Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Moderátoři: MakB, TNČ moderátoři

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 13 úno 2018 10:19

MakB píše:Už je pozdě, udělal to na neděli odpoledne, to se moc nehodilo (y) , je to fiškus. Tak jsem byl za bukem a čekal jestli to sem napíše.

Vsjo budět i ryby i raky! (n) :D
Přílohy
Vernisáž_2.jpg
Vernisáž_2.jpg (1009.29 KiB) Zobrazeno 5454 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 24 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/5.6
ISO: 2000
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Ne
Model: LEICA M (Typ 240)
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
Naposledy upravil josef38 dne 13 úno 2018 10:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ruby52 » 13 úno 2018 10:37

...................
Máku, nevnucuj se, pozvánku jsi nedostal, byla to vernisáž uzavřená….:)

Pro neznalce :

Vernisáž je slavnostní otevření nějaké výstavy, které bývá zpravidla doplněno nějakým dalším uměleckým programem (kupř. hudebním či divadelním), na jehož počátku bývá pronesen krátký úvodní projev. Vernisáže mohou být jak zcela veřejné, tak i neveřejné resp. uzavřené. Uzavřené vernisáže se účastní pouze pozvaní návštěvníci.
Vladimír
Uživatelský avatar
ruby52
 
Příspěvky: 9681
Registrován: 05 pro 2011 23:14
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod MakB » 13 úno 2018 13:29

josef38 píše:
MakB píše:Už je pozdě, udělal to na neděli odpoledne, to se moc nehodilo (y) , je to fiškus. Tak jsem byl za bukem a čekal jestli to sem napíše.

Vsjo budět i ryby i raky! (n) :D


Prd bude :lol: :lol: :lol:, jako ta fotka (vše křivé, špatný postoj :P ), to máš za tu věžičku...


https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
MakB
 
Příspěvky: 2322
Registrován: 12 zář 2011 08:11

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod MakB » 13 úno 2018 14:00

Josefa jsem dnes pozlobil dost, tak nějaký sport...

Blbě se fotilo, jednou rukou házet kouli a druhou cvakat.
Přílohy
asi bude volejbalista.jpg
asi bude volejbalista.jpg (943.08 KiB) Zobrazeno 5428 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 39 mm
Čas expozice: 1/1250 sec.
Clona: F/4
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon EOS 7D Mark II
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
2.jpg
2.jpg (1.08 MiB) Zobrazeno 5428 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 39 mm
Čas expozice: 1/1600 sec.
Clona: F/4
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon EOS 7D Mark II
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
3.jpg
3.jpg (955.46 KiB) Zobrazeno 5428 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 39 mm
Čas expozice: 1/1600 sec.
Clona: F/4
ISO: 200
Whitebalance: Automaticky
Použití blesku: Flash did not fire, compulsory flash mode
Model: Canon EOS 7D Mark II
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Center-weighted average
MakB
 
Příspěvky: 2322
Registrován: 12 zář 2011 08:11

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod OVal » 13 úno 2018 14:43

Parádní sportovec, měl by jet na koulympiádu.. ;) . S dvorním fotografem ovšem, .. za nafocení (n) (n)
P.S.: Ty naše se jen válejí u kamen , nanejvýš si honí vocas..
Uživatelský avatar
OVal
 
Příspěvky: 2508
Registrován: 06 pro 2011 13:57

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 13 úno 2018 16:01

MakB píše:Prd bude :lol: :lol: :lol:, jako ta fotka (vše křivé, špatný postoj :P ), to máš za tu věžičku...

Bohouši, tak s věžičkou promiň! Neuvědomil jsem si, že už nejsem na FB, tam si vzájemně fotky připomínkujeme. Nebylo to pochopitelně míněno zle a jestli jsi si nevšimnul, tak jsem ti v podstatě fotku chválil. Tak se měj! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 13 úno 2018 19:06

MakB píše:josef dával odkaz...
josef38 » včera, 21:05
Petře "Streetphotografie" má svá pravidla i když přesná hranice kdy už fotografie patří do jiného žánru je dosti mlhavá. V naši skupině na FB jsou pravidla pro správnou fotografii zde: https://www.facebook.com/notes/streetph ... 948182843/
Tak to jsou zajímavá pravidla... kam teda patří tato, asi nikam -spláchnout :lol:

(n) (n) (n) Spláchnout patří člověkem(!) uměle vymyšlená pravidla...
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 13 úno 2018 21:04

ODSakEda píše: (n) (n) (n) Spláchnout patří člověkem(!) uměle vymyšlená pravidla...

I ty malý popleto, jen kdybys alespoň trochu tušil o čem se bavíme! Není přece nutné vše komentovat.
Už naše babičky říkávaly: Mluviti stříbro, mlčeti zlato! :D
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod Jarouš » 13 úno 2018 22:42

Tak nějak si myslím, že Eda si to přečetl a ví, co napsal a k jakému tématu... ;) Ale je fakt, že každý nemá potřebu to komentovat...
Josefe, ta kombinace velkých Nielsenů s černou paspartou (nebo šedou?) se mi líbí a zvolil jsem ji v létě taky. Jenom šílím z těch odlesků a proto jsem začal dávat přednost tisku na hliník. Akorát to není nejlevnější... Pěkná práce, gratuluji (n). Myslím, že jsi mohl vystavovat už dávno, ale rozumím Ti, proč jsi nechtěl. Při vědomí toho, na co se denně dívám u nás na zámku... (y) Skromnost a pokora kdysi bývaly ctnosti, dnes s nimi nikam nedojdeš. Naštěstí už nemusíš, dokázal jsi toho dost a my víme, že umíš (n) (n).
Naposledy upravil Jarouš dne 13 úno 2018 22:56, celkově upraveno 1
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 13 úno 2018 22:46

Jarouš píše:Tak nějak si myslím, že Eda si to přečetl a ví, co napsal a k jakému tématu... ;) Ale je fakt, že každý nemá potřebu to komentovat...

Právě že sotva z Bohoušova odkazu! ;)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 13 úno 2018 23:52

Jarouš píše:Josefe, ta kombinace velkých Nielsenů s černou paspartou (nebo šedou?) se mi líbí a zvolil jsem ji v létě taky. Jenom šílím z těch odlesků a proto jsem začal dávat přednost tisku na hliník. Akorát to není nejlevnější... Pěkná práce, gratuluji (n). Myslím, že jsi mohl vystavovat už dávno, ale rozumím Ti, proč jsi nechtěl. Při vědomí toho, na co se denně dívám u nás na zámku... (y) Skromnost a pokora kdysi bývaly ctnosti, dnes s nimi nikam nedojdeš. Naštěstí už nemusíš, dokázal jsi toho dost a my víme, že umíš (n) (n).

Všechno je jinak Jarouši. V současnosti jsem se upnul na žánr fotografie "streetfoto". Jsem na FB v této skupině lidí, je to uzavřená skupina, což znamená, že tě musí do skupiny po nějakém prověření přijmout, je tam dost profiků, kteří mně mohou něco dát, ale čím déle u nich jsem, tím více vidím, že umím prdlajs. Z počátku jsem jím tam sypal fůru svých fotek, dokonce mně i nějaké prošly do vyšší ( mezinárodní ) kategorie, ale teď vidím, jak jsem byl až příliš sebevědomý a už sakra vážím, co u nich na FB pověsím. Takže tak je to asi se mnou.
O té výstavě jsem zde už psal. Sám bych asi ještě nevystavoval, byl jsem do toho ale doslova dokopán. Ale nelituji toho, je to pro mne velká zkušenost. Možná jednou, ale až trochu pokročím, ale to ještě bude chvíli trvat. Tak se měj. (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ruby52 » 14 úno 2018 00:21

.....
Přílohy
a.jpg
a.jpg (1.36 MiB) Zobrazeno 5320 krát
b.jpg
b.jpg (407.47 KiB) Zobrazeno 5320 krát
Vladimír
Uživatelský avatar
ruby52
 
Příspěvky: 9681
Registrován: 05 pro 2011 23:14
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ruby52 » 14 úno 2018 02:18

Jiřko, 307 tulipánů posílám .... ;) (n)
Vladimír
Uživatelský avatar
ruby52
 
Příspěvky: 9681
Registrován: 05 pro 2011 23:14
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod **lasta » 14 úno 2018 07:45

Petře "Streetphotografie" má svá pravidla i když přesná hranice kdy už fotografie patří do jiného žánru je dosti mlhavá. V naši skupině na FB jsou pravidla pro správnou fotografii zde:

https://www.facebook.com/notes/streetph ... 948182843/

Jestli ti odkaz nepůjde jako nečlenu skupiny otevřít, tak ti tato pravidla překopíruji sem.


Mohl bych poprosit o prekopirovani pravidel sem do vlákna pro nás, co nemají tegistraci na FB a ani si ji nechtějí dělat?

Díky.
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 14 úno 2018 07:57

Je to ale trochu delší povídání.
________________________________________________
Streetphoto
Je to obor realistické výtvarné fotografie, která zobrazuje neinscenované scény na veřejných místech. Primárním předmětem jsou lidé, v klidu nebo v pohybu, osamocení nebo ve společnosti, je o každodenních činnostech života (chůze, sezení, stání a čekání, čtení, stravování, mluvení, poslech, smích, snění, pozdrav, loučení, práce, hra, nakupování, sledování umění, na procházce, atd.).
Důraz není na osobní identitu subjektu, tak jak je to v portrétování. Na rozdíl od fotožurnalistiky, neobsahuje žádné zprávy a je spíše všedního charakteru; ačkoli hranice mezi fotožurnalistikou a FOTOGRAFOVÁNÍM ULICE jsou často rozmazané. Mnoho z nejlepších pouličních fotografů byli fotoreportéry. Na rozdíl od cestovního/reportážního fotografování, které si klade za cíl nalákat diváka, aby navštívil určité místo, nebo si s láskou připomněl, u pouliční fotografie je místo relativně nedůležité, ačkoli rušná města se zajímavou architekturou jsou běžně k vidění v této tvorbě.
Primární důraz je kladen na zachycení letmé kompozice (dočasné uspořádání linií, formy, textury, a tóny - vyvážených v pevném rámu). I když tyto fotografie často dokumentují oděvní styly nebo automobilový design, tyto detaily jsou podřízeny uměleckým prvkům; zatímco v přísné dokumentární fotografii je její obsah důležitější než umění, ve fotografování ulice může být obraz ostrý nebo rozmazaný až impresionistický. Mnoho obrazů má silné grafické prvky, jež posuzovány samostatně - představují zajímavé geometrické vzory.
V souladu se extrémním zájmem o kompozici, mnozí pouliční fotografové fotografují černobíle, tak aby ve výsledném snímku barva nerozptylovala. Jiným důvodem je obecně konzervativní povaha tohoto oboru. První mistři oboru jsou uctívaní a následovaní, jejich styly a techniky fotografování studovány. Někteří puristé trvají nejen na focení neinscenovaných scén, ale dokonce se pokoušejí komponovat výhradně ve fotoaparátu, bez pozdějšího ořezu. A konečně, tón těchto obrazů bývá pozitivní, oslavuje život v jeho prchlivé povaze, v samotném aktu vidění a zachycení a sdílení momentální krásy a mínění s divákem.
Larry E. Fink
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod MakB » 14 úno 2018 07:59

307 vše nej k narozeninám a zítřejšímu svátku ;) .
MakB
 
Příspěvky: 2322
Registrován: 12 zář 2011 08:11

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 14 úno 2018 08:00

Mrkni se na fotky tohoto autora:
http://finkstreetphotography.com/
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod **lasta » 14 úno 2018 08:09

Josef
Díky. Perfektní (n)

Drž se zejména tohoto, tam ti to hodně hapruje.. ;)

A konečně, tón těchto obrazů bývá pozitivní, oslavuje život v jeho prchlivé povaze, v samotném aktu vidění a zachycení a sdílení momentální krásy a mínění s divákem.
Larry E. Fink
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod josef38 » 14 úno 2018 08:13

**lasta píše:Josef
Díky. Perfektní (n)

Drž se zejména tohoto, tam ti to hodně hapruje.. ;)

A konečně, tón těchto obrazů bývá pozitivní, oslavuje život v jeho prchlivé povaze, v samotném aktu vidění a zachycení a sdílení momentální krásy a mínění s divákem.
Larry E. Fink

Lasto, kdyby jenom v tom! :D
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Toto nemusíte číst 445 Pokračování na vlastním...

Příspěvekod ODSakEda » 14 úno 2018 09:41

ruby52 píše:.....
(n) (n) (napsal bych vice chvaly s upresne nim, co se mi na tom nejvic libi, ale pan mistr mi zde napsal ze mlceti zlato, tak budu, paradoxne v diskusi, radeji mlcet, no :? )
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

PředchozíDalší

Zpět na Toto nemusíte číst

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník