Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 06 črc 2018 20:36

Jarouš píše:Se zpožděním, hledím na fotbal... ;)

Jarouši tak teď ten rozdíl vidím i já. Fotka bez ICC profilu má mírně sytější barvy. Fotka s ICC profilem má méně syté barvy. No fajn. A co s tím? Já na mém sRGB monitoru to vidím jako bez ICC profilu a ta sytost barev se mi líbí. Proto jsem tu fotku přece takovou udělal. Ty uvidíš ty barvy méně syté a napíšeš mi např. "že ty barvy jsou nic moc a jsou nějaké vyblité". A jsme zase na začátku naší story o ICC barevných profilech. Jako laik si myslím, že vedle ICC barevného profilu v souboru s fotkou bychom měli mít seřízeny naše monitory podle nějaké ETALONOVÉ FOTKY (jas, kontrast, atd.) a teprve pak by jsi možná viděl na svém monitoru to co já vidím na svém. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 06 črc 2018 21:47

Stále nepochopení situace, Jardo. Tvoji fotku bez profilu vidím tak, jak jsi ji nevytvořil a jak na Tvém monitoru doma rozhodně nevypadá. Naopak fotku s profilem vidím právě tak, jakou ji u sebe vidíš i Ty. Prostě fotky bez profilu vidím bez rozdílu autora přebarvené, jak je autor u sebe doma nevidí, zatímco fotky s profilem vidím ve "vašich" barvách, tedy správně. A o to se stará právě ten vložený profil. Pochopitelně, že ten můj screen bez profilu vidíš u sebe zase správně, zatímco screen s profilem vidíš nepřirozeně málo sytě. Protože jsou to screeny z AdobeRGB zobrazovače. Tvoje poslední věta je nesmysl, protože já vidím na svém monitoru to, co vidíš Ty na svém, ale pouze u fotek s vloženým bar. profilem. Ty jsi ten článek z Paladixu, na který jsem dával před měsícem odkaz, nečetl? Mám to úplně stejně, jako to popisuje autor. Profil je právě ten komunikační prostředek mezi sRGB a širokogamutovými zobrazovači a zároveň mezi grafickými editory a webovým prohlížečem v rámci jednoho počítače.
Ještě pro úplnost druhá dvojice fotek.
Poslední poznámka k posledním fotkám z Quattra. U fotky bez profilu mám sice krásnou růžovou záři, ale mraky namodralé. Fotky s profilem mají méně sytou růžovou záři, zato mraky jsou opravdu šedé. Přesně tak jsem je včera při focení viděl.
Přílohy
J. bez profilu.jpg
J. bez profilu.jpg (1.08 MiB) Zobrazeno 3419 krát
J. s profilem.jpg
J. s profilem.jpg (1.07 MiB) Zobrazeno 3419 krát
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 07 črc 2018 05:49

**lasta píše:Sleduji vás z telefonu se zapnutou komprimací dat, rozdíl na vložených fotografiích Jarouše je vidět ..

Jaky mas na tem mobilu displej? Ja to sleduji momentalne taky jen z mobilu a to s OLED dišplejem a rozdily nevidim, vse je stejne syte barevne 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 07 črc 2018 07:52

Edo

IPS- LTPS-LCD s OGS,....vyrobce JDI.

PS

Oled - amoled jsou fuj displeje, nerealistické líbivé barevné omalovánky. , které se navic užíváním jeste barevně degradují a vypalují se. Je to dáno jejich principem technologie fungování, neodstranitelná záležitost.
**lasta
 
Příspěvky: 4611
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 črc 2018 08:56

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:47, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 07 črc 2018 09:39

**lasta píše:..... Oled - amoled jsou fuj displeje, nerealistické líbivé barevné omalovánky. , které se navic užíváním jeste barevně degradují a vypalují se. Je to dáno jejich principem technologie fungování, neodstranitelná záležitost.

Kecáš! (z 90% ;) ) Sytost barev i jas se daj ručně i automaticky dle okolních světelných podmínek, nastavit 8-) Dá se nastavit i vyblitina ála IPS na Slunci nečitelný skoro... Večer hrobová černá neoslňující mě za volantem 8-) jako "mlíko" - LCD...

A vypaluje se jen minimálně, ale nebledne! Až po 5-6-ti tetech mám jen nepostřehnutelně vypálené obrysy tlačítka fotoaparátu Samsung SG4, co slouží i jako autokamera po celý den(!) a to deně!!!!!!!!!! 8-) (pracovní dny i weejkendy jedemli na vejlet, neb hovad , zejména za volanty aut nad 3,5t, je na cestách stále víc a víc :evil: ...)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 07 črc 2018 09:40

pe-pa píše:;)
tato fotka zde tusím již byla a je dobrá (n) (zkouknuto jen na malém starém (a vedne již mdlém) IPS monitoru ASUS. Na něm, na rozdíl od pididispleje mobilu..., již zejména jasové rozdíly testovacích fotek výše od Jarouše, vidím))
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 07 črc 2018 09:46

Edo
Nemáš porovnání tvého displeje nového a starého, zvyknul sis na degradaci, ale jak myslíš. Mě to je jedno. Eto tvoje djelo.. :P
Nevidíš rozdíl na fotografiích, to vypovídá o všem. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4611
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 črc 2018 11:03

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:48, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 črc 2018 11:47

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:48, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Luboš » 07 črc 2018 12:15

lasta - souhlas, na svém mobilu s IPS displejem vidím také markantní rozdíl...
Luboš
 
Příspěvky: 2462
Registrován: 18 čer 2012 17:57

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 07 črc 2018 13:21

Dnes jsem si zakoupil casopis CS FOTOGRAFIE a zrovna je cely (!) o kalibraci fotoaparatu a monitoru a o profilech a o drobnych rozdilech i mezi fotoeditory. Doporucuji koupit a procist.

A Lasto, zrovna dnes rano u snidane jsme porovnavali s navstevou displeje ruznych znacek mobilu na spolecne fotce co jsme si preposlali cili na shodne a zaroven meli tu scenu v realu pred sebou a muj velestary OLED zobrazoval tu realitu - co jsme meli pred ocima, nejverneji! 8-) Ostatni na denim svetle ac ve stinu altanku jen zavideli oproti jejich LCD u ruznych LG a Nokii a Sony a Hauvej nebo jak se to pise :lol: a pod.

A opakuji - obe fotky zde vidim syte s malym rozdilem jasu. Horsi by bylo, kdybych je videl obe vyblite a s prepalenym Sluncem... SG4 ma ale maly displej na odhaleni detailu a malych rozdilu barev. Rozdily vetsi jsem videl az, jak jsem psal, na 19" IPS monitoru Asus v rezimu sRGB... Neni totiz tak sirokogamutivy jako OLED ;-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 07 črc 2018 14:13

Přidám postřeh z tabletu CHUWI Hi 12 (12 inch, IPS, sRGB gamut, displej Samsung), stejný displej dával Microsoft do své vlajkové lodi Surface Pro 3. Rozdíly jsou bez problémů viditelné. Vidím dokonce i malé rozdíly v Jardových ukázkách (bez profilu, s profilem), ale tam bych to snad ani nenazval jako rozdíly v barvách, jako spíš malý rozdíl v kontrastu (fotka s profilem je méně kontrastní).
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 07 črc 2018 15:41

Jarouš píše:Přidám postřeh z tabletu CHUWI Hi 12 (12 inch, IPS, sRGB gamut, displej Samsung), stejný displej dával Microsoft do své vlajkové lodi Surface Pro 3. Rozdíly jsou bez problémů viditelné. Vidím dokonce i malé rozdíly v Jardových ukázkách (bez profilu, s profilem), ale tam bych to snad ani nenazval jako rozdíly v barvách, jako spíš malý rozdíl v kontrastu (fotka s profilem je méně kontrastní).

Tak to podle Lasty mas taky problem s ocima nebo displejem ;-) On vidi na mobilu... markantni :shock:
rozdily!... Ja take j3n spise jasobe a na 19" FullHD IPS PC monitoru jen po DVI. A to ieste jen pri ot3vreni v samostatnych 9onech a skokovym prepinanim mezi okny, coz na mobilu moc nende :-(
Jeste dam vedet jak to vidim doma na velkem (43") 10bit IPS po DP 1.2a.

Pritom jsem ja prvni kdysi upozornil na nesrovnalosti zobrazeni - zejmena v jasu, mojich fotek z tohoto webu (pomoci FireFox) vs z HDD a prohlizece fotek fotek (ACDSee) natoz z fotoeditoru. Navic originl rozliseni a vel8kost na velkem monitoru znamena mnohem vetsi svetelny tok do oka nez zmeseniny... navic na malych displejich o m9bilech nemluve..., ktere se tak jevi mnohem fadnejsi :-(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 07 črc 2018 16:51

Eda
Tak to podle Lasty mas taky problem s ocima nebo displejem ;-) On vidi na mobilu... markantni :shock:
rozdily!..


Žádný problém nemá. Psal o jiných obrázcích než já.
Já jsem psal o ukázkách, které sem vložil Jarous, ne jarda-jajak o kterých píše jarous. ;)


Jarous
Vidím dokonce i malé rozdíly v Jardových ukázkách (bez profilu, s profilem



Ty máš problem s pochopením obsahu psaného textu.
**lasta
 
Příspěvky: 4611
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 črc 2018 16:58

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 08:48, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 07 črc 2018 17:38

Zámek Nový Světlov. Byl jsem dnes nedaleko od něj, tak jsem jej chtěl navštívit. Bohužel byla tam svatba, vstup byl zakázán a u brány stáli bodyguardi. Tak jsem aspoň vyfotil pohled od brány a jel domů. Jarda
Přílohy
SDQ_4052A.jpg
SDQ_4052A.jpg (2.53 MiB) Zobrazeno 3295 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/200 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDQ_4067A.jpg
SDQ_4067A.jpg (3.41 MiB) Zobrazeno 3295 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 07 črc 2018 18:22

Lasto, předběhl jsi mě, chtěl jsem to Edovi vysvětlit ;). Pravda je uprostřed. První část mého příspěvku se týká mých screenů obrazovky, protože jsem předpokládal, že Ty a později Luboš se vyjadřujete k nim (teď vidím, že minimálně v Tvém případě to byl správný předpoklad). Mé vyjádření k těmto scréénům končí větou "Rozdíly jsou bez problémů viditelné". A na to jsem navázal rozdíly v ukázkách od Jardy, jak správně píšeš Edovi, které na tabletu vidím také, ale opravdu velmi malé (spíš ten malý rozdíl v kontrastu). Eda fakt blbě čte a dělá zmatek, navíc to, co napsal, se pro množství překlepů velmi obtížně čte... ;)
Jel jsi přes Kladnou - Žilín, že Jardo? Nevidím tak syté barvy, jak předtím, nebude to už s profilem? Musím se podívat... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 07 črc 2018 18:27

Jarouš píše:Jel jsi přes Kladnou - Žilín, že Jardo? Nevidím tak syté barvy, jak předtím, nebude to už s profilem? Musím se podívat... ;)

Jarouši moji trasu do Bojkovic jsi popsal přesně. To víš, že vložené fotky jsou vyprofilované. ;)
Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 07 črc 2018 18:31

To je pro mne dobrá zpráva, Jardo (n).
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník