Oprava SD10

Moderátor: Pete2

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 30 zář 2016 20:20

Ad SDQ - absence optického hledáčku a co jsem viděl snímky, je tam i na nebi dost šumu. Jsem zvědavý na H verzi s větším snímačem.

Každopádně ale pro mě je akceptovatelná jen DSLR, proto ta SD1. Snad mi taky vydrží aspoň deset let (n)
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Re: Oprava SD10

Příspěvekod josef38 » 30 zář 2016 20:25

Alien_MasterMynd píše:Jinak kvůli výměně tlačítka za 25Kč dávat desetiletý foťák do servisu je blbost. A navíc jsem se tím zabavil :-)

Petře, asi bych se do nového fotoaparátu sotva pustil i kdyby se jednalo jen o pouhé tlačítka, ale do fotoaparátu, kterému se už blíží odpis, bych se i já neostýchal podívat.
Měj se hezky a přeji Ti příjemné líbánky s novým aparátem. Ahoj, J.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14793
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 01 říj 2016 20:09

První dojmy - s 24-70/2,8 když se to podaří udržet, tak je SD1 brutální. Výsledek je hodně podobný SD10, nicméně nepatrně jiný. Ne horší nebo lepší, jen trošku jiný. Ale ta X3 pixelová ostrost tam je pořád (n)
Možná při lovení ze stínů nepatrně větší jasový šum, ale ten nevadí, je to 15 megapixelů.

Rezerva ve světlech mi přijde taky podobná jak u SD10.

Celkově jsem vrcholně spokojen, jen ten zápis na kartu by mohl být rychlejší a absence horního displeje taky zamrzí.

Souhlas s Jaroušem, je to vynikající foťák. Že je dobrej, jsem věděl. Ale že při pohledu na detaily ve fotkách s takovým rozlišením prohlásím No do pr...., to jsem fakt nečekal :D :D :D :D
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Jarouš » 01 říj 2016 20:43

AMM: Možná jsi to tady moc nesledoval, ale dávali jsme sem poměrně často výřezy 1:1, kde to bylo vidět. Co říkáš na držení foťáku v ruce? Myslím, že to je taky jeden z trumfů SD1. Kdybych Ti měl trochu zjednodušit proces zkoumání, tak bych navrhoval testovat na začátku s tou pevnou padesátkou, pokud s ní jsi spokojen. A hlavně velmi pečlivě zaostřovat (manuálně), pro větší pohodlí ze stativu a u jedné fotky vyzkoušet víc variant zaostření s velmi malým pootočením zaostř. kroužkem. Tohle už je opravdu disciplína jenom pro dobrý zrak a Merrill dokáže velmi malé posuny v zaostření nemilosrdně odhalit. Zjednodušeně řečeno, není nikde napsané, že fotka, která vypadá na první pohled fantasticky ostrá, nemůže být na druhý pokus ještě ostřejší. Vím, že to už je totální detailismus, ale proč ne, když to ten foťák dokáže... ;)
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 01 říj 2016 21:15

Jarouš píše:AMM: Možná jsi to tady moc nesledoval, ale dávali jsme sem poměrně často výřezy 1:1, kde to bylo vidět. Co říkáš na držení foťáku v ruce? Myslím, že to je taky jeden z trumfů SD1. Kdybych Ti měl trochu zjednodušit proces zkoumání, tak bych navrhoval testovat na začátku s tou pevnou padesátkou, pokud s ní jsi spokojen. A hlavně velmi pečlivě zaostřovat (manuálně), pro větší pohodlí ze stativu a u jedné fotky vyzkoušet víc variant zaostření s velmi malým pootočením zaostř. kroužkem. Tohle už je opravdu disciplína jenom pro dobrý zrak a Merrill dokáže velmi malé posuny v zaostření nemilosrdně odhalit. Zjednodušeně řečeno, není nikde napsané, že fotka, která vypadá na první pohled fantasticky ostrá, nemůže být na druhý pokus ještě ostřejší. Vím, že to už je totální detailismus, ale proč ne, když to ten foťák dokáže... ;)

Vždyť jsem psal, že to vím, jak je dobrej. Jenže to je jedna věc. Druhá je, když sám s tím něco vyfotím (a jsouc zvyklý ty samé věci vidět pohledem SD10) a vidím, co tam je. Jinými slovy ona to je opravdu SD10 s pětinásobným rozlišením :-)

Ten zbytek mě čeká se všemi objektivy - abych našel hranice možností, musím jít až za ně :-) Test na noční foto bude taktéž následovat :-)
Naposledy upravil Alien_MasterMynd dne 01 říj 2016 21:19, celkově upraveno 1
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 01 říj 2016 21:18

Mimochodem dneska jsem netestoval, byli jsme venku, tak jsem fotil stejně jako se SD10. Bez jakéhokoliv seznamování se se SD1. Prostě jsem to nastavil stejně jako SD10 (-0,7EV korekci na prudkém slunci) a fotil jsem. Bez přemýšlení, automaticky. Ono by to asi jinak nešlo, 11,5 roku se SD10 se člověku zažere pod kůži.
Výsledky jak ze SD10 (tedy super), jen s tím brutálním rozlišením (n)
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 01 říj 2016 21:22

Ad držení v ruce - super, stejně jako SD10 :-)
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Jarouš » 01 říj 2016 21:37

Taky dávám velmi často -2/3 EV. Dnes jsem fotil ve Zlíně v muzeu a tam jsem často musel od -2 do -3 EV při 400 ISO. Jinak to nešlo, blesk není povolen. Zkusím ještě nějakou vyrobit.
Tak třeba jedna z expozice Karla Zemana. Něco mezi -2 až -3 EV. Custom WB.
Přílohy
SDIM7576.jpg
SDIM7576.jpg (507.12 KiB) Zobrazeno 24888 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 17 mm
Čas expozice: 1/20 sec.
Clona: F/3.5
ISO: 400
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Spot
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 03 říj 2016 09:54

Jarouš píše:Taky dávám velmi často -2/3 EV. Dnes jsem fotil ve Zlíně v muzeu a tam jsem často musel od -2 do -3 EV při 400 ISO. Jinak to nešlo, blesk není povolen. Zkusím ještě nějakou vyrobit.
Tak třeba jedna z expozice Karla Zemana. Něco mezi -2 až -3 EV. Custom WB.

Jo, to je stejné expoziční pravidlo jak u SD10. Jen ten výstup je oproti SD10 "trošku" lepší (n) (n)

Včera večer jsem zkoušel noční experimenty z okna a musím uznat, že oproti SD10 je to tak obrovský skok, že je to neuvěřitelné. U SD10 30s na ISO100 rovná se totální katastrofa.
Na střední rozlišení (8MPx3) jde ve městě v pohodě i ISO6400 :shock: O dvou minutách na ISO100 nemluvě :shock: U těch dvou minut je na plné rozlišení vesmír hotpixelů, ale ty se dají poměrně snadno eliminovat. Jinak je to na tyhle parametry v pohodě i na to plné rozlišení.
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Josef01 » 11 lis 2016 07:58

Taky by mě zajímalo v čem je SDQ těžké zklamání....
Josef01
 
Příspěvky: 469
Registrován: 05 lis 2013 22:16

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 26 lis 2016 22:45

Josef01 píše:Taky by mě zajímalo v čem je SDQ těžké zklamání....

V prvni rade v tom, ze to neni DSLR (y)
Pak snimky mi prijdou takove nutelizovanejsi, ale to uz klidne muze byt i optikou vzhledem k vyssimu rozliseni.

Co se ale povedlo je temny proud snimace, dvouminutova expozice je o rad lepsi nez SD1 (nejsou tam hotpixely a cerne body vznikle nedokonalym odectem temneho snimku).
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Re: Oprava SD10

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 26 lis 2016 22:54

A abych nezapomnel, da se rict, ze vsechny fotky ze SDQ, co jsem videl, maji pomerne vyrazny sum, a to zejmena na obloze, kde pusobi obzvlast hrozne. To ale treba vychytaji novejsim firmwarem, tezko rict.
Jen, ze kdyz pominu fakt, ze to neni DSLR, tak me SDQ zatim nepresvedcila.
Alien_MasterMynd
 
Příspěvky: 108
Registrován: 18 kvě 2012 14:49

Předchozí

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků