Leica M9

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 17 črc 2012 19:21

Tak to tak neprožívej. V PS máš tolik možností, že asi nepřipadá v úvahu se vše naučit. Konkretně práci ve vrstvách také neovládám, musíš si v něm vybrat to, co nejvíce potřebuješ. To by mě spíše asi dráždila ta absence RAWu. Ale i bez něj se nechá žít! :-) Měj se hezky! J.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Avionik » 17 črc 2012 19:34

Josefe, šak jo , já to taky používám hlavně na perspektivu a převod do BW , jinak jedu v ACDSee 9 je rychlý a má křivky a jiné možnosti,T ale nemá výběr a vrstvy . A proto stím PS drobet koketuji ;) tak se měj a přeji dobré světlo a nádherné cváčky , penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 18 črc 2012 14:51

Když si jednou denně necvaknu závěrkou, tak jsem nervozní! :-)
Přílohy
Prodavačka_květin.jpg
Prodavačka_květin.jpg (853.1 KiB) Zobrazeno 13871 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/90 sec.
Clona: F/5.7
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 18 črc 2012 17:52

Jeda fotka z přívozu.
Přílohy
Knoflíčku_praskni.jpg
Knoflíčku_praskni.jpg (783.03 KiB) Zobrazeno 13868 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 16 mm
Čas expozice: 1/250 sec.
Clona: F/5.7
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 21760/65536 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod LUPER » 18 črc 2012 18:06

Nazdar kluci!!!
Josef street ale aj tie ostatne ako vzdy (n) (n) (n) . Skoda len, ze sme tu povacsinou osameli strelci. Ja som to tu uz vzdal. To vsak neznamena, ze som prestal fotit, tiez som nervozny ako Ty, ked si necvaknem. Ale aby si nepovedal,tak pridam jednu streetku z Pariza.
L.
Uživatelský avatar
LUPER
 
Příspěvky: 520
Registrován: 22 pro 2011 11:41

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 18 črc 2012 19:21

LUPER píše:Nazdar kluci!!!
Skoda len, ze sme tu povacsinou osameli strelci. Ja som to tu uz vzdal. To vsak neznamena, ze som prestal fotit, tiez som nervozny ako Ty, ked si necvaknem. Ale aby si nepovedal,tak pridam jednu streetku z Pariza.
L.

Ahoj kamaráde, kdybych byl v Paříži, také bych nelenil s fotografováním! (n)
Měl jsem teď fotografickou pauzu, trochu z důvodů rodinných a také proto, že jsem se věnoval jiné zálibě a času nezbývalo.
Že jsme zde sami, to je celkem fuk, ale podle prohlídnutých obrázků si to zase tak moc nemyslím. Přemýšlel jsem o tvém stylu fotografování a rád bych se optal, s jakou nastavenou vzdáleností na objektivu většinou fotografuješ? Tedy za předpokladu, když záběry sřílíš od boku a s pětatřicítkou? Ten odhad vzdálenosti mě trochu dělá problémy.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Avionik » 18 črc 2012 19:38

Klucí nejste zde osamoceni , ale máte své obdivovatele, kteří sem pravidelně nakukují . Poněvač se jedná o specifické vlákno Lejkařů tak sem nikdo nic z jiné mašinky nevkládá . Pokračujte s plným nasazením (n) (n) (n) penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 18 črc 2012 21:15

Avionik píše:Klucí nejste zde osamoceni , ale máte své obdivovatele, kteří sem pravidelně nakukují . Poněvač se jedná o specifické vlákno Lejkařů tak sem nikdo nic z jiné mašinky nevkládá . Pokračujte s plným nasazením (n) (n) (n) penzista

Ahoj a děkuji za povzbuzení! Sice máš mašinku jinou, ale považuji tě za potencionálního lejkaře. :-) Měj se hezoučky! J.

P.S.
Podle počtu příspěvků si trofám odhadovat, že přispíváš do jiného vlákna. Pochlub se, kde tě najdeme?
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 18 črc 2012 23:34

Mas z Parize vic, Lupere?

m.e.
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod Avionik » 19 črc 2012 13:10

Josefe , včíl jsem hodně na tématu- Kodakem a vlákno - Dobrá nálada nově č1 založeno "jirula", ale jsem i jinde -krajina -děti- fotíme černobíle-město. ;) penzista. ps : možná by se měl někdo z ajtáků podívat na možnost si dát zobrazit ostatní snímky uživatele . ;)
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 19 črc 2012 17:36

No jo, do vlakna Kodakem by vlastne mohli prispivat vsichni Lejkari :)
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 19 črc 2012 20:10

Usnul s pivem v ruce, nebo snaha o sponzorský dar? :-)
Přílohy
Helenolife.jpg
Helenolife.jpg (864.94 KiB) Zobrazeno 13828 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/90 sec.
Clona: F/1
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Avionik » 19 črc 2012 20:21

Josefe (n) dám mu kačku do kelímku --cink , ;) penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 19 črc 2012 20:37

Jazz no problem. :-)
Přílohy
Jazz_no_problem.jpg
Jazz_no_problem.jpg (719.67 KiB) Zobrazeno 13825 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/8
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Kluci_hrali_jste_pělně.jpg
Kluci_hrali_jste_pělně.jpg (650.17 KiB) Zobrazeno 13825 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 35 mm
Čas expozice: 1/500 sec.
Clona: F/8
ISO: 160
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: M9 Digital Camera
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Mila_xl » 20 črc 2012 09:32

Avionik píše:Josefe, dík za odpověď , je to tak jak jsem předpokládal . (n) Já to taky tak dělám akorát stím rozdílem že nemám RAW .můj kodáček to neumí a to mě hněte, takže vše je v JEPGu a nemohu ani nastavit v mašince kompresi. Jinak tvrdě zápasím z PS a nemohu se naučít práci ve vrstvách a výběrech :D a nikdo mi to nevysvětlí a to jsem už měl doma aspoň tře knihe a študiózo ---brrrrr já se popopo ;) penzista

Ahoj kluci, do tědchto vod zabrousím jen občas, Leiku nemaje, ale pro Avionika - taky jsem bojoval s vrstvami, než mi jeden kolega doporučil super učitele - Scott Kelby. Koupil jsem si toto - "Digitální fotografie ve Photoshopu CS5", a od té doby nedám na vrstvy dopustit, skoro vše se v nich dá pořešit - mapování tonality, zvýraznění částí fotky, zesvětlení obličejů, falešné HDR, atd., a umí toi jiné vychytávky. Ten Kelby to vyučuje tak, že si ke knížce můžeš z jeho stránek stáhnout zdrojové fotky a on postupem "krok za krokem" ukáže všechny úpravy. takže já to mám na nočním stolku, kde se tím před spaním uspávám, a potom o víkendu uvádím do praxe. Je to fakt výborné, záleží na tom, jaký PS máš. Ale těch knih je několik, a různých. Proto vřele doporučuji.
Jinak je fakt, že JPEG je pro mě taky handicap, v podstatě vše fotím do RAWu. Kvůpi tomu bych byl schopen i změnit foťák - dnes to umí i trochu lepší kompakty. Fakt se to vyplatí. Normálně fotím s C 50D, ale mám i kapesní Oly XZ-1 a vše do RAW. Úpravy jsou pak daleko příjemnější, už jen proto, že si neničíš zdrojovou fotku, protože RAW je pouze datový formát, který se v podstatě nedá nevratným způsobem změnit ....
OMLOUVÁM SE ZA OT!!!
(uff, to jsem se zase rozkecal ... :-))
Přílohy
zapad.jpg
zapad.jpg (222.1 KiB) Zobrazeno 13809 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/320 sec.
Clona: F/2.8
ISO: 100
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: On, Flash did not fire
Model: XZ-1
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Mila_xl
 
Příspěvky: 134
Registrován: 23 led 2012 12:57

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 20 črc 2012 18:13

Mila_xl píše:
Avionik píše:Josefe, dík za odpověď , je to tak jak jsem předpokládal . (n) Já to taky tak dělám akorát stím rozdílem že nemám RAW .můj kodáček to neumí a to mě hněte, takže vše je v JEPGu a nemohu ani nastavit v mašince kompresi. Jinak tvrdě zápasím z PS a nemohu se naučít práci ve vrstvách a výběrech :D a nikdo mi to nevysvětlí a to jsem už měl doma aspoň tře knihe a študiózo ---brrrrr já se popopo ;) penzista

Ahoj kluci, do tědchto vod zabrousím jen občas, Leiku nemaje, ale pro Avionika - taky jsem bojoval s vrstvami, než mi jeden kolega doporučil super učitele - Scott Kelby. Koupil jsem si toto - "Digitální fotografie ve Photoshopu CS5", a od té doby nedám na vrstvy dopustit, skoro vše se v nich dá pořešit - mapování tonality, zvýraznění částí fotky, zesvětlení obličejů, falešné HDR, atd., a umí toi jiné vychytávky. Ten Kelby to vyučuje tak, že si ke knížce můžeš z jeho stránek stáhnout zdrojové fotky a on postupem "krok za krokem" ukáže všechny úpravy. takže já to mám na nočním stolku, kde se tím před spaním uspávám, a potom o víkendu uvádím do praxe. Je to fakt výborné, záleží na tom, jaký PS máš. Ale těch knih je několik, a různých. Proto vřele doporučuji.
Jinak je fakt, že JPEG je pro mě taky handicap, v podstatě vše fotím do RAWu. Kvůpi tomu bych byl schopen i změnit foťák - dnes to umí i trochu lepší kompakty. Fakt se to vyplatí. Normálně fotím s C 50D, ale mám i kapesní Oly XZ-1 a vše do RAW. Úpravy jsou pak daleko příjemnější, už jen proto, že si neničíš zdrojovou fotku, protože RAW je pouze datový formát, který se v podstatě nedá nevratným způsobem změnit ....
OMLOUVÁM SE ZA OT!!!
(uff, to jsem se zase rozkecal ... :-))


Tvá omluvu určitě není na místě a já osbně děkuji za tvůj příspěvek. Scotta Kelbyho mám také, jen bych měl v něm více listovat. Je to dobrá knížka!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod Avionik » 20 črc 2012 19:07

Klucí děkuji za info ohledně PS , já jsem jíž prostudoval s malým úspěchem knihy z knihovny a to " Adobe Photoshop 7.0 CE od Josefa Pecinovského " , " Upravujeme Digitální fotografie ve Photoshopu 7 CS od Julie Adair King a včíl jsem na čumění do " Photoshop pro každého - Simon Joinson " Já ty běžné operace znám (používam ACDSee9) To jsou křivky , barvy a ostatní operace které se běžně obejdou bez vrstev , ale právě pokud se mě nedostane toho polopatického výkladu práce ve vrstvách - nejlépe názorným příkladem tak se nemůžu dostat dál :D prostě hlava již to nebere jako dřív ;) Mám Adobe Photoshop 7.0 CE ;) tak budu zase prubovat a snad se to najednou v kebuli sepne a bude to OK . penzista
Uživatelský avatar
Avionik
 
Příspěvky: 2907
Registrován: 10 zář 2011 19:08
Bydliště: Olomouc

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 22 črc 2012 14:34

Avionik píše: Mám Adobe Photoshop 7.0 CE ;) tak budu zase prubovat a snad se to najednou v kebuli sepne a bude to OK . penzista

No vidíš, škoda, že nejsi blíž! Mohli bychom se na to mrnout společně! :-)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Leica M9

Příspěvekod MirekE » 22 črc 2012 17:17

Pokud se tyce Photoshopu, v oblibe mam knizky od M. Eveninga (photoshop z praktickeho pohledu fotografa a problemu, ktere potrebuje vyresit), J. Schewe (tisk, doostrovani), B. Frasera (doostrovani a color management), eventuelne K. Eismann (retusovani, maskovani apod.) a za zminku stoji i D. Margulis, ktery napsal knizky o barevnych upravach s pomoci Lab.

Jenze vetsinu veci, co k editaci fotografii potrebuju zvladaji programy jako je Lightroom, ktere funguji tak, ze ty osvedcene postupy provadi samy a navic na rozdil od mnohych nezkusenych amateru spravne. S tim, jak se Lightroom vyviji, je ma potreba pouzivat Photoshop na fotograficke zalezitosti temer nulova. Jedine, co me porad vazneji vrta v hlave, je doostrovani pro web. Nekolik malo fotografu dokaze zmensit a doostrit fotky tak, ze zachovavaji nektere podstatne charakteristiky nekterych zajimavych objektivu lip, nez kdyz se udela bezne zmenseni a doostreni. Tohle Lightroom a podobne aplikace zatim nezvladaji. Zpatky k pointe - clovek si muze budto precist metr knih a travit vecery ucenim se Photoshopu, nebo stravit zlomek casu u Lightroomu a pokryt tak 95% svych potreb.
Uživatelský avatar
MirekE
 
Příspěvky: 775
Registrován: 05 črc 2012 16:18

Re: Leica M9

Příspěvekod josef38 » 22 črc 2012 19:01

>>>>Nekolik malo fotografu dokaze zmensit a doostrit fotky tak, ze zachovavaji
>>>>nektere podstatne charakteristiky nekterych zajimavych objektivu lip,
>>>>nez kdyz se udela bezne zmenseni a doostreni.

Už se tady, nebo na jiném vláknu ( nevím přesně ) přetřásala otázka, jak fotografie zmenšovat. Jestli postupně a po každém zmenšení nepatrně doostřit, nebo zmenšit rovnou na požadovanou velikost. Myslím, že se tenkrát nedospělo k žádnému výsledku. Žádný z obou postupů nebyl prokazatelně leší. Jaký na toto máš názor ty? Nebo co tomu říkají chytré knížky? Díky za odpověď! j.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

PředchozíDalší

Zpět na Leicou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků