Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Moderátor: Pete2

Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod Mirrvv » 06 pro 2011 10:07

Zdaravím všechny,mám Pentax K10 a se Sigmou 70-200 mm F 2,8 EX DG MACRO HSM jsem po dvou letech začal mít ten problé,že ostření se nějak zpomalilo,nevím co s tím,objektiv je jako nový,nikdy žádný problém,ani pád na zem,prostě nic,mám se s ním rozloučit a hodit ho do skříně s názvem nepouživatelné? moc dík..
Mirrvv
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2011 21:36

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod Umbrella » 16 led 2012 11:17

mam sice stejnou verzi, ale ostreni mi prijde stale stejne i po roce, akorat mazivo v zimne trochu tuhne a to tak ze prestane v mrazu ostrit uplne, pokud pocitujes ze by to mohlo mit podobne priciny, tak jedine vymena maziva. Ale jinak tezko radit, kdyby ostreni prestalo uplne a nebylo to tim mazivem, jako ze v teple by to porad neostrilo, pak bych to zanesl na vymenu motoru do AWH.
Umbrella
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19 říj 2011 19:50

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod Mirrvv » 26 led 2012 15:18

Díky za odpověď ;) kdyby se ostření ani nehlo..jenže ono se hne,sice pomalu,ale o to vic me to štve..v papírech mám napsáno "záruka 48 měsíců" tak s tím asi zajdu na prodejnu..
Mirrvv
 
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2011 21:36

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod steef » 18 dub 2012 13:21

Umbrella píše:mam sice stejnou verzi, ale ostreni mi prijde stale stejne i po roce, akorat mazivo v zimne trochu tuhne a to tak ze prestane v mrazu ostrit uplne, pokud pocitujes ze by to mohlo mit podobne priciny, tak jedine vymena maziva. Ale jinak tezko radit, kdyby ostreni prestalo uplne a nebylo to tim mazivem, jako ze v teple by to porad neostrilo, pak bych to zanesl na vymenu motoru do AWH.


Zdarec.

Mam ten isty problem, len neviem, ci to bude mazivom. Z troch kusov Sigmy jedna vobec neostri (ta bola premazana novym mazivom a nejde vobec) a dve to robia nepravidelne (jedna bola v zarucnej oprave v AWH a nepomohlo to). Zaujimave je, ze vsetky tri zacali mat problemy po cca roku pouzivania. Nebolo by teda odveci zistit pricinu. Kdesi na fore v USA som cital, ze to je kontaktami medzi bajonetom a telom. Ale mne sa zda, ze je to blbost.
steef
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2012 09:17

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod dluhos » 18 dub 2012 14:23

to steef

Není nic jednoduššího, než ty kontakty vyčistit, netřeba přemýšlet, jestli to tím je nebo není. Po vyčištění budete vědět.
dluhos
 
Příspěvky: 232
Registrován: 10 zář 2011 09:18

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod Umbrella » 18 dub 2012 17:59

steef píše:
Umbrella píše:mam sice stejnou verzi, ale ostreni mi prijde stale stejne i po roce, akorat mazivo v zimne trochu tuhne a to tak ze prestane v mrazu ostrit uplne, pokud pocitujes ze by to mohlo mit podobne priciny, tak jedine vymena maziva. Ale jinak tezko radit, kdyby ostreni prestalo uplne a nebylo to tim mazivem, jako ze v teple by to porad neostrilo, pak bych to zanesl na vymenu motoru do AWH.


Zdarec.

Mam ten isty problem, len neviem, ci to bude mazivom. Z troch kusov Sigmy jedna vobec neostri (ta bola premazana novym mazivom a nejde vobec) a dve to robia nepravidelne (jedna bola v zarucnej oprave v AWH a nepomohlo to). Zaujimave je, ze vsetky tri zacali mat problemy po cca roku pouzivania. Nebolo by teda odveci zistit pricinu. Kdesi na fore v USA som cital, ze to je kontaktami medzi bajonetom a telom. Ale mne sa zda, ze je to blbost.



Urcite to vse nebude jen mazivem jak rikas, sam jsem se setkal u teto Sigmy s par pripady kdy motor odesel do vecnych lovist a dokonce predchozi majitel me Sigmy mel tentyz problem a tato ma Sigma je fungl novy objektiv po zarucni vymene. U noveho typu stejne Sigmy, ktera je jiz bez povrchoveho semise jsem zatim neslysel o zadnem vadnem motoru, pouze o par problemech s mazivem. Tak treba je to uz vyresene.
Umbrella
 
Příspěvky: 164
Registrován: 19 říj 2011 19:50

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod steef » 18 dub 2012 21:41

dluhos píše:to steef

Není nic jednoduššího, než ty kontakty vyčistit, netřeba přemýšlet, jestli to tím je nebo není. Po vyčištění budete vědět.



No ved prave. Kontakty som vycistil a nic :(
steef
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2012 09:17

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod dluhos » 18 dub 2012 23:15

to steef

Tak tím to není, teď víte, že je to něčím jiným. Vypadá to na servis. Jestli se jim to nepovedlo napoprvé, na opravu je taky nějaká záruka, zkuste ji uplatnit, jde-li to.
dluhos
 
Příspěvky: 232
Registrován: 10 zář 2011 09:18

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod steef » 19 dub 2012 06:18

Ked prisiel z reklamacky, mrzol nepravidelne a prave vtedy ked nemal :evil: . Tak som kupil druhy, lebo bez obj. nemozem byt. Ten zatial funguje a s prvym som doteraz nefotil. Myslim, ze aj zaruka mu uz skoncila. Vcera som sa bavil s chlapikom, ktory opravuje pentaxy a vravel, ze to moze byt z toho, ze Sigma robi prilis natesno vnutorne kruzky a dural je citlivy na zmenu teploty. Kruzky zvyknu technici prebrusovat. V novej Sigme je to uz kombinacia duralu a plastu, takze nemalo by to robit.
steef
 
Příspěvky: 5
Registrován: 12 dub 2012 09:17

Re: Sigma 70-200 mm F 2,8 ll EX DG MACRO HSM -ostření

Příspěvekod quickly » 23 črc 2012 21:26

Uvažuji o koupi Sigmy 300vky 2,8 kdo má zkušenosti? Když čtu ty komentáře výše o 70-200 a problémech s ní, mám tak trochu větší strach.. :-)
quickly
 
Příspěvky: 9
Registrován: 01 říj 2011 18:41
Bydliště: Plzeň


Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník