N J1 vs N D5100 + BONUS iPHONE

N J1 vs N D5100 + BONUS iPHONE

Příspěvekod FilipR8 » 15 bře 2012 11:06

Když jsem včera usínal, tak mě napadla myšlenka porovnat tyto dva fotoaparáty, protože si myslím, že by to mohlo být zajímavé.
Vzhledem k tomu, jak rychle nastoupila éra kompaktních fotoaparátů, s vyměnitelnými objektivy a výrobci se předhání, který z nich bude mít lepší..
Tím pádem ovšem vznikají zajímavá srovnání.. Tak například tento nový Nikon J1, který má podle mého názoru odfláklý design a ještě horší vysunování blesku.., ale to nechme být
Dostala mě právě cena, v porovnání s Nikonem D5100 :)) Šílené, že VY! Můžete mít, když přidáte pouze 500,- celkem slušnou zrcadlovku! Nikon J1 totiž pořídíte za nějakých 13 000,- když to a to je ten paradox, už normální ZRCADLOVKU Nikon D5100 za 13 500,- To jsou věci do pranice!
Kvalitativně o nějaká ta procenta vyhrává D5100 tak potom mi osobně zbude jen myšlenka, že jedinou výhodou J1 je jeho "skladnost" že ho můžu strčit do kapsy a mám kvalitní kompakt?! Nebo by mi stačil foťák v novém Iphone 4s a skloubím tak telefon i foťák dohromady?! A když prohledáte zde Digineff web, tak narazíte na Annie Leibovitz, která tvrdí, že Iphone je nejlepší kompakt! Já osobně jsem měl zkušenost s Iphonem fotit a musím říct, že jsem si nikdy nemyslel, že foťák v mobilu může být kvalitní, vždy jsem byl proti tomu, ovšem Apple a jeho iPHONE změnil můj názor a už to je dávno pryč, ta doba, kdy byly jedny z prvních foťáků ve starých Nokiích apod..

POROVNÁNÍ NIKONU J1 A NIKONU D5100
Kód: Vybrat vše
http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=nikon_j1&products=nikon_d5100



A JAKÝ JE VÁŠ NÁZOR A VOLBA?!
Obrázek
Uživatelský avatar
FilipR8
 
Příspěvky: 12
Registrován: 14 bře 2012 22:15

Re: N J1 vs N D5100 + BONUS iPHONE

Příspěvekod LudekBrno » 20 bře 2012 09:47

A co chceš slyšet? :) Pokud jde o kvalitu, zrcadlovka vede. Pokud jde o pohodlnost použití, možná vyhraje Nikon 1.
můj pokus o galerii :-) http://jobfoto.cz
LudekBrno
 
Příspěvky: 39
Registrován: 05 pro 2011 15:53
Bydliště: Brno


Zpět na Nikonem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků