Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 25 led 2018 10:35

Lubo, paradni fotky! (n)

-------------------------------------------

Fuji je take velmi dobra masinka, mel jsem ji take : Fuji X E1 a Fuji X E2, perfekni fotaky. Mel jsem zalusk na Fuji X E3, ale kdyz jsem uvidel tuto nabidku Sony A 6000 za takovou nizkou cenu, tak jsem vzal tuto Sony. Jsou si tyto A Sony APS-C s Fuji 3 velice ve vykonech podobne, jen s tim, ze Fuji je o dost tezsi a trochu vetsi. Takze uz s prihlednutim k cene koupit si Fuji nestoji za to. :) Za rozdil ceny mezi obema fotaky mam letadlo pro dve osoby do Thajska a zpet zaplacene. :)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:32, celkově upraveno 3
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 25 led 2018 22:12

© :ugeek:
Přílohy
DP1M2040.jpg
DP1M2040.jpg (551.58 KiB) Zobrazeno 3517 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/4.5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 10/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M1990.jpg
DP1M1990.jpg (441.99 KiB) Zobrazeno 3517 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/60 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 10/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M1987.jpg
DP1M1987.jpg (848.96 KiB) Zobrazeno 3517 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 10/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M1980.jpg
DP1M1980.jpg (559.65 KiB) Zobrazeno 3517 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 10/10 EV
Metering mode: Pattern
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 26 led 2018 10:59

Edo, tak jsem na tebe dal a trochu pozmenil parametry.... :) Bohuzel je tady zase znovu zatazeno, posmourno, slunce nesviti. :(
Omlouvam se, je to tady pred barakem jako po valce, vsechny stromy nebo zatim skoro vsechny porazili,. vsechny kere vyrvali bagrem ze zeme, protoze misto naseho parkoviste postavi dalsi barak a na ten nas a sousedni pristavi nove patro. :(

*
Naposledy upravil pe-pa dne 29 led 2018 17:34, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 26 led 2018 20:03

Paar fotek v barve z dneska se Samyang 12mm :) Ale sem to davat uz nebudu :) ;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 29 led 2018 17:35, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 26 led 2018 22:20

Po delší době, jsem se mrknul na vlákno a přečetl si Petrovy příspěvky. Jojo, historie se opakuje!!! Ano Petře, každý z nás má i jiné
aparáty, samozřejmě s Bayerem. A dobře víme, co od nich čekat. Ale nikdo to tady nezapleveluje fotkama o ódou na Sony, či Fuji,
či........Prostě je to tady vlákno Sigmy. Respektuj to prosím, nechce se mi filtrovat jiné foťáky. Vláken, kde tě s radostí přivítají se Sonym
je dost. M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 26 led 2018 23:12

Ani to Miro nemam v umyslu. Tedy vkladat sem do sigmy fotky z jineho fotaku. Jenom techto par fotek a tim je slus. :) Takze klidek! :)

Jestli si Miro precetl vsechny ty "ody na jine fotaky", tak bys tady nepsal ze jde o ody. Je to moje velke prekvapeni po delsi absenci vlastnit vedle sigmy i jiny fotak s jinym sensorem nez je Foveon. Sony jsem si koupil kvuli jeho nepatrne vaze k porovnani s Quattrem a take jsem psal proc jsem si ten sony koupil. Ne, ze by bylo Quattro spatne, je to vyborny fotak. A ze nadavam na SD merrill je uz stara pisnicka a nikdy jsem nerikal nic jineho.

A pak, je dobre pro objektivitu porovnavat.... ;) (n)

A jeste jsem to me Quattro do frcu nedal a mam na to dost casu; treba az se vratim z Thajska a tak. Jestli ho vubec prodam. Tak jednoduse se mne tady na vlaknu se sigmou hned tak nezbavite. ;) :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:32, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 27 led 2018 09:56

A jeste neco Miro. To te samozrejme nechci nasirat nebo jinak pozlobit, chci zde poukazat jenom a jenom na fakta! :)

Co myslis, je lepsi se zridka, skoro vubec ne na tomto vlakne ukazovat, vcetne velice zridka, skoro vubec ne sem vkladat fotky? Nebo vycitat, ze nekdo, tedy ja konkretne, nejvic toto vlakno s Lubou udrzujeme pravidelnym vkladanim a hlavne castym vkladanim fotek, v chodu?

Na kterezto nase fotky, ted jedno z jekeho typu fotaku nebo mobilu, se chodi divat mnohdy pocetne desitky divaku z jinych vlaken, kteryzto pocet tisickrat vic prevysuje pocet clenu tohoto sigmackeho vlakna, at to je uz i z jinych pricin vcetne? Ze ta Sigma a fotky z ni, az na ridke vyjimky, jsou stale tytez a toci se hlavne okolo blbejch baraku ze Zlina nebo ve Zline? Na to se sem chodi divat houfne rodaci a milovnici zlinkych baraku / drive gottwaldovskych baraku, ted mozna a v budoucnu Zemanovsko Putinovskych baraku a baraku nejakeho ajzenbona ve Zline?

Kdyby kazdy, jako treba ty Miro, bral toto vlakno tak nesmirne vazne, jak to delas v mem pripade, kdy kvakas tady stejnou pisnicku o tom jak se stale opakuji... hahaha :lol: , tak by toto vlakno uz davno chciplo na nedostatecnou navstevnost sigmaku a jejich vkladani fotek.... Ted jsi nakoukl jenom proto, abys me "srovnal" do haptaku, nejpravdepodobneji jak to je tady ceskym zvykem, na avizo nektereho bonzaka z tohoto vlakna, ktery se neumi postavit nikdy celem a nastrkava k tomu jine ehm.....ochotyplne dobraky.... A vcetne zastrasovat Edu, aby nereagoval na me k nemu komenty...? :lol:

Ja si myslim a take by to bylo zde na vlakne vubec nejzajimavejsi, kdyby se sem vkladaly fotky z cehokoliv, aby bylo poctive srovnavani mozne, aby byla zde dobra nalada a dobra polemika a ne jako nyni, zaprskle blbe vlakno plne zasti a nenavisti a jizlive radosti.....

Zdravim srdecne,
Petr

*
Naposledy upravil pe-pa dne 29 led 2018 17:35, celkově upraveno 3
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 27 led 2018 10:21

pe-pa píše:Edo, tak jsem na tebe dal a trochu pozmenil parametry.... :)
No! To je iné kafé (n) Tak má vypadat obloha (až na jednu sytější s tím stromem uprostřed, asi podexponováním?). A nyní již raději zaveď nové téma: Sony A6000 a tam to sypej 8-)
A nenasírej tady Sigmáky s Bayerem od Sonyho. Sám si kdysi na mě reagoval podrážděně, když jsem jen protiargumentoval Bayerem, že tak špatný, jak jsi psal, není, tak nebuť pokrytec jak ti komunisti v Dobré náladě, kde prej memám otravovat s politikou, ale sami přitom...
Naposledy upravil ODSakEda dne 27 led 2018 15:24, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 27 led 2018 11:27

Petře dlouho jsem tady žádné fotky z mých několika kamer SIGMA nevložil. Důvodem je TVOJE OSOBA. Přeber si to jak chceš. Ano MiraM má pravdu. Historie s tebou se po opakuje už po několikáté. Odpovídat ani diskutovat s tebou nebudu. Nestojíš mi už za to. Tobě se podařilo toto SIGMA diskuzní forum prakticky zlikvidovat, ne že ho ty udržuješ při životě. Žádat tě o to, abys konečně někdy dodržel své slovo z dřívějška a třeba na několik měsíců se odmlčel a pouze pasivně sledoval toto vlákno, nemá cenu. Tvoje poslední příspěvky stojí za archivaci, než je zase po čase "stokrát" upravíš nebo smažeš. Toužíš-li po diskuzním foru, kde se budou vkládat fotky z kamer různých značek, tak si ho založ a v něm si prezentuj co chceš. Diskuzní forum SONY tady existuje, nic ti nebrání tam své fantastické zážitky s novou A6000 napsat. Jarda
Přílohy
FORUM SIGMA-1.JPG
FORUM SIGMA-1.JPG (89.21 KiB) Zobrazeno 3393 krát
FORUM SIGMA-2.JPG
FORUM SIGMA-2.JPG (113.04 KiB) Zobrazeno 3393 krát
FORUM SIGMA-3.JPG
FORUM SIGMA-3.JPG (48.1 KiB) Zobrazeno 3393 krát
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 27 led 2018 12:00

Vila Jana Antonína Bati a původně nové sídlo Fotografie od arch. Zdeňka Plesníka. Fotografia tam nakonec nikdy nebyla, nastěhovala se tam Raiffeisenbank a nyní je to sídlo známé oční kliniky. Ve vile J. A. Bati už spoustu let sídlí pobočka Českého rozhlasu.
Přílohy
_SDI1825.jpg
_SDI1825.jpg (1.69 MiB) Zobrazeno 3383 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI1767.jpg
_SDI1767.jpg (1.36 MiB) Zobrazeno 3383 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/25 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 27 led 2018 12:05

Souhlas s od pe-pa » dnes, 09:56.
A ještě, MiraM sem také vkladal fotografie ze svého druhého aparatu bayer byly hezké., a nikdo mu to nevycital..

Takovýmto nesnasenlivym pristupem opravdu vlakno zabijete. Jste přece dobrá parta nadšených odborníků přes fotografii, tak tu partu držte, zahrádkáři se také poskorpi nad výpěstky ale nehani se, že někdo Něco pěstuje, nebo nepestuje, u fotografie je navíc jedno v jakém fotoaparátu vznikla, smaž exif a prostředek je anonymní.

Těším se na fotografie a komenty, ty jsou někdy lepší než fotografie ... (n)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 27 led 2018 12:08

Co bych se Jardo s tebou hadal. Mi je uplne fuk jaky duvod tady napises, je to vzdycky jen moje vina. Sice nejsi objektivni, mluvi z tebe urazena jesitnost davu, ale mne to uz davno nevzrusuje. Ani pred tim jsi nebyl buhvi jak aktivni a kdyz jsem tady napsal, ze jde v tvem pripade o bezvyznamne, pomerne spatne cvaky z tvych sluzebnich cest a Jarousovy vynikajici cvaky letadylek a jine jeho skvosty, tak jsi se tim dojal natolik, ze jsi se nejprv urazil a pak prohlasil, ze si udelas jinde to svoje. Zes to uz neudelal!
Kazdopadne bys mel radeji zrevidovat to tvoje mysleni a jednani tady, nelezt stale Jarousovi do prdele, protoze spolu chodite delat ty svetove cvaky Zlina a jinak drzet tuto krivoui basu. Nic se vam rict neda aniz bysate se neurazili! Ale ze sami tady vzdy zacinate, to vam nejak ta vase spravedliva a hlavne slusna hlava nebere.

Co se tyka toho tveho "zadani" o me odmlceni se zde a podobne hlody, ti musim ac nerad odpovedet, ze zadat muzes, otazkou je z jakych duvodu, jestli to je nazor nebo tve prani atd. Kazdopadne na takove recicky jsem nikdy nedal a hlavne vubec nedbal! :)

A jeste neco; aby sis kvuli te me blbe a levne Sony A 6000 jeste neco buh chran, neudelal! Boze, boze, to jsi tak uboze jednoduchy a uzkoprsy? :( A ze je lepsi nez nejaka Sigma? To je uz tim, ze holt tato fabrika stale na to ma drzet krok s pozadavky trhu a take to mistrne dela! Jde ji jako vsem o prachy! Mi jde zase o to, abych s tou Sony mnohl bez problemu fotit za jakehokoliv pocasi, vecer a v noci treba i tu Mlecnou drahu a treba i na 5000 ISO, coz z blbou sigmou jakehokoliv modelu nemuzu a ani kdybych delal ja nevim co.....

Nakonec se to co tady tak vseobecne pisu, potvrzuje i ve svete, i v internetu, ze je dneska uz velice obtizne nejakou tu sigmu prodat, vcetne uz pouzitych a sigma objektivy se SA anschlussem na sigmy se uz skoro prodat nedaji, protoze sigmaci a nejen ja zjistuji stale vic, ze koupit sigmu je uz jinymi znackami nerozumne a vyhazovani penez z okna...... :( :( :( :o :shock: :lol:



A jeste neco; zatim jsem nezjistil, ze by ta Sony A 6000 nefotila tak detajlne jako ty sigmy. Zda se, ze uz dneska ty ostatni modely, ne vsechny, i v tomto jdou krok co krok se sigmou, vcetne Quattra. I ten malilinky Olympus..... :lol: :lol: :lol:

Jak pisi, hadat se tady s nikym nebudu, mam svuj nazor na kazdeho z vas a to mi staci az za hrob! :lol:

Klidne si to tady Jardo okopirovavej treba stokrat, nemam duvod to mazat a ani to mazat nehodlam; jsi mi k smichu... :lol: :lol: :lol:

Cvakum zdar!!!!! :lol:

*
A ta modra tady na fotce na kapote a ve stinu je spravne tim sony sensorem na STANDARD zachycena; uplne verne! Je to samozrejme odraz uplne ciste modre oblohy tohoto dne a ve stinu to je vlastne podobne, nebot takoveto svetlo ma mnozstvi UV paprsku a rozptylene modre slozky svetla, kde pri primem slunci, tady na tech baracich naproti, vykresli je tim padem naprosto neutalne v barvach jake ty baraky ve skutercnosti maji; uplne neutralne.
Coz zadna sigma dodnes nedokaze, ve stinech neumi za takovychto svetelnych podminek vykreslit modrou, ale ruzne cyan a magenta fleky.... Proto Jarous nejradeji foti ty baraky za rozptyleneho mekkeho svetla s lehce zatazenou oblohou, nebo az v podvecer, kdy vladne "nejake hlavni svetlo" aby to s temi fleky a barvami vubec jakz takz zvladl: A proto je take tendence tady primo milovat skoro vymydlene fotky se sporou, skoro monotonni barevnosti..... Hahaha... :lol:

Jako treba tady ty dva posledni baraky od Jarouse. Jeden je do magenty a ten druhy do cyanu. Ono by to slo udelat neutralne, ale dalo by to dost prace a rozbilo by to i nektere jine barvy; jeste se nikomu se sigmou nepodarilo srovnat nekolik fotek v jednotne barevnosti nebo tak neco. Jde to az te s Quattrem. Ale to ostatni, co umi treba ta blba sony, uz ani Quattro nesvede..... :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil pe-pa dne 29 led 2018 17:36, celkově upraveno 11
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 27 led 2018 12:16

pe-pa píše:Co bych se Jardo s tebou hadal. Mi je uplne fuk jaky duvod tady napises, je to vzdycky jen moje vina. Sice nejsi objektivni, mluvi z tebe urazena jesitnost davu, ale mne to uz davno nevzrusuje. Ani pred tim jsi nebyl buhvi jak aktivni a kdyz jsem tady napsal, ze jde v tvem pripade o bezvyznamne, pomerne spatne cvaky z tvych sluzebnich cest a Jarousovy vynikajici cvaky letadylek a jine jeho skvosty, tak jsi se tim dojal natolik, ze jsi se nejprv urazil a pak prohlasil, ze si udelas jinde to svoje. Zes to uz neudelal!
Kazdopadne bys mel radeji zrevidovat to tvoje mysleni a jednani tady, nelezt stale Jarousovi do prdele, protoze spolu chodite delat ty svetove cvaky Zlina a jinak drzet tuto krivoui basu. Nic se vam rict neda aniz bysate se neurazili! Ale ze sami tady vzdy zacinate, to vam nejak ta vase spravedliva a hlavne slusna hlava nebere.

Co se tyka toho tveho "zadani" o me odmlceni se zde a podobne hlody, ti musim ac nerad odpovedet, ze zadat muzes, otazkou je z jakych duvodu, jestli to je nazor nebo tve prani atd. Kazdopadne na takove recicky jsem nikdy nedal a hlavne vubec nedbal! :)

A jeste neco; aby sis kvuli te me blbe a levne Sony A 6000 jeste neco buh chran, neudelal! Boze, boze, to jsi tak uboze jednoduchy a uzkoprsy? :(

Jak pisi, hadat se tady s nikym nebudu, mam svuj nazor na kazdeho z vas a to mi staci az za hrob! :lol:

Cvakum zdar!!!!! :lol:

*
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 27 led 2018 12:49

Špatná paměť, Lasto. Nejčastějším kritikem a odmítačem fotek z jiných značek tady byl vždycky PetrM. Samozřejmě se to časově shodovalo s jeho opakovaným Sigma pozitivním až nekritickým obdobím. Čtu to tady od začátku a všechno ;). A v jeho neustále opakovaných lžích, statisticky lehce dokazatelných, by se dalo dlouze pokračovat. Ale stojí ten člověk za jakoukoliv námahu a ztrátu času?
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 27 led 2018 12:57

Jarouš píše:Špatná paměť, Lasto. Nejčastějším kritikem a odmítačem fotek z jiných značek tady byl vždycky PetrM. Samozřejmě se to časově shodovalo s jeho opakovaným Sigma pozitivním až nekritickým obdobím. Čtu to tady od začátku a všechno ;). A v jeho neustále opakovaných lžích, statisticky lehce dokazatelných, by se dalo dlouze pokračovat. Ale stojí ten člověk za jakoukoliv námahu a ztrátu času?


Nestoji!!!! :lol: Sice mas pravdu s tim jak kdyz se zbavim nejake ty sigmy, tak pak prijdou s konfrontaci ty sigmy , kdyz konkretne vidim co to je za sragory, ale jsem holt sigmou chyceny do tenat i pres jejich velke nedostatky si je zase opatrim. Je to moje blbost a slabost, ale i plna nefalsovana pravda z me praxe s temi sigmackymi kramy. Kdybych nemel ta prachy tak lockr, tak bych treba musel zusatat u jedne te sigmy a ne jen ze zvedavosti a i nutnosti po profesionalni strance, kdy jsem potreboval rychle masinky, si kupovat jine znacky a s radosti se zbavovat tech sigmackych kramu. Ale vzdy pri jejich novem modelu se zlomim a zase nejakou tu "modernejsi" novou sigmu koupim... :)

Ono a ne jenom tady, i na jinych forech ve vlaknech sigmy, je vseobecna tendence se pomalu asi sigma fotaku zbavovat a opatrit si jine. Holt i tam slabne ucast sigmaku.... ze by to bylo mym neblahym vlivem? V anglictine, nemcine, japonstine a dalsich? :lol: :lol: :lol:

Takze Jarousi snahu sice mas, ale neprekrucuj to ke svemu videni sveta a k svemu prani mne tady ocernovat jak se da, i kdyz mi to je fukejr a k smichu. Radeji se osmel a jdi uz konecne cvaknou neco dal za humny Zlina... a vem si sebou Jardu, ten ma uz zkusenosti cvakat cizi krajiny.... :lol: :lol: :lol:

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 27 led 2018 14:50

Tahle je z ruky, takže nemusí být nejostřejší...
Přílohy
_SDI1542.jpg
_SDI1542.jpg (1.26 MiB) Zobrazeno 3340 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/4
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 27 led 2018 15:33

Je pravda, že jsem trochu pauzíroval, ale měl jsem k tomu důvod. Situace se mění. Slibuji kluci, že přispěji k udržení vlákna, ať už zvýšením, nebo snížením jeho kvality: :D ;) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Martynko » 27 led 2018 21:56

© :idea: :geek:

PS: to že některý aparát táhne do modra, jiný do červena či má mdlé barvy nebo je nekontrastní nezáleží však úplně na aparátu, důležitý prvek je uživatel, který buď tento jev (řekněme aparátův podpis) vnímá, zda jej dokáže odstranit a zda-li se tím vůbec někdy zabývá v postprocesů (v komoře) aby co nejvíce odstranil rozdíly jednotlivých modelů aparátů a využil jejich surové vlastnosi - ba co více, dá to strašnou či jinak řečeno příšernou práci a tak raději dotyčný lamentuje nad tím jak jsou si aparáty rozdílné a opomíjí jejich důležité surové vlastnosti... tolik taktéž postřeh profisupernamachrovanejch fotografů cvakálistů... :!:
Přílohy
DP1M2029.jpg
DP1M2029.jpg (1.47 MiB) Zobrazeno 3297 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Normal program
Exposure bias: 10/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M2007.jpg
DP1M2007.jpg (384.43 KiB) Zobrazeno 3297 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/80 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 13/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M1982.jpg
DP1M1982.jpg (413.99 KiB) Zobrazeno 3297 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/5
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 10/10 EV
Metering mode: Unknown
DP1M1965.jpg
DP1M1965.jpg (477.56 KiB) Zobrazeno 3297 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 19 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP1 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 10/10 EV
Metering mode: Pattern
Martynko
 
Příspěvky: 428
Registrován: 11 dub 2014 15:02

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 27 led 2018 22:06

Martynko, no, hlavne ze to resi treba Jarous svou manualni upravou bile.... Coz pro tebe je to priserna prace, co? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Komu se neleni, tomu se zeleni(do cyanu). :lol:

Mezi nami; se ani v tvem pripade nedivim.... :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil pe-pa dne 28 led 2018 10:33, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 27 led 2018 23:25

:P
Naposledy upravil **lasta dne 28 led 2018 12:52, celkově upraveno 2
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron