Samsung NX 11 versus Panasonic G 3

Samsung NX 11 versus Panasonic G 3

Příspěvekod inWestor » 12 lis 2011 19:43

Řeším problém pořízení nového fotoaparátu pro běžné focení. Doposud používám Casio EX-P700 pořízeným v roce 2005. Už tehdy jsem si ho kupoval kvůli hledáčku, protože při počínající krátkozrakosti LCD display není to pravé. Nevím jestli je to zpožděním fotoaparátu nebo hledáčkem, ale čím dál tím častěji kompozice snímku není co jsem chtěl, a tak vzpomíná na starou zrcadlovku na kinofilm.

Zrak se zhoršil, na display bez brýlí na čtení pořádně nevidím a venku je nerad nasazuji. Takže zase fotoaparát s hledáčkem. Digitální zrcadlovku vylučuji pro velké rozměry a ani si nejsem jistý, že hodlám používat výměnné objektivy. Nejlépe vychází fotoaparáty s EVF hledáčkem. Strop si dávám 20.000 Kč, ale 15.000 Kč bych nerad přasáhl. Papírovým favoritem se stává Panasonic G 3, v úvahu přichází Panasonic GH 2, Sony SLT A 35 a Samsung NX 11.

Dnes jsem měl možnost na prodejně vzít do ruky Panasonic G 3 a Samsung NX 11. Hledáček na Panasonicu G 3 super, ale celý foťák byl tak nějak drobný do ruky. Hledáček na Samsungu NX 11 je samozřejmě o poznání horší, ale celý foťák je sympatický na dotek a mám pocit, že ovládání bude pohodlnější. I ten nevýklopný display je mě sympatičtější, když dám fotoaparát od oka, hned vidím na display vidím obraz a nemusím ho vyklápět. Amoled display je samozřejmě super.

Nechtěl jsem jít do Samsungu, chtěl jsem renomovanou značku, ale v ruce mě byl Samsung NX 11 moc příjemný. Úspora oproti Panasonic G 3 je 4.000 Kč, samozřejmě bych ale koupil set s jedním sklem za příplatek 1.000 Kč navíc.

Uživatelé souhlasíte?
inWestor
 
Příspěvky: 2
Registrován: 12 lis 2011 18:59

Re: Samsung NX 11 versus Panasonic G 3

Příspěvekod slice » 09 úno 2012 20:41

samsungu ako značky by som sa nebál. v oblasti digifotoaparátov dlhšiu dobu spolupracujú s pentaxom. aj samotná značka samsung je v posledných rokoch technologický tiger. darí sa im nielen vo výrobe ladničiek, čo mnohí ludia považujú neprávom za negatívum, ale aj v oblasti náročnej elektroniky. platí, že čoho sa chytia, to im ide. ja vlastním starší model NX10 a za tie peniaze som nadmieru spokojný..
slice
 
Příspěvky: 1
Registrován: 09 úno 2012 20:33


Zpět na Samsungem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník