Leica M9 street

Re: Leica M9 street

Příspěvekod LUPER » 31 kvě 2012 09:33

Ešte prihodím aj street. Včera som sem písal z PDA a tam som nemal žiadne foto. :mrgreen:
Majte sa pekne a nebojte sa sem niečo prihodiť.. :D
Ľ.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9 street

Příspěvekod Avionik » 31 kvě 2012 11:29

Klucí já mám z vás radost (n) 3X hezké snímky , jen tak dál ;) abych se měl na co podívat ,penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Leica M9 street

Příspěvekod LUPER » 01 čer 2012 09:04

Vidím, že to tu poriadne viazne a pravdepodobne je nás veľmi málo, čo sa venujú tomuto žánru. :mrgreen: Tak si sem pridám aspoň jednu streetku ja. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Majte sa pekne a Avionik dík za povzbudenie.
Ľ.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9 street

Příspěvekod josef38 » 01 čer 2012 17:07

Nesmím zahálet, že?
Přílohy
Opravdu_že_by_až_tak.jpg
Opravdu_že_by_až_tak.jpg (514.05 KiB) Zobrazeno 33233 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/3.4
ISO: 250
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9 street

Příspěvekod LUPER » 01 čer 2012 18:29

Josef (n) (n) (n) a teraz ja. :lol:
Ľ.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9 street

Příspěvekod rak » 01 čer 2012 19:39

pekne fotky, skoda ze nejste i na www.digicolor.cz, chybite me chlapi , sem chodim jen kvuli vam jinak tu chcipl pes (y)
co tak jet duplicitne, vzdyt tam mate aktualne 5x vice zobrazeni nez tu ;)
rak
 
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012 20:57

Re: Leica M9 street

Příspěvekod josef38 » 01 čer 2012 19:54

Toto vlákno založil LUPER, nemohu tedy mluvit za něj, ale za mou osobu chci napsat, že se ničemu nebráním. Zvolili jsme tento prostor proto, že jsme si právě mysleli, že to tady bude živější. Myslím ale z podstaty věci, že majitelů Leicy je málo, takže se velké návštěvnosti nikde nedočkáme. Děkuji ale za upozornění! :-)
Naposledy upravil josef38 dne 02 čer 2012 05:36, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9 street

Příspěvekod rak » 01 čer 2012 21:45

vzdyt odsud nemusite utikat, jedte to duplicitne a foto davejte sem aji tam a je to (n) Uztam je pres 2000 pristupu a sv.Lajku je treba propagovat kde se da. O tech pristupech se pise v druhym prispevku a podle online lidi bych tomu veril mrkni sem http://www.digicolor.cz/Forum/tabid/86/ ... fault.aspx
rak
 
Příspěvky: 19
Registrován: 23 kvě 2012 20:57

Re: Leica M9 street

Příspěvekod LUPER » 02 čer 2012 10:08

rak:
Založil som tam vlákno ale zistil som, že bez registrácie tam nemôžem vložiť foto, zaregistroval som sa a čakám až mi príde kód. Neviem či tam nemajú automat alebo v sobotu nepracujú, lebo stále ešte čakám. :mrgreen: (y)
Maj sa pekne. :P
Ľ.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9 street

Příspěvekod LUPER » 03 čer 2012 17:17

Vidím, že je tu rušno, tak pre veľký záujem sem pridám ešte jednu streetku. :mrgreen:
A nedávajte sem toľko fotografií lebo nestíham. :lol: :lol: :lol:
Ľ.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9 street

Příspěvekod LUPER » 04 čer 2012 16:58

Tu skapal tiež pes, tak ešte jeden pokus a uvidím. :mrgreen:
Majte sa pekne. :D
Ľ.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9 street

Příspěvekod avek » 06 čer 2012 12:32

:arrow:
Naposledy upravil avek dne 30 zář 2012 21:21, celkově upraveno 1
avek
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11 zář 2011 09:13

Re: Leica M9 street

Příspěvekod josef38 » 06 čer 2012 13:05

avek:
Bohužel to je tak, jak píšeš!!
Jsem rád, že jsi na to upozornil a já při každém zveřejnění podobné fotografie mám trochu šimrání v zádech. Na druhou stranu si ale říkám, že ožrala, který budí na veřejnosti značné pohoršení a vůbec mu nevadí, že se vymočí i před školou, by si zasloužil jiné pokárání, než jenom jeho vyfotografování. Myslím, že on sám si natropil více ostudy, než já jemu jeho fotografii. Ale i tak jsem se snažil jeho identitu zamaskovat.
Dost často jsem na německém DF a tam smýšlejí podobně. Dokonce už zašli tak daleko, že když fotografují nějaké památky a náhodou se jím tam připlete člověk, tak jeho tvář rozmažou. Vím, jsou potom čistí jak lilie a nemusí se bát žádného právníka, ale ta fotografie už je potom naprosto něco jiného, než fotografie ze života.

Ale v každém případě budu o tvém příspěvku přemýšlet a dost možná, že začnu fotografovat kytičky, zvířátka a přírodu. Tam podobné nebezpečí nehrozí.
Díky ještě jednou a šoupni sem také nějakou fotku. Jestli tedy ještě fotografuješ? Klidně i bez lidí. :-) Měj se! Josef.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9 street

Příspěvekod avek » 06 čer 2012 14:13

:arrow:
Naposledy upravil avek dne 30 zář 2012 21:21, celkově upraveno 1
avek
 
Příspěvky: 90
Registrován: 11 zář 2011 09:13

Re: Leica M9 street

Příspěvekod josef38 » 06 čer 2012 16:31

Housenky fotografovat nebudu, šutry také ne, osob veřejně činných mám poslední dobou "plné kecky". Zbývá opravdu pro mne jen ta mlha nad blaty a fotografie rodinná. To mně ale nebaví, ba přímo nudí, takže se po této diskusi na to raději vykašlu. Dám se asi na ryby, protože bydlím u vody! A vůbec se divím, že mně to nenapadlo dřív! Mohl jsem ušetřit nekřesťanské peníze za aparáty! Jsem proto velice vděčný za tuto diskusi! (n) (n) (n)

P.S.
Pochopitelně všechno, co zde píšeš už jsem mnohokrát četl. Nebral jsem to ale příliš vážně. Doba se ale mění a nedivil bych se, kdyby někdo skutečně na nás s něčím podobným vyrukoval. Na žádné fotografii se sice nikomu nevysmívám, nezdůrazňuji jeho nedostatky a doufám, že jsem ani nikoho neurazil. A to, že jsem vyfotografoval nějakého ožralku? Tak k tomu snad jen tolik, ptal jsem se ho, on mně ale neodpověděl, tak jsem jeho mlčení bral, jako souhlas! :-) Ale je to jenom můj výklad a vím, že bych s tím nikde neobstál. Měj se fajnově a nějakou dobu budu tuto debatu vstřebávat. Ještě nevím, jak se ke všemu postavím.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9 street

Příspěvekod josef38 » 07 čer 2012 06:42

Tak jsem celou noc nespal a přemýšlel o tom, jak mě vedou v poutech za to, že jsem fotografoval močícího ožralku na ulici a dotkl se tím jeho alkoholem impregnované cti! :lol:

Došel jsem ale k závěru, že se budu ve své činnosti mírnit, a na důkaz svého rozhodnutí přikládám obrázek, který se též alkoholu týká, ale tento můj kamarád pije s mírou ( tentokrát s Josefem ) a chová se způsobně. (n)

Mějte se líbezně! J.

P.S.
Ludo, bylo to na ulici jen trochu! Je to předzahrádka v pasáži.
Přílohy
Sklenička_přesně_v_půl_páté.jpg
Sklenička_přesně_v_půl_páté.jpg (632.78 KiB) Zobrazeno 33225 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/2
ISO: 250
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9 street

Příspěvekod Avionik » 07 čer 2012 07:17

Josefe , nepodléhej negativním vlivům a pokračuj v krásné práci , těším se na další pěkné "street photography" (n) , penzista .p.s. nás mladé kluky už takové události negativní dosti rozhodí -že , chápu . Já bych taky z toho byl skoro na větvi .Chtělo by to možná o tom rozjet polemiku na jiném vláknu. Josef penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Leica M9 street

Příspěvekod LUPER » 07 čer 2012 07:38

avek:
No pekne si nám to tu naložil, neviem či sa mám ísť od strachu picnúť alebo radšej predať fotoaparát. :mrgreen: Ale teraz vážne, ja tým, že zachytávam určitý časový a neopakovateľný úsek zo života ulice, nikoho osobné a ani autorské práva neporušujem a ani nikoho nedehonestujem. Keď sa chce niekto na ulici bozkávať alebo robiť veci, ktoré sú nedôstojné, nech to robí doma alebo nech si nechá na čelo vyznačiť copyright. Inak by som musel rozmýšľať aj nad tým, či môžem dýchať alebo s prepáčením si prdnúť, aby ma niekto neobvinil, že znečisťujem životné prostredie alebo nebodaj narušujem ozónovú vrstvu našej planéty. :D A tak by som mohol pokračovať do nekonečna a prišiel by som k uzáveru, že keby som žil v takom strachu a strese ako Ty, tak neviem či by vôbec malo cenu žiť. :shock:
Josef dúfam, že neprestaneš fotografovať a nepredáš fotoaparáty lebo ako to tu vyzerá ostali sme tu už len my dvaja. :lol: :lol: :lol: A kvôli Nemcom sa už vôbec netráp, veď tí inak porušovali ľudské práva a teraz sa hrajú na puritánov a obhajcov ľudských práv. ;) Ospravedlňujem sa väčšine tých slušných Nemcov. (n)
Majte sa pekne.
Ľ.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9 street

Příspěvekod josef38 » 07 čer 2012 07:40

Avionik píše:Josefe , nepodléhej negativním vlivům a pokračuj v krásné práci , těším se na další pěkné "street photography" (n) , penzista .p.s. nás mladé kluky už takové události negativní dosti rozhodí -že , chápu . Já bych taky z toho byl skoro na větvi .Chtělo by to možná o tom rozjet polemiku na jiném vláknu. Josef penzista

Děkuji za reakci na mé příspěvky. Připomínky na podobné fotografie beru vážně, ale ne zase tolik, jak by se mohlo zdát! Předchozí mé úvahy byla spíše nadsázka. Ubezpečuji Tě, že jsem spal docela klidně! Nicméně připouštím, že by člověk s podobnou činností problémy mít mohl a za připomenutí od aveka jsem jen rád a on je napsal určitě s dobrým úmyslem. Ale na druhou stranu, co by to bylo za život, kdyby jeden seděl zapšklej doma na zadku, čučel z okna a nadával na život? To raději to riziko podstoupím! Měj se fajnově!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9 street

Příspěvekod josef38 » 07 čer 2012 07:44

Ludo neboj, naše příspěvky se časově kryly. Myslím si, že zatím není třeba se obávat, ale přesto je dobré mít v podvědomí, že by člověk někdy uklouznout mohl! Hezký den! :D
Naposledy upravil josef38 dne 07 čer 2012 13:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

PředchozíDalší

Zpět na Leicou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků