Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 20 čer 2018 18:33

(n) To je holt bolest vsech Merrillu, ze maji male rozpeti DR a tim padem pri takovychto fotkach, kde je jiz Minimum svetla jako pri tech vecernich motivech, nebo kde jsou hluboke stiny, opravdu pekne a prikladne sumi. Tim padem se to Fotograf snazi vyresit nejakym HDR, ale zase tim zmrsi kvalitu fotky po jine strance. ;) U Merrillu se s tim moc delat neda, jen prakticky to, co s tim zkousi udelat Jarous; totiz HDR. :( Ale jak kazdy vidi, tak to tem cvakum vubec nesvedci…..

Ale pomoc by tady byla; netrapit se s tim a bud nefotit takove narocne motivy a spokojit se temi ruznymi cvaky jako do tedka, nebo holt tu bajecnou Merrill nejakemu dalsimu ziznivci na ni prodat, dokud drzi v internetu slusne ceny….. a koupit si jinou masinku s lepsim DR. (n)


*

Sigma neustale Quattro zlepsuje a jak dokazuje posledni update 1.10, tak ty bolestne ruzne skvrny magenty a pod., ktere vykazuji hlavne a nejvic Merrilly ve stinech, uz Quattro fotky i znacne podexponovane nemaji/nedelaji. (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:42, celkově upraveno 8
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 20 čer 2018 18:53

pe-pa píše:Martynko, ty mas ale napady! :o To by to tady dopadlo….. Je mi ale zahadou o jakem to Foveonu tady ted zrovna pises; o nic jineho tady snad nikomu nejde, nebo ano?

Jarousi, ve skutecnosti je ta pravda uplne jednoducha! Takze musim s ni tedy ven! Je to u mne neobycejne silna zavist jak dokazes ty svoje cvaky, co tady ukazujes tak genialne zmrsit. :shock: At delam co delam, tak to jako ty fakt nedokazu a nedovedu i kdyz se snazim co to da.No ale v Tom muze byt vzdycky jen ten jeden, ktery ziskava tim vavriny. Co se da delat; holt s tim nepovedenym Quattrem, ktere bohuzel ode mne zadny spickovy matlal nechce odkoupit, abych si mohl konecne take tu SD1Merrill opatrit…. Holt to byla ta chyba si ho koupit. :? Ani nevis jak jsem z tzoho nestastny!. Ze by to bylo castecne za pomoci Sigmy SD1 Merrill? Tak tu zu bohuzel nemam…. :( :( :(

*

Nemel jsem to radeji taky udelat s HRD? ;) :roll:

*


Klidně udělej HRD. Třeba potom nebude modrý ...
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 20 čer 2018 19:05

Tak protoooo modroooo :( Ty všecky stíny dodatečně vytahuješ v editoruuuu :lol: To je tedy lepší spíše breketing nebo zvolit vysoký DR, popřípadě HW HDR - HW myslím HardWarově - jakože to umí sám fotoaparát již při focení. Jako třeba Sony 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 20 čer 2018 22:06

Jarda
Přílohy
DP2M3904.jpg
DP2M3904.jpg (1.9 MiB) Zobrazeno 3691 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Center-weighted average
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 20 čer 2018 22:32

No jo, Merrill... ;) (n)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 21 čer 2018 07:18

jo Merrill :geek:

vpravo na obzoru jsou vidět Jeseníky :roll:
PS: od cca 19.7. bude na Dlouhých stráních vypuštěna také spodní přehrada, kdo by měl zájem se kouknout a podrandit foveona :D
Přílohy
DP1M2417.jpg
DP1M2417.jpg (502.69 KiB) Zobrazeno 3673 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 7/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M2416.jpg
DP1M2416.jpg (414.04 KiB) Zobrazeno 3673 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 7/10 EV
Metering mode: Unknown
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 21 čer 2018 08:47

Jo, na to je Merrill dobry. (n) Na dobre osvetlene, plose osvetlene denni motivy se sluncem v zadech pokud mozno bez stinu a kdyz tak zadnych dominantnich, vse bez vetsich a velkych kontrastu, tedy se vsim, co dela takovy cvak totalne nudnym a nezajimavym bez dynamiky, jako tady ukazuje Jarda. Anebo na foceni s dennim nebo i skoro vecernim dennim svetlem pod mrakem bez stinu, jak to casto foti tady Jarous. To Merrill zvlada; ale to neni nic svetoborneho, na to neni potreba zadny velky DR fotaku a foceni je jednoduche, bez velkych zmen v upravach v SPP. To si umi nastavit a pak upravit nejlip z techto nekolika tady Merrillanu Martynko, ktery to ovlada vetsinou opravdu dobre, az na to jeho premrstene "priostrovani", ktere ale dela uplne zbytecne. :) To ale vyfoti dnes i kazdy mobil a tak "dobre" take. (n) Ale na slozite kontrasty, fotky neco jako jsem ja tady ukazal a ukazoval po celou dobu co mam Quattro jako priklad, nebo i moje zde jine, kde jsou velke kontrasty, tedy plne slunecni svetlo schvalne focene kolem poledne, kde je na fotce plne slunecni svetlo "na plne pecky" a cerne stiny jako bota, vytazene z te jedine fotky bez nejakeho HDR do koukatelne podoby a s detaily, zadny Merrill bohuzel bez pomoci nejakeho Hadru nevyfoti a uz vubec ne jednu jedinou fotku s Minusem osvitu do -2 EV a vytahnout ji pak jeste dokonce do presvetleni o 1,5 EV!!! Holt je to uz znacne zastaraly fotak, vyrabeny nekdy v 2009 /2010 a to je uz hodne znat ve vyvoji digi-fotaku od dnesni generace Sigmy.

Quattro ze zacatku, kdyz prislo na trh nebylo take buhvi co; sumelo, mikrodetaily byly take spis tuseny nez videny atd. Ale jak videt a prokazatelne dokazatelne, se Sigma stale snazi tuto masinku prubezne zlepsovat, coz se ji stoprocentne dari. (n) Dnes to je fotak naprosto nesrovnatelny s jeho prvni verzi, kde bylo mnoho nespokojencu, kdezto dnes je uz vseobecne chvaleny a dobre kupovany jak svedci nektera fora, tedy kdyz majitele Quattro do techto for prijdou. Mnoho do techto "spolecenskych instituci" vubec nejde a nechodi. Predevsim profici, pro ktere je takove forum jen ztrata casu a nic jim noveho neprinese .... ;)


Jo, Martinko, neostri tak silne, uz ti to vsude v tech listech stromu bodove prezaruje a rozpada…. (y)


*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:46, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 21 čer 2018 10:11

pe-pa píše:...........kde jsou velke kontrasty, tedy plne slunecni svetlo schvalne focene kolem poledne, kde je na fotce plne slunecni svetlo "na plne pecky" a cerne stiny jako bota, vytazene z te jedine fotky bez nejakeho HDR do koukatelne podoby a s detaily, zadny Merrill bohuzel bez pomoci nejakeho Hadru nevyfoti a uz vubec ne jednu jedinou fotku s Minusem osvitu do -2 EV a vytahnout ji pak jeste dokonce do presvetleni o 1,5 EV!!!

Sleduji stále vaše sigmácké vlákno a toto mě dost zaujalo!!!!! S "pseudo HDR" ( z jednoho obrázku ) by tedy zde určitě nebyl žádný problém. (n) (n)
Zřejmě na tom Guattru něco bude! ;) ;)
Marně se pokouším zjistit pracovní vzdálenost pro objektivy u tohoto aparátu. Tedy vzdálenost mezi krajem příruby a čipem. Jestli by šly použít objektivy Leicy, ale obávám se, že ne. :x
_____________________________________________________________________________________
Už to mám! Nešly, mé obavy byly na místě! Škoda!
Leica M = 27,95 mm
Sigma A = 44 mm
Přílohy
Schránka01.jpg
Schránka01.jpg (1.04 MiB) Zobrazeno 3638 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 21 čer 2018 11:09

Josefe, to zalezi na AUFLAGEMAS - https://de.wikipedia.org/wiki/Auflagemaß. :) Ale jelikoz ma Leica Auflagemaß mensi nez Sigma SA, tak ty jeji objektivy na Quattro nejdou. Ale napr. Objektivy M 42 s adapterem bayonetu nebo Pentax, ktery to ma myslim o 1,5mm delsi, tak s podlozkou 1,5mm silnou by pak sly, vcetne bayonetu, kde by se musel uriznout pilkou ten precnivajici kus, ktery ma Pentax. Ale Objektivy pro Leicu R by pak s adapterem sly myslim take. Nebo Mittelformat objektivy - tedy vsechny, ktere maji auflagemaß stejny nebo delsi nez SA Sigma.

Ale nejlepsi jsou ty nove Sigma Art s vysokou svetelnosti, jsou i opticky spickove, ty se opravdu vyplati! :)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:47, celkově upraveno 2
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 21 čer 2018 11:23

Jasně! Leica R objektivy půjdou, protože jsou konstruované pro zrcadlovku. Já už to myslím jednou zjišťoval, ale nějak mi to vypadlo z paměti. Ty Sigmy Art jsou asi vynikající, ale já už přezbrojovat na jiné objektivy nechci. Stálo by mě to fůru peněz a to už u mne nepřipadá v úvahu.
Jo, ten výraz "Auflagemass" si budu pamatovat. U nás se tomu říká "pracovní vzdálenost objektivu". Díky za info! (n)

Ten Tvůj odkaz jsem trochu poupravil. Ostré "es" to u nás nechtělo brát.

https://de.wikipedia.org/wiki/Auflagemass

Já jsem čerpal z tohoto:
http://www.uschovna.cz/zasilka/AKDTWY338ZA3BYXS-285/

Trochu se někde tyto informace liší, ale nepatrně. Být by to ale nemělo!!!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 21 čer 2018 11:49

josef38 píše:Jasně! Leica R objektivy půjdou, protože jsou konstruované pro zrcadlovku. Já už to myslím jednou zjišťoval, ale nějak mi to vypadlo z paměti. Ty Sigmy Art jsou asi vynikající, ale já už přezbrojovat na jiné objektivy nechci. Stálo by mě to fůru peněz a to už u mne nepřipadá v úvahu.
Jo, ten výraz "Auflagemass" si budu pamatovat. U nás se tomu říká "pracovní vzdálenost objektivu". Díky za info! (n)

Ten Tvůj odkaz jsem trochu poupravil. Ostré "es" to u nás nechtělo brát.

https://de.wikipedia.org/wiki/Auflagemass



Jak tak koukam denne po internetu, vcetne inseratu co se nabizi nebo hleda, neni v posledni dobe vubec, ale vubec nabizen ke koupi nejaky ten Quattro jako uz pouzity, Sigma objektivy Art ted take uz vubec ne. Tedy s bayonetem na SA Sigma.. To drive, kdyz jsem ten muj prvni Quattro kupoval jako zu pouzity ( mel jenom asi 1000 cvaku!) jsem si mohl vybirat jak v nabizenych cenach tak v "ojeti", vcetne Art objektivu, ktere ti nespokojeni dobraci, hodne ovlivnovani tehdy negativnimi recenzemi v internetu, nabizeli take a pekne pro kupce vyhodne jen aby se toho zbavili. Dnes je situace uplne jina, neda se zadny takovy Inserat opravdu najit, ale dost casto DP Merrilly a i nekdy SD Merrilly. Ty SD jsou v dost vysokych cenach, ovlivnenych nabidkami handliru s pouzitymi fotaky, - dost denne cerstvymi a castymi nabidkami v internetu, stale ve vysokych cenach. Holt je hlavni ted sezona, tak to zkouseji prodat co to da. Ale zu je pomalu videt a znat, ze Merrilly pomalu a jiste konci ve chvaleni a zacina Quattro byt stale casteji v "obehu". Ale to je normalni vyvoj situace, zrovna tak to bylo tenkrat se vsemi temi Sigmami a s Merrilly take.

*

Take je dnes jiz celkove svetovy trend fotky v editorech daleko vic "vybarvovat", tedy oproti "nazorum" tady lasty nebo Edy a podobnych, jak to tady prikladne ukazuje i fotka Jardy, kdy fotil na STANDARD a asi zu na barevnost nechtel moc sahat, aby ho tady ti "skalni odbornici" nerozcupovali na makalaturu, zpusobene novymi sensory v novych modelech fotaku, ktere maji velice male jednotlive cipy a holt zu tak dobre nezvladaji "vybarvovani prirodne/prirozene, jak to umely velke jednotlive cipy sensoru s malym poctem MP", jen pri pouziti JPG ooc, kde to FW silne "definitivne" pribarvuje….. ;)


*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:47, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 21 čer 2018 16:56

jajakm píše:Jarda

DP2M3904.jpg není Merrill :shock: ;) ale Kuks 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 21 čer 2018 17:35

. Pepa
Take je dnes jiz celkove svetovy trend fotky v editorech daleko vic "vybarvovat", tedy oproti "nazorum" tady lasty ...


Úplně scestný názor. Mám rád perfektní syté barvy vzor Kodak Ektachrome.... (n)

Aby bylo jasno..
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 21 čer 2018 17:48

pe-pa píše:Jardo, u Sigmy je pro SD Quattro nove update 1.10 ! :)

Petře díky za upozornění. Novou verzi firmware si do SDQ brzy nahraju.
Jarda
Přílohy
DP2M3880.jpg
DP2M3880.jpg (1.52 MiB) Zobrazeno 3576 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 21 čer 2018 21:28

Jardo, neni zac! :) FW 1.10 - "It has corrected the phenomenon that the images occasionally show some green or magenta color rendering after updating the firmware." (n) (n) (n)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod axislubo » 22 čer 2018 09:36

Vcera bola riadne mela!
Přílohy
DSC00057.jpg
DSC00057.jpg (168.4 KiB) Zobrazeno 3509 krát
EXIF-Data
Čas expozice: 20 sec.
Clona: F/1
ISO: 200
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: NEX-C3
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
axislubo
 
Příspěvky: 736
Registrován: 28 lis 2014 10:33

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod axislubo » 22 čer 2018 10:19

No dobre teda, pridam aj daco z merila ;)
Přílohy
SDIM0677.jpg
SDIM0677.jpg (571.02 KiB) Zobrazeno 3504 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM0676.jpg
SDIM0676.jpg (583.16 KiB) Zobrazeno 3504 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM0675.jpg
SDIM0675.jpg (710.24 KiB) Zobrazeno 3504 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/400 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM0672.jpg
SDIM0672.jpg (558.15 KiB) Zobrazeno 3504 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/640 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
axislubo
 
Příspěvky: 736
Registrován: 28 lis 2014 10:33

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 22 čer 2018 11:18

Můžu jenom závidět, Lubo, u nás sotva 1 mm srážek a blesky jenom v dálce. Éro máš pěkné (n).
Přílohy
_SDI3487.jpg
_SDI3487.jpg (1.33 MiB) Zobrazeno 3497 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 12 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 22 čer 2018 19:32

;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 10:47, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 22 čer 2018 19:47

.
Příspěvek od Jarouš » dnes, 11:18


(n)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků