Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Moderátor: Pete2

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ladysk » 24 lis 2016 06:28

netuším, jaké byly podmínky při focení Buchlova, ale připadá mi to co do kresby a detailů jako pohlednice Moskvy, které jsem tam v pětasedmdesátým kupoval... :(
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod josef38 » 24 lis 2016 07:26

ladysk :
Zajímavé přirovnání! (n)
Nehledal bych v tom ale nic jiného, než to, že je snímek značně podexponovaný a barevně trochu "neobvyklý". Jak se k tomu autor dopracoval, to mi je záhadou. Nepředpokládám, že by byla chyba v automatice expozice u tak dokonalého fotografického přístroje. Spíše se podivuji tomu, že to autor nevidí a snaží se věc omlouvat vším možným i nemožným.
Hezký den! J. :D

P.S.
S největší pravděpodobností bych hledal chybu tady:
download/file.php?id=94910

Korekce expozice o -07 EV je u tohoto snímku trochu moc. I tak to ale šlo napravit při editaci snímku, na to asi autor neměl už čas.
Takže nic ve zlém Edo, jen že jsi se sám podivoval nad tmavostí Tvého snímku. A ten web, jak píšeš, je v tom zcela nevinně! Kdyby ses sám nepodivoval, asi bych osobně ani nezareagoval.

Viz:
"Hrad Buchlov od obce Boršice (5,3km vzduchem), vpravo kaple sv. Barbory:
(nevím proč, ale po zmenšení a z tohodle webu to mám vše mírně tmavší než velkej originál v ACDSee přes celou obrazovku"
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod **lasta » 24 lis 2016 08:44

josef38 píše:ladysk :
Zajímavé přirovnání! (n)
Nehledal bych v tom ale nic jiného, než to, že je snímek značně podexponovaný a barevně trochu "neobvyklý". Jak se k tomu autor dopracoval, to mi je záhadou. Nepředpokládám, že by byla chyba v automatice expozice u tak dokonalého fotografického přístroje. Spíše se podivuji tomu, že to autor nevidí a snaží se věc omlouvat vším možným i nemožným.
Hezký den! J. :D

P.S.
S největší pravděpodobností bych hledal chybu tady:
download/file.php?id=94910

Korekce expozice o -07 EV je u tohoto snímku trochu moc. I tak to ale šlo napravit při editaci snímku, na to asi autor neměl už čas.
Takže nic ve zlém Edo, jen že jsi se sám podivoval nad tmavostí Tvého snímku. A ten web, jak píšeš, je v tom zcela nevinně! Kdyby ses sám nepodivoval, asi bych osobně ani nezareagoval.

Viz:
"Hrad Buchlov od obce Boršice (5,3km vzduchem), vpravo kaple sv. Barbory:
(nevím proč, ale po zmenšení a z tohodle webu to mám vše mírně tmavší než velkej originál v ACDSee přes celou obrazovku"


?

P.S.
?
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ODSakEda » 24 lis 2016 17:49

ladysk píše:netuším, jaké byly podmínky při focení Buchlova, ale připadá mi to co do kresby a detailů jako pohlednice Moskvy, které jsem tam v pětasedmdesátým kupoval... :(

Nevím, o čem píšeš neb pohlednice Moskvy :lol: ... jsem neviděl ;)
Naposledy upravil ODSakEda dne 24 lis 2016 17:59, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ODSakEda » 24 lis 2016 17:58

josef38 píše:ladysk : Nehledal bych v tom ale nic jiného, než to, že je snímek značně podexponovaný a barevně trochu "neobvyklý". Jak se k tomu autor dopracoval, to mi je záhadou. Nepředpokládám, že by byla chyba v automatice expozice u tak dokonalého fotografického přístroje. Spíše se podivuji tomu, že to autor nevidí a snaží se věc omlouvat vším možným i nemožným.

Korekce expozice o -07 EV je u tohoto snímku trochu moc. I tak to ale šlo napravit při editaci snímku, na to asi autor neměl už čas. [/i]


1. nesnažím se omlouvat :shock: ..., ale přijít věci na kloub! 8-)
2. -0,7 má i 50mm a je O.K. 8-)

Prostě světla ubívá s 2. nocninou se vzdáleností i s menší plochou - což je tento malinkatý výřez (zoom není nic jiného ;) ) a z dálky, ale i následně při reprodukci na velkém monitoru víc září a ostřeji originál přes celou obrazovku (větší plocha zářících pixelů) než zmenšenina logicky bez detailů, že Lasto , a kdy tato menší plocha a oslnující bílé okolí webprohlížeče působí že je ještě tmavší než ten origoš přes celou obrazovku bez bílého oslnujícího rámečku, zejména večer, kdy kontrast je relativní!, pánové ;)

Nešlo o to že bych nemě čas :lol: ..., ale že z RAW vyvolávám né dle histogramu..., ale subjektivně dle svého pocitu a expozici jsem přidával trochu a dojem tmavosti to na mě nedělalo něž jsem to zmenšené viděl zde! :-(

No nic, opět nikdo nepochopil :(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod josef38 » 24 lis 2016 18:09

ODSakEda píše:1. nesnažím se omlouvat :shock: ..., ale přijít věci na kloub! 8-)
2. -0,7 má i 50mm a je O.K. 8-)

Prostě světla ubívá s 2. nocninou se vzdáleností i s menší plochou - což je tento malinkatý výřez (zoom není nic jiného ;) ) a z dálky, ale i následně při reprodukci na velkém monitoru víc září a ostřeji originál přes celou obrazovku (větší plocha zářících pixelů) než zmenšenina logicky bez detailů, že Lasto , a kdy tato menší plocha a oslnující bílé okolí webprohlížeče působí že je ještě tmavší než ten origoš přes celou obrazovku bez bílého oslnujícího rámečku, zejména večer, kdy kontrast je relativní!, pánové ;)

Nešlo o to že bych nemě čas :lol: ..., ale že z RAW vyvolávám né dle histogramu..., ale subjektivně dle svého pocitu a expozici jsem přidával trochu a dojem tmavosti to na mě nedělalo něž jsem to zmenšené viděl zde! :-(

No nic, opět nikdo nepochopil :(

No vidíš, vždyť já věděl že tomu příjdeš na kloub, proč to je tak! Tak ať se dál daří, alespoň jako doposud! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ODSakEda » 24 lis 2016 19:31

Nejsem si tím zcela jist :( Tak něco i z cest (z jedoucího auta...) z této Sigmy, ale řeknu vám udržet delší ohnisko je tedy spíše o náhodě... Nicméně paradoxně díky váze a s SLT Sony, nacvakám vždy víc cvaků a vono jich min 50% vynde 8-) (nato že je čas cvakat spíše jen brzy ráno nebo navečer...):
(2x rozhledna Rýdův kopec, 3x Štipoklasy)
Přílohy
_DSC9094e.JPG
_DSC9094e.JPG (699.11 KiB) Zobrazeno 13092 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 120 mm
Čas expozice: 1/1600 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
_DSC9090.JPG
_DSC9090.JPG (708.58 KiB) Zobrazeno 13092 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/1600 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -7/10 EV
Metering mode: Pattern
_DSC9070e.JPG
_DSC9070e.JPG (815.83 KiB) Zobrazeno 13092 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/3200 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
_DSC9073.JPG
_DSC9073.JPG (734.66 KiB) Zobrazeno 13092 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/2000 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
_DSC9069e.jpg
_DSC9069e.jpg (747.9 KiB) Zobrazeno 13092 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/2500 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 400
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: SLT-A77V
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: -3/10 EV
Metering mode: Pattern
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod josef38 » 24 lis 2016 23:30

ODSakEda píše:Nejsem si tím zcela jist.......

Nooo, hlavně že máš z toho sám radost!
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ladysk » 25 lis 2016 06:22

Eda: vyzkoušel jsem iks verzí fotošopů a jiných editorů, pro moji potřebu jsem však jako velmi jednoduchý a pro mě potřebnými funkcemi disponující zvolil též soft ACDSEE. Mám ho zmáklý dlouhodobě, ovšem jen to, co potřebuji, takže se klidně nad mou radou usměj, jsou-li ti nabízené praktiky již vlastní...leč na fotkách to nevypadá...
Koukám, že rád pereš do snímků mínusové korekce, vidím i -1, to někdy není špatné, někdy ovšem ano. Je dobré to kombinovat i s korekcemi kladnými, popř při stějně zaostřeném objektu ošálit měření resp. výsledek vychýlením objektivu nahoru popř. dolů a potom s namáčknutím vrátit, u některých snímků to nejde, tady u těch tvých několika posledních však jistě ano.
Teď k tomu softu ... zkus místo celoplošných úprav použít třeba Dodge and burn v Exposure / lighting a také Detail brush v Detail... otevře ti to úplně nové možnosti, tvé fotky nebudou celé víc ostré, celé víc tmavé / světlé ap... na pohled ukrutný rozdíl, neměníš celou expozici ...
Pokud výše uvedené funkce používáš, jen použití krapet dolaď, mnoho zdaru ...
Další věc mimo diskutované téma je schopnost kreslení Bigmy na delších ohniscích - její cena vůči stejně starým profi sklům napovídá ... jestli pro svou radost z pěknějších fotek není lepší nějaká levná moderna /150 - 600mm např./, nevím, neznám ...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod **lasta » 25 lis 2016 06:52

Ladysk
(n)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod +++++ » 25 lis 2016 07:32

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil +++++ dne 25 lis 2016 08:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
+++++
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17 kvě 2014 20:24

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ODSakEda » 25 lis 2016 07:43

dik za rady ale ACDSee pouzivam nejcasteji i jako editor nebo pro davkove prejmenovani ci resize a pod. jiz cca 20 let 8-)

Prave proto chodim casto do minusu s expozici neb svetle objekty smerem proti tmavemu pozadi by se presvetlily a prepalu by bylo jako maku a nebe plechove... A naopak - proti nebi davam do plusu, aby nevznikly jen siluety i kdyz nekdy to chci.

Avsak cvaky z jedoucuho auta jsou echt momentky a relativne vzhledem k tomu fofru i na blizko (posledni fotky praveze) se spise divim ze to stiham ja i elektronika nejen ostrit ale i exponovat slusne, neb zlomek sekundy pred cvakem se miha kolem strom se stinem nebo huste rosti a pod. Rozhledna je navic zabirana pres predni sklo plne jenych dratku vyhrivani navic pod velkym uhlem(!) takze se divim ze to je vubec koukatelny.

Uvazovam jsem zprvu i o Tamronu 160-600 ale to uz je prilis dlouhy a malo siroky na vejlety (mam jeste Tamron 200-400 a tak vim o cem pisi) a musel bych tahat jeste 2. sklo idealne i s telem a pak celkem 7kg +stativ a svacina a piti, to uz bych tahat ani nechtel, navic se bazarove nevyskytuje a uz do toho nechci vrazet az tolik...Nezivi me to.

Apropo tobe se zda ten hrad na 500mm na zde vystavene zmensenine(!) neostry (stromy dole jsou v olaru a o dost blize a pri velkem ohnisku je velmi mala HO!) nebo uplne bez vyrazne kresby - na fotku na 750mm/FF , z ruky , za nizkeho zluteho slunicka pres tak velkou vrstvu atmosfery (5+km!) ??? S jakym nejdelsim ohniskem mas osobni zkusenost (myslim daleke objekty venku).

Majitele FF snimacu upozornuji, ze by ze stejneho mjsta docilili stejneho optickeho vyrezu (zvetseni, ohnisko) pri pouziti skla o 750mm!!! (muj Sony APS-C ma crop 1,5). Mate s tim (skli nad 500mm) jeste nekdo take osobni(!) zkusenost?

Doplneno: to, ze se expozice necha automatikou spocitat na jine misto, jiny objek a zamcenou (podrzenim AEL tlacitka) ji prenesu jinam, stejne tak s ostrosti zamikanou namacknutim spouste, samoze delam od nepameti od meho prvniho digi mejdla ;-) (asi od r. 98) kdy ani moc manualni fce nebyly :-( Samoze jeli cas na nastavovani, vse nastavuji manualne vcetne casu, nahledu clony a kontroly HO :-) To se netyka momentek ktere u me prevladaji a vakam na rezim A s manualnim nastavenim clony a ISO a jen korekci expozice pouze dle mych subjektivnich pocitu. i kdyz mam zivy histogram v a77 ;-)
Naposledy upravil ODSakEda dne 25 lis 2016 20:07, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod josef38 » 25 lis 2016 08:05

+++++ píše:Neverim svym ocim Josefe,vam uz se zase diskutovane fotografie libi.

No moment křížku, nic takového jsem přece nenapsal, je třeba číst pozorněji.
Eda zdůvodnil, proč, nebo spíše jak k tomuto obrázku došlo a zřejmě to k jeho uspokojení stačí. Dál o tom už osobně nechci diskutovat a ani obsáhlé zdůvodňování proč, a nač, číst.
Jestli jemu se obrázek líbí, pak pro jeho radost z tohoto snímku je vše OK.
Je to dost zkušený fotograf, aby si měl umět s podexponovaným obrázkem poradit. A to v jakémkoliv programu.

Hezký den přeji všem! J.

P.S.
Návod od "ladysk" se mi líbí, ale podle reakce Edy se zdá, že asi nepadne na úrodnou půdu. Škoda! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod **lasta » 25 lis 2016 09:50

josef38 píše:
+++++ píše:Neverim svym ocim Josefe,vam uz se zase diskutovane fotografie libi.

No moment křížku, nic takového jsem přece nenapsal, je třeba číst pozorněji.
Eda zdůvodnil, proč, nebo spíše jak k tomuto obrázku došlo a zřejmě to k jeho uspokojení stačí. Dál o tom už osobně nechci diskutovat a ani obsáhlé zdůvodňování proč, a nač, číst.
Jestli jemu se obrázek líbí, pak pro jeho radost z tohoto snímku je vše OK.
Je to dost zkušený fotograf, aby si měl umět s podexponovaným obrázkem poradit. A to v jakémkoliv programu.

Hezký den přeji všem! J.

P.S.
Návod od "ladysk" se mi líbí, ale podle reakce Edy se zdá, že asi nepadne na úrodnou půdu. Škoda! (n)


?

od +++++ » dnes, 07:32

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil +++++ dne 25 lis 2016 08:35, celkově upraveno 1



?
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ODSakEda » 26 lis 2016 20:19

josef38 píše:
+++++ píše:Neverim svym ocim Josefe,vam uz se zase diskutovane fotografie libi.

No moment křížku, nic takového jsem přece nenapsal, je třeba číst pozorněji.
Eda zdůvodnil, proč, nebo spíše jak k tomuto obrázku došlo a zřejmě to k jeho uspokojení stačí. Dál o tom už osobně nechci diskutovat a ani obsáhlé zdůvodňování proč, a nač, číst.
Jestli jemu se obrázek líbí, pak pro jeho radost z tohoto snímku je vše OK.
Je to dost zkušený fotograf, aby si měl umět s podexponovaným obrázkem poradit. A to v jakémkoliv programu.

Hezký den přeji všem! J.

P.S.
Návod od "ladysk" se mi líbí, ale podle reakce Edy se zdá, že asi nepadne na úrodnou půdu. Škoda! (n)

No, přesně tak, JPG upravuji v ACDSee, jak jsem již uvedl, což je od pradávna víc než jen prohlížeč 8-) , hlavně i pro dávkové úpravym - což byl kdysi velký problém naprogramovat i ve Photoshopu... (a nač chodit s kanónem na zajíce..., to leda a raději pořádným s Canonem, nebo "Bigmou" :lol: na zajíce) a na RAW používám dostačující originální SW od SONY (Image Data Convereter) k fotoaparátu 8-)
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ladysk » 27 lis 2016 06:08

Eda: ACDSEE je docela mocný nástroj / jiného formátu než PS - samozřejmě /, který jak jsem napsal je dost jednoduchý a dost na druhou stranu umí, neváhej, a jak to říct abych neurazil, ničeho se neboj a při troše " pokory " schválně vyzkoušej, určitě nebudeš litovat ... platí jak pro RAW tak i JPG, když už ho máš a používáš, proč ty funkce - pro lokální úpravy např. - nevyužívat ...
... je to slovo do pranice, ale poslední dobou přecházím stále víc na focení do jpg rovnou /se všemi jak maloformáty tak i s D810 /...
ladysk
 
Příspěvky: 430
Registrován: 26 zář 2014 11:09
Bydliště: Hradec Králové

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ODSakEda » 27 lis 2016 09:24

ladysk píše:Eda: ACDSEE je docela mocný nástroj / jiného formátu než PS - samozřejmě /, který jak jsem napsal je dost jednoduchý a dost na druhou stranu umí, neváhej, a jak to říct abych neurazil, ničeho se neboj a při troše " pokory " schválně vyzkoušej, určitě nebudeš litovat ... platí jak pro RAW tak i JPG, když už ho máš a používáš, proč ty funkce - pro lokální úpravy např. - nevyužívat ...
... je to slovo do pranice, ale poslední dobou přecházím stále víc na focení do jpg rovnou /se všemi jak maloformáty tak i s D810 /...

Ale jooo, proč bys urážel???, já su splachovací 8-) , já jen nerad konstrukce a upravuji jen na čem záleží a jen minimálně a mírně, aby to nebylo nerealistické a jak např. HDR omalovánky nebo přeostřování pro zmenšeniny na web od některých, co chtějí upoutat pozornost za každou cenu...

Já HDR využívám jen při velkých kontrastech jako ochranu proti přepalům a nebo neprokreslení stínů, né silněji... a DR používám permanentně pro JPG z foťáku. A co se ostrosti týče - mám raději měkčí podaní , ale s ohledem na drobnost detailů a né tak kostrbaté... U portrétů nemluvě! To majitelé snímačů pod 20Mpx a monitorem jen FullHD nepochopí :-( , že to doma na lepší technice (24Mpx AdobeRGB a IPS UHD 10bit) vidím skoro jak realitu i tím zvětšením samotnou velikostní obrazovky (42"!) a vykreslením přesto hodně detailů dík jemnému rastru dospleje 8-) - jakožto nejužšího hrdla reprodukce obrazu :(

Taky většinou(!) používámJPG generovaný fotoaparátem, neb je docela vyladěný od šikovnejch Japončíků a obsahuje všemožné korekce známých skel i kácení svislic údajně díky vlivu gyroscopického senzoru i na výpočet do JPG 8-) a RAW mám souběžně jen když to moc neodhadnu nebo momentka nevynde dobře. Ale já to na velkém /42") jasném monitoru (má až 500cDl což je z blízka a pro fotky moc, ale mám jas i púodsvětlení velmi snížené a to dle testovacích obrazců na jamné stupně bílé i hluboké černé tak aby se neslévaly) a již při pořizování teho 500mm záběru v terénu, jsem na OLED(!!!) hledáčku, ač jas také nastaven automaticky - dle světelných podmínek (aby večer neoslňoval a ve dne nebyl mdlej) , neviděl tak tmavě! Tak nevím, no :-/
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod **lasta » 27 lis 2016 10:10

Dvě strany plků kvůli jednomu cvaku.... :(


Je jasné, že fotografie bude "vypadat " jinak na Edově monitoru a jinak na mém telefonu.

A je to jen dokumentační cvak pro predstavu přiblížení objektu využitím rozsahu objektivu za světelných podmínek kdy se normálně nefotografuje .. ;)
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod ODSakEda » 27 lis 2016 11:44

**lasta píše:Dvě strany plků kvůli jednomu cvaku.... :(


Je jasné, že fotografie bude "vypadat " jinak na Edově monitoru a jinak na mém telefonu.

A je to jen dokumentační cvak pro predstavu přiblížení objektu využitím rozsahu objektivu za světelných podmínek kdy se normálně nefotografuje .. ;)

Proč neplkat??? :shock: na diskusi!, že? 8-)
Přesně tak 8-) - s tím cvakem (i rozdílným výstupem podle monitorů a nastavení) pořízeným spíše jen kvůli demonstraci max ohniska (500mm) a to za podzimních tak trochu podivných podmínek - s nízkým zlatavým sluneččním svitem, s modrým jasným nebem blíže, ale s tmavými mraky v pozadí, kdy světla ubejvá se čtvercem vzdálenosti a toto je 5km navíc přes silnou vrstvu atmosfér :-/ , kdy by se mělo více plkat 8-) ke kresbě ta takové extrémní ohnisko (750mm/FF(!!!) a vzdálenost (5km) přes tu šílenou vrstvu nejen vzduchu a prahu ale i hmizu!, než k expozici, to je ta pravdivější pravda 8-) Ale odsuzovat plkání obecně je bobost. "Pěknou" (na JM totiž venku zamračeno) Ne 8-)

Spíše mi zde stále chybí nějaká fotka od někoho jiného (já dávám průběžně) z osobních zkušeností s ohnisky alespoň nad 400mm/ApS-C (600mm/FF), jak jsem zde vyzval! Nikdo nic? :( Jen samí širokáči? :D
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Sigma 50-500mm f4-6,3 APO DG pro SONY A

Příspěvekod **lasta » 27 lis 2016 12:44

Celou záležitost jsi shrnul a vysvětlil jednou větou. Ty dvě strany byly zbytečné ...a matoucí.
Neřešili záležitost ale libido diskutujících.
Mohlo být probráno mnoho jiných užitečných skutečností .
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků