Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 03 zář 2018 13:50

Jardo, samozrejme, ze jen diky tobe! :lol: A jelikoz je Josef Josef a rozumny chlap, tak se nevsadil. (n) A nejen kvuli tomu, ze jsem se zase zde ozval...... ;) ;) ;)

Aby tedy rec nestala a Jarda mohl "razitkovat", tedy okopirovavat jako ten v tech Ostre sledovanych vlacich tu krasnou panimandu, tak trochu pridam k ujasneni mych duvodu, ktere mne vedly k temto ruznym komentum zde na adresu mych velevazenych kolegu.

Jen pro informaci jeste; ta inkriminovana STODOLA o ktere se zde vyse zminuji, zu z Fora zmizela jakoby kouzelnym proutkem; tu Jarda asi zapomel take k memu komentu original okopirovat..... Jo, jedna ruka druhou myje...... :lol: :lol: :lol:

Clovek, verici si, ze je fotograsficky Guru vsech dob, ktery foti "auta" ze stativu, na dlouhe casy a vubec; to je az k neuvereni! Dokonce s primym komentarem, ze se jedna o foceni aut..... Ach jo...... (y)

Ale jak videt, Mistr se nezapre, Baraky v dalce mu jdou, na ty je take jak zde videt, perfektne zastrileny....... :lol: :lol: :lol:

*
Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5
od Jarouš » 30 srp 2018 21:00
Terez má jiskru , já akorát auta. Cizí...

*
Přílohy
_SDI4543.jpg
_SDI4543.jpg (1.12 MiB) Zobrazeno 889 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/15 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI4538.jpg
_SDI4538.jpg (1.28 MiB) Zobrazeno 889 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/20 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
pe-pa

Příspěvekod jajakm » 03 zář 2018 14:48

pe-pa píše:Jardo, samozrejme, ze jen diky tobe! :lol: A jelikoz je Josef Josef a rozumny chlap, tak se nevsadil. (n) A nejen kvuli tomu, ze jsem se zase zde ozval...... ;) ;) ;)

Aby tedy rec nestala a Jarda mohl "razitkovat", tedy okopirovavat jako ten v tech Ostre sledovanych vlacich tu krasnou panimandu, tak trochu pridam k ujasneni mych duvodu, ktere mne vedly k temto ruznym komentum zde na adresu mych velevazenych kolegu.

Jen pro informaci jeste; ta inkriminovana STODOLA o ktere se zde vyse zminuji, zu z Fora zmizela jakoby kouzelnym proutkem; tu Jarda asi zapomel take k memu komentu original okopirovat..... Jo, jedna ruka druhou myje...... :lol: :lol: :lol:

Clovek, verici si, ze je fotograsficky Guru vsech dob, ktery foti "auta" ze stativu, na dlouhe casy a vubec; to je az k neuvereni! Dokonce s primym komentarem, ze se jedna o foceni aut..... Ach jo...... (y)

Ale jak videt, Mistr se nezapre, Baraky v dalce mu jdou, na ty je take jak zde videt, perfektne zastrileny....... :lol: :lol: :lol:

*
Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5
od Jarouš » 30 srp 2018 21:00
Terez má jiskru , já akorát auta. Cizí...

*
jajakm

Příspěvekod **lasta » 03 zář 2018 15:11

.
jajakm »

Josefe škoda, že jsem se s tebou nevsadil o láhev dobrého červeného vína. Vím, že jsi znalec a dostal bych od tebe láhev dobrého vína. Detaily možná později v SZ. Jarda

Lahev dobrého červeného? Tomu nevěřím.
Pokud vím, tak Josef pije výhradně bílé.

Červené je jiná disciplína,, to bys mohl dostat také nějaký moravský patok... :P

PS
. Dostal jsem Internetem dokonce ted spojeni s N tak to musim k teto prilezitosti honem vyuzit. :lol:

Opravdu úděsná náhoda, že nemocny emigrant, pe-pa pabitel dostal v takové exotické pr***i, tedy dálce internet spojení do Germanie a toho hned mohl využít pro příspěvek do diskuse v její provincii ..opravdu unikátní úžasná technologická náhoda to mimoradné internetové spojení až do Germanie a Sudet..to se povede mimořádně, tak jednou za dvacet let, že? :D

Edo

(n)
**lasta

Příspěvekod jajakm » 03 zář 2018 16:48

pe-pa píše:...Jen pro informaci jeste; ta inkriminovana STODOLA o ktere se zde vyse zminuji, zu z Fora zmizela jakoby kouzelnym proutkem; tu Jarda asi zapomel take k memu komentu original okopirovat..... Jo, jedna ruka druhou myje...... :lol: :lol: :lol: *

Příště bys měl šmoulo lépe hledat. Mrkni na tento odkaz a naroluj si tu stodolu:
https://forum.digineff.cz/viewtopic.php ... 00#p119876
Pokud s tím máš problém, tak jsem to pro tebe tady vložil jako fotku.
Jarda
Přílohy
CIHLY.JPG
CIHLY.JPG (79.98 KiB) Zobrazeno 840 krát
jajakm

Příspěvekod ODSakEda » 03 zář 2018 16:54

pe-pa píše: Kdo vi, mozna, ze v Kromerizi stavi baraky jeste z uplacaneho blata a votrub....

A co jako? I kdyby, neobsahuje to azbest ani jiné chemické látky a kotovičák (zdi z cihel z hlíny s pojivem - plevy (slupky ze zrna z obilí) má nejlepší vlastnosti pro udržení stabilní vlhkosti, dejchá to při vaření neb to propouští páru z vaření i z dechu obyvatel a j. 8-)

Dnes mnozí staví domy opět v zemi, nebo ze slámy a hlínu a jde dokonce o milionáře! ;) A co hliněné viné sklepy!!!

Možná ani netušíš o čem mluvíš a čemu se nepřímo vysmíváš, ty - člověku z betonového... bytu paneláku...
ODSakEda

Příspěvekod pe-pa » 03 zář 2018 17:19

Sice je zu skoro pulnoc, ale jeste jsem vzhuru kvuli casovemu posuvu, tak rad odpovim. Pujcil jsem si k tomu od manzela me dcery jeho Laptop, takze zadny ted Problem... :)

Jardo, to se tedy s tim, ze ta fotka zmizela, omlouvam, v tomto vlaknu jsem ji nehledal, bohuzel jsem zapomel, ze to bylo v tomto a hledal jsem ji v Dobre nalade! Jeste jednou promin mi! ;)
Ale kazdopadne ti Jardo dekuji, ze jsi Sem vlozil tu STODOLU, aby zajemci se sami mohli presvedcit jak ta Sigma Jarousovi foti; nic jineho umeleckeho nebo tak neco v Tom primitivnim cvaku neni....... :lol: :lol: :lol: Otazecka; on te Jardo Jarous necim nastval, ze rad ukazujes ty jeho ehm....? ;)

Edo, co se tyce te hliny a otrub, jsem s tebou zajedno! Take jsem nic o techto materialech spatneho nebo hanliveho nepsal, nebo se vysmival, omyl, to bys mel vedet, ale pouze ve spojitosti s pocitanim cihel na Jarousove STODOLE nasim kolegou Jardou. ;)

Takze Edo klidek! :lol:
pe-pa

Příspěvekod vrgada » 04 zář 2018 06:10

takze navrat k Sigme odlozim
vrgada

Příspěvekod pe-pa » 04 zář 2018 08:16

Je tady v Pattaya kolem druhe hodiny po poledni, dostal jsem konecne a i nahodou misto u pc v jednom internetkafe - je tady hodne Evropanu, starsich muzu, kteri tady u pc sedi cely den a vecer pak jdou za zabavou. Ale to jsem odsud davno pryc u dcery. A nemam jeste zadny fotak. Rozhodl jsem se totiz jeste pred odletem a po prodeji me Sigmy, ze si koupim nejaky vhodny fotak az tady v Thajsku. Maji tady v tech fotoobchodech uzasne velky vyber a ceny trochu nizsi nez v N. Tedy jak kde. Tak zatim jezdim mezi ruznymi temi obchody a srovnavam ceny a pripadne rabaty.

Stale si nejsem jisty, jestli mam sahnout po Sony nebo Fuji; objektivu maji tady fury take.... (n) Ale nic mi neutece, mam na koupeni jeste dost casu, takze v klidu uvazuji, co bych tak zvolil pro me ucely jako optimum. :)

Vrgada, klidne si opatri Sigmu, ja ti prekazet nebudu a ani te nebudu kritizovat, kdyz budes zase nadavat jak ta Sigma mrsi plet tvych blizkych. Nic mi do toho neni a hlavne nezajima. :) Tak klidek! :)

A hlavne nech si ty hloupe naznaky, ze ja jsem pricinou tveho neuspechu s tvou tehdejsi Sigmou SD14, ktera ti podle tebe mrsila barvu pleti tve rodinky. SD14 nebyla nejhorsi SD Sigma, davala nekdy do fotek nadech do zelinkava, coz jsi take tehdy vedel, kdyz ne sam zjistil, tak zde ve vlaknu od nas, kteri jsme take tuto Sigmu tehdy vlastnili. Ale, jestli si dobre vzpominam, tak hlavni pricinou tveho neuspechu s touto Sigmou jsi byl hlavne ty, protoze jsi nejak a stale nemohl pochopit, ze kdyz ty tvoje blizke fotis doma pod svetlem obycejnych normalnich bytovych lamp osazenych normalnimi tehdy zarovkami plus kamerovy blesk, ze dostanes nejake neurcite smisene svetelne spektrum, ktere melo na tvem foceni asi take velky podil. :)

Ale jinak v pohode, ja ti prekazet urcite nebudu. ;)
Naposledy upravil pe-pa dne 04 zář 2018 08:30, celkově upraveno 1
pe-pa

Příspěvekod **lasta » 04 zář 2018 08:29

I na denním světle bez blesku podávala pleť v barvě cihly... ;)
**lasta

Příspěvekod pe-pa » 04 zář 2018 08:32

Lasta, ted mi je nad slunce jasnejsi, ze jsi jen nejaky falesny nick!!!!! A nejspis vrgady!!!! :lol: :lol: :lol:

Tehdy jsme tady my vsichni vrgadovi doporucovali, aby fotil do RAWu, ale marne, snazil se to vyresit s JPG. Asi si moc s tou upravou v SPP neveril.... ;)
pe-pa

Příspěvekod **lasta » 04 zář 2018 09:27

RAW to neřešil... upravit to nešlo, .... ;)
**lasta

Příspěvekod Alien_MasterMynd » 07 zář 2018 19:31

**lasta píše:RAW to neřešil... upravit to nešlo, .... ;)

Jestli si dobre vzpominam, tak tam byl nejaky problem se zemnenim (zrejme v analogove casti, nebo u ADC), kdysi jsem to videl na foru na dpreview. Ale osobne jsem SD14 nemel, jen SD10 a pak SD1, tak nemuzu slouzit vlastnimi zkusenostmi.
Alien_MasterMynd

Příspěvekod pe-pa » 17 zář 2018 09:19

AMM, pokud si dobre vzpominam, tak to uzemeni nebylo v souvislosti se Sigmou SD14, ale bylo to u Sigmy SD10. :)

Jiz drive jsem nekolikrat tady psal a tvrdil, ze Sigma Merril si sama sobe "vyrabi a tim si "vymysli" zkresluje skutecnost" vcetne tzv. mikrokontrastu a vyrabi falesne, nepravdive, prehnane, primo svitici kontrasty "svetel", vcete sirek-neprirozene tlustych, bile sviticich" kmenu treba smrku v dalce na obzoru v lesich, svislic u oken baraku a pod., kdy, jestlize ma prilezitost, jako na ukazce zde prilozene, spojuje dokonce nekolik vedle sebe svislic v jednu, jen aby znazornila "TU OBROVSKOU OSTROST A PREDEVSIM ROZLISITELNOST TOHOTO SENSORU!!! Nebo-li tam, kde je Kontrast jiz prilis slaby, temer pro sensor "neviditelny", spojuje nekolik chipu sensoru v jeden (pouziva zamerne mikrobining), jen aby se Kontrast patricne zesilil.... (y) :lol:

Take kvuli tomu skoncila Sigma s dalsi vyrobou tohoto druhu sensoru 1:1:1, ktery se zvysovanim poctu jednotlivych chipu sensoru a tim i zmensovanim velikosti techto jednotlivych chipu, zesiloval a zvysoval chyby teto konstrukce, ktera byla velice uspesna az do Sigmy SD15, s jejimi 4,6 MP, ktere focenou skutecnost a Motiv tak jiz viditelne jako pak Merrilly nemanipulovaly. ;)

Po pravde nesmime zapominat take na poznatky k tomuto tematu Lacem. O techto manipulacich se jiz pred lety zminoval take Laco, zakladatel tohoto vlakna, ktery tehdy fotil se Sigmou SD10 a pozdeji se Sigmou DP3 Merrill. Jiz tehdy se zminoval, ze pri foceni vzdalenych lesu fotak zesiluje kontrasty svislych kmenu smrku az neprirozene, nebot pak by ve skutecnosti pri velikosti techto kmenu 1:1 byly podle vyobrazeni sigmou, az nekolik metru siroke.... :lol: :lol: :lol:

A Merrill, jak videt je Labuti pisen tohoto sensoru, kde uz i sirsi amaterska odborna verejnost tyto chyby sensoru dokazala a dokazuje objevit, tudiz pro profesionalni pouziti je tento Merrill temer nepouzitelny, pomijime-li jiz i ostatni nedostatky teto kamery jako pomale ukladani, velkou spotrebu proudu, zahrivani body, zadne LV, barevne fleky ve stinech, tedy v podexponovanych mistech, maly rozsah DR, tim i znacny sum i na zakladni ISO, nepresny, spatny autofokus, nutnost fotit prevazne s pouzivanim stativu, atd., atd.

Tedy Kamera ve skutecnosti nic moc ...... ;)

Uplne vlevo, pro porovnani Sigma Foveonu a Bayer Sensoru Sony je ten prvni test z leva na teto ukazce, ktery ukazuje jak to same zobrazuje Bayer Sensor a skutecne zobrazeni tehoz motivu timto Sensorem, ktery ma Sony 6300 :( Prakticky vzato, to jak nekteri, ze Quattro se priblizuje obrazem k Bayerovi, jak sami muzete na techto prikladech videt, je Merrill svym "zobrazenim" skutecnosti Bayerovi blizsi nez Quattro..... :lol: :lol:

*
Přílohy
8b7f26cdccac4f4a8cd1d31d73804afb.jpg
8b7f26cdccac4f4a8cd1d31d73804afb.jpg (1.12 MiB) Zobrazeno 249 krát
8b7f26cdccac4f4a8cd1d31d73804afb.jpg
8b7f26cdccac4f4a8cd1d31d73804afb.jpg (1.12 MiB) Zobrazeno 282 krát
Naposledy upravil pe-pa dne 17 zář 2018 14:25, celkově upraveno 1
pe-pa

Příspěvekod Karkulka » 17 zář 2018 12:15

Pe_pa, čo to tuná táráte za békoviny?Senzor má nějaký cipy?Tak vo tom nevíme nic ani u nás v lese.Ale optám se ještě našeho vlka,ten je taky takový chytrolínek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Karkulka

Příspěvekod Luisifer » 17 zář 2018 14:20

pe-pa píše:Take kvuli tomu skoncila Sigma s dalsi vyrobou tohoto druhu sensoru 1:1:1, ktery se zvysovanim poctu jednotlivych cipu sensoru a tim i zmensovanim velikosti techto jednotlivych cipu, zesiloval a zvysoval chyby teto konstrukce, ktera byla velice uspesna az do Sigmy SD15, s jejimi 4,6 MP, ktere focenou skutecnost a Motiv tak jiz viditelne jako pak Merrilly nemanipulovaly. ;)

Nevím co za křováka Karkulko jsi, ale každý snímač má čtyři cípy. Prostě každý.

http://www.slovnik-synonym.cz/web.php/slovo/cip

Ale sensor je jen jeden čip. Co už, s Malérem to nehne.
Naposledy upravil Luisifer dne 17 zář 2018 14:50, celkově upraveno 2
Luisifer

Příspěvekod pe-pa » 17 zář 2018 14:28

Luisifer, Karkulka je pohadkova postava, ktera bude stejne urcite o neco pozdeji vlkem sezrana, tak se nema cenu s ni ani zaobirat. :lol: Leda, ze bys ji chtel zachranit..... ;)
pe-pa

Příspěvekod Karkulka » 17 zář 2018 14:54

pe-pa píše:Take kvuli tomu skoncila Sigma s dalsi vyrobou tohoto druhu sensoru 1:1:1, ktery se zvysovanim poctu jednotlivych chipu sensoru a tim i zmensovanim velikosti techto jednotlivych chipu, zesiloval a zvysoval chyby teto konstrukce, ktera byla velice uspesna az do Sigmy SD15, s jejimi 4,6 MP, ktere focenou skutecnost a Motiv tak jiz viditelne jako pak Merrilly nemanipulovaly. ;)

Sakrblé Pe-Pa,opravte si to už konečně ať vás tuna nemají všichni za ignoranta.
Čip není přeci buňka.To už byste ale vědět měl.Zdravím vás z lesa.Rostou u vás houby?
Karkulka

Příspěvekod pe-pa » 17 zář 2018 15:09

Karkulka, chip, mnozne cislo Chips, je dil, s kterymi jsou u digitalnich kamer dany dohromady vlastni sensory obrazu. Sigma jich ma hezky pozehnane, tedy tech chipu a ma je dokonce ve trech radach, aby uzivatelum techto kamer obzvlast smakovaly. Jasne, ze tyto chipy nemuzou pusobit jako bunky, nebot nejsou vyrobeny z buniciny, nybrz z brambor. (n)

A jestli tady rostou houby? Tak to nevim, my tady zadne prebytecne cesium nejime, radeji si kupujeme zampiony v obchodech.....

https://de.wikipedia.org/wiki/Kartoffelchips
pe-pa

Příspěvekod Karkulka » 17 zář 2018 15:48

pe-pa píše:Karkulka, chip, mnozne cislo Chips, je dil, s kterymi jsou u digitalnich kamer dany dohromady vlastni sensory obrazu.

Jedna hovadina za druhou.Když někdo šlápne do výkalu tak by to už raději neměl rozmazávat.....
Bejvá to potom ještě horší.....
A to už jste se vrátil z té tramtárie,nebo jste nakonec nikde nebyl? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Karkulka

Příspěvekod josef38 » 17 zář 2018 16:25

No vida, jak nám zase vlákno ožilo! (n)
josef38

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou