DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod ODSakEda » 05 led 2019 11:05

Tak jsem zastavil kus videjka (8bit samozřejmě) a přepnul obrazový výstup z 10bit na 8 bit a rozdíl není skoro poznat, vidět, ale zcela nulový není! Barevný šum se v obraze videa při 8bit výstupu o chlup zhoršil :(

Screenshot nemá smysl dávat při porovnání výstupu(!!!) obrazu. To je jako by jsme porovnávali zkreslení audioreproduktoru a já vám poslal ten zdroj zvuku (hudbu, tóny) co do něj pouštím... a ne oprvadu výstup - zvuk z něj!

Dojem z výstupu (každého Vašeho jiného HW - obrazovky - defacto videoreproduktoru) je nepřenositelný! Leda bych to ofotil, ale... Interference pixelů fotoaparátu a mřížky pixelů obrazovky mezi sebou interferují podobně u takového umělého světlainterferují i vlnové délky a zkreslení dojmu diváka je tak velmi nepřesné kor když Vám zde mohu vystavit jen komprimát JPG a tedy v limitujících 8-mi bitech... :(

Takže stando, rozdíl není 0 ale 0,0nic ;)
Ale někdo na jiné obrazovce (kor na TV, které s obrazem dělaj "zázraky"... vs kvalitním PC monitoru) a jinak nastavené jiné grafice a jiné nahrávce z TV vysílání (z DVB-T2 je obraz i zvuk o poznání horší než z DVB-S2 a moje záznamy jsou ze satelitního vysílání ve streemu (.TS) H.264 AVC 8bit 4:2:0, ale z netu po další nějaké silné komprimaci někým, je tento teoretický údaj k ničemu..., to jistě uvidí bez rozdílu :(

Vlastně ne, na TV to bude vypadat díky "kurvítkům" "lépe" ;) :lol: Jako omalovánky s 256 barvami a supr automatickým kontrastem a jen černými siluetami :? ...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod ODSakEda » 05 led 2019 11:16

monikash píše:Já teda růžové medvědy nevidím, maximálně tak růžové létající slony. :lol:
Dva snímky pracoviště večer.

Pěkné noční a přijatelný šum i na ISO2000 (n)

Já vidím narůžovělou i jnak bílou plochu ve Windows (mezi soubory, nebo i ve Worldu a Exelu) na každém druhém monitoru Samsung v kancelářích firem a úřadů, tím víc je to doočí bijící, máli vedle i IPS panel nebo alespoň notebook s naopak TN panelem naopak se studeným podáním bílé, zejména víc z boku je ten růžovej děs vidět :shock: :( (A sejdeli se více diváků u TV, sedí někteří a koukaj i dosti zboku, to bych asi nerozdejchal sedět tak já na návštěvě)

Sleduj to chvíli poočkua budeš možná hodně překvapená, když se na to zaměříš. Já to doma naštěstí (díky obezřetnosti a dlouhého podezíravého obšlapování kolem HW, než jej koupím ;) ) nemám, mě do domu VA panel nesmí! :evil: Už se sice zlepšili, ale... Kámoš kvůli jen tomu prodal 60" TV Samsung...

Ty růžový mraky a narůžovělý medvědy (růžoví sloni v podádce pak byli spíše fialoví...) jsem viděl v elektrách často hlavně u "3D"... prezentace na Camcunkách ale i Sony a Panácích - kdysi moje srdeční záležitost (měl jsem dlouho drahý - 10 vejplat po r 89. ..., 72cm Panasonic Quintrix (n) a mám dodnes AA Class audiozesilovač od něj (n) i playery a j.) :( Ani teplý obraz v Česku vyráběných LCD TV Hansens , nebo jak se to přesně jmenuje, ač za supr cenu i velké TV, mě nenadchly :?
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod ODSakEda » 05 led 2019 11:25

Stane, proč tedy někteří výrobci u některých TV vyrábí, nebo alespoň tedy deklarují, že má 10bit IN (často jen jeden ze všech HDMI, asi podobně jako Scart nebyl každý plnobarevný, tuším RGB-S nebo jak se to nazývalo?) a někdy i že jde o 10bit i panel (ty veledrahé nad 50.000,-kč...) nebo alespoň 10bit FRC? K čemu je to pak dobré u TV a TV vysílání???
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » 05 led 2019 11:51

Z toho důvodu mi nesmí žádná LCD TV domů, je to komerce, žádná televize není v kategorii "Profi".
Ještě jsem neviděl u lidí, co jim nastavuji televize nové, aby použitelně zobrazila některá zkušební záznamy z kamery.
Vždycky je to překontrastěný paskvil s vypálenými světly.
Jediné řešení je lepší velkoformátový monitor s 10bit zobrazením a připojit přijímač DVB-T2 a DVB-S2.
I za cenu, že to nebude Eizo, ale například Dell, nebo podobné.
Že bych si před to naspal ještě "Pr" jako napsal František Čech před klávesu "Del" :D
Nestačí 10bit IN, ale hlavně aby ten displej byl 10 bit skutečně.

SCART byl plně obsazený alespoň jeden a záleželo, jaký byl druhý konec, jestli taky plně obsazený, tak tam bylo RGB,
S-Video a CVBS.
CVBS čili složený obraz jasová i barvonosná složka společně, mělo to přeslechy barev do strany, asi 3,5MHz šířka pásma.
S-Video má oddělenou jasovou Y a barevnou složku C a má 5,5MHz
a RGB má 6,5 MHz a je to složkový signál, oddělené barvy.
Ještě bylo YUV v analogu a Y Cb Cr a Y Pb Pr v digitálu a to je komponentní, kde se dopočítává zelená a Y Pb Pr je i HD.
Rozdíl mezi Cb Cr a Pb Pr je, že jedno je do plusu, myslím Pb Pr a druhé okolo nuly na obě strany.
Na televizi potom záměna udělala čb obraz a nebo rozpadlý v druhé kombinaci.
Naposledy upravil Stanley 900 dne 05 led 2019 12:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod ODSakEda » 05 led 2019 12:21

No i pro ten zejména šílenej kontrast se slitou černou, mám proto TV (SHARP Aquos) co má v menu i pokročilé vlastní nastavení a řízenej nejen jas a kontrast, ale nezávisle i podsvícení a vše i dynamicky a taky volbu saturace nejen RGB kanálů nejen centrální, ale i pro pododstíny a různě pro: nejjasnější odstíny, střední a tmavé nezávisle, volbu odstínu pleti víc do červené nebo do zelené a hlavně, jako PC monitory, volbu Korekce Gama a tu mám nastavenu na počítačovou úroveň typicky +2.2 8-)

Tovární nastavení je překontrastnělej přebarvenej poměrančovej nebo fialovej hnus :evil: Mnohé již kamery dříve přesaturovávaly zejména červenou... (černou mám i večer černá, má to UV světlem polarizované podsvětlení, supr na dokument o vesmíru večer 8-) a na horory :D Je jen 8-mi bitová ale :( Na video dobrý 8-) Velkej 10bit monitor je nejlepší řešení - ten mám hlavně na fotky 8-) A občas i na video, ale z HDD a přes PC grafiku a né přímo z vysílání protože!:

Problém ale je, že u TV vysílání AV technika zase nemá DP rozhraní :( Monitor má sice HDMI 2.0 , ale je UHD a tak se zatím nevysílá běžně a FullHD kvůli interpolaci není tak ostrí jako na FullHD obrazovce.

Navíc problém s prokladem :evil: TV si s deinterlací a s přepočtem z 50i do minimálně 50p, poradí mnohem lépe a pohyb je pak plynulý! 8-)

Další zádrhel - monitory nepodporují 50Hz!!! :shock: Umí jen 60p/60Hz a méně v dělitelné frekvenci celým číslem (30p) a i když se jim dá grafikou vnutit 50p/50Hz, některé(!) to v lepším případě akceptují a nejdou do černé obrazvky..., ale natívně stejnak tikaj stále na 60Hz :( Obraz nějak... přepočtou. Pohyb v obraze není zcela košér plynulý :(

A u videa je nedůležitější plynulost pohybu, pak alespoň dobrá ostrost a až pak barvy :? Oko se dá pohybem zaměstnat (ošálit?) tak, že většina lidí nestačí postřehnout šizení jemného barevného vystínování ;)

Dík za upřesnění vlastností a názvosloví u teho lepšího SCAR-tu :D (já už to vypustil z mé hlavy - už jsem měl plný hlavový HDD :lol: )
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod johni » 05 led 2019 18:11

No, já PC ani monitor nemám, jen NTB a tablet, ale tam na dokumenty nekoukám. Na to mám tv LG OLED55B6J, viděl jsem sice na YT video, jak
jí zkalibrovat, že sondou ukazovala úplnou rovinu, ale to jsem nedělal. Zatím jsem s ní spokojený. (n)
johni
 
Příspěvky: 1056
Registrován: 21 kvě 2012 18:25

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Luisifer » 05 led 2019 19:08

Tak jeden trochu širší, jestli se někomu vleze třeba:
Obrázek
Uživatelský avatar
Luisifer
 
Příspěvky: 3735
Registrován: 05 pro 2011 21:15

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » 05 led 2019 19:21

Pěkný (n)

Já spíše místo televize něco takového:
https://www.alza.cz/43-philips-436m6vbp ... 496159.htm
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod ODSakEda » 05 led 2019 19:59

Stanley 900 píše:..... Já spíše místo televize něco takového: https://www.alza.cz/43-philips-436m6vbp ... 496159.htm

Dobré i když já VA panel nemám rád. :( Jasně, jsou to jen moje předsudky, nemůžu soudit obecně když jsem obraz tohoto ani neviděl.

Zatím ale vidím jeden zádrhel u použití jako lepší telka (monitor "krmený" třeba satelitem nebo tzv. setopboxem - prostě přijímačem pro pozemní digitální příjem, kde bejvá slabé místo v HDMI 1.4 :? ) - FullHD TV vysílání na tomto již UHD bude po nutném přepočtu méně ostré než původní pixel zdroje obrazu na pixel obrazovky 1:1 na fullHD obrazovce :-( (osobní zkušenost, krom již zmíněné nedobré deinterlace kterou externí přijímače neumí tak bravurně jako TV, i když maj režim i 1080p a navíc problém s 60Hz monitoru...)

A později, co se perspektivity "investice" (je to spíše jen utrácení, spotřeba, nikoliv investice, jak s oblibou utrácení nazývaj vlády...) týče - pro 4k vysílání je pak 43" velmi malé z pohodlí gauče (cca 3m) :-( Na využití detailů 4k by ze 3m z gauče bylo třeba úhlopříčku min. 3m! ;-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » 05 led 2019 20:07

4k vysílání se tady nemusíme obávat. Tady je problém zvládnou podělaný HD a to ještě spousta televizí to vysílá z SD.
Přepočet je mi lhostejný, to stejně nikdo z odpovídající vzdálenosti nepozná a UHD je 2x2 HD, takže to sedí na pixel.
Jinak UHD stejně není 4k, je to šidítko, pravé 4k cinema má například Kamera BlackMagic a to je jinačí level, než nějaké DVB T S C :-)

https://pctuning.tyden.cz/index.php?opt ... &Itemid=68

versus

https://pctuning.tyden.cz/index.php?opt ... &Itemid=68

chlapec sice má zmatek například v 4:2:0 že je 10bit, což není, ale jinak se snažil :-)

Jinak Eizo má S-PVA a obraz je perfektní i po 12ti letech a 20 592 hodinách, což u tv nehrozí.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod josef38 » 06 led 2019 09:14

A dílo zkázy dokonáno jest. :D :D
Sice ještě není připravené k fotografování, neb mi ještě schází dobrousit matnici. Dostal jsem ale cenné rady, jak na to, tak snad se dílo podaří. První pokusy dopadly slibně.
Je to bedýnka jednoúčelová, jen pro tento TESSAR 135 mm, usazený v ostřícím kroužku, pro kazety FIDELITY - ELITE 4 x 5 inch a 9 x 12 cm. Expozice pomocí "kloboučku", ostatně známá mnoha velkoformátníkům. ;)
Přílohy
BEDNAFLEX.jpg
BEDNAFLEX.jpg (1.4 MiB) Zobrazeno 2352 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 90 mm
Čas expozice: 2 sec.
Clona: F/19
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: LEICA M (Typ 240)
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -85/256 EV
Metering mode: Multi-Spot
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Luisifer » 06 led 2019 09:34

Vypadá jak blok masivu. (n)
To ses nadlabal. :) Vnitřek doufám vyčerněný řádně.

(Zrovna se těším jak vydají Black 3.0, to bude černěníčko)
Uživatelský avatar
Luisifer
 
Příspěvky: 3735
Registrován: 05 pro 2011 21:15

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod josef38 » 06 led 2019 09:43

Luisifer píše:Vypadá jak blok masivu. (n)
To ses nadlabal. :)

Luďku, také mě to potom napadlo. :lol:
Je vyroben z překližky 10 mm. Nesehnal jsem jinou dýhu, snad časem trochu ztmavne.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » 06 led 2019 09:45

Josefe, blahopřeji (n) Vypadá perfektně. Dáš to do laku? :-)
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod ODSakEda » 06 led 2019 09:54

Luisifer píše:..... Vnitřek doufám vyčerněný řádně. ....

A pokud mozno hodne matnou! I objektivy maj roury cerne a ty, u nichz podcenili lesk, ac cerne barvy, maj stale odlesky od sten roury :-(
Existuje vuc jeste barva tzv. tabulovka? Nebo je dobry Blakryl mat. Nebo je neco co taky dobre kryje a je matnejsi? Nebo vykepit cernym semišem od tebo se uz zbytkove svetlo neodrazi vybec ;-)
Naposledy upravil ODSakEda dne 06 led 2019 10:20, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod josef38 » 06 led 2019 10:06

Stanley 900 píše:Dáš to do laku? :-)

Do laku určitě ne!! Kvůli tomu jsem přece nesháněl dýhu.Vypadá to sice, jako špalek na podložení kol auta, ale to je účel. :D
A to černění uvnitř je Edo pro podobné výrobky přece samozřejmostí. :D
______________________________________________
Doplnění:
Standu, uvědomuji si, že jsem nepřesně pochopil Tvou poznámku o laku. Takže promiň!
Bedýnka pochopitelně nalakována je a to bezbarvým lakem na nábytek, matným.
Holou dýhu bych nenechal, tam to znečištění by bylo veliké.
Naposledy upravil josef38 dne 06 led 2019 14:42, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod ODSakEda » 06 led 2019 10:22

Jo drevo se mi moc libi. Jen nalakovat matnym lakem 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod monikash » 06 led 2019 10:33

Josefe, a máš k tomu takovou tu černou plachetku?

Jak jste tu řešili kvalitu obrazu, nedívali jste se na ČT2 na Herkulesa Pojarota? Nevím jak to jelo vám, ale já to měla v kvalitě ISO 1600-6400, až z toho šumu bolely oči, dokonce jsem u některých dílů kvůli tomu usnula.
Uživatelský avatar
monikash
 
Příspěvky: 5457
Registrován: 06 pro 2011 19:21

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod Stanley 900 » 06 led 2019 11:07

Bezbarvým lakem jenom pro omyvatelný povrch. Dřevo se hned špiní, stačí se něčím dotknout.
Když jsem dělal kytary, tak se to muselo pořád přebrušovat, bylo na tom všechno znát před lakem.
Tenkrát byl myslím Lignol, v osmdesátých letech.
Uživatelský avatar
Stanley 900
 
Příspěvky: 8057
Registrován: 22 čer 2012 12:49

Re: DOBRÁ NÁLADA Č. 5

Příspěvekod josef38 » 06 led 2019 11:16

monikash píše:Josefe, a máš k tomu takovou tu černou plachetku?

Moniko mám. Říká se jí slangově "jeptiška".
Stanley 900 píše:Bezbarvým lakem jenom pro omyvatelný povrch. Dřevo se hned špiní, stačí se něčím dotknout.

Stando rozumím Ti. Ale patina způsobená osaháním tomu zas tak moc vadit nebude. Pochopitelně se nesmím před fotografováním hrabat v motoru auta. Ale nalakovaný to už mám.
ODSakEda píše:Jo drevo se mi moc libi. Jen nalakovat matnym lakem 8-)

Jasně že matným. Také se tak stalo.
Naposledy upravil josef38 dne 06 led 2019 11:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14828
Registrován: 22 pro 2011 08:37

PředchozíDalší

Zpět na Kodakem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků