Leica M9

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 17:59

ODSakEda píše:
josef38 píše:Cvrkot pod Tančícím domem.
Nějak mi ta kácivost domů nešla srovnat. :D
To měl srovnat již architekt! ;)

Edo, možná byl pod vlivem! :lol:
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 16 říj 2018 18:48

josef38 píše:.... Edo, možná byl pod vlivem! :lol:
Myslíš pod vlivem úplatku!? :lol: Snaha šokovat za každou cenu se mi nelíbí :( Ani ten Blob co chtěli na Letne nebo kde , co ani neplnil podmínk yzadání, hlavně že byl od "našeho" architekta a že by šokoval v klasické historické zástavě kontrastoval... :evil: A šéf národní knihovny se už viděl sedět v kanclu v tom oku blobu s výhledem za prej 3 nebo 4 mld kč :shock: :shock: :shock: Jandák (ČSSSD) preje co je to mld sem mld tam, když je to národní!..., kni-hovna :shock: :shock: :shock: :evil: ... A přitom si jejich vláda půjčovala od CZ pošty "jen" 200milionů na důchody jen na jeden měsíc! :lol: ...
Naposledy upravil ODSakEda dne 16 říj 2018 18:51, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod pe-pa » 16 říj 2018 18:50

Edo, :lol: :lol: :lol: tady vidis, jak to tomu Josefovi zu preskakuje! :lol: :lol: :lol: Holt, aby chudak odvratil pozornost zajmu kolegu od predchozi stranky, tak ti honem a zase zbrkle, neuvazene odpovida na to tvoje zverejnene v jinem vlakne.... Jo, jo, to uz tak chodi.... tedy to preskakovani, co Josef! ;) :lol: :lol: :lol:

Buh s nama a zlej pryc!!!!! :lol:
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 16 říj 2018 18:52

pe-pa píše:Edo, :lol: :lol: :lol: tady vidis, jak to tomu Josefovi zu preskakuje! :lol: :lol: :lol: Holt, aby chudak odvratil pozornost zajmu kolegu od predchozi stranky, tak ti honem a zase zbrkle, neuvazene odpovida na to tvoje zverejnene v jinem vlakne.... Jo, jo, to uz tak chodi.... tedy to preskakovani, co Josef! ;) :lol: :lol: :lol:

Buh s nama a zlej pryc!!!!! :lol:

Ty jsi už zešílel, chlape :(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod pe-pa » 16 říj 2018 19:10

Edo, muze bejt, ale mi to neva..... :lol: :lol: :lol:
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Leica M9

Příspěvekod **lasta » 16 říj 2018 19:22

Edo
Josef myslel pod vlivem alkoholu... ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 16 říj 2018 19:28

**lasta píše:Edo
Josef myslel pod vlivem alkoholu... ;)

Tak nějak. Alespoň tak se to dříve označovalo, když sedl namazanej za volant. Dneska už těch vlivů může být více. ;)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod ODSakEda » 16 říj 2018 19:31

pe-pa píše:Edo, muze bejt, ale mi to neva..... :lol: :lol: :lol:
:lol:
Na čem kua jedeš? :shock: já na červeným Cabernetu polosladkým ;) se sýrem Jadel a maďarskou klobásou s cibulí 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 17 říj 2018 07:07

ODSakEda píše:
pe-pa píše:Edo, muze bejt, ale mi to neva..... :lol: :lol: :lol:
:lol:
Na čem kua jedeš? :shock: já na červeným Cabernetu polosladkým ;) se sýrem Jadel a maďarskou klobásou s cibulí 8-)

To vinko bych Edo bral, ale ta strava v tuto denní hodinu je asi trochu těžší. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 17 říj 2018 07:10

ODSakEda píše:Ty jsi už zešílel, chlape :(

pe-pa píše:Edo, muze bejt, ale mi to neva..... :lol: :lol: :lol:

To je úplně normální situace! Samotným duševně nemocným to nevadí, že jsou nemocní, často o tom ani neví a přímo si lebedí v jejich nepřirozeném stavu, teprve jejich okolí to vnímá jinak. Proto s nimi musíme jednat tak, abychom je zbytečně nerozdráždili. A to se právě snažím nereagováním na projevy jistého nemocného člověka. Snad se zase zklidní, přál bych mu to ze srdce a nám ostatním také. ;)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 17 říj 2018 09:03

ADOX 12 ISO, LM6. :-)
Přílohy
Vyšehrad.jpg
Vyšehrad.jpg (1.6 MiB) Zobrazeno 3640 krát
Hlavně aby nespadla do Vltavy.jpg
Hlavně aby nespadla do Vltavy.jpg (1.15 MiB) Zobrazeno 3643 krát
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod pe-pa » 17 říj 2018 09:40

josef38 píše:
ODSakEda píše:Ty jsi už zešílel, chlape :(

pe-pa píše:Edo, muze bejt, ale mi to neva..... :lol: :lol: :lol:

To je úplně normální situace! Samotným duševně nemocným to nevadí, že jsou nemocní, často o tom ani neví a přímo si lebedí v jejich nepřirozeném stavu, teprve jejich okolí to vnímá jinak. Proto s nimi musíme jednat tak, abychom je zbytečně nerozdráždili. A to se právě snažím nereagováním na projevy jistého nemocného člověka. Snad se zase zklidní, přál bych mu to ze srdce a nám ostatním také. ;)


*
To mne teda Josef uklidnuje! (n) Akorat bych malinko tvuj odborny a z tvych osobnich zkusenosti tady ten tebou psany text poopravil, coz te samozrejme i v Tom omlouvam, nebot ten tvuj nynejsi stav neni zrovna zavidenihodny, ze to neni bohuzel zadna normalni situace, ale urcity stupen nemocnosti a jak dale jeste ujizdis od odbornosti tveho hodnoceni do laickeho zvastani, ze u nejakeho toho nemocneho, v Tom smyslu jak pises, se nejedna o jeho nenormalni stav ale ve skutecnosti o jeho normalni stav. :)

A jak patrne, ze ty o tomto svem stavu vis a ze jsi pri tom klidny neni nic neobvykleho, nebot jsi tlumen nespocetnymi prasky!

A jak patrne z tvych tvrdosijnych ukazek tve posledni CB tvorby, je patrne, ze se ta tva choroba, asi i tvym starim hodne podminena, pozvolna dostava do rozhodujiciho stadia, protoze nemas jiz zadne a ani ty sebemensi zabrany, zde ukazovat kollegum tve paskvily na CB fotografii, ktere maji u tebe tak trochu puvod v tve, jiz i laikem celkem dobre rozpoznatelne dalsi tve dusevni chorobe, totiz patologickeho ubyvani osobnosti, projevujici se nezmernou sebeduverou a chorobnou nadejchanosti v tvou, v pritomnosti v pravde upatlanou, bohuzel jiz vice nez bidnou tvorbou tvych CB paskvilu, parodii na CB fotografii, ktera jiz i ted uz jak videt, nezna zadnych mezi.... :(

Co se tyce tady tech tvych dvou CB parodii, bylo by daleko lepsi a v kvalite tech cvaku lepsi, kdybys tu tvou Adox vyvojku venoval trba u Skody nejakemu neznalemu a ty tvoje CB filmy, tedy Kinofilmy s citlivosti do max. 100 ISO, vyvolaval v Rodinalu 1:50 a nezkousel experimenty, ktere jsou pozitivni pouze pro prodavajiciho v jeho prijmech.
Fotky mas ve straslivych pseudotonech, kde bila neni a cerna jakz takz a mezitony skoro zadne, ackoliv by mely byt velice bohate. O ostrosti uz vebec radeji psat ted tady nebudu.... k placi.... :( (y)

Rekl bych, jestli se ten tvuj chorobny stav da jeste vubec lecit a tedy i zlepsit, abys zanechal co nejrychleji, jiz ve tvem zajmu, tohoto hanobeni CB Fotografie a plne se venoval fotografii barevne, kde jsi se svou milovanou Blejkou, zde predvadel preci jenom lepsi kondici. :D (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 17 říj 2018 09:59, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Leica M9

Příspěvekod LUPER » 17 říj 2018 09:52

josef38 píše:ADOX 12 ISO, LM6. :-)

Josef tá vpravo má peknú pleťovku a myslím, že tam budú aj tie jemné tóny, ktoré spomínal pe-pa. :lol: (n)
A u mňa stále čaká a čaká film na vyvolanie. ;)
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 17 říj 2018 10:20

LUPER píše:
josef38 píše:ADOX 12 ISO, LM6. :-)

Josef tá vpravo má peknú pleťovku a myslím, že tam budú aj tie jemné tóny, ktoré spomínal pe-pa. :lol: (n)
A u mňa stále čaká a čaká film na vyvolanie. ;)

Ludo s tímto filmem ( 12 ISO ) vyrazit do ulic, je přímo sebevražda. :lol:
Za ostrého sluníčka je moc kontrastní a za stínu to zase chce stativ a proto na podobné snímky lidí v ulici je takřka neupotřebitelný. Ale jinak jsem s ním spokojen a ještě ho párkrát prubnu, potřeboval jsem vyzkoušet extrém a to, co se jemného zrna a rozlišení týká. Docela by mě zajímaly výsledky s ním při ateliérovým osvětlení. Škoda, že Stanislav není blíže! :D
Tu tmavou dívku jsem fotil kolem páté odpoledne, sluníčko už nebylo tak pichlavé.
Díky za názor! (n)

P.S.
Co vzpomínal pe-pa, to nevím. V zájmu své duševní hygieny jeho obsáhlé elaboráty nečtu. A to už dost dlouho, tím spíše, když vím, že nic konkrétního nesdělí, jen jsou plné jedu. ;)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod pe-pa » 17 říj 2018 12:29

josef38 píše:
LUPER píše:
josef38 píše:ADOX 12 ISO, LM6. :-)

Josef tá vpravo má peknú pleťovku a myslím, že tam budú aj tie jemné tóny, ktoré spomínal pe-pa. :lol: (n)
A u mňa stále čaká a čaká film na vyvolanie. ;)

Ludo s tímto filmem ( 12 ISO ) vyrazit do ulic, je přímo sebevražda. :lol:
Za ostrého sluníčka je moc kontrastní a za stínu to zase chce stativ a proto na podobné snímky lidí v ulici je takřka neupotřebitelný. Ale jinak jsem s ním spokojen a ještě ho párkrát prubnu, potřeboval jsem vyzkoušet extrém a to, co se jemného zrna a rozlišení týká. Docela by mě zajímaly výsledky s ním při ateliérovým osvětlení. Škoda, že Stanislav není blíže! :D
Tu tmavou dívku jsem fotil kolem páté odpoledne, sluníčko už nebylo tak pichlavé.
Díky za názor! (n)

P.S.
Co vzpomínal pe-pa, to nevím. V zájmu své duševní hygieny jeho obsáhlé elaboráty nečtu. A to už dost dlouho, tím spíše, když vím, že nic konkrétního nesdělí, jen jsou plné jedu. ;)


*
Sranda, ty tvoje neustale potvrzovani maximalniho definitivniho priznani k tvemu neobycejnemu stupni stupidnosti zavinene tou tvoji dusevni desorientaci a rozsirovani po foru tvych "tolik jakoby expertem zarucenych a zasvecenych" bludu! :lol:

Je priznacne k te tve dusevni intoleranci a k presnejsi diagnose tve choroby, ktera je zalozena z 50% na zavisti a z 50% na neuveritelne blbosti.... :lol: :lol: :lol: Nikdo ti to nikdy neuveri, ze jsi me komenty necetl, kdyz se na ne primo treses :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ; jinak jsi dobry tak akorat jeste s tou boji na prdeli behat sem a tam.... :lol: :lol: :lol:

Ale nechci te nejak zarazit v tvem pocinani tady a v psani tvych hovadinek ze smiseneho davelskeho hvozdu nad elektrarnou. Cokoliv noveho napises v tomto smyslu, rad odpovim v podobnych souvetich.... :lol: :lol: :lol:


*
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Leica M9

Příspěvekod Stanley 900 » 17 říj 2018 16:13

Josefe, autobus z Florence sem jezdí přímo a rychlík z Hlavního nádraží do Tábora a sem deset minut městskou. :D
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8035
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 17 říj 2018 16:52

Stanley 900 píše:Josefe, autobus z Florence sem jezdí přímo a rychlík z Hlavního nádraží do Tábora a sem deset minut městskou. :D

Stando děkuji, pomalu to k tomu spěje. Abychom měli více času, zřejmě bych raději přijel autem. Ale zatím tomu necháme ještě volný průběh.
Teď jsem nepojízdnej, odešel mně EGR ventil. Už se ale pracuje na opravě.
Myslím, že by mohl i Tebe zajímat tento film pro ateliérovou práci. (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Stanley 900 » 17 říj 2018 22:01

Stačí se domluvit :-)
Jaký film myslíš?
A jo. Já myslel, že jsi zapomněl dát odkaz na film z You tube a zatím myslíš ten kinofilm :D
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8035
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 18 říj 2018 10:49

Rozumím!
Teď jedu s filmem ADOX CMS 20II PRO.
Ta dvacítka nevím co má v označení filmu naznačovat. Je to 12 ISO, nikoliv 20, jak si i prodavači pletou. Proto mě napadla ta zkouška v ateliéru se světly, kde by snížená citlivost nevadila.

http://www.adox.de/Photo/adox-filme-2/adox-cms-20/

Stačí jen první věta tohoto propagačního článku.:

Der Schärfste, feinkörnigste und hochauflösendste Film der Welt.

Stanley 900 píše:.....a zatím myslíš ten kinofilm :D

A nejen kinofilm. :D
Ten film není zas tak drahej a myslím, že bys na něm dokonale poznal, jak ti maká objektiv toho Zeisse. Jen vymáknout to správné zaostření. Ale na krajinku, kde bys nastavil nekonečno, bys asi nemusel o zaostření pochybovat. (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Stanley 900 » 18 říj 2018 14:35

Vypadá to dobře a ta vývojka, dělají to běžně a nebo se musí ta konkrétní? :-)
Ostření objektivu chci vyzkoušet zase tím způsobem. Změřím vzdálenost od čela objektivu na film při zaostření na nejbližší vzdálenost,
označenou na objektivu, potom posunu dozadu, aby se promítl celý obraz 90x60mm za foťák tím otvorem a upravím délku tubusu na digitálu.
Potom přesně nastavím stejnou vzdálenost od čela objektivu na snímač a musí odpovídat zaostření číslu na objektivu.
Když se bude vzdálenost lišit, musím tu odchylku potom "přenést" do normální polohy objektivu s filmem. :-)
Chtělo by to samotný snímač s A-D převodníkem, připojitelný kablíkem třeba do monitoru. Dát ho do polohy filmu. :D
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8035
Registrován: 22 čer 2012 12:49

PředchozíDalší

Zpět na Leicou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků