Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 04 čer 2018 19:41

**lasta píše:Edo A já myslel, že se to zobrazuje hrůzostrašně jenom mě .. :|

Přitom předtím dal podobnou ze stejného místa a ta je vpoho :shock: : https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=120876
Oproti následujícímu fialovému hnusu :( : https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=120913
žeby nás Petr zkoušel? ;)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 04 čer 2018 20:02

To bude asi nějaký foto impresionismus. :mrgreen: To teď frčí i na PENTAX fóru. :mrgreen: Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 04 čer 2018 21:11

O pate a pred chvili po pul devate…. ;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:54, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 04 čer 2018 21:27

Po včerejší inspekci u nakousnutého jabka vím, že Mac fotky s profilem i bez profilu zobrazuje prakticky shodně a hlavně správně. A taky vím, že na těch vyleštěných, pekelně drahých 4K zobrazovačích vypadaly nejlíp fotky Martynka a Jardy z UNESCO Bardějova. Opravdová paráda (n) (n). Pochopitelně je jasné, že fakt, že se jedná o fotky z Merrillu, je jenom pouhopouhá shoda náhod... ;)
Dnes mi volal Bohouš ze Šumavy (MakB, vlákno TNČ), že si moc hezky početl v naší diskuzi o profilech. A říkal, ať vyřídím Petrovi, že i když na Šumavě mají taky krásně čistý vzduch, přesto tak parádně zelenou oblohu, jakou vidívá na Petrových fotkách, ještě nikdy v životě neviděl... Ty orly v hnízdě fotí na 247 metrů objektivem Sigma 150-600 a má je parádní (n).
A pro Bohouše, protože vím, že nás čte, tady mám rajčata. 4. června a 160 cm výšky, to jsem ještě nikdy neměl. Odrůda Bejbíno, malé, sladké.

PS: Zapomněl jsem dodat, že APPLE monitory, navzdory své ceně, neumějí AdobeRGB gamut.
Přílohy
_SDI3404.jpg
_SDI3404.jpg (2.2 MiB) Zobrazeno 2761 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil Jarouš dne 04 čer 2018 21:46, celkově upraveno 1
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 04 čer 2018 21:44

o ctvrte a o osme ;)
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:54, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 04 čer 2018 22:21

Bejbino dobré..

A šoupátka jste probrali?
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 04 čer 2018 22:36

Jarouš píše:Po včerejší inspekci u nakousnutého jabka vím, že Mac fotky s profilem i bez profilu zobrazuje prakticky shodně a hlavně správně. A taky vím, že na těch vyleštěných, pekelně drahých 4K zobrazovačích vypadaly nejlíp fotky Martynka a Jardy z UNESCO Bardějova. Opravdová paráda (n).

Jarouši díky. Asi mě chceš naznačit, abych tu SDQ dal do skříně a fotil jen tou DP2M. :D Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 04 čer 2018 23:11

My nesmíme ani naznačovat, Jardo... ;) Víš dobře, že na ten Bardějov jsem reagoval hned. Že to není z Quattra jsem si v první chvíli nevšiml, ale zaujal mě barevný charakter těch fotek. Až kvůli tomu jsem mrknul na EXIF.
Jaká šoupátka máš na mysli, Lasto? Jestli myslíš diskuzi o profilech, bylo to stručné. Bohouš má monitor jako já a vidí totéž, co vidím já. Tam nebylo co řešit. Jinak by si tu parádní zelenou oblohu tak nepochvaloval... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 04 čer 2018 23:46

Stejný monitor je málo.
Můžete mít u něj jinak šoupátka a potom někdo máte potemnělý obraz , je jiný a je to v háji, jak psal jajakm a pe-pa.. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 05 čer 2018 06:05

Jarouš píše:Po včerejší inspekci u nakousnutého jabka vím, že Mac fotky s profilem i bez profilu zobrazuje prakticky shodně a hlavně správně. A taky vím, že na těch vyleštěných, pekelně drahých 4K zobrazovačích vypadaly nejlíp fotky Martynka a Jardy z UNESCO Bardějova. .....

PS: Zapomněl jsem dodat, že APPLE monitory, navzdory své ceně, neumějí AdobeRGB gamut.

Tak ono zalezi spise na nastaveni systemu a grafiky a prohlizece a soupatek na monitoru nez jen na monitoru samotnem ;-)

Jinak Jablko pouziva IPS panely od LG, jen jim dava jejich design... a leskle sklo.............

Tobe nevadi odlesky zejmena ve dne!? Neni lespi jit radeji ke kovari nez ke kovarickovi? A radeji koupit origo LG a bez leskleho... skla ? ;-) S volbou WCG (rozsireny rozsah barev) 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 05 čer 2018 07:41

;) Holt komu se neleni, tomu se zeleni! (n) Upravuji v SRGB a Betriebssystem mam Windows 10. A ja vidim me cvaky i na jinych monitorech stejne jako u mne Doma na mem….. (n) Samozrejme tu fialovomodrou nadheru jsem si tim dovolil pouze vyzkouset jaky ma kdo nyni, po tech lekcich tady, nastaveny System a jak tu prepychovost bude kvitovat. Jak se ukazalo, tak mam vse, jako dosud, nastaveno v mem pc spravne, tudiz by se Mela chyba hledat ne u mne, ale jinde.


Dal jsem si na zkousku lestene opticke sklo pred muj ubohy monitor a ejhle, na to, ze se to blyska, je obraz vynikajici. Ale ovsem neni to z toho meho Quattra to nejruzovejsi. Takze se budu snazit prodat tu moji Sony A 6000 se 12mm Samyangem, vse prakticky nove, od me dovolene v Thajsku jsem to nevzal do ruky, tedy temer neojete, s orig. Sony taskou a koupim si pak neprodlene nejakou take vybornou Sigmu SD Merrill a Quattro hodim uplne opovrzlive do skrine a pak nejakemu nahodnemu chudemu zajemci to ubohe Body levne prodam; a pak, az bude ze dveri, tak je po tichu zavru a co nejhlasiteji si oddychnu.


Jo a jeste neco; kdyby nekdo tady z pilnosti chtel pocitat ty jednotlive stebla travy, tak at to nedela, nema to cenu. Je jich celkem biliony a nez by to spocital, tak to ty kone sezerou….. ;) :lol:
Co je fakt je fakt! Pet milionu stebel travy bude i tim "pocitanim" zasadne nesouhlasit, protoze Merrillove jich budou videt vzdy a bohuzel o pet milionu mene nez magori Quattrove. Proto take vidi Merrillove vse hladcejsi a esteticteji nez Quattrove, protoze tam toho budou mit vzdy o pet milionu min. A o to jde! O tu estetiku, to tedy predevsim! Patnact milionu oci vidi min nez dvacet milionu oci; v tomto pripade jednotlivych cipu sensoru….. :( :( :( Sigma SD9 to delala se svymi 3,5 miliony "oci" nejhladseji……Fotky delala hladke jak detskou prdelku….. :( :( :( :lol:

Co mi je po tom, co v posledni dobe nekteri fotografove pisi jak je Quattro nej nej. Jsou to hlupackove, kterym se ale neni co divit; holt nemeli pred tim nejakeho toho Merrilla, tak vlastne nevedi o co prisli a co ted za nesmysly tvrdi. Docela se na ne zlobim! Kdyby aspon ty zvasty nepsali verejne po internetu…. :( :o (y)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:55, celkově upraveno 4
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 05 čer 2018 08:54

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:55, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 05 čer 2018 11:35

Lasto, oba máme monitory zkalibrované sondou přes EIZO kalibrační program a v tomto režimu jsou tlačítka jasu, kontrastu atd. nedostupná. Má to svoji logiku, když kalibruješ na konkrétní, vybranou úroveň jasu, Gammy... Všechno se po zapnutí nastaví na hodnoty vybrané při kalibraci automaticky a když chci do něčeho hrábnout, musím se přepnout do jiného, přednastaveného režimu. Ovšem potom už nekoukám na zkalibrovaný obraz, to je logické.
Edo, lesklý display mi vadí a proto jsem si jej nekoupil. Na APPLE se chodím dívat na prodejnu. A právě proto, že moje EIZO má rozšířený rozsah barev, tak zřetelně vidím ve Firefoxu ty rozdíly u fotek s profilem a bez profilu. Teda, vidím to i u svých sRGB zobrazovačů, ale ne tak výrazně.
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 05 čer 2018 12:46

Bardejov od Martinka jsem nevidel, ale jeho jedna z nejlepsich fotek, co se mi bezmezne libi, je tady to jeho pekarstvi. I bez zaskleneho monitoru. (n) ….





Kdybych si jenom nahodou nevsiml exifu, tak bych si myslel, ze si ten rostak snad koupil z nerozumu Quattro..... :lol: :lol: :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:54, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 05 čer 2018 13:35

Matouš

To bylo jen takové rýpnutí... pršelo...... ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MakB » 05 čer 2018 14:32

**lasta píše:Matouš

To bylo jen takové rýpnutí... pršelo...... ;)


:lol: nepršelo, ale souhlas s Jaroušem.
MakB
 
Příspěvky: 2322
Registrován: 12 zář 2011 08:11

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 05 čer 2018 15:26

;)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 05 čer 2018 16:33

MakB píše:
**lasta píše:Matouš

To bylo jen takové rýpnutí... pršelo...... ;)


:lol: nepršelo, ale souhlas s Jaroušem.


To rýpnutí - "šoupátka " viz jajakm a pe-pa bylo ode mne, ......u mne pršelo ..... ;) :P
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 05 čer 2018 20:18

taky mám fialovejxperesismushnus, ale nené s Fováče tak jen link: https://forum.digineff.cz/download/file.php?id=120647
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 05 čer 2018 21:11

No Edo, od kdy vlastnis latifundie na hasu? :lol: Ale dobra fotka, skoda, ze jsi to lepsi nenastavil, myslim tim clonu. Je to vzadu bohuzel mekke…. :( Ale jinak barvicky klasse!!! (n)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků