Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 16 črc 2018 21:41

Miro, tak nevim, co ti na te DP2M vadi. Cvaky mas opravdu v pohode, jen mozna ta posledni v zeleni by asi chtela spis vyvolavat v SPP na neutral a byla by take ok. :)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 16 črc 2018 21:58

Vysvětli mi ale, jestli je normální, aby se tak lišily nastavení bílé. Ta poslední ranní do zelena...to mám tak se všemi snímky onoho treku. , tedy skoro. M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 16 črc 2018 22:12

Miro, to je klidne mozne. Na prodej pro custom WB se dostanou krytky z ruznych materialu a hustoty, vcetne i ruzne silneho barevneho stychu. To normalizovane neni, to si vyrobci vyrabi jak chteji. Ta fotka druha je podle mne zu dost tepla, ale ne nejhorsi, ta je s tou WB krytkou, bych sacoval. Tedy predpokladam, ze ta nejhorejsi je AWB, coz vypada uplne normalne trochu do studena, zalezi kdy jsi to fotil a co mas nastavene ve fotaku jako Standard, Neutral, Landschaft atd, a co pak se ti ukaze v SPP pri vyvolavani. Jestlize mas v Eigenschaften SPP nastaven sRGB rezim a pri speichrovani v SPP take mas sRGB nastavene, tak by to melo fotit v poradku.


Jo a ta ctvrta, teple zbarvena a na AWB je podle mne v poradku, nebot podle stinu je zu vecer.


Zkus jeste misto te krytky papirovy ubrousek na nastydly nos, bud v cele tloustce, tedy s nekolika vrstvami a pak cvaskni take jednu, dve s jednou vrstvou papiru. A tesne pres objektiv jako tu krytku.
Naposledy upravil pe-pa dne 16 črc 2018 22:21, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 16 črc 2018 22:18

Tak ještě jedna ze zeleného treku….. ;) A ranní vstávání ze spacáku nad Kralovou Studňou. Jen dokument.výcvak. ;) M
Přílohy
_SDI1479.jpg
_SDI1479.jpg (1.41 MiB) Zobrazeno 3632 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI1493.jpg
_SDI1493.jpg (1.88 MiB) Zobrazeno 3632 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/100 sec.
Clona: F/4
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 16 črc 2018 22:24

Miro, podle mne je ta prvni trochu do zelena i v obloze, mozne ale je, ze jsi moc pritlacil na sytost, coz take trochu posune barevnost, jestlize je fotak na to nachylny Tak si nastav Neutral v SPP a pak to v nem barevne dolad. Ale spatna neni, da se na ni take koukat.

Ta druha je vyborna! :)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 16 črc 2018 22:30

Díky Petře, pokusím se.....Tohle jsem u DP jedniček neznal. Ale takový je život! ;) ;) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 16 črc 2018 22:36

Ahoj Miro, domácí testovačky máš s profilem a vidím je v pořádku, Fatru máš bez profilu a vidím omalovánky. Ta první vypadá jako velmi Vivid a velmi zeleně. Druhá taky, ale tráva není tak blízko tak to tolik nerazí. Na třetí mám fialovou cestu, jak chodníky v Mnichově a reflexní spacák ;)
Na krytku se vyprdni. Jak to fotí třeba v poledne na Daylight?

PS: Z čeho Tě napadla souvislost mezi Valašskem a třítisícovkama? Přiznám se, že mi to nějak nedochází... ;)
Přílohy
_SDI3858.jpg
_SDI3858.jpg (1.54 MiB) Zobrazeno 3624 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 200 mm
Čas expozice: 1/10 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 17 črc 2018 07:22

Ahoj Miro. Něco z mých zkušeností s focením s DP2M:

* Plastovou krytku s průhledným středem na kalibraci WB jsem rychle zahodil. Dělala WB příliš do teplam a kalibrace WB byla velmi závislá na intenzitě světla, směru umístění DP2M vůči slunci (kolmo na slunce, proti slunci, ve směru slunce). Každá fotka byla co kus to originál. Prostě velké zklamání.

* Udělal jsem si kontrolu nastavení barev svého sRGB monitoru z počátku standardním programem ve Windows, později speciálním programem pro EIZO monitory. Tento EIZO program lze použít i pro monitory jiných výrobců. Předpokládám, že máš sRGB monitor.

* Na DP2M jsem vše nastavil do neutrálu (firemní nastavení). Používám AWB a STANDARD. Maximálně dělám korekci EV do mínusu podle světelné situace při focení.

* V SPP vyvolám fotku podle svého vkusu. VIVID používám jen velmi málo. To raději přidám trochu v SATURATION.

Ať se ti daří. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 17 črc 2018 09:02

Miro, pripojuji se k rade od Jardy. Jeste pridam, jak jsem ti jiz pred tim psal, dej si fotak zpatky do fabrickeho nastaveni v Menu. Jestlize se ti to nechce udelat, tak se podivej ve fotaku do Menu co mas nastaveno v nem za WB rezim a nastav si AWB. Pak se podivej, take samozrejme v Menu, dal na nastaveni barevneho rezimu, na Landschaften, Standard atd. a tady si nastav STANDARD. Dale se podivej na nastaveni soupatek kliknutim myslim, ze to bylo v Tom fotaku na nastavenem rezimu, tedy na ten Standard a otevre se ti dalsi okenko se soupatky ruznych nastaveni Kontrastu, Sytosti atd.; tak jestli to neni na te stupnici, treba ta SYTOST atd. uprostred, na nule, tak to vsechno posun palcem na krizi (jak to u vas nazyvate, nevim) na nulu uprostred. Mozna, ze mas ted SYTOST zesilenou? Dale se v Menu podivej co mas nastaveno, jestli ADOBE RGB nebo sRGB. Spravne ma byt sRGB. Jestlize mas omylem Adobe RGB, tak po vyvolani a ulozeni v SPP, se ti ukaze v Tom dalsim programu, kam se ta fotka ulozi, ze je daleko slabeji vybarvena nez jsi ji ty v SPP videl a tak ulozil a ty ji tedy trochu v barevnosti zesilis?. Tak to zmen jak v SPP, tak ve fotaku na sRGB barevny rezim a tim budou fotky zu ok. Musis take brat v uvahu, ze fotis do RAW, ze fotka je tedy "syrova" a ma narok se nekdy barevne i kdyz ne prilis, odlisovat od toho, co ty si myslis, ze to tam tak bylo. Proto se vetsinou RAW fotky pak trochu davaji v SPP "do poradku" podle tveho videni a dojmu. :)

Kdybys mel Quattro, tak si muzes nastavovat teplotu barevnosti na fotce v Kelvinech, coz je vubec nejlepsi..... ;) (n) To Merrilly nemaj..... (y)

Tak drzim palce a neco tady pak ukaz! ;)

Ale ne Jarousovi, on to pak vsecko vykdaka, zaluje Jardovi!!!!! ;) :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 27 črc 2018 10:56, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 17 črc 2018 14:36

"Nudná realita" vypadá celkem realisticky, Jardo ;).
Tak popojedem ve výhledu...
Přílohy
_SDI3847.jpg
_SDI3847.jpg (1.45 MiB) Zobrazeno 3560 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/25 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 17 črc 2018 18:35

;)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 17 črc 2018 18:42

Ahoj Miro. Omlouvám se, že jsem si chvíli hrál s tvým "Zeleným trekem" bez tvého souhlasu. V případě nesouhlasu mi napiš a já tento můj příspěvek smažu. Mám takový dojem, že za výslednou fotku nemůže jen DP2M, ale ne zrovna tvůj šťastný postproces a částečně i nastavení parametrů v DP2M. Fotka je dost do zelena, je přeostřená, má silné přepaly v trávě a je celá taková mdlá. Podívej se na moji první vloženou fotku, kde jsem udělal print screen mého monitoru a v SPP si zobrazit informaci o tvé fotce. Ta strašná čísla EXPOSURE, SHADOW, X3 FILL LIGHT atd. s tou fotkou provedl ZONER X, ve kterém jsi ji zpracoval. Co jsi v ZONERU prováděl, to víš jen ty sám. Druhá vložená fotka je tvoje původní fotka v JPG a třetí vložená fotka je po mém asi 30-ti sekundovém pokusu ji aspoň trochu vylepšit. Z JPG už mnoho zázraků udělat nejde. Jarda
Oprava: místo "má silné přepaly" má být "má silné podpaly" nebo jak se to správně řekne.
Přílohy
MIRA-SPPX.jpg
MIRA-SPPX.jpg (1.99 MiB) Zobrazeno 3535 krát
_SDI1479X.jpg
_SDI1479X.jpg (2.71 MiB) Zobrazeno 3535 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI1479BX.jpg
_SDI1479BX.jpg (2.51 MiB) Zobrazeno 3535 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil jajakm dne 17 črc 2018 19:32, celkově upraveno 1
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 17 črc 2018 18:47

;)

*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 17 črc 2018 18:49

Tvoje úprava se mi jeví korektní, Jardo.
Přílohy
_SDI3854.jpg
_SDI3854.jpg (1.29 MiB) Zobrazeno 3532 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 17 črc 2018 19:03

Také se přimlouvám pro menší kontrasty a přeostření. Realita není tak kostrbatě kontrastní ale ani tak barevná... Tím spíš jeli tam opar, nechat prostě opar kdy vzdálenější kopce prostě jsou takové mdlé , šedivé namodralé v reálu, prostě na Zemi je atmosféra, prach a vlhkost 8-) Neidealizovat obraz, prosím.
Já dokonce portrét fotím nevděčně - realisticky - prostě když má pihy, tak má pihy! :D Jemné chloupky jsou taky sexi ;) Když má opar tak je opar :lol:
Sorry za Bayera :?
Přílohy
Kopírovat z _DSC6632 – kopie.JPG
Kopírovat z _DSC6632 – kopie.JPG (532.69 KiB) Zobrazeno 3524 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/1600 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil ODSakEda dne 17 črc 2018 19:07, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 17 črc 2018 19:04

Miro, Jarda to tady ukazuje a ja to potvrzuji. Co jsem ti zapomel jeste rict, je, ze fotky MUSIS UPRAVOVAT JEN V SPP NA KONECNY VZHLED A NEEE V ZONERU; V ZONERU NEBO V JINEM EDITORU P O U Z E Z M E N S O V A T !!!!!!!!!! DULEZITE!!!!!!!!!! (n) V zoneru se sigmacke fotky daji jenom domrsit; viz tady vyse Jarousovu zonerovou kreaci z Marsu !!!! :lol:

Pozn. Ty modre fleky ruzne v trave, oznacuji prepaly
+
Edo, nejlepsi a nejrealistictejsi portrety se delaj jinak; strcis obeti objektiv do pusy a zmacknes; to pak vcetne pih na jazyku vidi portretovany i andelicky, ktere pak pri pitve pozna i patolog; tedy kdyz Jim tu fotku neukazes! (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 17 črc 2018 19:22, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 17 črc 2018 19:14

Jarouš píše:Tvoje úprava se mi jeví korektní, Jardo.

Jarouši dělal jsem co jsem uměl. Ta tvoje předchozí večerní fotka s tím Luftbalonem se mi líbila víc. (n) Jen to umělecké barevné zpracování už bylo i na mne příliš silné kafe. :D Jo moje SDQ už je zpět z čistírny. Jarda
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 17 črc 2018 19:26

Edo nic ve zlém, ale ta zelená louka mi připomíná svou jednolitostí krémovou hrachovou polévku a ta modrá obloha je ala Petr. :D U Petra jsi ji vždy kritizoval a ejhle už ji dáváš ve své fotce také. :D Prostě chybí mi tam to tebou propagované NATUR. Mám dnes nějakou humornou a uštěpačnou náladu, tak se prosím neurážej. Jarda
_DSC6632.JPG
_DSC6632.JPG (532.69 KiB) Zobrazeno 3519 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/1600 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 17 črc 2018 19:45

jajakm píše:Edo nic ve zlém, ale ta zelená louka mi připomíná svou jednolitostí krémovou hrachovou polévku a ta modrá obloha je ala Petr. :D U Petra jsi ji vždy kritizoval a ejhle už ji dáváš ve své fotce také. :D Prostě chybí mi tam to tebou propagované NATUR. Mám dnes nějakou humornou a uštěpačnou náladu, tak se prosím neurážej. Jarda

Jojo, na vyšší ISO (brzy ráno) , ale velmi nízké na momentku z ruky z jedoucího auta... při 100kmh :shock: , ostřejší louku jaksi prostě nedostaneš :( A šlo mi hlavně zachytit věrně ty kopečky v dáli v raním oparu. Ještě vyšší ISO by udělalo z krásně jemné mlhy jen hnusný šum :( ...

A nebe? Jak bylo docela brzy ráno Slunce ještě velmi nízko, se jím (oparem) jen těžko prodíraly paprsky a jelikož je Slunce těsně vlevo za rohem a není to foceno po světle, je to tak jak jsem to vidět (na šumavě) dnes - v chladném(!!!) ránu 8-) V zimě v mrazech při azuru je taky takto jasně světlá obloha, neb je Slunce velmi nízko i v poledne 8-)
Tady dávám jednu momentky z pozdějšího času, kde již uvidíš trávu jistě ostřejší ( vrámci možnosti zde používaného malého rozlišení...) ač taky za jízdy cvaknutý 8-) Jo a v v dáli je ta valicí se mlha, co předtím ovblivňovala raní svit a působila jak rozptylka ;) :
Přílohy
Kopírovat z _DSC6611 – kopie.JPG
Kopírovat z _DSC6611 – kopie.JPG (745.67 KiB) Zobrazeno 3506 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/2000 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil ODSakEda dne 17 črc 2018 20:00, celkově upraveno 4
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod jajakm » 17 črc 2018 19:51

Edo tvoje vysvětlení je víc než dostačující. Obhájil ses. :D
Ta druhá fotka z pozdějího času, to už je jiné kafe. (n)
Jarda
Přílohy
SDQ_4024A.jpg
SDQ_4024A.jpg (2.94 MiB) Zobrazeno 3506 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: Sd Quattro
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Naposledy upravil jajakm dne 17 črc 2018 19:54, celkově upraveno 1
jajakm
 
Příspěvky: 1453
Registrován: 28 zář 2013 18:20

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků