Olympus OM-D E-M5

Re: Olympus OM-D E-M5

Příspěvekod kolega » 31 led 2014 20:14

ďaur: Ano, prodal jsem 12/2, 17/1,8 a 25/1,4. Je mi jasné, že to jsou špičková skla, taky jsem je pouštěl dost s těžkým srdcem i proto, že jsem ty objektivy dával dohromady postupně několik let. Ale v podstatě mi je nahradí tento nový zoomový objektiv 12-40/2,8. Ano ztrácím na světelnosti a na možnostech HO i v malých rozměrech a možná nicotně i na kresbě. Ale získám na oplátku odolnost stejnou s tělem a nemusím v těchto ohniscích nic přehazovat. Je to něco za něco, jako dneska ve všem. A sklad objektivů doma také nechci mít. Z pevných objektivů mi ale zůstaly ještě téměř povinný 45mm/f1,8, pak 60mm/f2,8 makro a rybí očko Samyang 7,5mm/f3,5. Tak že čím fotit ještě bude :-). Kdybych býval koupil levnější kit E-M1+12-50mm, tak bych si vůbec nepomohl, spíš bych si výrazně pohoršil z hlediska světelnosti (y).
Naposledy upravil kolega dne 31 led 2014 22:47, celkově upraveno 1
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Olympus OM-D E-M5

Příspěvekod Adamantan » 31 led 2014 21:59

Kolego, já jsem tu diskusi na dpreview také četl, a při nějaké vhodné příležitosti vyzkouším. Ale pravda je, že C-AF na moje fotografování používám spíše výjimečně, takže to srovnání až tak exaktní nebude, to by lépe porovnal některý akčnější fotograf. Každopádně se o dojmy podělím.
Uživatelský avatar
Adamantan
 
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2012 17:59

Re: Olympus OM-D E-M5

Příspěvekod milos » 13 úno 2014 13:49

Adamantan píše:Nová aktualizace firmware pro EM-5:
- volba malý ostřící bod
- volba LOW ISO (ISO 100)
Zejména tu první možnost dost ocením.
Edit: A kladně hodnotím přístup Olympusu, že ačkoliv jsou už další dvě OMDéčka, tak se stále zabývá i EM-5. Ne u všech výrobců to takhle funguje.


Mám aktualizovaný E-M5 na FW 2.0 s týmito "drobnosťami".
1, malý ostriaci bod OK
- aj po nastaveni v Live SCP (Super Panel) na [.]s v menu to nie je nastavene (defaul bolo [.])
2, LOW ISO je OK (môžem ho navoliť manuálne), ale:
- nefunguje nastavenie v menu E, ISO-Auto Set pre hodnotu Low. Dá sa nastaviť len od 200 (po Full Reset default 1600/200) pre režim P/A/S aj pre všetky režimy.
Nefunguje to ani po doporučení od Olympusu urobiť Full Reset.
3, neviem či to bolo už aj pre FW 1.7 ale: (nastavenie je po Full Resete)
- Menu J, Built-in EVF: Zobraz. mriežka (nastavím 3 v poradí) a nie je ani na EVF ani na výklopnom displeji nastaveni EVF
- nastavenie displeja na mriežku sa prejaví aj v EVF

Ako to funguje vám, dá sa nastaviť Low ISO? Alebo mám to poslať do servisu ako to z Olympusu odporúčajú?
Olympus OM-D E-M5, 45/1.8, 17/1.8 a pár drobnosti
milos
 
Příspěvky: 1
Registrován: 13 úno 2014 13:23

Re: Olympus OM-D E-M5

Příspěvekod kolega » 03 bře 2014 19:56

Vážení nadšenci focení, dne 2. 3. 2014 zemřel váš častý dopisovatel pod jménem "kolega". Zde posíláme (jeho rodina) parte na poslední rozloučení se zesnulým.
Kdo jste s nim zde komunikovali, či jste se znali osobně věnujte mu tichou vzpomínku.

Děkujeme.
Přílohy
Parte.jpg
Parte.jpg (1.19 MiB) Zobrazeno 10115 krát
EXIF-Data
Model: CanoScan LiDE 50
"Všecko jde, jen se musí chtít a vědět jak na to"
Uživatelský avatar
kolega
 
Příspěvky: 647
Registrován: 12 zář 2011 07:34
Bydliště: na horách

Re: Olympus OM-D E-M5

Příspěvekod Mila_xl » 03 bře 2014 20:20

Čest jeho památce, byl to nesmírně milý, komunikativní ochotný člověk, i když jsem ho neznal osobně, rád jsem s ním občas telefonicky mluvil ... :-(
Mila_xl
 
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2012 12:57

Re: Olympus OM-D E-M5

Příspěvekod Adamantan » 03 bře 2014 21:48

Odešel dobrý člověk. Čest jeho památce a dobré světlo ve fotografickém nebi.
Upřímnou soustrast pozůstalým.
Uživatelský avatar
Adamantan
 
Příspěvky: 18
Registrován: 25 kvě 2012 17:59

Předchozí

Zpět na Olympusem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků