Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 04 úno 2018 15:57

MiraM píše:Kluci díky. Josefe, máš postřeh !!! To by mě nenapadlo !! (n)

Miro, sleduji to proto, že jsem zase naopak v Norsku viděl paraboly, jejichž osa byla téměř vodorovně.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 04 úno 2018 18:50

Dnešní.
Přílohy
_SDI1912.jpg
_SDI1912.jpg (1.16 MiB) Zobrazeno 3496 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/25 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 06 úno 2018 22:12

Tak mě napadlo zavzpomínat na fota stará 10 let ze skvělé DP1 ! Tak jenom náhodné fota, každý pes, jiná ves...a trochu nostalgie nikoho nezabije! ;)
Přílohy
SDIM0080.jpg
SDIM0080.jpg (905.02 KiB) Zobrazeno 3423 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16.6 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 50
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
SDIM0419.jpg
SDIM0419.jpg (607.91 KiB) Zobrazeno 3424 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16.6 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Fasáda-II.jpg
Fasáda-II.jpg (471.11 KiB) Zobrazeno 3424 krát
Kunčice-I.jpg
Kunčice-I.jpg (308.36 KiB) Zobrazeno 3424 krát
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 06 úno 2018 22:16

Pokus o stejnou (podobnou) velikost objektů změnou ohniska. Quattro cca 24 mm, Merrill cca 28 mm. Foceno současně, ze stativů, foťáky asi 1 m od sebe. V ukázkách jsou výřezy z plné velikosti. Objektivy 18-35/1,8 Art a 24-35/2 Art. Žádné doostřování, všechny parametry v SPP na nule. Quattro zaostřeno přes živý náhled, Merrill pouze podle hledáčku (zrcadlovka bez Live View). Rozeznáte? ;)
Přílohy
XY.jpg
XY.jpg (1.19 MiB) Zobrazeno 3423 krát
YX.jpg
YX.jpg (1.28 MiB) Zobrazeno 3423 krát
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 06 úno 2018 22:28

Miro, paradni fotky!!!!! (n) To byly masinky, co? :)

Jasne, ze to je ke 100% rozeznani. :lol: Leva fotka je Quattro, RAW vyvolane v SPP se zapnutym NR, ktere je zapnute VZDY AUTOMATICKY A TO VE STREDNI, TRETI POLOZE, TAKZE JE NUTNO RUCNE DAT DO KRAJNI NULOVE POLOHY. Pouziva se jen nekdy na fotky s vyssim ISO, jinak ne. TOTO JE AUTOMATICKY PRI FOTCE Z MERRILLA JIZ V NULOVE POLOZE, protoze je jine nez SPP pro Merrilly rady SPP 5, NR ktere u QUATTRA rozmazalo jemne kroviny a vetve v lese mezi kmeny stromu vzadu a dole ve predu take a po obou krajich - stranach fotky zrovna tak zlikvidovalo na krajnich baracich jemne tasky na strechach.... :lol: :lol: :lol:

A prava fotka je od Merrilla, kde NR bylo posunuto na levy nulovy okraj. Nic noveho.... :lol: :lol: :lol:

A kdyz porovnavat, tak jen s tim samym objektiven pro obe kamery na stejne ohnisko a clonu. :)

A Quattro se nemusi zaostrovat pres LV, zaostri objektiv naprosto presne na pul namacknutou spousti ....... :)


Takovych testu je a jeste bude.... ale kulove prinesou.... :lol: :lol: :lol:



*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:29, celkově upraveno 14
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 06 úno 2018 22:30

Jarouš píše:Pokus o stejnou (podobnou) velikost objektů změnou ohniska. Quattro cca 24 mm, Merrill cca 28 mm. Foceno současně, ze stativů, foťáky asi 1 m od sebe. V ukázkách jsou výřezy z plné velikosti. Objektivy 18-35/1,8 Art a 24-35/2 Art. Žádné doostřování, všechny parametry v SPP na nule. Quattro zaostřeno přes živý náhled, Merrill pouze podle hledáčku (zrcadlovka bez Live View). Rozeznáte? ;)

2. fotka (YX) má o dost víc detailů (n) Ta je z kterého modelu? Merrill?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 06 úno 2018 23:21

Ano, Edo, YX je Merrill. Směšné teorie pana Mahlera o tom, co jak bylo nastaveno, nebudu komentovat. A zatím se mi to jeví tak, že Quattro mělo ten ostřejší z obou objektivů, i když rozdíly mezi nimi nejsou velké...
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 07 úno 2018 04:50

Ale je nad slunce jasné, že se Quattro chová velmi obdobně co bayer a dávno již pozapoměl jak se chová per-pixel Foveon, takže Merrill zůstává jediným posledním ostrým čipem... :D
Tedy rozdíl těch 15 - 20 Mpix smazává debilní deinterpolace, ani to doostřování pak neumí vytáhnout mikrokontrast na rozumnou úroveň ostrosti oproti Merrillu... :shock: takže raději shánět SD1 než Quattro...
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 úno 2018 10:45

:lol: :lol: :lol: Ja se s vami mili hosi, Jarousi, Martynko a spol., hadat nebudu. Co jsem k tomu tvemu Jarousi PSEUDOTESTU tady vyse napsal je naprosta pravda a naprosto objektivni, kterou si kazdy kdo ma o to zajem, muze lehce overit. :)

Co vy si k tomu napisete a ted pisete je jen pro vykotlane lebecni dutiny a zrovna takove mentality jako je ta vase zemanovska. Vse bile prebarvit na cerne, tak jak se vam to nejvic hodi. :lol: Jestli vam to dela dobre, tak to tvrdte dal a zlehcujte fakta jak se vam libi, mi to je sumafuk. Jina lepsi therapie pro vas neni znama a hlupak, jak znamo se chytrym nestane........ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Jen se divim Jardovi, ze se propujcuje k takovymto kejklum hloupych lidi, kteri si nevidi ani na spicku sveho rypaku. Predpokladam, ze jako jediny majitel Quattra v tomto ukazkovem tymu, se propujcuje se svou kamerou k temto krivackym ucelum. Dalsi moznost je, ze tato jeho kamera neni uplne v poradku. Ale jestli tomu tak je, nemohu se divit, vrana k vrane seda..... :lol: :lol: :lol:

A vubec za to nemohu, ze Sigma SD1M byla tenkrat fabrikou vytrimovana na zadost ruznych uzivatelu na umele nastavenou vysokou ostrost, ktere rikaji MIKROKONTRAST i kdyz to neni vubec pravda. Je to jenom od Sigmy komercni chytry nazev, ktereho se nekteri, tedy ti nejchytrejsi, chytaji ve svych argumentech jako hovno kosile..... :lol: :lol: :lol:

Pro mne je fotak sigma, zrovnatak jako jine znacky, dnes u mne pr. Sony A 6000, jen nastroj, ktery se hodi k memu ucelu, nebo take ne, jako ta slavna Sigma SD1, kterou jsem po urcite dobe zase prodal, protoze stala v praxi za velikanske zlinske kulove ho...... .
To netvrdim o DP Merrillech, ktere byly daleko v pouzivani lepsi, vcetne LV, ktere mely, kdezto ta obrakovana SD1 ne. :lol: :lol: :lol:

U vsech tech Merrillu se ale vice ci mene na fotkach projevovaly jejich zavady. SD1 byla nesmirne pomala v ukladani, rikalo se o ni tehdy, ze ma zabudovany ten samy levny a stejny processor, ktery se zabudovaval tehdy i do nejakych pracek... :lol: :lol: :lol: a delala na fotkach velke barevne fleky magenty a cyan, magenta nebo cyan delaly temer vzdy na fotkach (sedozelene) zavoje pres celou plochu fotky, je to k videni zde na Jarousovych i nejcerstvejsich fotkach, u DP Merrill, nejvic pozorovatelne na fotkach od mistra Martynko, ted nejvic na te jeho slavne fotce jiz i u Eskymaku zname, jeho fotky se zelenym (cyanovym) snehem atd.
Mirovy fotky jsou daleko vic zkorigovane, nebo nahodou trfil pri koupi optimalne nastavenou DP2Merrill. Mira ma v T.Q. fotky na hony lepsi nez zbytek tohoto mistrneho tymu! :lol: :lol: :lol: .....
K cemu si koupil Jarous ten EIZO Monitor mi je do dnes zahada, tedy pri jeho "kumstu", snad jen, aby ten kram mel jako argument na ty jeste hloupejsi, vcetne se ukazat jako Odbornik, krerym ve skutecnosati vubec neni.....a kvuli tomu, ze je ve skutecnosti obrovsky snob......mistne jiz davno znamy jako Poutnik se stativem okolo Zlina bloudici..... :lol: :lol: :lol:

A nesmim zapomenout take na Lubu, ktery foti take s DP2Merrill kdy jeho fotky jsou v TQ barev opravdu perfektni jako ty Mirovy. (n)

Jak se zda, tak ani po letech, tedy po ca. sesti, sedmi letech drzeni tohoto mistrneho fotaku, te Sigmy SD1, vcetne Martynka a te jeho DP1M, se temto machrum nepodarilo tyto sragorky zkrotit a foti jim to zrovna tak jako na zacatku; tedy uprimne receno na kvalifikovane hovinko.... (y) :lol: :lol: :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:30, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 07 úno 2018 21:22

Objektiv 18-35/1,8 Art je opravdu výborný... (n)
Přílohy
_SDI1904.jpg
_SDI1904.jpg (1.35 MiB) Zobrazeno 3319 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 18 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 07 úno 2018 21:45

Jarouš píše:Pokus o stejnou (podobnou) velikost objektů změnou ohniska. Quattro cca 24 mm, Merrill cca 28 mm. Foceno současně, ze stativů, foťáky asi 1 m od sebe. V ukázkách jsou výřezy z plné velikosti. Objektivy 18-35/1,8 Art a 24-35/2 Art. Žádné doostřování, všechny parametry v SPP na nule. Quattro zaostřeno přes živý náhled, Merrill pouze podle hledáčku (zrcadlovka bez Live View). Rozeznáte? ;)

Jarouši to co jsi tady předložil jsou polotovary, viz. mnou červeně zvýrazněný tvůj text. Mne ale nezajímá polotovar, ale co se z těch fotek dá "vydolovat"za kvalitu. SDQ vyžaduje úplně jiný styl vyvolání v SPP než SD1M. To jsi rovnou mohl fotil na "zelený" čtvereček (plný automat), pokud by ho SIGMA kamery měly. Navíc foceno různými objektivy, to už raději nebudu ani komentovat. Sorry. Nedalo mi to. Musel jsem to napsat. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 07 úno 2018 23:21

Dobrá, Jardo, počkám na stálé světelné podmínky a objektiv přehodím z jednoho foťáku na druhý. Tady se světlo rychle měnilo kvůli oblačnosti, tak jsem upřednostnil focení dvěma Art objektivy současně. Jsou velmi vyrovnané, 18-35 mi, zatím, připadá o trošku ostřejší. Rozdíly na fotkách způsobené měnící se intenzitou a barvou světla jsou mnohem větší, než rozdíly mezi objektivy, proto jsem zvolil tento způsob.
Mezi těmito dvěma fotkama je rozdíl 70 vteřin. Za tak krátkou dobu se dá sotva stihnout přeměnit objektiv a ještě precizně zaostřit. Světlo se ale změnilo dost podstatně, takže v takovémto případě se nedá porovnávat vůbec nic. Těmi parametry v SPP na nule jsou myšleny položky "Detail" (u Merrillu nedostupné) a "Noise Reduction" (program u obou foťáků standardně nabízí střední hodnoty, tedy stejné výchozí hodnoty. Tady je pro změnu nedostupná pro Quattro třetí položka "Banding Noise". Jinak jsou ukázky co nejvíce sjednoceny jasově i barevně, myslím, že je to docela spravedlivé. Žádnou kombinací položek "Detail" a "Luminance" (prostřední položka "Noise Reduction") se mi nepodařilo u Quattra získat rozlišitelnost v jemných detailech (větve, jehličí, travnatý povrch...) na úrovni Merrillu s položkou "Luminance" uprostřed, což je výchozí nastavení. Rozlišitelnost se sice trochu zvyšuje, ale nárůst šumu a celkové pichlavosti obrazu kazí dojem. Merrill při lepší nebo stejné (pouze pravidelné, rovné tvary, jako budovy, sloupy...) rozlišitelnosti nabízí hladší obraz. Pochopitelně položkou "Luminance" lze ještě o dva kroky doleva úplně stejně "uměle" zvýšit ostrost Merrillu, což taky zvětší "zrno", ale proč by to někdo dělal, když výstupy jsou takové, jaké jsou?
Barvy jsou samostatná kapitola, rozumně je sjednotit nijak nedokážu. Mimo jiné to souvisí s rozdílnou jasovostí fotek. Merrill připomíná film, Quattro zase Bayera. Na první pohled je toto asi největší rozdíl. Kdybych roky neskenoval filmy, možná bych to tolik nevnímal. Špatně se to popisuje, lepší je si to ukázat u jednoho monitoru. A to se nám snad, Jardo, povede... ;)

Tady je rozdíl těch 70 vteřin. Bez úprav.
Přílohy
_SDI1898.jpg
_SDI1898.jpg (1.18 MiB) Zobrazeno 3298 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 28 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI1899.jpg
_SDI1899.jpg (1.2 MiB) Zobrazeno 3298 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 28 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 08 úno 2018 09:23

Jarouši díky za detailní ospověď. Chápu že chceš porovnávat dvě principielně úplně odlišné kamery. Má to usilí ale praktický význam? O rozdílech mezi SD1M a SDQ oba dva velmi dobře víme a měli bychom je akceptovat. Cílem by mělo být fotit v situaci, která SDQ "sedí" a maximálně využít kvality používaných objektivů. Prostě vyždímat z té SDQ maximum. Proto mám několik kamer, které používám v situaci, která jim "sedí". Často kameru z brašny raději ani nevytáhnu. Vím jsem asi blázen, když bazíruji na vynikající technické kvalitě fotky na úkor motivu nebo jedinečnosti aktuální situace. Prostě je to SIGMA kamera a chci po ní špičkovou technickou kvalitu. Na rodinné fotky nebo náhodné cvaky mám kamery SONY. Pořádně SDQ i s objektivy "potrap", abys vědel do čeho možná časem půjdeš. Nic jiného nám asi nezbyde, pokud budeme chtít fotit kamerami SIGMA v budoucnu. Pohraj si s vyvoláním fotek z SDQ v SPP a tebou používaném ZONERU. Dávej sem vymazlené fotky hlavně z SDQ, rád se na ně podívám. Kvality SD1M už dobře známe.;) Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 úno 2018 10:14

Jarousi, co to tady povidas za hloupe vytacky!

".... Těmi parametry v SPP na nule jsou myšleny položky "Detail" (u Merrillu nedostupné) a "Noise Reduction" (program u obou foťáků standardně nabízí střední hodnoty, tedy stejné výchozí hodnoty. Tady je pro změnu nedostupná pro Quattro třetí položka "Banding Noise". Jinak jsou ukázky co nejvíce sjednoceny jasově i barevně, myslím, že je to docela spravedlivé. Žádnou kombinací položek "Detail" a "Luminance" (prostřední položka "Noise Reduction") se mi nepodařilo u ......"

Samozrejme, ze temi tvymi "spravedlivymi" manipulacemi bude Quattro vzdy takove, jak si ty ve skutecnosti prejes mit; tedy daleko horsi, nez ta tvoje zazavojovana milovana Merrill. A abys mel PRAVDU! O to ti jde vubec nejvic!

Vcetne vsech tech dalsich amateru, kteri si mlaskaji se sigmou Merrill ve Foru u DP, i kdyz nekteri z nich priznavaji te Quattro, ze je ostrejsi a v detailech lepsi.

Kdybys radeji ten svuj cas venoval tem barevnym zavojum co vyrabi ta tva SD nez abys dokazoval neustale jeji jakoby prednosti te uz dnes hodne zastarale SD. To se ti do dnes jeste nepodarilo! Na poslednich tvych fotkach, vcetne i te prvni "nevinne" pred tim tvym PSEUDOTESTEM, vcetne testu mas zmanipulovanou barevnost do teplych tonu, kde te prozrazuje i ta louka ve predu, ktera je ve stinu; a ma stejne teply odstin barev jako ty osvetlene sluncem. Bez se s tim "malovanim" utrit!!!! Vsude tam na tech tvych cvacich, ktere maji magentovy silnejsi nebo slabsi zavoj pridavas zlutou a cervenou, abys tu magentu zakryl a udelal jakoby vecerni svetlo...... :lol: :lol: :lol: Ale ty STINY t to manipulovani prozrazuji!!!! :lol: :lol: :lol:

A to chces tady ukazovat ty "TVE SPRAVEDLIVE TESTY"? Kdyz na dve ruzne kamery zkousis dve stejna nastaveni v SPP 6 pro Quattra, kdy spousta nastaveni neni totozna s SPP 5 pro Merrilly? Kdo ti to ma vecne tady papat? :lol: :lol: :lol:

Nehlede uz vubec na tu skutecnost, ze Sigma jako firma, si svou dalsi Sigmou, va vyvoji posledni, kvuli prestizi uz, nemuze dovolit psat o Quattro nesmysly jak to tady tvrdis a delas ty, protoze ve svete jsou zase jine firmy vcetne konkurencnich, ktere by okamzite s tim nejakym podvodem nebo nepravdou vysly okamzite do sveta a u zajemcu o sigmy by ji znemoznily, totalne znicily! (n)

A jeste neco:

Kdyz uz to tvoje tady chytry Jarda uvidel a konecne pochopil jak jsi primitivne hloupy, ale jeho kamarad preci jenom, se pokousi zachranit situaci a tak ti podal pomocnou ruku jak se z te hloupe kase, cos tady natropil, nejak vylizal a vybruslil, abys preci jenom zadnou kvetinku timto paskvilem na skutecnost neztratil!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Tak i to mej na pameti, ze te Jarda nechce jako kamose ztratit!!!! (n) :lol: :lol: ..... s kym by pak chodil chudak obcas si zacvakat..... :lol: :lol: :lol:

*

https://www.dpreview.com/forums/post/60742365

https://www.dpreview.com/forums/post/60673217

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 08 úno 2018 13:28

pe-po, Petře.
Poděkoval bych ti za pochvalu, ale neudělám to ze dvou důvodů:
1) Nevěřím ti (děláš si spojence pro tvé ubohosti - marně)
2) Nestojím o to.
Nemám žaludek na to, abych pořád a pořád četl tvoje urážky kohokoliv. A jsem přesvědčen, že na tvoje jízlivosti, dehonestace a sprosťárny
tady nikdo není zvědavý. Opakuje se to stále a stále.
Budu stručný, i když taky sprostý, ale někdy to jinak nejde : Jdi Petře už konečně do prdele... (y)
Kluci, přežijem ho! Takže pohoda, klid a dávejme fotky, jsou fajn.
Zdravím, a věřím, že se někdy sejdeme, s Jaroušem jsme ze Zlínska a zbytek ? Nepředbíhejme. Dlužím Jarouši toho panáka!! :D :D M
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 úno 2018 13:57

Mily Miro,

hezky jsi to napsal, jen co je pravda! (n) Se svym kommentarem jsem se nejprve nekolik dni zabyval ctenim ruznych kommentaru v celem foru a zjistil jsem, ze i nekteri zde, kteri jsou zde take rady let, si mnohdy zadne servitky se svym vyjadrovanim tohoto podobneho "typu" neberou. A kupodivu, krome jednoho kommentare Edy, ktery sklidil tim kritiku, se nikdy nic nestalo a nikdo jako treba ty ted nic k temto kommentarum nenapsal!
Nemusis ani to hloupe "kupovani dusi" se treba tobe zavdecit, ze pisi, ze tvoje fotky jsou na hony v barve lepsi nez ty Jarousovy nebo Martynka. Co je fakt je fakt, ktery muze tady kazdy videt; tedy krome te z Omanu, kde mas vse v tonu cyanu zahalene!
Tak se prosim te nedelej, jako by jsi byl neutralni, mi to je ve skutecnosti opravdu fuk, ze jsi tak nenapadny, aby ti snad tady nekdo v budoucnu chran buh nejakou tu tvou fotku nepochvalil..... Takovy nestranny a spravedlivy..... Hmmmn, to je fakt super vlastnost; aby se vlk nazral a koza zustala cela, co? :lol: :lol: :lol:

Aby ses kvuli tomu, ze jsi take ze zlinska, nezvencnul; pocitas se svou firmou, ze si Jarous a i ti ostatni u tebe zadaji kseft, nebo tak? To bys pak mel spis drzet klapajznu a neplest se vubec do treba tohoto! Jak znamo, tak byli podnikatele vzdy naprosto neutralni... Prachy je jejich duse... ne charakter.... :lol: :lol: :lol:

Co se tyka setkani, nevim, nevim, moc bych tomu neveril, ze by ses chtel se mnou opravdu setkat. :) Ja osobne, abych se po pravde vyjadril, o to nestojim, jak to vypada, tak by to byla jen ztrata pro mne casu. To uz je tak v kazdem foru; pratele nebo dokonce kamarady si v nem vybirat nemuzeme; musi se brat jak to jde! ;) :lol: :lol: :lol:

Obdivuji v tomto ohledu, aniz bych mu chtel lezt do konecniku, Jardu; jeho velkou odvahu se ozvat v ramci spravedlnosti i proti Jarousovi! Samozrejme i s tim, ze ma pro Jarouse slabost a nechce si ho buhvi jak proti sobe postvat; i na reklamovani jako ty Miro, meho kommentu; i to ted vynechal. (n) (n) (n)

*

A pak, se slusnosti nejdal dojdes! - Uz v Cechach dlouho neplati, mozna lokalne a trochu..... ale ve skutecnosti to uz davno i Blanicti rytiri zabalili..... :lol: :lol: :lol:
*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 08 úno 2018 14:45

Klasika, žádné překvapení. M
MiraM
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 úno 2018 15:11

Hmmm, zrovna tak! :lol: :lol: :lol:

______________________________________________________

Sigmu SD Quattro jeste mam, jeste jsem ji neprodal a jak to vypada, jeste ji dlouho prodavat nebudu. :) Uz kvuli temhle zlinskejm hlodum to je zajimave ji mit.... :lol: :lol: :lol:

*

Focene Sigmou Quattro a Sigmou 18-35/1,8 Art.

+
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:30, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 úno 2018 10:43

Vcera jsem byl take se svou SD Quattro venku. V takovemto tmavem, vpravde psim pocasi si vyzkouset jak se fotak zachova. Mym velkym prekvapenim ale je, ze takoveto pocasi Quattru na kvalite fotek neublizi, naopak i toto velice spatne svetlo a pocasi zvlada opravdu velice dobre.

Fotky jsou tak jak je fotak vyfotil na RAW a na STANDARD, s posuvniky v SPP na nule, vcetne NR, ktere jsem posunul do nulove polohy, nic jineho krome zmeny polohy NR nebylo v SPP vylepsovano, jen byly zmenseny na tento rozmer sem. :)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 úno 2018 15:57

Tak jsem si rikal, kdyz ma Josef38 tak peknou fotku focenou na ISO 6400, vlozenou tady do Sony Forum - Svobodne forum pro vsechny typy fotaku - jestli take moje Quattro, nejnovejsi vyrobek s novym sensorem Sigma firmy, bude na vysoke ISO 6400 schopen fotit v techto vysokych ISO fotky aspon trosicku koukatelne.
Je mi jasne, ze na Josefovy fotky se Sony Sigma Quattro v zadnem pripade nema, ale cvaknout si to stejne muzu, ze? Quattro ma oproti Josefove Sony FF jen maly APS-C sensor a vsude po internetu kde testovali Quattro na ISO, tak to dopadlo na ISO 6400 primo desne. Ale snad, kdyz nebude jine mozne reseni, by se take dal ten nejaky motiv cvaknout..... ;)
Moc temto testum neverim a co si neoverim sam tak ty internertove clanky neberu prilis vazne, ale spis pro pobaveni v dlouhe chvili :). Ale prosim, posudte sami :)


*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků