Foveon napodruhe...

Moderátor: Pete2

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 01 led 2018 16:43

Jarouš píše:Těžký život sněhuláka v době globálního oteplování... Doufám, že to tady nečte pan Klaus ;).
Spíše jen lokální, USA dokonce i dosti dole na podobné rovnoběžce jako CR až -29StC a už nemaj ani kam dávat sníh ;)
Viz: https://www.windy.com/?temp,47.813,10.723,3,m:flyadTN
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 01 led 2018 20:03

:)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:34, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod axislubo » 01 led 2018 20:20

Vsetko najlepsie v novom roku, Vam zelam.
Pepa, pekna fotka (n)
Přílohy
SDIM0603.jpg
SDIM0603.jpg (517.26 KiB) Zobrazeno 5028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/125 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
SDIM0597.jpg
SDIM0597.jpg (459.83 KiB) Zobrazeno 5028 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 30 mm
Čas expozice: 1/160 sec.
Clona: F/7.1
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA DP2 Merrill
Expoziční program: Priorita clony
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
axislubo
 
Příspěvky: 736
Registrován: 28 lis 2014 10:33

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 02 led 2018 11:42

Lubo, jako ty ostatni tvoje zde: TOP (n)
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 05 led 2018 11:45

Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:36, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 05 led 2018 15:45

pe-pa píše:Mozna, ze to bude nekoho zajimat:

https://fotogenerell.com/2017/12/30/vor ... sfd-modus/

*

To si piš, že to někoho zajímá! ;)
Obrázek jak z nějaké pohádky! (n)
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 05 led 2018 16:31

Josefe, mi bylo jasne, ze to tebe bude zajimat. (n)

*
Je uz vecer, tak jednu ranni ;)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:36, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod ODSakEda » 05 led 2018 23:22

pe-pa píše: SDIM.1..jpg (499.47 KiB)
parádní (n) :D

pe-pa píše:Mozna, ze to bude nekoho zajimat..... 004_M.1..jpg (422.51 KiB)
Omalovánka :-(
Uživatelský avatar
ODSakEda
 
Příspěvky: 5601
Registrován: 28 dub 2016 17:45

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod josef38 » 06 led 2018 13:13

pe-pa píše:Mozna, ze to bude nekoho zajimat:

https://fotogenerell.com/2017/12/30/vor ... sfd-modus/

*

Petře, chci se zeptat, jestli jsi už ten SFD režim u Quattra zkoušel? A jestli tomu dobře rozumím, tak jsou to též RAWy.

Se stativem a Quattro v SFD režimu by to mohla být pecka! Mám ale pocit, že by u toho ani ten stativ být nemusel, když by se nejednalo a velké pohyby na snímku. Ty snímky by se měly "do zákrytu" zarovnat samy.
Uživatelský avatar
josef38
 
Příspěvky: 14814
Registrován: 22 pro 2011 08:37

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 06 led 2018 14:07

Josefe,

jeste jsem to sam nevyzkousel, ale ze zvedavosti se na to chystam take. I kdyz Quattro dela ty fotky opravdu suprove! Stale jsem do ted doufal, ze si to vyfotim nekde se snehem, ale je tady jak na jare. Takze ted tady na to moc chut nemam, ale snad uz pristi mesic poletime se zenou do Thaiska navstivit tam nasi dcerku s rodinou ( jsou tam nejmene na tri roky sluzebne), takze si tam najdu nejaky pekny motiv a to SFD zkusim. Jsem sam na to zvedavy. Take by to urcite z ruky slo take, jemne chveni rukou je dokonce v jinem clanku doporucovane a take i pro vsechny jine kamery, ale bojim se, ze u mne se me ruce tresou uz prilis, takze to ani zkouset nebudu.

Zde mas navod jak na to: https://petapixel.com/2015/02/21/a-prac ... photoshop/

*

Fotka z meho archivu, ne focena quattrem
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:34, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 07 led 2018 11:21

pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod MiraM » 07 led 2018 23:08

Parádní archiv Petře, líbí se mi m.j. ta hloubka. (n) M
MiraM
 
Příspěvky: 1069
Registrován: 15 říj 2012 17:38

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod Jarouš » 07 led 2018 23:18

Včera na vyhlídce.
Přílohy
_SDI1662.jpg
_SDI1662.jpg (1.32 MiB) Zobrazeno 4804 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 50 mm
Čas expozice: 1/30 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
_SDI1697.jpg
_SDI1697.jpg (1.05 MiB) Zobrazeno 4804 krát
EXIF-Data
Ohnisková vzdálenost: 27 mm
Čas expozice: 1/40 sec.
Clona: F/6.3
ISO: 100
Whitebalance: Manuálně
Použití blesku: Ne
Model: SIGMA SD1 Merrill
Expoziční program: Manuální
Exposure bias: 0 EV
Metering mode: Pattern
Jarouš
 
Příspěvky: 3826
Registrován: 26 kvě 2012 11:32

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 led 2018 11:37

Miro, diky! :) Jsem rad, ze se ti libi! :)

*
Take z archivu; pocasi je tady stale nic moc, takze ani chut jit nekam cvakat se nekona

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:35, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 08 led 2018 16:58

Tak jsem si pred chvili zkusil SFD, jestli to je rozdil od standartni fotky. Svetlo bylo nevalne, okno s rostlinami trochu osvetlene z venku se zamracenou oblohou a trochu z pokoje stropnim svetlem, jinak nic, zadny dalsi zdroj svetla. SDQ na mem "polnim" Sirui stativu te nejmensi velikosti, ktery je velice lehky a maly, ktery se da rozlozit do ca. 1,30 vysky, coz mi naprosto staci, takze se dobre hodici na cestovani a na noseni. Ten jsem si chtel take tak trochu vyzkouset co to bude delat ve spojeni SDQ a Objektiv 18-35/1,8 ART. Jak se zda, tak se tento stativ osvedcil, takze nemusim se tahat s mym velkym normalnim Manfrotto.

Fotky na SDF aspon ted na poprve a i takto ve spatnem svetle podle meho odhadu se podarily i kdyz jsem, jak jsem zjistil ted trochu pozdeji, zapomel v kamere prepnout manuelne na nejvetsi rozliseni, coz jsem ale ted zjistil take, ze to kamera asi udelala automaticky.

Fotky jsou v plnem rozliseni jeste vic, tedy suprove ostre a nevykazuji NIKDE, ani ve stinech VUBEC ZADNY SUM. Bohuzel jsem fotil ted jen na kratkou vzdalenost, asi na 1 nebo na 1,2 metru a na clonu f4, takze hloubka ostrosti je mala, ale staci mi na posouzeni. Detaily jsou velice dobre nafoceny, kde je vubec nejlepsi jemnost detailu zachycena jiz ne v zaostrenem, ale i to staci na to, aby se ty detaily ukazaly vlastne vubec nejlepe - i na malbe pod oknem, bliz ke kamere. Tady na teto zmensene fotce nejsou jiz nebo temer videt; ale na originale v plne velikosti je to super. Kazdy tah stetcem je znat podle jemnych car zpusobenych jednotlivymi vlasy stetce. Detaily na kytce jsou take vyborne zachycene, ale nemaji zadne ostrejsi mista, jen na hranach listu, takze vlastne vsechny detaily a nerovnosti na listech i kdyz jsou to jen vlastne jakoby hrbolky, jsou vyborne. Takze, za idealniho denniho svetla se sluncem tam nekde v Thaisku, by mely byt takoveto fotky opravdu pozitek si je po upravach doma prohlizet. (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:35, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 led 2018 12:37

Dneska se ukazalo slunce, tak jsem to SFD zkusil znovu za poradneho osvetleni, aby se ukazala optimalne kvalita tohoto nastaveni. Prikladam celkovy pohled, kde jak muzete videt jsou stopy jedoucich aut jako duchy. Nebyl jsem si pred tim jisty, jestli fotak upravil vsech sedm fotek co na to SFD vyfotil, protoze se uprava deje v kamere, takze se nesmi kamera vypnout a neni videt jak se to deje. Proto jsem zvolil motiv, kde jezdi i auta, abych se presvedcil, jestli opravdu je tento jediny obrazek upraveny ze vsech sedmi. Tato upravena fotka, ale jeste nezaspeichrovana v pocitaci ma neco okolo 350 MB, takze by se mela upravovat jen v nejakem vykonnem pocitaci, protoze jinak by to trvalo celou vecnost, vcetne i zaspeichrovani. Pri tom se nesmi kamera vypnout, je stale s pc kabelem spojena. Kdyz je vse upraveno vcetne i douprav a zaspeichrovano v pc, je ted teprve mozno kameru odpojit.

V SPP pred autoupravou se objevi jen jeden obrazek, ktery se musi nejprve v SPP nebo snad v kamere automaticky upravit, kde presne mi neni znamo, pri cemz, kdyz se klikne na "upravit" v menu vlevo nahore v novem specialnim okne, ktere se automaticky otevre v SPP , kde se objevi prave tento jediny obrazek a dole se ukazi vsech 7 fotek. V menu nahore tohoto okna je pak nutne kliknout nejprve na "upravit", to se pak ukaze po teto automaticke uprave jiz normalni okno, kde se musi pockat az se tento obrazek automaticky upravi a potom pripadne jeste sam fotograf muze jeste doupravit. A pak nakonec v pc zaspeichrovat. Vse se musi dit pri zapojene a zapnute kamere. Protoze jsem uz takovy, tak jsem vyslednou fotku jeste trochu doupravil k mym predstavam a zde predkladam, i kdyz by fotka bez zasahu fotografa i tak byla vyborna :).

Celkovy pohled foceneho motivu a nekolik 100% vyrezu. Fotky i ve 100% vyrezech nevykazuji naprosto zadny sum ani ve stinech a fotka celkove ma opravdu velikou optimalni dynamiku. Jsem osobne s SFD velice spokojen. (n)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:35, celkově upraveno 5
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 09 led 2018 12:56

Normální skládání fotografií.
Nevhodné i pro fotografování venku, protože vítr, pohybujici se stiny , vlny, listi, trava a oblaka udělají ve fotografii paseku..

Je potřeba vybrat vhodnou scénu.
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 led 2018 13:24

Lasta, tak normalni skladani fotek to nebude, to vypada naprosto jinak, vcetne i toho, ze se detaily nebo mikrodetaily (napr. pri foceni zatisi, tedy foceni na kratkou vzdalenost treba za pouziti makroobjektivu) pri obycejne HDR nezviditelni. Co se tyce te bagatelizace, ze se tato funkce na pr. krajinky nehodi je zcestna a nepravdiva. Krajinka, vcetne nejakeho pr. listi, jak pises, ze pri vetru bude toto listi rozmazane nebo tak nejak, je pripadne mozne jen v blizkosti kamery. V dalce tento drobny pohyb nema zadnou vahu. To by musela byt vichrice, ktera by i stromy ohybala.....

Takze Lasta, takovychto teorii vyctenych v internetu je vic nez mnoho, vcetne i nastrcenych clovicku, kteri se o sigmach v internetu vyjadruji ne prilis valne... to uz je ale po cely cas co Sigma vyrabi i kamery a prakticky uz naprosto nezajimave az nudne takoveto teoreticke plky cist :lol: :lol: :lol:

Ze se ti chce........ (y)

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:35, celkově upraveno 1
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod **lasta » 09 led 2018 13:44

Nech toho.
Třeba na plující oblaka, keře a pod. není potřeba vichřice..mikrodetaile.... HDR.. :P

Skládání obrazků není nic noveho, na to nepřišla Sigma, jen dala kontrolu v rámci této funkce jimi nazvanou SDF.
Také úvaha není nic proti Sigmě, jak to vztahuješ.

Jinak viz má poznámka
Je potřeba vybrat vhodnou scénu.
**lasta
 
Příspěvky: 4607
Registrován: 06 pro 2011 08:48

Re: Foveon napodruhe...

Příspěvekod pe-pa » 09 led 2018 15:32

**lasta píše:Nech toho.
Třeba na plující oblaka, keře a pod. není potřeba vichřice..mikrodetaile.... HDR.. :P

Skládání obrazků není nic noveho, na to nepřišla Sigma, jen dala kontrolu v rámci této funkce jimi nazvanou SDF.
Také úvaha není nic proti Sigmě, jak to vztahuješ.

Jinak viz má poznámka
Je potřeba vybrat vhodnou scénu.


TotTy toho nech; :lol: :lol:

Aha, je videt, ze jsi predevsim demagog a teoretik. Sam zadnou sigmu nemas a nikdy jsi nemel, ale hlavne, ze se delas dulezity! Asi jsi nikdy nevidel jak se foti plujici mraky; hodne casto na dlouhe casy, kdy jsou ve skutecnosti na fotce rozmazane podle smeru vetru do delky, zvlnena voda treba jezera se necha dlouhym casem rozmazat take, nebo potok, to je uz znamejsi..... a take dost casto a j. holt hochu hodne ctes ale jak videt ti chybi vazna a kvalitni fotograficka praxe... (y) :lol:

SW SDQ SFD ma daleko vic funkci nez bys myslel; zesiluje mikrokontrast, coz HDR nedela, ale naopak bezne HDR vetsim kontrastem atd. toto z velke casti ve vysledne fotce likviduje, odstranuje a zehli.... SFD neni zadne normalni jednoduche HDR, jak ty si myslis, ale dobre vymysleny program .....

Vybrat potrebnou scenu je VZDYCKY DOBRE..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

*
Naposledy upravil pe-pa dne 28 čer 2018 14:35, celkově upraveno 7
pe-pa
 
Příspěvky: 2565
Registrován: 09 úno 2015 20:06

PředchozíDalší

Zpět na Sigmou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků