrpim komplexem menecennosti jako ty! :lol:
Jak je videt Jarousi, tak z oblibou si libujes u techto vyse uvedenych slov o lzi atd. v souvislosti s mou osobou. Ujistuji te, ze mne ty tvoje "vejsplechty" uz davno vubec nevzrusuji a nic mi ve spojeni s tebou nerikaji. Jen musim tak trochu nad tebou kroutit hlavou....

Kdyby tyto tvoje nazvy mych vlastnosti preci jenom u mne zareagovaly, musel bych volit v me odpovedi k tobe tak neco podobne, co jsem jiz rekl dneska jednomu mlademu muzi..... :lol: , ale to neudelam, spokojim se pouze tim, ze prohlasuji, ze asi budes mit v tom co horeji pises, nepravdu..... ;)
A jak ty vzdycky pri takovychto prilezitostech pises, take s oblibou, omluv se mi! :lol: :lol: :lol:

Jinak, po pravde receno, mi to je uplne u konecniku! :lol:

*
Jo a CUSTOM tu tvou ukazku je naprosto nezajimave a dokonce ne prilis odborne od tebe, spis mala nesikovnost, nebot dokud nesahnes na posuvniky bude uprava naprosto stejna, jaka byla v AUTO.! ;)

*
Takze, skutecnost je takova ( pro Josefa), ze i tady ted doleji na mych novych prikladech ma v SPP 6.6 pri naprosto stejne poloze redukce velikosti po ukonceni nastavene sem do vlakna velikosti u ukazky orig. X3F/Standard, ktera ma tento cvak o trochu vic KB nez cvak AUTO/ Standard, ktery je jak videt redukovany, vse bez meho zasahu a byt doteku na posuvniky uprav. Vse se delo automaticky v SPP, jen jsem presunul upravy z X3F na AUTO. To bylo vse.

Pri uprave, automaticke uprave s SPP 6.6 na X3F/Standard, se automaticky SAMY OD SEBE (predtim bylo vse na nule) nastavily tyto hodnoty:

Belichtung -0,3, Kontrast 0,0 , Schatten - 0,4, Spitzlichter 0,0 , Sättigung + 1,8 , Schärfe 0,0 , Fill-Light + 0,4
Gradationskurve:
Schatten 0,0 , Dunkelheit +1,6 , Licht 0,0 , Spitzlicht 0,0

Pri uprave fotky na AUTO/Standard, se uplne bez meho jakehokoliv zasahu pri presunu vyvijeni z X3F na AUTO se automaticky nastavily tyto hodnoty, kdy se automaticky tak jako pri X3F posunuly posuvniky bez meho zasahu na:

Belichtung - 1,5 , Kontrast + 0,1 , Schatten + 1,4 , Spitzlicht + 0,3 , Sättigung 0,0 , Schärfe 0,0 , Fill-Light + 0,1 Gradationskurve zustala na nule.
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 11:44, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 kvě 2018 17:44

Dovolím si tuto vědeckou diskuzi na chvíli přerušit úplně přízemní a možná nezajímavou informací. Právě zpracovávám fotky z dnešní návštěvy ve firmě MEOPTA. Měl jsem to štěstí, že mě odborný výklad a průvodce dělal pan generální ředitel a jeho kolega (pravá ruka generálního ředitele). Jsem velmi rád, že tyto pány znám už 45 let. Jako malou návnadu přikládám dvě fotografie. Bohužel nejsou ze SIGMY. Promiňte mi to tedy. Fotografie pak umístím asi na Rajče. Jenom nevím, zda sem smím dát odkaz na tyto technické fotky (historické a nejnovější stroje na výrobu optiky včetně ukázek současné vyráběné optiky ve firmě MEOPTA). Jarda
Přílohy
MEO-01.jpg
MEO-01.jpg (969.48 KiB) Zobrazeno 3243 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 8.84 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 125
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DSC-RX100M3
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
MEO-02.jpg
MEO-02.jpg (1.07 MiB) Zobrazeno 3243 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 8.84 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/1.8
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DSC-RX100M3
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 kvě 2018 18:16

Jardo, samozrejme to tady nech!!!! (n) Ja jsem osobne pro. Jak jini?
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 12 kvě 2018 18:26

Fakt píšu tak nesrozumitelně? Nebo ten Petr fakt tak geniálně hraje blbce? Nebo fakt nic nehraje? Stokrát jsem si už říkal, že to fakt nemá cenu. A stokrát to byla pravda. I teď, po sto prvé... ;)
Žádný problém, Jardo. Pěkné fotky (n).

PS: Ale teď vážně, aspoň výjimečně, Petře. Ty tam fakt to střídání fialové se zelenou skutečně nevidíš? Ani při zvětšení na 100%? (U obou fotek, na které jsem dal odkaz) ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 12 kvě 2018 19:12

Jarousi, ale jo, vidim to take, to vis, automatika. Ta vyvadi nekdy veci....Videl uz pri vlozeni, ale nemohl jsem zasahnout kvuli tomu testovani.. Normalne ale mi to nedela. Kdyz tak, tak velice zridka a tak slabe, ze se to normalne ani nezahledne. :)
Naposledy upravil pe-pa dne 13 kvě 2018 07:44, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 12 kvě 2018 20:23

Máte-li zájem, podívejte se na fotky staré a nové techniky na výrobu optiky a několik ukázek aktuálně vyráběné optiky ve firmě MEOPTA.
https://jajakm.rajce.idnes.cz/85_LET_MEOPTA_Prerov/
Jméno: jajakm
Heslo: 0757
Jarda
Přílohy
MEO-03.jpg
MEO-03.jpg (1006.53 KiB) Zobrazeno 3212 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 8.84 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 125
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: DSC-RX100M3
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 12 kvě 2018 22:18

Ten kapesní zápisník je na tyto účely naprosto skvělý, Jardo. Musela to být super "exkurze", zvlášť když jsi tam byl mezi starými známými... ;) (n)
Dám balónkový rekord z Holešova. Šlo o vytvoření největší vlajky z nafukovacích balónků, prý jich byly skoro dva tisíce. Dron na obloze patří s největší pravděpodobností televizi NOVA, byly tam všechny štáby...
Přílohy
_SDI2833.jpg
_SDI2833.jpg (1.55 MiB) Zobrazeno 3193 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI2842.jpg
_SDI2842.jpg (1.6 MiB) Zobrazeno 3193 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 13 kvě 2018 07:49

;) SD9 + Setak 24-70 3,5-5,6

Focene vcera. Znamenita kamera jeste dneska se neda zahanbit. :) Vyborna treba tam, kde neni treba vkladat velke dateie, velke fotky, jako sem. Uprava jde tim padem skoro bleskove. (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 11:45, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 13 kvě 2018 08:26

Kamera jo, ale ten seťák asi nic moc. Barevná aberace je už dost znatelná.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 13 kvě 2018 09:14

Josefe, to s tim setakem mas pravdu. Dalo by se to samozrejme odstranovat, ale nestoji mi to zato. Tyto prvni objektivy na SD9 byly vzaty jeste z fotaku na filmy, kde to prakticky nebylo znat, filmy byly preci jenom v kante trochu mekci a ne tolik presne a ostre, tedy podle kvality a ISO pouziteho filmu. To kdyz na tu kameru vezmu nejaky ART objektiv je to uz jine kafe. :) A i cvaky se ukazi jeste ostrejsi nez s timto starym sklem. Takze i ta SD9 ma v sensoru jeste velke reservy viditelne jak s kterym objektivem.

Ale ve skutecnosti takovyto stary fotak uz dnes malokdo pouzije, snad krome tech, kteri ho jeste vlastni. I kdyz se da dnes jeste koupit za velice maly peniz, zajimavy fotak pro toho, kdo nechce investovat a ma chut a zajem na studium takovehoto tehdy draheho fotaku. Jinak daleko lepsi, vcetne noseni a byt nenapadny pri foceni je dneska mobil temer neprekonatelny. :) (n)

Kazdopadne devitka foti i dnes s ART objektivem vyborne, ve velmi zajimavych vybornych barvach vcetne s nadhernou cervenou, je to holt nostalgie pur. Rad si ji cas od casu vyvetram.... :)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 11:46, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 13 kvě 2018 09:56

Tak jeden archivní pozdrav od kolegyně, SD10. Ovšem vyvoláno v PhotoShopu, možná barvičky nebudou úplně štábní, jinou možnost nemám. Tenkrát moc velký výběr v objektivech nebyl. Tady to byl tuším zoom 15 - 30 mm. Také to nebyla žádná sláva.
Přílohy
IMG03447.jpg
IMG03447.jpg (1.2 MiB) Zobrazeno 3152 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Model: SIGMA SD10
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 13 kvě 2018 12:00

Tuhle fotku bych moc rád viděl vyfocenou SD9 a Quattro s 18-35/1,8 ART: https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=120154
Přesto, že zde také není vložený barevný profil, docela se mi líbí. Velmi dobré prokreslení stínů bez viditelného magenta - tyrkis šumu, přitom fotka není příliš světlá (obloha, barák). Na jiných fotkách na přímém slunci mnohem lepší pleťovka, než u fotek z Quattra (takovou kdysi vytrvale kritizoval vrgada ;)). Ber to s rezervou, Petře, protože nemám tušení, jaké byly úpravy u obou foťáků. Tady u SD9 mám i chodníky a cesty v přirozenějších barvách. Seťák je mizerný, víc než aberace mi vadí slabá ostrost. Pravá strana vypadá slabší, než levá, ale platí to pro celou plochu.

Josefe, proč si nestáhneš SPP? Zkoušel jsem porovnat fotku z Quattra vyvolat z DNG souboru a porovnat s X3F a byl to dost velký rozdíl ve prospěch X3F a SPP.
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 13 kvě 2018 13:06

Jarouš píše:Josefe, proč si nestáhneš SPP? Zkoušel jsem porovnat fotku z Quattra vyvolat z DNG souboru a porovnat s X3F a byl to dost velký rozdíl ve prospěch X3F a SPP.

Zatím nechci. Nemá cenu mít v počítači něco, co v současnosti nebudu používat. Tento obrázek byl výjimka.
____________________________________
Doplněno:
Stáhl jsem si na zkoušku SPP6 a tento obrázek zpracoval v něm. Rozdíly jsou malé oproti PS a spíše způsobené nestejným zpracováním, než samotným programem.
První jsem trochu projasňoval v PS. Proto ten rozdíl.
Možná to chtělo pro porovnání zvolit jiný obrázek. Na tomto počasí moc vlídné nebylo.
Přílohy
IMG03447_SPP.jpg
IMG03447_SPP.jpg (1.52 MiB) Zobrazeno 3130 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD10
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 13 kvě 2018 13:50

Ten méně kontrastní obrázek z SPP mi přijde přirozenější, zvlášť s ohledem na to zmiňované počasí. V tmavých plochách nabízí víc muziky.
Dám nějakou partyzánštinu z pomezí Moravy a Slovenska.
Přílohy
_SDI2284.jpg
_SDI2284.jpg (1.62 MiB) Zobrazeno 3130 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI2282.jpg
_SDI2282.jpg (755.82 KiB) Zobrazeno 3130 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/3.2
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 13 kvě 2018 13:59

Josefe, ale i s FS to je verne! (n)

Jarousi, jedna SD9 + 18-35 ART a druha SDQ + 18-35 ART. Mi se vic libi barvy te devitky i kdyz barvy Q. nejsou take k zahozeni. Zkusil jsem ty barvy v Q napodobit, ale chtelo by to vic casu, takze ted tak jak to je, jenom trochu naspodobene. :)

*
Prvni cvak ted v poradi, QBB je ted naposled upravena fotka SDQ smerem do SD9, ale ta specialni kremova u SD9 je setsakramensky tezce napodobitelna. Tedy ted v tomto kratkem case. :)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 11:45, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 13 kvě 2018 14:46

Petře, díky za rychlou reakci.
Barvy z těch dvou foťáků nikdy uspokojivě nesrovnáš, prostě to nejde.
Fotku z SD9 teď vidím mnohem fialovější, než tu první. Je to dáno odlišností objektivů. Na tento nový je Quattro s režimy WB optimalizováno, stará SD9 nikoliv. Ta barevně mnohem líp vyhovuje se starými objektivy s "fľašovým" sklem, jak psával Laco. Když nasadíš na SD9 novou padesátku ART, obraz bude podobnější tomu starému seťáku, protože jde víc do zelena, než nové zoomy od Sigmy. Pro ten 18-35 ART bys musel udělat ruční WB (Custom) a barevnost by se přiblížila k tomu starému seťáku. Tam se mi barevnost líbila víc, než teď s tím ARTem. Taky kontrast má ten ART větší, než to staré sklo, což je známá věc. Zkrátka tady se mi líbí víc sladěné Quattro ;).

Něco ze zahrádky.
Přílohy
_SDI2882.jpg
_SDI2882.jpg (2.09 MiB) Zobrazeno 3114 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 14 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI2886.jpg
_SDI2886.jpg (2.06 MiB) Zobrazeno 3114 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Pája » 13 kvě 2018 17:56

Zdravím,
dnes jsem se zaměřil na polní vlnky a spozoroval jsem jen jednu, kterou je ideální fotit ráno. Takže dnes jen dokumentační cvak.
Pavel
Přílohy
_P2M0509-0513_s3.jpg
_P2M0509-0513_s3.jpg (822.58 KiB) Zobrazeno 3096 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/800 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Pája
 
Příspěvky: 117
Registrován: 02 srp 2015 14:08

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků