Samsung a Raw

Samsung a Raw

Příspěvekod Rastafan » 31 bře 2017 14:31

Zdravím Vás. Fotím Samsungem Galaxy S6 a rád bych ve velké míře využíval ukládání do DNG formátu, ale po vyvolání v ZS14 (na zkoušku jsem zkoušel i různé freewarové programy, ale s obdobným výsledkem) je výsledná fotka s velkou mírou šumu. V programu mám nastavenu poslední verzi DNG konvertoru. Různá nastavení, zejména optimalizace šumu před vyvoláním moc nepomáhá, protože zmizí detaily a fotka je horší než současně mobilem uložený jpg snímek. Můžete mi prosím poradit, kde bych mohl dělat chybu? Děkuji. Radek Franc
Rastafan
 
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2017 14:16

Re: Samsung a Raw

Příspěvekod ODSakEda » 03 dub 2017 16:18

Rastafan píše:Zdravím Vás. Fotím Samsungem Galaxy S6 a rád bych ve velké míře využíval ukládání do DNG formátu, ale po vyvolání v ZS14 (na zkoušku jsem zkoušel i různé freewarové programy, ale s obdobným výsledkem) je výsledná fotka s velkou mírou šumu. V programu mám nastavenu poslední verzi DNG konvertoru. Různá nastavení, zejména optimalizace šumu před vyvoláním moc nepomáhá, protože zmizí detaily a fotka je horší než současně mobilem uložený jpg snímek. Můžete mi prosím poradit, kde bych mohl dělat chybu? Děkuji. Radek Franc


Jelikož maj mobily pidi optiku a pidičipy :( , snaží se silně odšumovat jepeg pří výpočtu a jakýkoliv pokus o ostřejší fotku bez šumu je marnost nad marnost :-( (jakože to určítě nedokážeš líp jak laboratoří(!) pracně doladěný výpočet JPG)

"Chybu" děláš v tom, že fotíš mobilem ;-) (y)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45


Zpět na Samsungem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron